GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Good Old Games - GOG.com

02.08.2009
20:45
smile
[1]

DogGhost [ The Way of The Samurai ]

Good Old Games - GOG.com

Ostatnio nabrała mnie chęć na starsze gry i w związku z tym zainteresowałem się bliżej stroną Good Old Games, która zajmuje się cyfrową dystrybucją klasycznych gier. Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tej inicjatywie, czy coś tam kupiliście itp. - liczę na konstruktywne wypowiedzi.
W związku z tym, aby uniknąć niepotrzebnych narzekań na ceny od razu przytoczę powody dla których te opinie są nieprawdziwe:
- strona jest przeznaczona nie tylko dla Polaków, bo dla wszystkich (podobnie jak np. Steam) o czym wielu forumowiczów zapomina
- większość z tych tytułów jest bardzo trudno dostępna co zwiększa ich wartość (vide np. złota edycja Disciples 2 w Polsce)
- ostatnio znowu mamy do czynienia z deprecjacją dolary (który jest walutą obowiązującą na gog.com) więc nawet dla Polaków część tytułów jest atrakcyjna (vide wspominany Disciples 2 Gold za 9,99$)
- gry są przystosowane do XP i Visty co jest dość ważne w przypadku starych tytułów
- gry nie posiadają żadnych zabezpieczeń
- do niektórych dołączane są dodatki w postaci np. ścieżki dźwiękowej w mp3

Mnie osobiście bardzo zaciekawiła seria Tex Murphy, o której do tej pory nie słyszałem. Dopiero kilka dni temu założyłem konto na gog.com i na początek zapoznam się z kultową przygodówką Beneath a steel sky w którą do tej pory nie miałem okazji pograć - jest ona dostępna darmowo podobnie jak 2 inne tytuły.
Jeszcze jedną zaletą GOG jest społeczność, która z racji tematyki wortalu jest w znacznej mierze dojrzała i nie zdarzają się forumowicze których zasób słów ogranicza się do stwierdzenia "pierwszy" ;P Oczywiście nie chcę tu obrażać forumowiczów GOLa bo większość z nich prezentuje wysoki poziom kultury - niestety brakuje po prostu moderatorów. Ale mniejsza o to - temat ten ma dotyczyć Good Old Games :)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.