piesiec_07 [ Pretorianin ]
chlodzenie
Witam. Od niedawna mam nowy komp. Mam problem bo mam 4 wiatraki w komputerze i czuje ze to za malo dla niego. Jest w zasilaczu, na procesorze, na karcie i jeden z tylu obudowy. Lecz temperatura dyskow twardych i plyty glownej jest wysoka. Czy jezeli dokupie jeszcze jeden wiatrak do obudowy do przodu (chyba 120mmx120mm) to obnizy to temperatury?
fajny Książę [ Capo ]
Za wysoka tzn. jaka?
Dodatkowy wentylator jak najbardziej obniży temperatury.
piesiec_07 [ Pretorianin ]
Jeżeli Speed Fan nie klamie to temperatura płyty glownej to 79 stopni a dyskow to 49 i 46 stopni.
A kabli to ja w kompie mam do cholery ;/
PC-Maniac [ Ninja! ]
hmm wysoka temperatura to znaczy ile ? i jaki masz chipset płyty głównej bo niektóre cholernie się grzeją
najpierw poukładaj kable w obudowie żeby jak najlepszy przepływ powietrza był.
dodatkowy wiatrak z przodu raczej nic nie da no może jakieś 1-5 stopni góra, żeby obniżyć temperaturę dysku musiał byś kupić do niego chłodzenie (taka skrzyneczka), a do płyty głównej dać wiatraki na chipset albo cały radiator na coś lepszego
edit. temperatury jak najbardziej w normie, zawsze można dokupić wentylatorek na przód obudowy bo to nie zaszkodzi ale lepiej zacząć od ułożenia kabli w budzie i wyczyszczenia PC'a z kurzu
mr 45 [ Hero of the Wastelands ]
1.-Czyszczenie kompa z kurzu
2.-Uporządkowanie burdelu w kablach
3.-Kupno dodatkowego(aktywnego) chłodzenia na płytę główną i dysk

piesiec_07 [ Pretorianin ]
Dzięki chłopaki :)

PC-Maniac [ Ninja! ]
w ogóle bierz pod uwagę że za oknem jest po 30 stopni co robi swoje. czekaj do zimy albo załóż klime w domu to temperatury w PC'cie będą niższe

piesiec_07 [ Pretorianin ]
Hah no wiadome :)
RPRT07 [ Maximum Impact ]
Można kupić ścianę boczną obudowy z wiatrakiem np. 200x200??
Szukałem na allegro i nie znalałem;/
piesiec_07 [ Pretorianin ]
Witam. Mam ten wiatrak i nie wiem ktora strona go podpiac??
PAW666THESATAN [ PIF PAF ]
RPRT07 ->
barosz00 [ Pretorianin ]
piesiec_07-- to zależy czy chcesz wtłoczyć powietrze do kompa czy odessać z niego cieple powietrze
PC-Maniac [ Ninja! ]
Podepnij tak żeby wyciągał powietrze z obudowy
piesiec_07 [ Pretorianin ]
Tylni wiatrak już wyciaga powietrze z obudowy wiec ten przedni zamontowalem tak zeby dmuchal do srodka.
piesiec_07 [ Pretorianin ]
Temperatury w SpeedFan ----->
Zostawić tak wiatrak czy przekręcić go żeby wywalał powietrze z obudowy?
charlie1804 [ Centurion ]
ja tez mam prawie takie temperatury tylko ta temp.3 jest coś wysoka ...a może to chip na płycie głównej wiec może taka być chyba nie pamietam bo jestem w pracy hehe
piesiec_07 [ Pretorianin ]
No to raczej płyta główna :)
charlie1804 [ Centurion ]
więc w porządku masz temperature
RPRT07 [ Maximum Impact ]
PAW666THESATAN ----> Ale samą ścianę boczną