GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

ks. Rydzyk naszym duszpasterzem ...

14.12.2002
21:05
smile
[1]

Telesfor [ Legionista ]

ks. Rydzyk naszym duszpasterzem ...

Ostatnio nasiliły się ataki na naszego, pobłogosław go panie, umiłowanego ks. Tadeusza Rydzyka. On jako jedyny przekazuje nam tak cięzkie do odnalezienia w dzisiejszym swiecie prawdy moralne, nakazuje nam jak dobrze wychowywac młodziez z takze łączy wszystkich słuchaczy swojego radia w jednosci poprzez wspolną modlitwę.

Dlaczego niektorzy potrafią uszanowac wiary katolickiej i pod przebraniem przyjaciol kosciola atakują naszego ukochanego duszpasterza. Dlaczego telewizja publiczna zezwoliła na wyświetlenia tego absurdalnego i sztucznie zmontowanego dokumentu mającego na celu obrazenie naszej wiary i osoby księdza Tadeusza.

Niektorzy fałszywi innowiercy głoszą, że Rydzyk powinien zostać usunięty z Radia Maryja. Czy opuściła ich wiara, że głoszą takie bluźnierstwa ?!?To Ojciec Rydzyk stworzył Radio Maryja i nadaje mu życie, powoduje, że wciąż jest tym czym jest, że jest Radiem Maryja. Radio Maryja bez Ojca Rydzyka, byłoby tym samym, co „Rycerz Niepokalanej” bez Ojca Kolbego. Ojciec Dyrektor jest jego duszą i siłą. Zdaje sobie z tego sprawę każdy kto ma choć odrobinę wiedzy w tej mierze. Czyżbyście byli tak wielkimi ignorantami? Nie sądzę. Widzę tu złe intencje i złą wolę.

Zarzucacie Ojcu Rydzykowi, że skupia na sobie uwagę ludzi i dlatego nie jest dobrym apostołem. Zarzut jest wydumany i niesprawiedliwy, niczym nie poparty. Jeśli Ojciec Dyrektor skupia na sobie uwagę ludzi to, co powiedzieć, w takim razie, o Papieżu czy np. o św. Katarzynie ze Sieny (prosta dziewczyna, na którą zwróciła uwagę cała Europa i która pozwalała sobie nawet na krytykę papieża), o Joannie d`Arc, która stanęła na czele całej armii i była na ustach wszystkich lub Ojcu Kolbe, który był jedna z najbardziej znanych postaci okresu międzywojennego. A może to właśnie Księdza Biskupa, po prostu, boli? Wydaje mi się, że przez usta wielu krytyków Ojca Rydzyka przemawia zwykła ludzka zawiść. Wielu czuje się upokorzonych i myśli: „Jak to - on jest bardziej znany i podziwiany niż ja”. Wystarczy trochę zainteresować się zachowaniem Ojca Dyrektora, by dojść do wniosku, że jest skromnym człowiekiem, który nie szuka poklasku. Fakt, że jest kochany, że ma autorytet nie wynika z jego zabiegów tylko jest owocem jego pracy, owocem, który nie zależy od jego woli.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. Biada wam, przewodnicy ślepi... (...)

Pamietajcie wszyscy miłośnicy radia Maryja łączmy się poprzez wspólne słuchanie audycji !! -->

14.12.2002
21:16
[2]

Aen [ MatiZ ]

Ja na przyklad nie jestem ani przyjaciolem Kosciola ani Rydzyka..dla mnie obie te rzeczy sa tak samo nietolerancyjne, obludne i chciwe na forse, zrodzona na naiwnosci ludzkiej

14.12.2002
21:17
[3]

Aen [ MatiZ ]

errata przyjaciolem=przyjacielem

14.12.2002
21:20
smile
[4]

Franciszek [ Legionista ]

Modlitwa za wrogów Przybywamy tu z potrzeby serca, by uczestniczyć w wielkim dziękczynieniu za 11 lat katolickiego Radia Maryja. Pragniemy dziękować za ten wielki klejnot wśród polskich mediów, jakim jest Radio Maryja oraz złożyć ojcom gratulacje za to wspaniałe dzieło, że tak pięknie się rozwij. Chcemy także wyrazić swoją solidarność i współczucie w obliczu tej jakże podłej napaści środków masońskiego przekazu na nasze katolickie Radio, którego pragniemy bronić i wspierać, zarówno modlitwą, jak i ofiarą pieniężną . Co mówią inni słuchacze o swoim Radiu, wśród których nie brakuje ludzi w każdym wieku i każdego stanu? Dziękują publicznie i ze wzruszeniem, że Radio Maryja uczy ich miłości, kształtuje patriotyczne postawy, przypomina o wielkich prawdach ostatecznych, porządkuje zagmatwane życie, ukierunkowuje na Boga, Jego chwałę i zbawienie duszy. - A co z rzekomym szerzeniem nienawiści, nietolerancji i zawiści, co zarzucają rozgłośni niektórzy "wielcy" tego świata? - pytam. Otrzymuję odpowiedź: - Tak mówią ci, co zazdroszczą Radiu słuchalności. Mówią to źli ludzie. To w nich samych nienawiść rzeczywiście wzrasta, kiedy widzą, jak szerzy się dobro i miłość za sprawą Radia. Oni chcą, by na świecie zapanowało zło, i denerwują się, że ktoś staje im na drodze - mówi jedna ze słuchaczek. - Ale za nich też się modlimy - zapewnia. - Będziemy się modlić i mam nadzieję, że ta modlitwa da taki owoc, że to Radio stanie się Radiem nie tylko tych, którzy już słuchają, ale także tych, którzy to Radio atakują. Będziemy się modlić, by zmieniły się ich serca. Może doprowadzi to do tego, że tajemnice światła, które dał nam Ojciec Święty i które ostatnio mocno rozważamy, rozświetlą umysły, serca i sumienia tych, którzy są nam wrogami, a może Bóg da, że staną się przyjaciółmi - mówi ksiądz Maciej z miejscowości Rychwał. Ktoś inny dodaje, że słuchacze Radia Maryja muszą się wspierać, by być światłem dla świata. - Musimy być takimi ludźmi, aby patrząc na nas, widzieli, że działamy w Radiu Maryja, że działamy w Biurach Radia Maryja, a przez to, że działamy, stajemy się lepszymi. By ludzie widzieli, że w tym Radiu dzieje się dobro - mówi pan Grzegorz.

14.12.2002
21:24
[5]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Amen. Idzmy w pokoju Chrystusa.

14.12.2002
21:25
[6]

Aen [ MatiZ ]

Aha...hm...ciekawe...Antysemickie radio, ktorego sluchaczami , z tego co wiem, sa glownie emeryci...BAAARDZO zazdroszcze sluchalnosci i gadam to tylo dlatego ,by moje Radio-Belial mialo wiecej sluchaczy:)...tak sobie to tlumaczcie

14.12.2002
21:28
[7]

Telesfor [ Legionista ]

Ja na przyklad nie jestem ani przyjaciolem Kosciola ani Rydzyka ale mozesz zostac naszym przyjacielem i razem z nami uczestniczyc w sakramencie bozym jakim jest modlitwa dla mnie obie te rzeczy sa tak samo nietolerancyjne, obludne i chciwe na forse przemawia przez ciebie zawisc i niechec, ale gdybys tylko chcial moglbys sie zmienic !!

14.12.2002
21:29
[8]

Bremen [ The Dude ]

o kurcze to mi przypomina jak ktos kiedys dal taki watek o sexie tylko to bylo wszystko tak po chcescijansku . O ile pamietam to meski czlonek byl pielgrzymem itp. :D:D...ale mialem ubaw :))))))

14.12.2002
21:34
smile
[9]

Regis [ ]

Eeeeeejjj... Nie najezdzajcie ks. Rydzyka bo on ma naprawde wiele zaslug dla calej Polski... Popieram Telesfora... Czybym cie nie spotkal przypadkiem na 3 Wroclawskim zjezdzie mlodziezowki Ligi Polskich Rodzin ? TO OCZYWISCIE ZART :)))))) ROTFL :))))))

14.12.2002
21:34
[10]

Aen [ MatiZ ]

Telesfor- jestem niewierzacy, sadze, ze dobro moge okazywac inaczej niz uczestniczyc w sakramencie bozym... Masz racje, WIELKA niechec, bo to co wyrabia Kosciol i RM przechodzi granice ludzkiego pojecia:/

14.12.2002
21:35
[11]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

ROTFL marna prowokacja ;-)

14.12.2002
21:36
smile
[12]

Aen [ MatiZ ]

Regis- Blah! Wiedzialem, ze gdzies Cie widzialem! Stales obok z transparentem i krzyczales- Zydzi i Unia do domu! Pamietam!:D

14.12.2002
21:36
[13]

Telesfor [ Legionista ]

Aen no prosze bardzo co takiego wyprawia kosciol, przeciez w tych ciezkich czasach kosciol jest dla ans jedynym oparciem i jedyną granica miedzy zlem i dobrem.

14.12.2002
21:36
[14]

Aen [ MatiZ ]

elfik- ale zawsze mozna statsy nabic;)

14.12.2002
21:39
[15]

Aen [ MatiZ ]

jesli dla was oparciem i granica miedzy dobrem i zlem jest wydawanie milionow na nowe sanktuaria, oszustwa i nietolerancja ksiezy, ich zamilowanie do dzieci;) i robienie ludziom wody z mozgu, to wspolczuje

14.12.2002
21:39
[16]

Bremen [ The Dude ]

Regis --> ROTFL :))))... elfik --> marna ale smieszna :D... rudy..rudy...rudy Rydz :))

14.12.2002
21:39
smile
[17]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

no to nabijajmy ! :-P

14.12.2002
21:40
[18]

Telesfor [ Legionista ]

elfik czy dla ciebie prowokacja jest moja i milionow Polakow wiara w Boga i szacunek dla ks. Rydzyka, ktory potrafi pokazac nam swiatlo w dzisiejszej opanowanej przez przemoc rzeczywistosci.

14.12.2002
21:41
[19]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Telesfor, a w jaki sposob on je pokazuje ? Poza tym, wiara w Boga i szacunek dla Rydzyka to dwa rozne swiaty.

14.12.2002
21:43
[20]

Telesfor [ Legionista ]

elfik ja uwazam, ze Rydzyk w doskonaly sposob przekazuje prawdy zawarte w pismie swietym, realizuje zamierzenia naszej wiary dlatego jet jednoscią z kosciolem, dla mnie to jeden i ten sam swiat

14.12.2002
21:43
smile
[21]

2k6 [ Pretorianin ]

Rydzyk na prezydenta On nas poprowadzi WIWAT RM WIWAT nowa telewizja TRWAM a tak wogle po co nam jakaś Unia jakieś dopłaty przecież zawsze stać nas na pół kromki chleba po co nam więcej nie jesteśmy wymagającym narodem

14.12.2002
21:44
[22]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Jednoscia z kosciolem ? Ktorym kosciolem ? Tym naszym, polskim, papieskim ? Doprawdy ? Wiec moze najpierw dowiesz sie troche o stosunkach Rydzyka z 'kosciolem', potem z checia mozemy pobawic sie w polemike nt.

14.12.2002
21:47
[23]

Aen [ MatiZ ]

elfik....spoko, z dewota nie wygrasz, dlatego powtorz to co jaL: STATS IN PROGRESS:D

14.12.2002
21:48
smile
[24]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Aen: aSTATSAlavista, baby. ;-D

14.12.2002
21:49
[25]

Telesfor [ Legionista ]

elfik to prawda, episkopat Polski wyparł się Radia Maryja, ale tylko dlatego, ze nasz wspaniały ksiądz Tadeusz nie potrafił mu ulec. Jako pierwszy sprzecistawił się temu złu, ktore podniszcza katolikow w Polsce od środka. Jak myslisz dlaczego prymas oskarza go o szerzenie złej wiary, kosciol chce go po prostu usunąc z radia, ale miliony Polakow wie co jest dobre a co złe i nadal słucha audycji radiowych.

14.12.2002
21:51
smile
[26]

Telesfor [ Legionista ]

Aen to, że jestes skonczonym burakiem nie potrafiacym dyskutowac i szanowac ludzi innej wiary nie znaczy, ze musisz tutaj nanosic błota !!

14.12.2002
21:54
[27]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Opisz mi zlo o ktorym mowisz, opisz mi tez dobra wiare "Ksiedza Dyrektora", przede wszystkim jego jakakolwiek dzialanosc charytatywna na wieksza skale, najlepiej opowiedz mi o wszystkich rzeczach, za ktore jest wielbiony. Prymas nie oskarza go o szerzenie zlej wiary, oskarza go natomiast o szerzenie wiary podlug siebie, nie wedlug nauk Kosciola Polskiego.

14.12.2002
21:55
smile
[28]

Aen [ MatiZ ]

A oto typowy styl zapatrzonych w Rydzyka i Kosciol dewotow- nawyzywac ,kiedy sie widzi, ze ktos ma racje...szanuje ludzi innej wiary, ktorzy mowia MADRZE ,a ty sie do nich niestety nie zaliczasz....

14.12.2002
22:09
smile
[29]

Aen [ MatiZ ]

Co jest? Argumenty sie skonczyly?

14.12.2002
22:10
smile
[30]

elfik [ mesmerized by the sirens ]

Telesfor: Przepraszam, czy snia Ci sie pozary ?

14.12.2002
22:14
[31]

wysiu [ ]

Marna prowokacja.. X. Jankowski byl lepszy....

14.12.2002
22:21
[32]

Maciak [ Pretorianin ]

hymm wydaje mi sie ze zaczyna sie tworzyc typowa postawa "fanatyka" rm. Ludzie "wyznajacy" (tego inaczej sie nie da nazwac) rm, po kilku zdaniach zasłyszancyh w radiu (w stylu "manipulacjie w tv","szatan stworzył UE jak swoje narzedzie do szerzenia masonizmu" itp) zamiast patrzc na całą sprawe z pewnym dystansem coraz bardziej zaczynaja bronic rm, slepo wierzac w kazde słowo. Osobiscie nie miałbym nic do rm gdyby nie szerzyło sowich "prawd morlanych (i politycznych)" a skupiło sie na modlitwie("-->patrz radio Józef") , wiem ze nie wszytko wypowiedziane w tv jest prawda, ale z drugiej strony nie wszytko jest polityczna manipulacjia, objawami masonizmu ...

14.12.2002
22:24
[33]

Mysza [ ]

Aen --> Jakie argumenty? Toż to tania demagogia... Wysiu --> Masz rację... niestety...

14.12.2002
22:25
[34]

Aen [ MatiZ ]

Mysza- jasne, ale "Co jest? Tania demagogia sie skonczyla?" byloby dla niego niezrozumiale:)

14.12.2002
22:28
smile
[35]

pisz [ nihilista ]

Szpan z Wami! I z druhem Twoim! Idzcie do pokoju Chytrusa Z boku niech beda dzwieki Tak sie spiewa na religii...

14.12.2002
22:46
[36]

Reppu [ Pretorianin ]

cze Telesfot dobrze nawija - jeśli to prowokator to odznał nagłego olśnienia przypadkiem - jednak ma rację :) pisz--->jak bozia chce kogoś ukarać to mu rozumek odbiera....ciężko musiałeś grzeszyć w swoim młodym trzynastoletnim życiu ;)

15.12.2002
00:39
[37]

pisz [ nihilista ]

Rappu--> trzynastke skonczylem 7 lat temu - moze i dawno, ale "bozia" zabiera rozumku kazdemu z wiekiem...

15.12.2002
08:15
[38]

Reppu [ Pretorianin ]

pisz--->heh, fakt :) OK. Czas przygotować się do porannej mszy. Miłego dnia.

19.12.2002
19:01
[39]

wodnik_szuwarek [ Son of UDT ]

9mm wywietrznik w czyjejs glowie...i nie mam na mysli nikogo na forum

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.