GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Polski polityk dla rosyjskiej prasy: Polska wzięła udział w podziale

24.08.2009
20:15
smile
[1]

Paradox [ Senator ]

Polski polityk dla rosyjskiej prasy: Polska wzięła udział w podziale

- Wszystkie możliwe oceny paktu Ribbentrop-Mołotow powinny opierać się na potwierdzonych archiwalnymi dokumentami faktach. Podobnie i analiza wariantów rozwoju wydarzeń w 1939 roku - powiedział w wywiadzie udzielonemu rosyjskiej agencji prasowej Ria Novosti polski polityk Mateusz Piskorski.
- Z punktu widzenia Polski ten pakt przyniósł negatywne konsekwencje, choć z drugiej strony, straty wśród polskich obywateli byłyby znacząco większa, gdyby całość polskiego terytorium weszła pod kontrolę hitlerowskich Niemiec - powiedział Piskorski.

- Ponadto Polacy muszą pamiętać, że sami rok wcześniej współpracowali z Berlinem, choć w znacznie mniejszym stopniu. Polska wzięła udział w podziale Czechosłowacji, a potem Związek Radziecki wziął udział w podziale Polski. Obydwa te fakty trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie z etycznego punktu widzenia, ale polityka, jak wiadomo, nie zawsze jest etyczna.

- Jestem głęboko przekonany, że nie mają sensu przeprosiny za polityczne i dyplomatyczne decyzję sprzed siedemdziesięciu lat. Przepraszać mogliby Ci, którzy podpisali pakt - powiedział Piskorski.


Były poseł zaznaczył także, że w ciągu ostatnich miesięcy w Polsce pojawiło się wiele publikacji, mających na celu, wywołanie ostrej reakcji strony rosyjskiej. - Po takiej reakcji, można by przekonywać społeczeństwo polskie, że Rosja nie szanuje polskiego punktu widzenia - dodał Piskorski.

Mateusz Piskorski jest polskim politykiem i byłym posłem. W 2005 roku z listy Samoobrony uzyskał mandat poselski na Sejm V kadencji z okręgu szczecińskiego. Uzyskał wynik 5610 głosów. W styczniu 2007 r. został rzecznikiem prasowym partii. W kolejnych wyborach (2007 r.) uzyskał 2808 głosów i nie wszedł do Sejmu.

Zasiadał również we władzach partii Andrzeja Leppera.
Polityk niby z najniższej możliwej ligi, ale bardzo podobają mi się jego słowa. Są rozsądne i pozbawione typowego dla Polaków braku obiektywizmu. Nic mnie tak nie irytuje jak zaślepione nieuzasadnioną w pewnych sprawach miłością do ojczyzny posty Looza czy Attyli na tym forum. To własnie przez takich jak oni wybuchają wojny :)

03.09.2009
17:05
smile
[2]

Imak [ Generał ]

Stworzyłeś minutę później en sam wątek, bo nikt się nie dopisywał w ciągu tej minuty?

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.