Selman [ Legend ]
Czy takie chłodzenie jest lepsze?
Zastanawiam się nad kupnem grafiki i znalazłem takie coś w dość dobrej cenie..
czy takie chłodzenie jest na pewno lepsze lub chociaż równe standardowemu z wiatrakiem, chce też zaznaczyć że w u mnie w domu panują dość wysokie temperatury w upalne dni.
Ma ktoś taką kartę? Jak się sprawuję?
fajny Książę [ Capo ]
Chłodzenie pasywne jest dobre jak lubisz ciszę i spokój. Jednak w wypadku tego chłodzenia, łatwiej o przegrzanie się karty.
fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]
Generalnie - nie do grania, chyba że w dobrze wentylowanej obudowie np. z wentylatorem bocznym wycelowanym prosto w kartę.
fajny Książę [ Capo ]
[3] Wcale nie. Też mam chłodzenie pasywne, jeszcze nie zdarzyło mi się przegrzanie karty, a nie mam zadnych dodatkowych wentylatorow...
maciejpis [ Pretorianin ]
"fajny Książę" ma racje lecz na pewno nie podkręcisz tej karty
Dryf Wiatrów Zachodnich [ Konsul ]
Mam GF 6600 z pasywnym chlodzeniem. Troche emeryt, ale regula jest taka ze jak cos ma takie chlodzenie standardowo to nawet przy pelnym obciazeniu nie bedzie sie przegrzewac.
Nigdy [~5 lat] nie mialem zadnych problemow z temperatura, mimo iz komputer stoi wcisniety miedzy biurko i szafe i ma tylko 3 wentylatory. Na procesorze, 120mm w zasilaczu i 80 mm wydmuchowy.
Bierz bez obaw, o ile nie bedziesz podkrecal.
fajny Książę [ Capo ]
[5] Niby dlaczego nie? Często wystarcza kupić dodatkowy wentylator i po kłopocie.