GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Opel Astra II Kierownica - pytanie

31.07.2009
18:37
smile
[1]

yestri [ Magister Equitum ]

Opel Astra II Kierownica - pytanie

mam male pytanko,
czy ktoś z użytkowników (forum,bądź astry :)))
wie od czego są te defekty lewej "trąbki"od sygnału,przy kierownicy??
widze kolejną kierownicę

i tu na jednym ze zdjęć też jest.....

??
walnięty airbag? chyba nie bo w sprzedarzy kierownic wszyscy piszą ze airbag jest sprawny.

31.07.2009
18:43
[2]

raziel88ck [ Legend ]

sprzedawca ci prawdy nie powie... wydaje mi sie ze poduszka nie dziala w tej kierownicy, zreszta wyglada ona kiepsko i dziwnie uszkodzony jest przycisk od klaksonu. Gdy moj ojciec kilka lat temu szukal auta, to ogladal ze mna wiele astr 2 i nie bylo widac tego uszkodzenia w egzemplarzach. W ostatecznosci kupil vectre b, ale to juz odbiega od tematu. Zreszta tam jest inna kierownica i inaczej umieszczone przyciski na niej. Calkiem mozliwe ze te astry z twojego linka nie maja sprawnej poduchy.

31.07.2009
19:00
[3]

yestri [ Magister Equitum ]

dzięki,
a moze ktoś wie w jaki sposób ....wybucha poducha w astrze? i czy zostawia takie defekty wlasnie jak na zdjęciu i czy mozna wsadzić dobrą poduchę do takiej kierownicy??

31.07.2009
19:07
[4]

Regis [ ]

Nie wiem jak w astrze, ale wiem że np. w starszych Mazdach 626 (poczatek lat '90) kierownica po wypadku miała 'wyłamane' malutkie kawalki w miejscu polaczenia srodka kierownicy (tam gdzie pisze AIRBAG ;) ) z jej 'brzegiem' (tym co okragle ;P ) - nie wiem jak to wyjaśnić ;P Czyli troche obok miejsca, gdzie na tych kierownicach jest klakson. Chociaz nie bardzo wyobrazam sobie poduszke, ktora dziala 'przez' taki maly otwor ;)

A co do montowania poduszek do aut po wypadkach - wiele zalezy od uczciwosci warsztatu. Nie znam się na tym, ale kumpel mowil, ze mu czujnik airbaga jakims rezystorkiem podlaczyli, czy cos w ten desen, ktory symulowal istnienie poduszki, wiec jezdzil bez poduszki bedac przekonanym ze ja ma...

31.07.2009
19:08
[5]

Snakepit [ aka Hohner ]

mój sasiad z astrą 2 właśnie coś takiego ma po wywaleniu poduchy

A co do montowania poduszek do aut po wypadkach - wiele zalezy od uczciwosci warsztatu. Nie znam się na tym, ale kumpel mowil, ze mu czujnik airbaga jakims rezystorkiem podlaczyli, czy cos w ten desen, ktory symulowal istnienie poduszki, wiec jezdzil bez poduszki bedac przekonanym ze ja ma...

norma, tez tak mialem

31.07.2009
19:13
smile
[6]

Ace_2005 [ Bo tak! ]

Poduszka wybucha tak samo, jak w każdym innym aucie. :P Wybucha, napełnia się gazem. Przyczynia się do tego azydek sodu. Wchodzi w reakcję spalania i tworzy azot, a ten pompuje poduszeczkę...

31.07.2009
19:21
[7]

Kune [ Renault Clio Sport ]

moze to byc skutek wystrzalu poduszki, ale rownie dobrze moze to byc slaba jakosc materiałów.

Osobiscie jeszcze nie widzialem takiej usterki w Astrze II, wiec moze to wskazywac na strzal.

01.08.2009
09:02
[8]

jasonxxx [ Szeryf ]

czy ktoś z użytkowników (forum,bądź astry :)))
wie od czego są te defekty lewej "trąbki"od sygnału


Ja wiem - to wina tego, że samochód jest marki Opel :) To częste zjawisko. I zazwyczaj nie ma to nic wspólnego z wystrzałem poduszki. Po prostu - kiepski materiał.

01.08.2009
09:30
[9]

koniec jest blisko [ Generaďż˝ ]

Tez wydaje mi sie ze to wada materialu

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.