GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Polecćie jakiś film wojenny

31.07.2009
20:01
smile
[1]

kali93 [ Isildur ]

Polecćie jakiś film wojenny

Witam. Wybieram się do miasta więc przy okazji z pewnością zahaczę o wypożyczalnię. Więc tu prośba do GOL'owiczów o polecenie paru dobrych filmów wojennych. Chciałbym żeby było to dobre kino ale rzetelne i zgodne z historią. Okres jaki mi najbardziej pasuje to IIWŚ. Z góry dzięki za pomoc:)

31.07.2009
20:04
[2]

ppaatt1 [ Trekker ]

II wojna światowa?
Idź i patrz

Około drugowojenne?
Brotherhood of War


Assmebly


City of Life and Dead


To moi faworyci jeśli chodzi o wojenne filmy.

Jak chcesz to mogę podać więcej tytułów. ew. też jeśli chcesz mogę dodać opisy :)

31.07.2009
20:04
[3]

PaJot [ Pretorianin ]

Serial Kompania Braci na pierwszy ogień powinien być dobry.

31.07.2009
20:04
[4]

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]

jutro będziesz cały dzień katowany filmami o WWII, a konkretniej Powstaniu Warszawskim. Możesz obejżeć chociażby Kanał, chyba najlepszy z tych co opowiadają o powstaniu

31.07.2009
20:07
smile
[5]

MadaKośnik [ God is wearing trampki ]

Kiedyś na filmweb znalazłem taką listę, powoli oglądam podane pozycje i są to jak najbardziej filmy, które można polecić.

Lecą żurawie
Ballada o żołnierzu
Dziecko wojny
Tak to cicho o zmierzchu
Wniebowstąpienie
Idź i patrz
Lawrence z Arabii
Gallipoli
Stalag 17
Ścieżki chwały
Most na rzece Kwai
Wielka ucieczka
Patton
Imperium słońca
Lista Schindlera
Stalingrad
Szeregowiec Ryan
Pianista 2002r
Łowca jeleni
Czas Apokalipsy
Pola śmierci
Pluton
Pełny magazynek
Byliśmy Żołnierzami

31.07.2009
20:09
[6]

Mr_Baggins [ Legend ]

Dzisiaj jest Full Metal Jacket w TV, warto zobaczyć.

31.07.2009
20:11
[7]

ppaatt1 [ Trekker ]

[5] Pierwsze tytuły są warte świeczki, ale nie każdemu się spodobają. Są to stare dzieła radzieckie, słabe efekty, duża propaganda, ciekawe historie.

Ale ogólnie lista nawet, nawet. Słabszych jeleni nie widzę. Choć kilku wymiataczy brakuje.

31.07.2009
20:15
[8]

kali93 [ Isildur ]

ppaatt1--> Do Ciebie najchętniej odezwałbym się na gg właśnie w tej sprawie ale nie widuję Cię ostatnio.
Mr_Baggins--> Na jakim kanale?
MadaKośnik--> Dzięki obczaje:)

31.07.2009
20:15
[9]

ppaatt1 [ Trekker ]

kali --> pisz, zawsze jestem. (niewidoczny)

31.07.2009
20:23
[10]

mefek [ Senator ]

ppaatt1 -> Chciałem obejrzeć "ostatnią bitwę" i obiło mi się o uszy że oglądałeś go. Film warty uwagi?

31.07.2009
20:28
[11]

ppaatt1 [ Trekker ]

Film warty uwagi?
Zależy czego szukasz. Jeśli nie cierpisz komunistów nie oglądaj. Jeśli szukasz akcji oglądnij pierwszą część :) Druga to propagandowa papka jak to dzielny chiński komunista szuka po kraju informacji o swoim oddziale. Nie był zły. Sceny batalistyczne świetne, kilka dialogów też zapada w pamięć. No i dramatyzm rodem z Brotherhooda. Jeśli nie masz "ale" odnośnie ustroju, spokojnie oglądaj. Choć nie spodziewaj się arcydzieła.

31.07.2009
20:35
[12]

mefek [ Senator ]

ppaatt1 --> Raczej odnośnie ustroju nie będzie mi przeszkadzało. Wiec obejrzę. Dzięki :)

31.07.2009
20:45
smile
[13]

ilikekomputergames [ Konsul ]

ja znam

Szeregowiec Rayan
Czas Honoru
Kompania Braci
Bitwa o Ardeny
Stalingrad
Bitwa o Anzio
Most na Renie
Byliśmy żołnierzami

01.08.2009
00:45
smile
[14]

mr 45 [ Hero of the Wastelands ]

Demony wojny wg. goi

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.