GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Enigma o OOBE - fajny materiał

13.08.2009
11:29
smile
[1]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

Enigma o OOBE - fajny materiał

Jest to odcinek programu enigma traktujacy o OOBE jego pozytywnych skutkach, negatywnych, zawierajacy wypowiedzi przeciwników tego zjawiska jak i jego zwolenników. (wypowiedź koscioła katolickiego).

bardzo ciekawy materiał.

link:polecam takze odcinki paranormalna polska.

13.08.2009
12:01
[2]

ppaatt1 [ Trekker ]

Podoba mi się zestawienie różnych opinii. I przeciwników od strony katolickiej i zwolenników. Brakowało mi jeszcze sceptyków wyjaśniających to sposobami strice naukowymi.

(wypowiedź koscioła katolickiego)

To jako tako nie była wypowiedź całego kościoła. W kościele z oobe jest tak że zaklasyfikowano to jako okultyzm, i nikt tego nigdy więcej nie ruszył i być może nie ruszy.

Nie mogłem za to ścierpieć gadaniny tej babki z pierwszej części co tam przyszłość widzi itd. Ostatnio w rozmowach w toku było o przepowiadaniu przyszłości, była podobna babka która gadała bzdury przeczące wielu rzeczom.

13.08.2009
12:13
[3]

Babiczka [ Senator ]

Zly link ;]

13.08.2009
14:41
[4]

rojekmyslo [ Legionista ]

Ja w to wierzę ale myślę że to halucynacje lub objaw choroby.

13.08.2009
14:49
[5]

Łysy Samson [ Bass operator ]

Moim zdaniem to specyficzny rodzaj LD. Wiem, testowałem, badałem (czytałem relacje) i jestem pewien. Jeżeli rozwinie się dyskusja w tym wątku, napiszę dłuższy tekst udowadniający to, że oobe to specyficzny świadomy sen nie naukowo, ale czysto rozsądkowo.
Pozdrawiam

13.08.2009
14:53
[6]

ppaatt1 [ Trekker ]

Łysy Samson --> Bardzo możliwe i nie jesteś pierwszą osobą która to stwierdziła. Gdzieś kiedyś czytałem że twórca pojęcia świadomy sen nie wiedział o obbe, a twórca pojęcia oobe nie wiedział o świadomym śnie. (ale nie dam głowę za prawdziwość informacji).

13.08.2009
15:03
[7]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

Ppatt-tak czytałem o tym to prawda monroe nie znał pojęcia ld. Ta teoria jest mega prawdopodobna dziś to sprawdzę.od kilku dni mam dziwne jazdy w nocy potem opiszę

Samson-napisz ten tekst proszę to ciekawe

13.08.2009
19:10
[8]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

SAMSON- napisz swoje przemyslenia jak obiecywałeś, chetnie je poznamy.

13.08.2009
20:18
[9]

Łysy Samson [ Bass operator ]

Aktualnie coś robię, więc tylko streszczę nie wdając się w szczegóły.
Na początku też "wierzyłem" w OOBE (zacząłem praktykować po długiej praktyce LD). Nie miałem z tym problemów, chodziłem sobie po domu, mieście, wszystko było super realistyczne. Potem jednak zacząłem się zastanawiać, czy to nie są przypadkiem zwykłe LD z uczuciem opuszczania ciała (czasem mam takie wrażenie nawet transując się). "Wychodząc z ciała" starałem się sprawdzić, czy to nie jest przypadkiem LD. Po wielu próbach (miałem jednak przekonanie, że rzeczywiście wychodzę, więc podświadomość przeszkadzała mi to zrobić) udało mi się zmienić wystrój poziomu, potem nawet przybrać "materialne", kreować zdarzenia, co w moim odczuciu przesądziło, że to LD. Czytając relacje (nie mam czasu, by przytaczać) też można stwierdzić, że oobe to "naciągane" LD.
To tak w dużym świecie.

PS. Na każde pytanie skierowane do oobeowca, czemu nie może wkraść się do pentagonu, czy też po prostu do pokoju, w którym np. ktoś przełożył jakąś rzecz na inne miejsce i powiedzieć, co się zmieniło. Zawsze odp., że jakieś fale, czy coś mu nie pozwalają. Kumpel, jak byliśmy na pewnym wyjeździe miał przeczytać kartkę, na której coś napisałem, oczywiście przeczytał, ale błednie (a był przekonany, że przeżył OOBE, że czuł "energię oobe" itp.)
Pozdrawiam

13.08.2009
20:52
[10]

qudlaty [ Generał ]Tutaj macie stronke znanego wiekszosci Dariusza Sugiera, ktory ladnie w faq wyjasnia pewne rzeczy. Zreszta nie tylko FAQ jest warte uwagi, to takze blog, techniki, artykuly etc.
Generalnie kazde OOBE rozgrywa sie w obszarze wytworzonym przez umysl obserwatora na poczatku, natomiast pozniej mozna trafic do jakichs wyzszych poziomow astrala, zwykle za przewodnictwem Opiekuna/Wyzszego Ja, czy jak jeszcze go nie nazywac.
Darek dawno stwierdzil, ze OOBE nie rozgrywa sie w rzeczywistosci fizycznej, zaklada sie ze taka forma projekcji dostepna jest tylko nielicznym, przykladowo Monroe'owi.
I ogolnie roznica pomiedzy OOBE a LD jest bardzo cieniutka, jedno w sumie prowadzi do drugiego, wzajemnie sie przeplatajac.
Generalnie roznicy nie ma, z jednego mozna przejsc w drugie i na odwrot, mozna tez w ktoryms momencie stracic swiadomosc i dalej zapasc sie w sen.

To co mi sie u Darka podoba, to wylanie sie calkowicie na wlasnie takie podzialy i terminologie, ktora kompletnie nic nie daje, poza sianiem zametu i glupich uprzedzen, oraz nawykow ;)

14.08.2009
15:00
[11]

Rares [ Melancholik ]

Nieeee!

14.08.2009
15:46
[12]

Salado. [ Generał ]

Podaj link do materiału jeszcze raz, bo pod tym w pierwszym poście jest teraz o kręgach w zbożu.

14.08.2009
16:32
[13]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

salado - wybierz sobie tam masz te filmiki wszystkie do wyboru.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.