GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Podawanie ręki jak szmatę.

04.08.2009
20:56
[1]

TBag [ Pretorianin ]

Podawanie ręki jak szmatę.

Od kilku lat obserwuję zjawisko podawania ręki jak jakąś szmatę. U dziewczyn mogę to zjawisko jeszcze zrozumieć, ale jak witam się z jakimś facetem i mi tak rękę poda to niesamowicie mnie to na sam start już irytuje.

Męski uścisk to męski uścisk. I jestem przekonany, że co najmniej połowa użytkowników tego forum albo to zauważyła, albo co gorzej sama tak robi...

Napiszcie czy to chory wymysł mojego umysłu?

04.08.2009
20:57
[2]

Fett [ Avatar ]

W moich kregach nazywa się to śledzem, albo kotletem:) Nic nie wkur... tak jak "szmata" ;)

04.08.2009
20:59
[3]

speedy24 [ BB Lover ]

Chory wymysł Twojego umysłu :p Żartuję, mam to na codzień :)

04.08.2009
20:59
[4]

wlodzix® [ Trup w windzie ]

Ja tak mam na co dzień. Tak albo w ogóle nikt mi nie podaje

Chcesz męskiego uścisku ? To od teraz ty i twoi rówieśnicy ściskajcie się za orzeszki. Zobaczy się jaki jesteś męski

04.08.2009
20:59
[5]

|LoW|Snajper [ Senator ]

Tez to zauwazylem ale jest to raczej mniejszosc. Czasami sie boje ze skalecze kolege ;p

04.08.2009
20:59
[6]

Yerten [ Pretorianin ]

Z takimi osobami się nie witam.

04.08.2009
20:59
[7]

Septi [ Starszy Generał ]

A jak wygląd uscisk ręki zwany szmatą ?

04.08.2009
20:59
smile
[8]

Paul_Trunks [ Konsul ]

Też to zauważyłem lata wstecz, taka ręka ja bez kości

04.08.2009
21:00
[9]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

Od razu moja podświadomość kwestionuje w takim wypadku męskość osoby, z którą się witam...

04.08.2009
21:01
[10]

wlodzix® [ Trup w windzie ]

Ja, nie wiem po co lubię zapuszczać paznokcie u rąk i też raczej wolę delikatnie podawać, bo raz zadrapałem kolegę i miał wąty do mnie

04.08.2009
21:01
[11]

zoloman [ Legend ]

Pff, co to za uścisk bez zmiażdżenia kości...

04.08.2009
21:02
[12]

ppaatt1 [ Trekker ]

włdozix --. Tutaj chodzi chyba raczej o to aby uścisnąć rękę, a nie tylko dotknąć :) Nie wiem jakie ty musisz mieć pazury ze przy samym ściskaniu drapiesz kolegę :)

04.08.2009
21:03
[13]

HUtH [ pr0crastinator ]

[4] włodzix jak zwykle pozamiatał :D

04.08.2009
21:03
[14]

SzymX_09 [ Mr. Irony ]

Troszkę jest to denerwujące, ale myślę, że da się przeżyć.

04.08.2009
21:03
[15]

Scofield [ Brains of the outfit ]

Jak zauwaze takie zjawisko u kogos to przy nastepnym powitaniu pozostaja mi tylko 3 opcje:

a). Witam sie na zolwika (jak go lubie).
b). Witam sie na śledzia tylko 3 razy lzej niz on (jak go za bardzo nie lubie).
c). Mowie czesc i odmawiam uscisku (opcja ekstremalna).

04.08.2009
21:03
[16]

Septi [ Starszy Generał ]

Mnie strasznie wpienia jak idzie koleś chodnikiem i jestem jedynym który sie przesuwa.Dla mnie to automatyczne wyrażenie braku szacunku i osobiscie wtedy mam ochote odwrócic takiego klienta i jebnąć mu prostego prosto na nos.

04.08.2009
21:04
[17]

Biff [ ]

tez to spostrzegłem, czasami mnie to wręcz zaskakuje;]
przy okazji: no, nabiłem tego magicznego posta, czas podreperować moj biedny ranking:(

04.08.2009
21:04
smile
[18]

Rippo89 [ Arbiter elegantiarum ]

U mnie za czasów szkoły średniej tak podawali dłoń najwięksi "pakerzy" jak to śmiesznie wyglądało.

04.08.2009
21:05
[19]

wlodzix® [ Trup w windzie ]

ppaatt1 -> czasami jak podaje się rękę, palec się zgina i jak się prostuję to drap

Nie wiem jakie ty musisz mieć pazury

5-6 mm

04.08.2009
21:06
smile
[20]

Lethos. [ Generaďż˝ ]

wlodzix zakończył wątek :D

BTW. Też tego nie lubię. Raz jak powiedziałem, że podaje rękę jak baba, to zaczął coś mruczeć po nosem.

04.08.2009
21:06
[21]

Septi [ Starszy Generał ]

Zresztą co tu dużo gadać,żeby mieć taki uscisk trzeba ostro biegi zmieniać.

04.08.2009
21:09
smile
[22]

Niko Bellic [ Konsul ]

Tylko frajerzy podają rękę tak jakby chcieli demonstrować swoją siłę. Podaję normalnie i nikt mi nigdy uwagi nie zwrócił, a jeśli by to zrobił to na drugi raz bym ścisnął tak że by ta osoba tego pożałowała.

Naprawdę czasem podarujcie sobie, tymi kategoriami można się do wszystkiego przyczepić.

04.08.2009
21:09
[23]

Erazor_XX [ give it to me baby! ]

Nic tak nie rozwala, jak ręka - zdecha ryba :D

04.08.2009
21:09
[24]

wlodzix® [ Trup w windzie ]

spoiler start
Septi -> ja mam automatyczną zmianę biegów. Mam dziewczynę, więc to pewnie dlatego podaję rękę jak baba i każdy mi to wypomina.

spoiler stop

Wkurza jak ci tak wypominają i patrzą ci się w dłoń jak na jakieś grube dolary. W ogóle nie każdy rodzi się z mocnym uściskiem.

spoiler start
Nie mam dziewczyny :(
spoiler stop

04.08.2009
21:17
[25]

Maras2002 [ Konsul ]

"Mnie strasznie wpienia jak idzie koleś chodnikiem i jestem jedynym który sie przesuwa.Dla mnie to automatyczne wyrażenie braku szacunku i osobiscie wtedy mam ochote odwrócic takiego klienta i jebnąć mu prostego prosto na nos."

To ni ebrak szacunku tylko wygrana potyczka , bo wtedy pokazujes kolesiowi ze jestes spalby i cipa :)

04.08.2009
21:19
[26]

Kreek [ Senator ]

Też to w swoim towarzystwie zauważyłem, ale mi to nic nie przeszkadza, ot co.

04.08.2009
21:21
smile
[27]

mr 45 [ Hero of the Wastelands ]

Ja się z kolegami witam tak:

Żółwik z prawej
Żółwik z lewej
Żółwik z góry(mojej)
Żółwik z dołu(mojego)
Żółwik klasyczny
Przybicie piątki+mocny uścisk+z bara

04.08.2009
21:22
[28]

Chudy The Barbarian [ Legend ]

Liceum nauczyło mnie podawać rękę "z zamachem", ale czasami zdarza się, że ktoś poda taką szmatę :P

04.08.2009
21:22
[29]

Parker [ Konsul ]

Mieszkam z mamą, która właśnie robi mi płatki z mlekiem. Nie mam dziewczyny, a sylwestra spędzam tu na GOL-u...
Rękę ściskam bardzo mocno, tak, że chrupią kości - bo jestem 100% mężczyzną, twardzielem.

Dodam jeszcze, że moja podświadomość kwestionuje męskość osoby podającej "śledzia". Takich frajerów koszę bez litości w COD4.

04.08.2009
21:23
[30]

danieldanek [ We are United!!! ]

w sumie dla mnie to troche dziwne łapa jak taki flak jak by ktoś chciał a nie mógł :P

04.08.2009
21:26
smile
[31]

speedy24 [ BB Lover ]

@ Parker
Nie wiedziałem że Twój "mały" ma kości :p

04.08.2009
21:27
[32]

gromusek [ keep Your secrets ]

jak spotykam kogos nowego i ten ktos podaje mi reke jak siusiaka po 8miu waleniach gruchy to osoba jest u mnie z gory skreslona i traktowana jak ciota.

04.08.2009
21:30
smile
[33]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Jak spotykam kogoś po raz pierwszy i słyszę od niego wysublimowane konstrukcje stylistyczne takie jak porównanie powyzej to też jest u mnie skreślony... ( swoja drogą, skąd taka naturalistyczna dokładnosć, z autopsji? :-D)

BTW - ależ tu an GOLu obrodziło "prawdziwymi samcami", takimi, co to rękę umieja podawać...
Czuję się dumny, że należę do tej społecznosci. Takim jak wy to nawet Marcus z Gearsów nie podskoczy :-P

04.08.2009
21:32
[34]

HUtH [ pr0crastinator ]

Parker pojechałeś :D Dodam jeszcze, że nigdy nie ustąpię miejsca w drzwiach w cod4 bo jestem tykającą bombą tosteronową :P

04.08.2009
21:36
smile
[35]

Beret z antenką [ Konsul ]

W swoim życiu zmiażdżyłem już wiele dłoni przy uścisku.
Miękkie rąsie drżyjcie!

04.08.2009
21:40
[36]

settoGOne [ settogo ]

Jeszcze gorsze niz podawanie reki jak szmata jest dlugie przetrzymywanie reki jak... no wiadomo kto:D

04.08.2009
21:44
[37]

Drixx [ Damned by God ]

Herr Pietrus - internetowi napinacze atakują!

04.08.2009
22:23
smile
[38]

<_Goral_> [ Konsul ]

U nas mowili na to 'uscisk emocioty'. Nie cierpie :P Ale mialem do czynienia ze skrajnosciami w tę i drugą stronę :) jeden ze sledziem a drugi imadlem w rece, sam nie wiem co lepsze...

04.08.2009
22:31
[39]

dlaczego ja [ Konsul ]

3/4 osób które znam tak robią.. ja jak komus podaje reke to nie sciskam z cales sily jak kretyn ale tez nie podaje tak zwanego "klucha", po prostu podaj normalnie jak dla mnie

ktos jak podaje mi reke nie sciskajac jej choc troche traci w moich oczach respekt

04.08.2009
22:37
smile
[40]

ARECZKI [ Konsul ]

A wyobraźcie sobie to: gramy w piłę na weekendzie kolesie z pracy i jeszcze parę innych osób gramy już ze 20 minut nagle widzimy jakiś kolo w dresach idzie grać do nas z ręką w spodniach zabawia się jajeczkami przez dłuższą chwilę; no i który chciałby teraz podać mu serdeczny męski uścisk......
dlatego ja zazwyczaj nie podaje ręki samo ściema wystarczy....

04.08.2009
22:40
[41]

Qverty™ [ Legend ]

Też mam kumpli którzy tylko wyciągają łape i nic. Nawet nie uścisną. Niektórzy jeszcze podają rozluźnioną łape jakby dopiero co nią wymęczyli prezesa albo nie wiem(może naprawdę przed tym męczyli prezesa, who knows?). Mnie też to wnerwia. Dla mnie uścisk dłoni to uścis dłoni, łapiesz i ściskasz. Mówię o ręce a nie o innych częściach ciała(xD)

04.08.2009
22:41
[42]

mietek syn mleczarza [ Konsul ]

"Szmate" podajemy zeby was nie skrzywdzic dzieciaki.

04.08.2009
22:43
[43]

Kudi [ Chor��y ]

Niestety, podawanie "meduzy" staje się coraz częstszym zjawiskiem w moim otoczeniu...

04.08.2009
22:55
[44]

papaboss [ Generaďż˝ ]

settoGOne - hehe, dokładnie, zawsze mnie to denerwuje. Zauważyłem, że to przypadłość przede wszystkim gaduł i ludzi upierdliwych :)
Bardziej przy powitaniu niż miękka łapa irytuje mnie brak kontaktu wzrokowego. Patrzenie na rękę albo w ziemię odrazu budzi jakąś podejrzliwość. To samo przy rozmowie, podświadomie zupełnie, ale wskazuje to na brak szczerości.

04.08.2009
23:37
smile
[45]

jajko w imadle [ Generaďż˝ ]

zazwyczaj jak ktoś mi podaje "rękę rybę", dostaje opierdol i każę mu podać rękę drugi raz po ludzku.

04.08.2009
23:44
smile
[46]

BE_WANTED [ Wymiatacz ]

Przykład śledzia:

Kaczor nie przyjął śledzia.

05.08.2009
00:00
[47]

peter123456 [ Sun of a Beach ]

Septi
Mnie strasznie wpienia jak idzie koleś chodnikiem i jestem jedynym który sie przesuwa.Dla mnie to automatyczne wyrażenie braku szacunku i osobiscie wtedy mam ochote odwrócic takiego klienta i jebnąć mu prostego prosto na nos.

Mnie też to totalnie denerwuje. Ale nie narzekam za bardzo, bo jestem dosyć roztargnioną osobą i nigdy nie mogę się zdecydować, w którą stronę skręcić, więc wychodzi mi mały slalomik i z mijania czasami wychodzi komedia. A to jest dla innych przechodniów zapewne dużo bardziej wkurzające niż olewanie.

Co do tematu. Jakoś mnie to nie wkurza. W sumie jest mi dosyć obojętne. Chociaż odrobinę dziwne i, hmm, nieswoje? To chyba dobre słowo. Ale też nie przesadzajmy w drugą stronę :) Normalny uścisk ręki bez zbędnej siły i jest ok :)

05.08.2009
00:18
[48]

Stal_ker [ Chor��y ]

Wogle to nie razi, jak ktoś poda mi tak ręke znaczy to że poprostu nie ma tyle siły co ja

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.