GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Poczta polska - pytanie o odbiór listu poleconego

01.08.2009
15:53
smile
[1]

steward [ Generaďż˝ ]

Poczta polska - pytanie o odbiór listu poleconego

witam, wyjeżdżam jutro [wracam we wrześniu] a dostałem awizo ze czeka na mnie list polecony, moja poczta nie pracuje w weekendy (wwa ochota) i pytanie moje brzmi - czy mogę napisać jakieś upoważnienie do odbioru osobę z poza rodziny (inne nazwisko itp)? I czy z takim pisemkiem dało by radę coś wskórać w tej sprawie? Robił ktoś coś podobnego?

01.08.2009
16:04
[2]

Tomus665 [ Legend ]

Jeżeli nie jest to pismo ze sądu, to da radę coś takiego zrobić. Musisz napisać upoważnienie, w nim wpisać kto to ma być, podając pesel tej osoby i na końcu oczywiścię się czytelnie podpisać.

01.08.2009
16:07
smile
[3]

steward [ Generaďż˝ ]

Heh no właśnie nie wiem czy nie z prokuratury ;P

a robiłeś tak? No bo na zdrowy rozum to kazdy moglby taką kartkę napisać, zmyślić numer dowodu, pesel wyssany z palca i babka by musiała wydać? Jak to jest...

01.08.2009
16:20
[4]

Poziomka1440 [ Pretorianin ]

List polecony może odebrać osoba, która jest zameldowana pod tym samym adresem i to bez żadnego upoważnienia. Potrzebny będzie tylko dowód, by to udowodnić.

01.08.2009
16:21
[5]

Tomus665 [ Legend ]

Poziomka -> Niekoniecznie, a co jeżeli wynajmujesz chatę z kimś? Może odebrać "Za potwierdzeniem" upoważniona osoba, bo sam tak robiłem wielokrotnie.

Jak z prokuratory to zapomnij, że ktoś prócz Ciebie to może dostać do rąk.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.