GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy takie chłodzenie jest lepsze?

04.08.2009
16:24
[1]

Selman [ Legend ]

Czy takie chłodzenie jest lepsze?

Zastanawiam się nad kupnem grafiki i znalazłem takie coś w dość dobrej cenie..



czy takie chłodzenie jest na pewno lepsze lub chociaż równe standardowemu z wiatrakiem, chce też zaznaczyć że w u mnie w domu panują dość wysokie temperatury w upalne dni.

Ma ktoś taką kartę? Jak się sprawuję?

04.08.2009
16:26
[2]

fajny Książę [ Capo ]

Chłodzenie pasywne jest dobre jak lubisz ciszę i spokój. Jednak w wypadku tego chłodzenia, łatwiej o przegrzanie się karty.

04.08.2009
16:27
[3]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

Generalnie - nie do grania, chyba że w dobrze wentylowanej obudowie np. z wentylatorem bocznym wycelowanym prosto w kartę.

04.08.2009
16:29
[4]

fajny Książę [ Capo ]

[3] Wcale nie. Też mam chłodzenie pasywne, jeszcze nie zdarzyło mi się przegrzanie karty, a nie mam zadnych dodatkowych wentylatorow...

04.08.2009
16:35
[5]

maciejpis [ Pretorianin ]

"fajny Książę" ma racje lecz na pewno nie podkręcisz tej karty

04.08.2009
16:47
[6]

Dryf Wiatrów Zachodnich [ Konsul ]

Mam GF 6600 z pasywnym chlodzeniem. Troche emeryt, ale regula jest taka ze jak cos ma takie chlodzenie standardowo to nawet przy pelnym obciazeniu nie bedzie sie przegrzewac.
Nigdy [~5 lat] nie mialem zadnych problemow z temperatura, mimo iz komputer stoi wcisniety miedzy biurko i szafe i ma tylko 3 wentylatory. Na procesorze, 120mm w zasilaczu i 80 mm wydmuchowy.

Bierz bez obaw, o ile nie bedziesz podkrecal.

04.08.2009
16:58
[7]

fajny Książę [ Capo ]

[5] Niby dlaczego nie? Często wystarcza kupić dodatkowy wentylator i po kłopocie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.