pRuTaS_ [ Pretorianin ]
Jaki dobry czterordzeniowy procek ?
Doradźcie mi jaki jest dobry czterordzeniowy procek
Narmo [ nikt ]
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
Tylko żeby cena nie przekraczała 1000zł

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Właśnie czegoś szukam i trochę czytam, bo z poradami na forum póki co marnie :-) - jak zwykle nikt mi nie odpowiedział ;-) wydaje sie, że AMD Phenom II X4 /955/965... Chyba porównywalny jest też Core i5? Tak wynika z testów na PCLabie ;-)
Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]
Core i7 860 - dobrze się kręci, przy dobrym chłodzeniu powietrzem i przy trafieniu na "dobry" model stabilnie do 4,5 GHz! (a praktycznie każdy model kręci się stabilnie do 3,8 GHz, więc i tak nieźle), poza tym płyty główne z chipsetem P55, są tańsze od tych z X58, a core i7 860 jest minimalnie lepszy od 920, a kręci się tak samo dobrze i do tego płyta do 860 jest tańsza.
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
A ten proc dobry ?
AMD PHENOM II X4 810 (4x512kB L2 cache + 4MB L3, 4x2,6 GHz)
Lethos. [ Generaďż˝ ]
Ja bym brał Core i5 750, albo Core i7 860.
Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]
Troszkę już się postarzał ;)
Ja miałem brać 955 ale że wyszła już wersja 965 i kosztuje nawet mniej niż 955 wtedy ...
->
Ale polecam wersję Black Edition
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
Dobra to wezme tego Phenoma z Ceneo a jaka płyta główna do tego procka ?
Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]
Dobra to wezme tego Phenoma z Ceneo a jaka płyta główna do tego procka ?
Nie opłaca się! Lepiej weź i5: ,a jak możesz wydać tysiaka, to i7 860:

dewastat0r [ Generaďż˝ ]
Ja mam AMD Phenom II X4 955, 4x 3.21ghz, i spisuje się bardzo dobrze.
Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
Bierz ośmiowątkowe core i5.
Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]
Ja mam AMD Phenom II X4 955, 4x 3.21ghz, i spisuje się bardzo dobrze.
Dużo bardziej opłaca się kupić i5, bo jest za tą samą cenę, jest lepszy, a płyty z chipsetem P55 nie są drogie... zresztą, to zdanie mówi samo za siebie:
Czy nowe Core i5 są szybsze od konkurencyjnych procesorów AMD?
Opierając się na naszych wynikach: TAK
Zresztą przeczytaj sobie cały artykuł:
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
No dobra ale jaka płyta główna do tego Core i5 ?
Dell` s [ d-_-b ]
Ta płytka jet rozsądna pod i5 ..
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
Mam zamiar złożyć takiego kompa :
Procesor : Intel Core i5
Płyta Główna: Asus P7P55D LE
Karta Graficzna : Asus PCI-E HD4850 512MB
Zasilacz : ATX Chieftec CFT-500A-12S 500W lub ATX Chieftec CFT-750-14C 750W
Pamięć RAM : DDR3 Patriot 4GB DDR3 1600 LLK CL7 Dual
Nagrywarka DVD : DVD-/+R/RW LG GH22NS30RBB
Dobry do gier ?
Lethos. [ Generaďż˝ ]
Zamiast Radka HD4850 weź HD4870.
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
Ok
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
Jeśli do gier, to lepiej oszczędzić na procku i dołożyć do karty graficznej- pakować kartę za 360zł do procka za 760zł to trochę dysproporcja.
Pomijam już fakt że głupotą jet składać kompa w przed dzień premiery nowej serii kart graficznych (HD5xxx)...
Napisz ile chcesz kasy przeznaczyć na tą zabawę to poskładamy coś optymalnego.
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
No chce mieć dobry komp do gier więc tak około z 2200 do 2500zł
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
No to:
AMD Phenom II X4 945 Quad-Core - 635zł
Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ - 290zł
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 NQ - 320 zł
Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG - 179zł
HIS Radeon HD4890 Turbo 1024MB DDR5 - 759zł
Samsung SH-S222A - 95zł
Chieftec 500W - 230zł
Myślę jednak że cena tej karty graficznej dość wyraźnie spadnie w niedługim czasie, gdyż już w tym tygodniu w sklepach mają sie pojawić radki HD58xx. Natomiast w październiku tańsze HD47xx mające wydajnością być porównywalne do zaproponowanego przeze mnie HD4890
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
To lepiej poczekać na te nowe radki HD58xx ? .Czy poczekać aż stanieją te HD47xx
GrizZzZzLi [ Generaďż˝ ]
prutas - jak wejdą radki 5xxx to automatycznie stanieją radki 4xxx,ja kupiłbym radka 4xxx po tym jak stanieje bo te nowe będą sporo kosztować.
domin12 [ We Made It ]
po co mu i7 jak nie wykorzysta nigdy jego możliwości:|?
jakiś Quad by wystarczył
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
mała literówka- mówiłem o HD57xx, i to one mają zastąpić HD4890- wychodzą później od HD58xx (na dobrą sprawę, to teoretycznie już jutro HD5850 i HD5870 powinny być w sklepach).
Możesz więc kupić takiego HD4890 po niższej cenie wywołanej premierą, lub poczekać na kolejną premierę, karty w podobnej cenie, podobnej wydajności ale w 40nm, z DX11 i innymi nowymi bajerami.
osobiście poczekał bym jeszcze te 3 tygodnie, ale ja to tylko ja- czekam już tak od dwóch lat... ;]
pRuTaS_ [ Pretorianin ]
Czyli ten zestawik co napisałeś kosztuje w sumie 2508 zł
boogie18 [ Junior ]
a macie jakieś propozycje zestawu w cenie 3000-3500 zł z dobrą grafą?z góry dzx

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]
boogie18==> Zamiast odkopywać stary temat, to trzeba było tu napisać: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=9564856&N=1