GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Język niemiecki...

31.08.2009
19:34
smile
[1]

Look@$ [ Pretorianin ]

Język niemiecki...

Właśnie się dowiedziałem, że w mojej szkole mają wprowadzić obowiązkowy język niemiecki...

Zrobili to dosłownie z miejsca, nigdzie nie było żadnych informacji, na wykazie podręczników też książki do szwabskiego nie były wymienione... Do tego mają te dwie godziny na niemca zdjąć z angielskiego :/

Moi rodzice (jak i rodzice wielu innych uczniów) są temu przeciwni. Da się to jakoś zbojkotować? W czym mi się przyda niemiecki? W USA dogadam się z kimś? Nie! A angielskiego, zamiast 5h tygodniowo, będzie tylko 3h... Głupota, totalna głupota.

Szkoła to gimnazjum. Wyskoczyli z tym w ostatniej chwili, oficjalna informacja pojawiła się wczoraj.

Sorry za lekką chaotyczność, ale jestem wkurzony...

PS. Ale to będzie idiotycznie wyglądać... Na historii będziemy mówić, jaki to Hitler był bezlitosny dla podbijanych przez siebie narodów, a na następnej lekcji będziemy mówić po szkopsku... :/

31.08.2009
19:37
[2]

faust7 [ FullMetal Alchemist ]

Ja bym się wku**ił na maksa, nie uczył bym się, przeszkadzał na lekcjach i zrobił bym z kolegami ruch przeciwko językowi niemieckiemu... kiedy słyszę ten język to już mnie jakoś tak w środku skręca...

Ale ogólnie to na pewno nie będzie dużo tego niemieckiego i nie będzie trudnych rzeczy... podstawy... po to tak jakbyś się dopiero uczył...bo tak jest... i to będzie taki dodatek do głównego języka obcego którego się uczysz czyli angielskiego...U mnie w szkole jest francuski ale on jest o wiele trudniejszy...

31.08.2009
19:37
[3]

Mutant z Krainy OZ [ Farben ]

Ale to będzie idiotycznie wyglądać... Na historii będziemy mówić, jaki to Hitler był bezlitosny dla podbijanych przez siebie narodów, a na następnej lekcji będziemy mówić po szkopsku... :/

logika zaiste wskazuje gimnazjum.

W średniej i tak będziesz miał minimum dwa języki, przynajmniej poznasz podstawy.

31.08.2009
19:39
[4]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

najlepiej niech rodzice udadzą się z tym do dyrektorki, a tak oniemieckim mi doszedł w gimnazjum i myślałem że będzie gorzej ale jest nawet dobrze z drugiej strony po niemiecku mówią w Niemczech i chyba tylko jeszcze Austrii więc nie przykładam sie do tego jeżeli zostanie niemiecki a nie chcesz się go uczyć to jedź sobie spokojnie na 4 a po tescie mozesz o tym zapomnieć

31.08.2009
19:39
[5]

mefsybil [ Legend ]

Jeśli rodzice są temu przeciwni, to niech porozmawiają o tym na najbliższym spotkaniu :P

A jaki jest sens nauki tego języka? Mogliby już hiszpański wprowadzić.

31.08.2009
19:39
[6]

ma_ko [ Fanboy Sony ]

‹3› popieram. Niemiecki nie jest zły w 3 klasie szkoły sredniej to juz luzik jak znasz podstawy..

spoiler start
Co nie zmienia faktu ze matura bedzie z anglika ;P
spoiler stop

31.08.2009
19:39
[7]

Look@$ [ Pretorianin ]

Mutant -> Wiem, ale mogli się z tym wykaszleć wcześniej niż dwa dni przed rozpoczęciem roku...

Poza tym, niemieckiego i tak nie cierpię, a okoliczności, w jakich został wprowadzony do nauczania jeszcze bardziej pozwoliły mi go znienawidzić...

31.08.2009
19:40
smile
[8]

czekers [ Legend ]

a ja się teraz walę głową w ścianę, bo zamiast francuskiego wybrałem szwabski :(

No nic, trzeba się będzie zapisać na jakiegoś dodatkowe lekcję francuskiego, lać na niemiecki :/

31.08.2009
19:40
[9]

władca lemurów [ Julian ]

Ja mam szwabski od 4 klasy... znaj mój ból .

31.08.2009
19:40
[10]

unclesam [ Generaďż˝ ]

dziwne, że dopiero teraz się zdecydowali... ja mam niemiecki od podstawówki, a angielski niestety dopiero w gimnazjum miałem :/
język jak dla mnie nieprzyjemny i do nauki też nieprzyjazny
w gimnazjum na koniec miałem 5, a nic po prostu nie potrafię w tym języku... zrozumieć to mi ciężko lektora, a co dopiero prawdziwego Niemca

PS. bardziej bym się złościł, gdyby kazano nam się uczyć rosyjskiego

31.08.2009
19:42
[11]

Kudi [ Chor��y ]

Może zwiewajcie z każdej lekcji? Tylko powiedzcie rodzicom, że jeśli ich ewentualnie z waszego powodu wezwą, żeby sami zrobili dyrektorowi/rce awanturę

31.08.2009
19:43
[12]

ser pleśniowy [ ZiL tylko z Katowic! ]

a ja się go uczę od 3 klasy podstawówki, uczę się go zamin zacząłem uczyć się anglika. I jakoś żyję, choć nie cierpię tego języka.

31.08.2009
19:43
[13]

Ceran_19 [ Ziemniaczany Mistrz ]

Dlatego zamiast niemieckiego wybrałem ruski :P

31.08.2009
19:45
[14]

Miles Dei [ Konsul ]

deutsch ist sehr przydatnish

31.08.2009
19:53
[15]

War [ wideout ]

Ja tam bym się z takiego rozwiązania cieszył. Tzn. nie z samego niemieckiego, bo też za nim nie przepadam (dlatego ostatnio jako drugi język na studiach wziąłem rosyjski), ale z tego, że jednak poznasz podstawy drugiego języka. Po co ci 5 godzin angielskiego w gimnazjum? I tak powyżej pewnego poziomu nie wyjdziecie. Potem w liceum też będziesz miał angielski. No i angielski jednak w obecnych czasach najłatwiej można samemu doszkolić - m.in. dzięki internetowi. A tak jak napisałem, podstawy drugiego języka zawsze się przydadzą.

31.08.2009
19:56
[16]

Deton [ klein Zwerg ]

Nie ma co narzekać na 2h w tygodniu, ja swego czasu miałem 8h, obecnie 6h, ale i tak za tym jezykiem nie przepadam

31.08.2009
19:58
[17]

Andruskill [ Megajebutron ]

Ehhh.... nienawidzę tego języka. Zresztą co się dziwić, do drugiej klasy LO zdałem z 2.

31.08.2009
20:02
[18]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

Gościu, od 2 lat mam obowiązkowy niemiecki(gimnazjum). W podstawówce niemiecki był abstrakcją a w gim. była to normalka. Gramatyka jest prosta gorzej z wymową i pisownią.

31.08.2009
20:11
[19]

Deton [ klein Zwerg ]

[18] - Co ty gadasz? Mowi się prawie tak, jak się pisze, w porownaniu z angielskim to jest proste.

Gorzej właśnie z gramatyką - przypadki, rodzajniki okreslone, nieokreslone, odmiana przymiotników, szyki zdań. Takich rzeczy w ang prawie nie ma.

31.08.2009
20:48
[20]

narmiak27 [ Pretorianin ]

niemiecki to najłatwiejszy język obcy, którego sie ucze

31.08.2009
20:58
[21]

Azerko [ Alone in the wild ]

niemiecki to najgorszy jezyk obcy, ktorego sie nie ucze

01.09.2009
13:09
[22]

Imak [ Generaďż˝ ]

Ale to będzie idiotycznie wyglądać... Na historii będziemy mówić, jaki to Hitler był bezlitosny dla podbijanych przez siebie narodów, a na następnej lekcji będziemy mówić po szkopsku... :/-> Ja mam główny język niemiecki od podstawówki i nigdy jeszcze nie miałem takiego podejścia jak ty, po niemiecku mówi się w:
Austria
Belgia
Liechtenstein
Luksemburg
Niemcy
Szwajcaria
Trydent-Górna Adyga
(tak, z wikipedii)
, a Hitler był Austryiakiem

01.09.2009
13:13
[23]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

IMO warto by było wprowadzić zamiast praktycznie nieprzydatnych francuskiego i niemieckiego (patrząc na zasięg występowania tych języków) hiszpański i rosyjski... No, ale to tylko moje zdanie.

Co do tematu - 2. język obcy Ci się przyda w liceum (zresztą tylko na lekcjach - nie masz obowiązku zdawać matury z niego), ale... no właśnie ale. Jeśli się nie mylę teraz po gimnazjum zdaje się również egzamin z j. angielskiego, więc trochę to głupie posunięcie zastępować angielski niemieckim nagle...

01.09.2009
13:21
[24]

maly_17a [ Generaďż˝ ]

War dobrze mówi. Podstawy drugiego języka się przydadzą, a jeśli już w liceum będziesz miał zamiar wybrać inny język, to po prostu lej na niemiecki i zdaj go na 2. Nie umrzesz, a może będziesz chociaż trochę mądrzejszy ;P

01.09.2009
13:24
smile
[25]

Qverty™ [ Legend ]

Pff...ja całe gimnazjum miałem obowiązkowy niemiecki i angielski i żyje...teraz w LO mam 3 języki i jakoś nie płacze...

fresherty--->taa a skąd wiesz? Tylko że nie mam niemca...mam angielski, francuzki i łacine...

01.09.2009
13:26
[26]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

Qverty -> Jeszcze łacina?

maly_17a -> A przypadkiem nie liczy się średnia do LO?

01.09.2009
13:32
[27]

danco2000 [ Generaďż˝ ]

Mi teraz doszedl jezol niemiecki i zabardzo mi sie nie chce go uczyc. Wolalbym miec 4 godz. angola niz 2 niemca i 2 angielskiego ;D

01.09.2009
13:33
[28]

PitbullHans [ Legend ]

Ja mam od Gimnazjum, w którym byłem z niego cienki aż szok(2-3, w IIIkl. 4). W szkole średniej mam 5 bez żadnego problemu.

01.09.2009
13:37
[29]

rog1234 [ Gold Cobra ]

TEORETYCZNIE mam niemiecki, ale mam załatwione że mam dwa razy tyle angielskiego (nauczycielka jest pod wrażeniem języka i tak załatwia, chcę mnie nauczyć więcej [i tak z lekcji nic nie kumam, ja po prostu znam ten język...]). Niemiecki to porażka. Fajnie, bomba, ale dogadanie się w tym języku jest trudne - a po angielsku pogadasz wszędzie. Ogólnie dwa języki obce w szkole to bzdura - zwłaszcza patrząc na to na jakim poziomie są choćby moi znajomi z klasy - III gimnazjum, a oni sobie z tym angielskim ledwo radzą (nie dogadają się z nikim, tylko wkują co trzeba i po robocie), a tu im jeszcze niemiecki dowalają...

01.09.2009
13:37
[30]

maly_17a [ Generaďż˝ ]

maly_17a -> A przypadkiem nie liczy się średnia do LO?

Pierwsze słyszę. Testy + punkty z kilku przedmiotów (zależne od profilu). Szczerze nie wiem, czy średnia się jakoś liczy, jeśli już, to gdy dwie osoby mają tyle samo punktów, ale nie potwierdzę tego, bo dostałem się na luzie.

01.09.2009
13:44
[31]

COOLek [ Konsul ]

W pelni rozumiem autora watku. Owszem, znajomosc dwoch jezykow sie przydaje, ale w stopniu dobrym. A ograniczajac angielski kosztem niemieckiego to, za przeproszeniem, oba jezyki bedzie sie znalo ch,ujowo. Co to sa 2 godzinyw tygodniu? Skonczy sie tak jak w moim przypadku, ze przez cale 3 lata gimnazjum przerobi sie tyle, ile w liceum przez pierwsze 2 miesiace.
A ludzie, twierdzacy ze niemiecki jest prosty, po prostu tego jezyka nie znaja. Mnostwo przypadkow, szykow zdan, rekcja, a przy nauce slowek zamiast zapamietania samego slowka, trzeba jeszcze zapamietac pare innych rzeczy (rodzajnik, liczba mnoga, w przypadku czasownika czasy przeszle itd.).
Rodzice, jesli nigdzie wczesniej nie bylo wspomniane o nauce niemieckiego, powinni zrobic dym, a w razie gdyby to nie poskutkowalo, to napisac pismo do kuratorium.

01.09.2009
13:48
[32]

Qverty™ [ Legend ]

Pierwsze słyszę. Testy + punkty z kilku przedmiotów (zależne od profilu). Szczerze nie wiem, czy średnia się jakoś liczy, jeśli już, to gdy dwie osoby mają tyle samo punktów, ale nie potwierdzę tego, bo dostałem się na luzie.

Za średnią są punkty rekrutacyjne, za każdą piątke, czwórkę też są punkty rekrutacyjne, za zachowanie, no i za punkty otrzymane w teście a więc tak...oceny i średnia ze wszystkich przedmiotów w gimnazjum się liczą i są brane pod uwagę w LO...

01.09.2009
13:52
[33]

maly_17a [ Generaďż˝ ]

To jakoś od tego roku jest wprowadzone, czy rok temu nikt mi nie powiedział/nie zwróciłem uwagi? :) O średniej i zachowaniu szczerze nie wiedziałem, bo i to i to olałem w gimnazjum. Chciałem się dostać do technikum i nie było żadnego problemu.

01.09.2009
14:25
[34]

kajtek603 [ International Level ]

Ja jestem rocznik 93 więc rok temu było za testy max 100 pkt, za świadectwo: bdb 10 pkt db 8 db dst 6 dop 4 no i ten przedmiot który masz rozszerzony na profilu 2x w moim przypadku to była infa oraz punkty za zachowania wzorowe 8 pkt bardzo dobre 5 pkt.

Pawlo----> po niemiecku gadają jeszcze w Szwajcarii :P no i trochę w Luksemburgu :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.