GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki dobry czterordzeniowy procek ?

20.09.2009
10:40
[1]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

Jaki dobry czterordzeniowy procek ?

Doradźcie mi jaki jest dobry czterordzeniowy procek

20.09.2009
10:43
[2]

Narmo [ nikt ]

20.09.2009
10:44
[3]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

Tylko żeby cena nie przekraczała 1000zł

20.09.2009
11:21
smile
[4]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Właśnie czegoś szukam i trochę czytam, bo z poradami na forum póki co marnie :-) - jak zwykle nikt mi nie odpowiedział ;-) wydaje sie, że AMD Phenom II X4 /955/965... Chyba porównywalny jest też Core i5? Tak wynika z testów na PCLabie ;-)

20.09.2009
11:44
[5]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Core i7 860 - dobrze się kręci, przy dobrym chłodzeniu powietrzem i przy trafieniu na "dobry" model stabilnie do 4,5 GHz! (a praktycznie każdy model kręci się stabilnie do 3,8 GHz, więc i tak nieźle), poza tym płyty główne z chipsetem P55, są tańsze od tych z X58, a core i7 860 jest minimalnie lepszy od 920, a kręci się tak samo dobrze i do tego płyta do 860 jest tańsza.

20.09.2009
16:02
[6]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

A ten proc dobry ?
AMD PHENOM II X4 810 (4x512kB L2 cache + 4MB L3, 4x2,6 GHz)

20.09.2009
16:13
[7]

Lethos. [ Generaďż˝ ]

Ja bym brał Core i5 750, albo Core i7 860.

20.09.2009
16:14
[8]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

Troszkę już się postarzał ;)

Ja miałem brać 955 ale że wyszła już wersja 965 i kosztuje nawet mniej niż 955 wtedy ...

->
Ale polecam wersję Black Edition

20.09.2009
19:21
[9]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

Dobra to wezme tego Phenoma z Ceneo a jaka płyta główna do tego procka ?

21.09.2009
16:05
[10]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Dobra to wezme tego Phenoma z Ceneo a jaka płyta główna do tego procka ?

Nie opłaca się! Lepiej weź i5: ,a jak możesz wydać tysiaka, to i7 860:

21.09.2009
16:12
smile
[11]

dewastat0r [ Generaďż˝ ]

Ja mam AMD Phenom II X4 955, 4x 3.21ghz, i spisuje się bardzo dobrze.

21.09.2009
16:17
[12]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

Bierz ośmiowątkowe core i5.

21.09.2009
16:19
[13]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Ja mam AMD Phenom II X4 955, 4x 3.21ghz, i spisuje się bardzo dobrze.

Dużo bardziej opłaca się kupić i5, bo jest za tą samą cenę, jest lepszy, a płyty z chipsetem P55 nie są drogie... zresztą, to zdanie mówi samo za siebie:

Czy nowe Core i5 są szybsze od konkurencyjnych procesorów AMD?
Opierając się na naszych wynikach: TAK


Zresztą przeczytaj sobie cały artykuł:

21.09.2009
19:30
[14]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

No dobra ale jaka płyta główna do tego Core i5 ?

21.09.2009
19:36
[15]

Dell` s [ d-_-b ]



Ta płytka jet rozsądna pod i5 ..

21.09.2009
21:02
[16]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

Mam zamiar złożyć takiego kompa :
Procesor : Intel Core i5
Płyta Główna: Asus P7P55D LE
Karta Graficzna : Asus PCI-E HD4850 512MB
Zasilacz : ATX Chieftec CFT-500A-12S 500W lub ATX Chieftec CFT-750-14C 750W
Pamięć RAM : DDR3 Patriot 4GB DDR3 1600 LLK CL7 Dual
Nagrywarka DVD : DVD-/+R/RW LG GH22NS30RBB


Dobry do gier ?

21.09.2009
21:04
[17]

Lethos. [ Generaďż˝ ]

Zamiast Radka HD4850 weź HD4870.

21.09.2009
21:24
[18]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

Ok

21.09.2009
21:48
[19]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Jeśli do gier, to lepiej oszczędzić na procku i dołożyć do karty graficznej- pakować kartę za 360zł do procka za 760zł to trochę dysproporcja.

Pomijam już fakt że głupotą jet składać kompa w przed dzień premiery nowej serii kart graficznych (HD5xxx)...

Napisz ile chcesz kasy przeznaczyć na tą zabawę to poskładamy coś optymalnego.

22.09.2009
09:39
[20]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

No chce mieć dobry komp do gier więc tak około z 2200 do 2500zł

22.09.2009
12:53
[21]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

No to:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core - 635zł
Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ - 290zł
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 NQ - 320 zł
Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG - 179zł
HIS Radeon HD4890 Turbo 1024MB DDR5 - 759zł
Samsung SH-S222A - 95zł
Chieftec 500W - 230zł

Myślę jednak że cena tej karty graficznej dość wyraźnie spadnie w niedługim czasie, gdyż już w tym tygodniu w sklepach mają sie pojawić radki HD58xx. Natomiast w październiku tańsze HD47xx mające wydajnością być porównywalne do zaproponowanego przeze mnie HD4890

22.09.2009
19:33
[22]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

To lepiej poczekać na te nowe radki HD58xx ? .Czy poczekać aż stanieją te HD47xx

22.09.2009
19:38
[23]

GrizZzZzLi [ Generaďż˝ ]

prutas - jak wejdą radki 5xxx to automatycznie stanieją radki 4xxx,ja kupiłbym radka 4xxx po tym jak stanieje bo te nowe będą sporo kosztować.

22.09.2009
19:52
[24]

domin12 [ We Made It ]

po co mu i7 jak nie wykorzysta nigdy jego możliwości:|?
jakiś Quad by wystarczył

22.09.2009
20:31
[25]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

mała literówka- mówiłem o HD57xx, i to one mają zastąpić HD4890- wychodzą później od HD58xx (na dobrą sprawę, to teoretycznie już jutro HD5850 i HD5870 powinny być w sklepach).

Możesz więc kupić takiego HD4890 po niższej cenie wywołanej premierą, lub poczekać na kolejną premierę, karty w podobnej cenie, podobnej wydajności ale w 40nm, z DX11 i innymi nowymi bajerami.

osobiście poczekał bym jeszcze te 3 tygodnie, ale ja to tylko ja- czekam już tak od dwóch lat... ;]

23.09.2009
20:26
[26]

pRuTaS_ [ Pretorianin ]

Czyli ten zestawik co napisałeś kosztuje w sumie 2508 zł

02.11.2009
16:53
[27]

boogie18 [ Junior ]

a macie jakieś propozycje zestawu w cenie 3000-3500 zł z dobrą grafą?z góry dzx

02.11.2009
16:57
smile
[28]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

boogie18==> Zamiast odkopywać stary temat, to trzeba było tu napisać: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=9564856&N=1

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.