Master BaraBaron [ Pretorianin ]
Nowy spot Pis
Jak wam sie podoba?
według mnie to poprostu żenada
settoGOne [ settogo ]
To nie jest satyra - to jest żenada. Wygląda to jak dogryzanie w piaskownicy. Ciekaw jestem co by się działo, gdyby to PIS był przy władzy. Byłoby to samo w KDT. Nie staje po niczyjej stronie, ale mam nadzieje, że ten film został stworzony przez 15 latka w Windows Movie Maker dla jaj, a cały artykuł to prowokacja tej strony. W innym wypadku - cóż można tylko współczuć głupoty PiSu.
[5]
raphunder --> "wydawają" :P
Aen [ Anesthetize ]
Hahaha, wywróżyłem coś pod ten deseń. Jak zwykle dno.
siwy346 [ addicted to music ]
Widocznie kogoś to śmieszy skoro już 3 takie filmy wydali, dla mnie to jest samo dno.

raphunder [ Legend ]
Niech sobie wydawają te spoty, działają tylko i wyłącznie na swoją niekorzyść. Jak im spadnie poparcie to sami sobie mogą podziękować.
xanat0s [ Wind of Change ]
Dno dna - i ten puszczony bąk pod koniec... Żenada.
Ciekawi mnie, do kogo oni chcą z tym przekazem trafić - z racji wykorzystania internetu i faktu, że są to filmiki rysunkowe stawiałbym na target 18-35 lat, który nie popiera PiS-u - bo po co mieliby przekonywać przekonanych. Jeśli tak jest na prawdę nie wróżę im sukcesu - ludzie jednak nie są tak prymitywni, jak najwyraźniej PiS uważa.
Widać, że Kamiński i Kurski są w Brukseli, od razu spadła jakość pisowskich spotów - od świetnej pustej lodówki i kota Sylwestra do pierdzenia...
PO nawet nie musi się starać - rządzi źle, a PiS nie dość, że nie potrafi tego wykorzystać, to jeszcze sam się podkłada.
Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Tak sie dzisiaj zastanawiałem, co wyszło dobrego Platformie... Abonament RTv? Ustawa medialna? Ratownaie słuużby zdrowia ( dzis dopiero jakis wywiad mi uswiadomił, że PO podczas prac odrzuciło poprawke o obowiązku pozostania pakietu kontrolnego w rękach samorzadu przy ewentualnej prywatyzacji... )
Nie są lepsi od Pisu tak bardzo, jak by sie zdawało... Ale fakt, takich zenujacych spotów nie mieli nigdy... Dobrze, zę to tylko internetowy twór :-P
Bramkarz [ brak abonamentu ]
Widzę, że specjalnością spotów z tej serii jest odwracanie uwagi od sedna sprawy.
Mr_Baggins [ Legend ]
To nie jest spot dla wrogów PiS tylko dla ich zwolenników - żeby utwierdzać w przekonaniu. Jacy zwolennicy, taki spot.

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Dwa poprzednie nie podobały mi się zbytnio ... ale ten jest OK

Boroova [ Gwiazdka ]
detorquemada --> pozostaje mi tylko wspolczuc gustu i wrazliwosci artystycznej. Jak dla mnie to chyba z calej trojki, ten wlasnie byl najgorszy. Lubie prymitywny humor, ale sa granice. Waltz - Walc? Nic lepszego nie dalo sie wymyslic?
Chociaz akurat podkrazone oczy Tuska fajnie narysowali...
P.S. Gdybym popieral PiS, lub dzialal w mlodziezowkach tej partii, byloby mi teraz wstyd za swoich. PiS strzela sobie w stope tymi spotami. Ja rozumiem ze opozycja musi krytykowac rzad, ale mozna to robic w sposob duzo bardziej madry. I tak jak pisze Bramkarz - spoty odwracaja uwage od rzeczy istotnych.
Porazka i tyle.
Dessloch [ Legend ]
a ja myslalem ze wladcy much sa wybitnie glupie....
mylilem sie.
to ma smieszyc czy co?

czekers [ Legend ]
o ja pierdziu
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Boroova --> Waltz - Walc? Nic lepszego nie dalo sie wymyslic? No przecia dało się .. o np. kaczyńscy -> kaczorki. Ty, popatrz, to samo z Waltz ale już nie pasi ;]
eJay [ Quaritch ]
a ja myslalem ze wladcy much sa wybitnie glupie....
Włatcy mają przynajmniej jakąś fabułę i artystyczną wizję (mocno ograniczoną i raczej skopiowaną, ale jednak). Te spoty to wytwór jakiegoś dzieciaka z nieprawego łoża Edgara, który na komunię dostał komputer. Brakuje jeszcze tylko syntezatora mowy i "Twoja stara zapie..." w tle. Serio. Artystyczne Ziobro.
Boroova [ Gwiazdka ]
deTorquemada --> zauwazylem u ciebie bardzo ciekawy wzor zachowan. Ktos sie z toba nie zgadza i ci cos zarzuca, a ty zamiast sie bronic, robisz dokladnie to samo. Jak nic, nadawalbys sie na polityka.
Gdybys postaral sie pozbyc wszelkich sympatii/antypatii politycznych i spojrzal na ten spot z pewnym dystansem, przyznalbys ze to po protu gowniany gniot, nie warty wydanych na niego pieniedzy.
Odpowiedz sobie na bardzo prote pytania:
1. Do kogo kierowany jest ten spot?
2. Jaki cel przyswiecal autorom tegoz?
Moze wtedy sprobuje zrozumiec, jak taki spot moze sie tobie podobac.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
Zgadzam sie z Bramkarzem, odwracanie sprawy. W spocie ani slowem nikt nie wspomnial, że miastowe władze PO czyli rzeczony walc, wynajely prywatna firme bylego zomowca zamieszanego w ustawianie przetargow i inne wały. Po to by skopac dupę handlowcom w centrum miasta zajmujacym miejsce tuż obok złotych tarasów, w ktorych udziały ma nie kto inny tylko ITI, czyli firma sponsorujaca kampanie PO prezydentki stolycy. Tak sie eliminuje konurencje, przy aplauzie wytresowanych lemingów.
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Boroova --> E tam, przecież się broniłem, podałem przykład jako kontrę. A że się nie spłułem to chyba też nic złego.
O guście nie dyskutuję, bo to sensu nie ma, każdy ma swój, więc ten temat po prostu odpuściłem.
W spocie widzę bufetową rozjeżdżającą kupców i grającego w tym czasie w piłkę premiera. Satyrycznie to mi się to podoba - podręcznikowo wręcz wykonany - jako oczywiście spot ANTY.
Spot jak spot, równie dobrze można by się sprzeczać nad prezentowanymi na wp czy onecie rysunkami satyrycznymi komentującymi aktualne wydarzenia polityczne. A że jakości niektóre są wręcz opłakane ( sudarski mnie rozbraja osobiście, zupełnie nie trafiają do mnie te jego nieśmieszne dowcipy ), to inna inszość. Kto się nie orientuje, nie zrozumie ich przesłania <- podejrzewam, że właśnie do zorientowanych osób są one kierowane.
A cel? Podejrzewam, że wykpienie i złośliwość. To co kieruje każdym satyrykiem.
Że akurat PiS sam tworzy antyPOwskie spoty, no to co. Może niedługo PO zacznie kręcić swoje. Będzie kolorowo i zabawnie.
Nie twierdzę, że to dzieła wysokich lotów - ale fajnie zobaczyć jakąś produkcję z "drugiej strony barykady".
Wonski [ Hebrew Hammer ]
"ale fajnie zobaczyć jakąś produkcję z "drugiej strony barykady". "
No to wlacz WSI24, o byle jakiej porze :)
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Wonski --> Ej, tam to pełna reżyserka, nie przełknę tego :)
Btw .. szukam podkoszulka z tekstem "Nie czytam łONETu".
Jeżeli nie znajdę, trzasnę sobie własny hje hje hje
smalczyk [ Senator ]
Kolejny dowód na to, że partie polityczne dostają zbyt dużo pieniędzy z budżetu - i juz same nie wiedzą co z nimi robić.
Dawno po wyborach, a ci nadal swoje - ile można??
Wonski [ Hebrew Hammer ]
Oho, to nastepnych juz nie bedzie? To az takie postępy towarzyszy z partii miłości są planowane?
Dessloch [ Legend ]
ja tam kibicuje pisowi... nie lubie tej partii (pogladowo i PRowo sa beznadziejny, banda niekompetentnych kretynow, tyle namieszali i popsuli przez swoje krotkie rzady ze zycze im jak najgorzej). A im wiecej takich "wpadek" medialnych tym lepiej. Bo nie wierze, zeby komukolwiek te spoty przypadly do gustu...
przeciez mozna duzo ciekawsze i madrzejsze zrobic, z podobnym przeslaniem. No moze tego z agentami, to ciezko z tego cokolwiek zrobic, bo to pokazuje zasciankowosc pisu i hipokryzje (vide pare osobnikow w rzadzie pisu z b ardzo niejasna i nieczysta przeszloscia, wrecz byla nawet osoba ze zbrodnicza przeszloscia...)
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
Już jakiś czas temu pisiory zapowiadały, że muszą się wyzbyć gęby partii obciachowej, wydaje mi się, że te "spoty" mają temu służyć - kilku przeciętnie rozgarniętych funkcjonariuszy partyjnych + śladowe pojęcie o tym, co w Polsce "nieobciachowe", szczególnie wśród młodzieży (szydera, władcy much?) = efekt, który widzimy. Ja tylko delikatnie przypomnę - za pieniądze podatnika - a na media publiczne brakuje. Hołota górą.
Ten humor najłatwiej jest określić idiomem "podwórkowy" - i nie byłoby jeszcze w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że z budżetu nie finansuje się kredy, żeby Wojtek napisał o Oli, że jest głupia na chodniku. Wygląda to też zabawnie, gdy weźmiemy pod uwagę awersję Kaczora do podwórek.

Aen [ Anesthetize ]
Wonski - "Oho, to nastepnych juz nie bedzie? "
Jeszcze parę takich filmików i Twoja ukochana partia może o nich nawet nie myśleć.