
steward [ Generaďż˝ ]
Poczta polska - pytanie o odbiór listu poleconego
witam, wyjeżdżam jutro [wracam we wrześniu] a dostałem awizo ze czeka na mnie list polecony, moja poczta nie pracuje w weekendy (wwa ochota) i pytanie moje brzmi - czy mogę napisać jakieś upoważnienie do odbioru osobę z poza rodziny (inne nazwisko itp)? I czy z takim pisemkiem dało by radę coś wskórać w tej sprawie? Robił ktoś coś podobnego?
Tomus665 [ Legend ]
Jeżeli nie jest to pismo ze sądu, to da radę coś takiego zrobić. Musisz napisać upoważnienie, w nim wpisać kto to ma być, podając pesel tej osoby i na końcu oczywiścię się czytelnie podpisać.

steward [ Generaďż˝ ]
Heh no właśnie nie wiem czy nie z prokuratury ;P
a robiłeś tak? No bo na zdrowy rozum to kazdy moglby taką kartkę napisać, zmyślić numer dowodu, pesel wyssany z palca i babka by musiała wydać? Jak to jest...
Poziomka1440 [ Pretorianin ]
List polecony może odebrać osoba, która jest zameldowana pod tym samym adresem i to bez żadnego upoważnienia. Potrzebny będzie tylko dowód, by to udowodnić.
Tomus665 [ Legend ]
Poziomka -> Niekoniecznie, a co jeżeli wynajmujesz chatę z kimś? Może odebrać "Za potwierdzeniem" upoważniona osoba, bo sam tak robiłem wielokrotnie.
Jak z prokuratory to zapomnij, że ktoś prócz Ciebie to może dostać do rąk.