GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

iPlus - pytanie do użytkowników.

11.08.2009
21:12
[1]

° [ Imperator ]

iPlus - pytanie do użytkowników.

Witam,

Jako, że niedługo kończy mi się umowa w Multimedia, a oferty wcale lepszej nie mają zastanawiam się nad zmianą internetu na iPlus'a właśnie. Play odpada ze względu na słaby zasięg (z tego, co słyszałem i czytałem) do Orange jakoś nie mam zaufania a Blueconnect jest drogi.
Może po krótce opiszę ofertę, z jakiej bym korzystał: 60 zł/mies. do 7.2 mb/s, 2,25 GB limitu transferu. Najbardziej martwię się o transfer, chociaż filmów za dużo nie ściągam, na YT czasem wejdę i dosłownie kilka stron typu GOL, Allegro, google, Interia i wrzuta - no ogólnie nie za dużo tego. Aha - jedyny komp, jakiego posiadam, to laptop, narazie nie mam zamiaru kupować stacjonarki, czasem go gdzieś zabiorę, więc to też jakiś plus takiego internetu.
Moje pytania są takie:
-Jak jest z zasięgiem? Jaką rzeczywistą prędkość można uzyskać w mieście (Lublin), w bloku, osiedle niedaleko centrum.
-Jak przekroczę limit, to spada prędkość - czy po obniżeniu transferu da się sensownie korzystać z neta?
-Jaki ewentualnie brać modem? (ExpressCard, czy usb?)
-Może jeszcze jakieś rady?

Dzięki i pozdrawiam.

11.08.2009
21:53
[2]

° [ Imperator ]

Upnę.

11.08.2009
22:17
[3]

kulako [ pR0_g4m3r_pL ]

2. Lipa.
3. Jesli masz lapka to Express Card

Mogę wiedzieć dlaczego nie masz zaufania do Pomarańczy?

11.08.2009
22:41
[4]

AloneInTheDark [ AITD ]

Będzie średnio, we Wrocławiu niedaleko centrum transfery około 100 - 150 KB/s , czyli około 1 Mb/s.

Po wyczerpaniu limitu zostajesz automatycznie łączony przez GPRS - co to oznacza? Praktycznie nie da się przeglądać internetu. Prędkość spada do modemu telefonicznego, testowałem i nie przekracza wtedy 10 KB/s, czyli ściągnięcie 10 MB (a tyle mają krótkie, 3-4 minutowe filmiki na Youtube) to około 15 minut.. :)

Więc jeśli skończy Ci się limit, to o przeglądaniu Youtube możesz zapomnieć, a o ściąganiu czegokolwiek tym bardziej.

Weź pod uwagę , że 2,25 GB to jest 70 MB dziennie .. Wystarczy kilka (około 5) parominutowych filmików Youtube dziennie i twój limit się skończy :) Więc nawet nie możesz marzyć o ściąganiu filmów :)

P.S. Te 7,2 to jest bajka jakich mało - to są fizyczne możliwości UMTS, w praktyce nigdy nie spotkałem się (nawet we Wrocławiu w rynku) z więcej niż 2 Mb.

Zdecydowanie ExpressCard.

Ewentualnie rady ? Nie bierz iPlusa, spraw sobie normalny internet, za 60 złotych będziesz miał spokojnie ze 2 Mb na sekundę, i będziesz 100 razy bardziej zadowolony.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.