GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Automatyczny backup danych

27.07.2009
21:43
[1]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

Automatyczny backup danych

Ok, mam taki "pomysł" - i jestem ciekaw czy jest on wykonalny.

Mam pusty dysk zewnętrzny pod USB. Chciałbym zainstalować przy PC coś w rodzaju 'automatycznego backupu' określonych plików np. przy każdym uruchomieniu i powiedzmy co 2 godziny. To na pewno jest możliwe - wystarczy odpowiedni program ;). Ale jest jeszcze jeden problem...

Chciałbym, żeby dysk pod USB wyłączał się automatycznie po backupie (mimo, że byłby cały czas podłączony - cała idea automatyzacji). Nie wiem czy jest to możliwe - tzn. jakieś selektywne dezaktywowanie portu USB?

Czy takie cuś jest w ogóle wykonalne?

27.07.2009
22:02
[2]

Lutz [ Legend ]

jakies dwa miesiace temu siedzialem w temacie dosc mocno. skonczylo sie na zakupie programu allway sync generalnie sluzy mi do (jednoczesnej) synchronizacji projektow z dyskami backup i ftp (to byl dla mnie priorytet), zgrywam nim tez zdjecia z aparatu, jednak raczej nie spodziewaj sie programu wylaczajacego dysk po backupie.

Allway sync jest darmowy teoretycznie ale wszystko zalezy od ilosci kopiowanych danych, mi dosc szybko wyskoczyl komunikat o rejestrowaniu.
Jezeli chcesz darmowke bez limitow mozesz sprobowac dosc starego programu Full Sync.

linki:<edit> jezeli znajdziesz jakis program ktory wylacza dysk (i robi tylko to na przyklad) to da ise go podpiac pod allway synca prawdopodobnie.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.