GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

chlodzenie

03.08.2009
22:43
[1]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

chlodzenie

Witam. Od niedawna mam nowy komp. Mam problem bo mam 4 wiatraki w komputerze i czuje ze to za malo dla niego. Jest w zasilaczu, na procesorze, na karcie i jeden z tylu obudowy. Lecz temperatura dyskow twardych i plyty glownej jest wysoka. Czy jezeli dokupie jeszcze jeden wiatrak do obudowy do przodu (chyba 120mmx120mm) to obnizy to temperatury?

03.08.2009
22:46
[2]

fajny Książę [ Capo ]

Za wysoka tzn. jaka?
Dodatkowy wentylator jak najbardziej obniży temperatury.

03.08.2009
22:47
[3]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Jeżeli Speed Fan nie klamie to temperatura płyty glownej to 79 stopni a dyskow to 49 i 46 stopni.

A kabli to ja w kompie mam do cholery ;/

03.08.2009
22:47
[4]

PC-Maniac [ Ninja! ]

hmm wysoka temperatura to znaczy ile ? i jaki masz chipset płyty głównej bo niektóre cholernie się grzeją

najpierw poukładaj kable w obudowie żeby jak najlepszy przepływ powietrza był.
dodatkowy wiatrak z przodu raczej nic nie da no może jakieś 1-5 stopni góra, żeby obniżyć temperaturę dysku musiał byś kupić do niego chłodzenie (taka skrzyneczka), a do płyty głównej dać wiatraki na chipset albo cały radiator na coś lepszego

edit. temperatury jak najbardziej w normie, zawsze można dokupić wentylatorek na przód obudowy bo to nie zaszkodzi ale lepiej zacząć od ułożenia kabli w budzie i wyczyszczenia PC'a z kurzu

03.08.2009
23:35
[5]

mr 45 [ Hero of the Wastelands ]

1.-Czyszczenie kompa z kurzu
2.-Uporządkowanie burdelu w kablach
3.-Kupno dodatkowego(aktywnego) chłodzenia na płytę główną i dysk

03.08.2009
23:39
smile
[6]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Dzięki chłopaki :)

03.08.2009
23:39
smile
[7]

PC-Maniac [ Ninja! ]

w ogóle bierz pod uwagę że za oknem jest po 30 stopni co robi swoje. czekaj do zimy albo załóż klime w domu to temperatury w PC'cie będą niższe

03.08.2009
23:41
smile
[8]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Hah no wiadome :)

04.08.2009
01:23
[9]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Można kupić ścianę boczną obudowy z wiatrakiem np. 200x200??

Szukałem na allegro i nie znalałem;/

04.08.2009
12:49
[10]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Witam. Mam ten wiatrak i nie wiem ktora strona go podpiac??

04.08.2009
12:56
[11]

PAW666THESATAN [ PIF PAF ]

RPRT07 ->

04.08.2009
13:23
[12]

barosz00 [ Pretorianin ]

piesiec_07-- to zależy czy chcesz wtłoczyć powietrze do kompa czy odessać z niego cieple powietrze

04.08.2009
14:28
[13]

PC-Maniac [ Ninja! ]

Podepnij tak żeby wyciągał powietrze z obudowy

04.08.2009
15:13
[14]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Tylni wiatrak już wyciaga powietrze z obudowy wiec ten przedni zamontowalem tak zeby dmuchal do srodka.

04.08.2009
15:23
[15]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Temperatury w SpeedFan ----->

Zostawić tak wiatrak czy przekręcić go żeby wywalał powietrze z obudowy?


chlodzenie - piesiec_07
04.08.2009
15:30
[16]

charlie1804 [ Centurion ]

ja tez mam prawie takie temperatury tylko ta temp.3 jest coś wysoka ...a może to chip na płycie głównej wiec może taka być chyba nie pamietam bo jestem w pracy hehe

04.08.2009
15:33
[17]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

No to raczej płyta główna :)

04.08.2009
15:35
[18]

charlie1804 [ Centurion ]

więc w porządku masz temperature

04.08.2009
15:47
smile
[19]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Tu temperatury z Everest i wszystko jasne :)


chlodzenie - piesiec_07
05.08.2009
01:51
[20]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

PAW666THESATAN ----> Ale samą ścianę boczną

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.