GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nauczyli się leczyć raka

31.08.2009
20:58
smile
[1]

Paradox [ Senator ]

Nauczyli się leczyć raka

A przynajmniej niektóre jego rodzaje: wątroby, trzustki, skóry. Chyba nawet najwięksi forumowi cynicy stwierdzą, że to świetna wiadomość :)

I jak myślicie? Syntetycznie produkowane związki chemiczne? Materiał z innej planety? Jak się okazuje wszystko czego potrzebujemy było w przyrodzie :). Kleszcze!



Trzymam kciuki za rozwój naszej cywilizacji :)

31.08.2009
21:00
[2]

jx [ !? ]

Nom fajnie że to wymyślili.

31.08.2009
21:01
[3]

Fat 238 [ Konsul ]

Taaa...

31.08.2009
21:14
[4]

rafizzz [ Konsul ]

Oby to było na prawdę i odniosło kiedyś sukces... :)

31.08.2009
21:17
[5]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

Od badań laboratoryjnych do zastosowania faktycznego dłuuugaaa droga. Współczesna medycyna potrafi zniszczyć komórki nowotworowe na wiele sposobów - sęk w tym żeby przy okazji nie uszkodzić nieodwracalnie pacjenta :).

31.08.2009
21:30
[6]

SilentFisher [ Generaďż˝ ]

Jeśli to prawda to dobrze.

31.08.2009
21:32
smile
[7]

.:[ Kocioł ]:. [ Generaďż˝ ]

W "Jestem Legendą" też wymyślili lekarstwo na raka...

31.08.2009
21:36
[8]

PitbullHans [ Legend ]

Ja mam to gdzieś. Jak zachoruję to i tak nie będzie mnie stać na takie coś a ból z powodu tego, że nie stać mnie będzie nie do zniesienia. Dlatego wolę żeby pozostało to nieuleczalne.

31.08.2009
21:41
[9]

Piotrek [ Generaďż˝ ]

Cała masa związków chemicznych niszczy komórki nowotworowe w warunkach in vitro. Wiele z nich nie uszkadza przy tym zdrowych komórek. Tyle że to są zaledwie badania wstępne. Później trzeba sprawdzić działanie tych związków na zwierzętach - większość pewnie odpada. Na koniec zostają najtrudniejsze do przejścia i zarazem najdroższe badania kliniczne.
Odrębną kwestią jest produkcja takiej substancji. W tym wypadku pewnie byłaby to jakaś biosynteza, czyli jednak chemia. A jakie koszty... :)

31.08.2009
21:45
[10]

Glob3r [ Tots units fem força ]

Jestem zdania, że na wszystkie choroby jest lekarstwo w przyrodzie, problemem jest tylko to, że trzeba to lekarstwo odnaleźć, jeśli im się faktycznie uda, to super :)

31.08.2009
21:54
[11]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

Piotrek -> Zapominasz o tym, że niszczenie komórek to tylko jeden z wielu problemów - wiele związków chemicznych zaburza funkcjonowanie organizmu (m.in. wpływając na procesy biochemiczne w nim zachodzące). Prowadzić to może do bardzo poważnych zaburzeń, z których część może wyjść np. dopiero w fazie testów klinicznych.

Praktycznie każdy środek chemiczny ma jakiś efekt uboczny - co z tego, że np. "wyleczymy raka", jeśli jednocześnie doprowadzimy do zawału czy wylewu.

31.08.2009
22:07
[12]

Piotrek [ Generaďż˝ ]

fresherty --> Ale przecież w moim poscie chodzi właśnie o to, że badania na komórkach mają się nijak do badań klinicznych (i również na zwierzętach). :)

31.08.2009
22:14
[13]

Kozi89 [ Legend ]

Już dawno doszedłem do wniosku takiego: Jeśli istnieje sposób by wyleczyć raka, aids czy inne nieuleczalne w tym momencie dziadostwo to sposób ten jest blisko nas, w naturze, która nas otacza.

Zobaczymy na ile się to użyteczne okaże.

01.09.2009
13:10
[14]

Silvestris [ Konsul ]

wątpie by było to takie proste

01.09.2009
13:30
smile
[15]

Kłosiu [ Legend ]

Smieszny ten serwis.

No lol. W kolarstwie nie dlatego jest tylu "astmatykow" ze sprzyja ono zachorowaniu, tylko dlatego ze pewne leki przeciwastmowe na bazie steroidow zwiekszaja wydolnosc organizmu, a bez orzeczonej astmy sa traktowane jako doping :D.

01.09.2009
13:33
[16]

Wuuuuf [ Generaďż˝ ]

Zajebiście, oby się udało :)

01.09.2009
13:48
smile
[17]

A_wildwolf_A [ Konsul ]

pewnie nic z tego nie wyjdzie z powodu "akcji" korporacji farmaceutycznych, które zbijają koksy na lekach "spowalniających" rozwój raka, a nie żeby już leczyć go

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.