GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Maść na krwiaka

14.08.2009
11:05
[1]

ksips [ Legend ]

Maść na krwiaka

Mam dość myślę dużego krwiaka pod skórą na udzie od uderzenia o coś. Smarowałem to altacetem a później arcalenem (czy czymś takim), ale słabo to działa. Znacie może jakąś maść która by szybciej i skuteczniej rozpuściła krwiaka? Nie chcę iść do chirurga bo ten bez gadania zaraz chwyci skalpel i będzie chciał mi to nacinać :/

14.08.2009
11:07
[2]

cred10 [ Pretorianin ]

Arcalen...

14.08.2009
11:07
[3]

Mart_2009 [ Chor��y ]



Przyspieszymy wchłanianie krwiaka stosując odpowiednie leki.
Są to zwykle leki stosowane na skórę dostępne bez recepty. Do takich preparatów należą maści, żele kremy na bazie heparyny. Często są one z dodatkiem leczniczej roślinnej substancji – escyny – lub z innymi dodatkowymi substancjami, takimi jak: salicylan dietyloaminy, hialuronidaza, itp.

Heparyna stosowana miejscowo na skórę

Heparyna, jak też heparynoid (polisiarczan mukopolisacharydowy) - są podstawowymi lekami, które przyspieszają wchłanianie się krwiaków, wybroczyn i nacieków. Nie mniej istotną ich rolą jest zapobieganie powierzchownym zakrzepom i ułatwianie rozpuszczania już istniejących. Lek stosowany miejscowo na skórę działa przeciwobrzękowo i hamuje powierzchowne procesy zapalne po urazach. Dlatego są najczęściej zalecane przez lekarzy w przypadku obrzęków, stłuczeń i krwiaków po urazach. Jak też we wspomaganiu leczenia urazów sportowych – takich jak: naciągnięcia mięśni, ścięgien i więzadeł; skręcenia i zwichnięcia. Substancje te normalizują ponadto lepkość krwi, przepuszczalność naczyń i zdolność wiązania wody przez międzykomórkową tkankę podskórną. Działają długotrwale i łagodzą ból i uczucie napięcia oraz skracają znacznie czas choroby

Escyna – lecznicze związki pozyskiwane z kasztanów

Pomocne w leczeniu kwiaków i obrzęków są również związki z popularnego kasztana – tzw. escyna. Substancja ta uszczelnia najdrobniejsze naczynia żylne, nie dopuszczając do powstawania obrzęku. Usprawnia krążenie w obrębie małych naczyń, pomagając likwidować nieprawidłowe zbiorniki płynu w tkance. Escyna uszczelnia równiez śródbłonek ścian żylnych. Przeciwdziała to przesiąkaniu osocza krwi i białek, co jest przyczyną letnich obrzęków nóg. Zapobiega też zakrzepom i zakrzepowemu zapaleniu żył, dzięki zmniejszeniu krzepliwości krwi. Słowem pomaga w profilaktyce choroby żylakowej. W przeciwieństwie do wielu leków syntetycznych o działaniu przeciwobrzękowym wyciąg z kasztanowca nie ma działania uszkadzającego krwinki. Saponiny ze wzglądu na uzupełniajace się własności lecznicze są często łączone w preparatach z heparyną, czy też z hialuronidaza, która zwiększa przepuszczalność tkanek, ułatwia resorpcję krwiaków, zmniejsza obrzęki i wysięki.

Leki na bazie heparyny, w tym w połączeniu z saponinami z kasztanów

Są to takie popularne preparaty jak: Hirudoid® (maść –żel); Heparin-Hasco (żel); Heparinum (krem); Lioton® 1000 (żel); Reparil® Gel N (żel) Aescin (żel) Esceven® (żel); Haematoven® Gel (żel); Helason® (maść); Savarix (żel), itp.

14.08.2009
13:07
[4]

Snopek89 [ lookin' like a milion $ ]

mój brat zawsze smaruje jakimś żelem z arniką x)

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.