GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki skuter wybrać ?

25.07.2009
10:21
[1]

Devorels [ Rock Star ]

Jaki skuter wybrać ?

Jaki skuter wybrać ??? 50 cc od niedawna mam prowko motorower.

25.07.2009
10:24
smile
[2]

pablo397 [ sport addicted ]

dobry

25.07.2009
10:24
[3]

Devorels [ Rock Star ]

prosze o oferty do skuterów 2700 zł

25.07.2009
10:25
[4]

Mutant z Krainy OZ [ Farben ]

Za tyle to tylko używany, nowy będzie beznadziejny. Wiem z własnego doświadczenia, niestety.

25.07.2009
10:28
[5]

Devorels [ Rock Star ]

ofety !!!

25.07.2009
10:32
[6]

KaidAdon [ Konsul ]

Nie krzycz na mnie!

spoiler start
Simson SR 50
spoiler stop

25.07.2009
10:34
smile
[7]

kubus_95_ [ Pretorianin ]

wejdź sobie na allegro

25.07.2009
10:45
[8]

m1a87z [ EmJedenA OsiemSiedemZet ]

Za taką kasę kupisz na giełdzie bardzo dobry rower.

25.07.2009
11:08
[9]

Devorels [ Rock Star ]

UP

25.07.2009
11:12
smile
[10]

Cytryniak [ Konsul ]

Jak dopiero zaczynasz swoją przygodę z jednośladami to polecam sam miałem taką na początku :P

25.07.2009
11:12
smile
[11]

piesiec_07 [ Pretorianin ]

Aprilia SR, Yamaha Jog, Piaggio Typhon

Wystarczy wejść na allegro i popatrzeć. Bierz japońca albo włocha :)

25.07.2009
11:33
[12]

Devorels [ Rock Star ]

up cena do 2700

25.07.2009
11:35
smile
[13]

wlodzix® [ Trup w windzie ]

Kingway Koyot 50

Sam posiadam, świetna maszyna. Z wiatrem na prostej wyciąga nawet 80km/h

Polecam

25.07.2009
11:41
[14]

Belert [ Legend ]

za 27000 to mozesz sobie kupic chinszczaka , to dobry wybor , 1/20 jezdzi niezle a tak to przynajmiej bedziesz sobie mogl poogladac serwisy probujace z tego g.... zrobic cos co odjedzie wreszcie od nich choc na pare tyygodni.

25.07.2009
11:46
[15]

Wuuuuf [ Generaďż˝ ]

OGAR

25.07.2009
11:49
smile
[16]

50groszy:) [ Konsul ]

ogary 900 to najgorszy shit jaki widziałem nie dość że na chińskim silniku to pod góre nie mogą nawet wjechać chociaż gdyby ogar to tylko 200 lub 205

25.07.2009
11:54
[17]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Niestety zgadzam się z przedmówcami za 2700 to możesz ewentualnie sobie chińczyka kupić (np. kingway), a to niestety szrot jakich mało, za żadne skarby nie kupuj także skutera z marketu (thunder), mój kolega sobie kupił i po 200 km musiał już go naprawiać, a w ogóle go nie katował. Kup sobie używaną: Yamahe, Piaggio, Gilerę, Peugeota albo Aprilie

25.07.2009
11:57
[18]

wlodzix® [ Trup w windzie ]

sobie chińczyka kupić (np. kingway)

Ja mam Kingway'a Koyot'a 50 i jestem z niego zadowolony ! A szybki jest bardzo jak na skuter.

25.07.2009
12:00
[19]

mefek [ Senator ]

simson sr 50 za 2000 zł kupił a za 700 tuning i możesz jeździć.

wlodzix -> ten twój koyot to 80 chyba licznikowe z górki wyciąga.

Skoro chcesz skuter to tak jak piesiec pisał najlepsze są japońce i włochy, ale tajwańskie kymco też równa do yamahy. Oglądnij sobie szczególnie Aprilie SR, Yamaha, Suzuki Katane, malaguti oraz piaggio.

Na początek powiedz o jaki ci skuter chodzi:

-sportowe to bardziej SR, speedfight, malaga f12, yamaha aerox czy piaggio NRG

-miejskie to może yamaha neos, piaggio zip czy vivacity

-teresowe to gilera stalker, piaggio typhoon, peugeot trekker czy aprilia rally

Jest w czym wybierać tylko bardziej sprecyzuj wymagania.


Chińskich nie polecam!

25.07.2009
12:07
[20]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

wlodzix®==> Nie rozśmieszaj mnie koyot to złom i nie wciskaj mi, że chińczyk 50 idzie więcej niż 75 km/h bo to jest nie możliwe bo chinole więcej nie jadą chyba, że 70 albo jeszcze większe silniki! Wiem powiesz, że na liczniku Ci się 80 na pokazuje, ale w chinolach liczniki oszukują sprawdziłem: kumpel jechał samochodem 75 km/h (tyle wskazywał licznik w samochodzie), a ja odblokowanym colibrem jechałem równo koło niego (mieszkam na wsi i tam zazwyczaj są puste drogi więc można sobie potestować :p) i na liczniku wskazywało 80 km/h więc licznik w chinolach oszukuje bo żaden chińczyk 50 nie pojedzie więcej niż 75 km/h!

25.07.2009
12:16
[21]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Z wiatrem na prostej wyciąga nawet 80km/h! A szybki jest bardzo jak na skuter.
Tak oczywiście od kiedy 80 km/h (chociaż w rzeczywistości to twój koyot wyciąga max 80, ale to z dobrej górki bo na prostych max 75) to jest bardzo szybko jak na 50? Przecież nie które 50 po tuningu(oczywiście nie chińskie) wyciągają nawet 100-105 km/h i do tego mają kopa na starcie! Więc nie mów, że jest bardzo szybki jak na 50 bo nie wcale nie jest taki szybki i na pewno jak to chinol ma strasznego muła na starcie!

25.07.2009
12:17
smile
[22]

Dupek. [ Pretorianin ]

Na słownik wystarczy.

25.07.2009
12:23
[23]

Mutant z Krainy OZ [ Farben ]

Włodzix nie wciskaj ludziom kitu. Kingway to zwykła chińszczyzna, silniki w każdej 50 od kingwaya w cenie poniżej 3k są takie same. Różnią się te modele tylko nazwą i wyglądem. I w życiu z blokadą nie pojedziesz więcej niż 60 takim pyrtkiem. A że ty jeździsz bez blokady, palisz na sto więcej niż ci się w baku mieści, to nie wciskaj innym kitu, że kingway to złoty środek, taniutki, a taki wspaniały.
Sam się na kingwaya skusiłem dwa lata temu i żałuję. Bo o ile do miasta to jest w sam raz, 55 pociągnie po prostej, to pierwsza lepsza górka robi z tego skutera masło. A i we dwie osoby ciężko się jeździ, zbiera się pół godziny.
Skuter nowy to przynajmniej minimum 3500 by nie żałować później wydanej forsy, ewentualnie jakaś używka.

25.07.2009
12:43
[24]

Belert [ Legend ]

zostaje ci zakup jakiejs firmowej uzywki

25.07.2009
12:49
[25]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

Mutant ----- wcale ten kingway taki zły nie jest, jego posiadacze na różnych forach pisza ze bezawaryjny.

po zdjeciu blokad wyciaga nawet do 90 km/h na prostej.

idealny do miejskiej jazdy.

ja bym wolał juz taki skuterek niz mega awaryjną javkę czy innego junaka z prl-u.

25.07.2009
12:52
[26]

vien [ Evocati ]

Uzywana Yamaha Aerox - na bank bedziesz zadowolony

25.07.2009
12:56
[27]

R3ch0T [ Wyimaginowany ]

nie kupuj skutera kup sobie motor

25.07.2009
13:16
[28]

ON Line [ 7 ]

Aprilla przykladowo z 1998r, ale z wymienionym silnikiem dostaniesz za jakies 1500 zl moze troche wiecej.. Potem dokupisz czesci zalezy co bedzie potrzebne wyjdzie kolo 3000 zl calos, a skuter jak nowy ;) + ten silnik ;) moim zdaniem tak sie najbardziej oplaca.

25.07.2009
13:19
[29]

EspenLund [ Senator ]

Kingway to gówno. Powtarzam to po raz n-ty. Kilka lat i robi się z tych skuterów złom na metalowe sztućce i plastikwe talerzyki.
Polecam



23 lata i pojeździ jeszcze drugie 20 jeśli będziesz dbał.

25.07.2009
13:35
[30]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Jedziemy do Gęstochowy==> 90 km/h, możliwe, ale jedynie z silnikiem 70 albo większym bo chińczyk z 50 nie pojedzie więcej niż 75 km/h! Bezawaryjny, każdy chwali to co ma, ale niestety chińczyki są awaryjne i mają kiepskie osiągi a, na forach różne rzeczy piszą.... ja niestety byłem posiadaczem colibra (udało mi się go na szczęście sprzedać) i powiem, że jest bardzo awaryjny nawet przy zwykłej jeździe bez żadnych popisów, palenia gumy, itd.

EspenLund==> Niestety w tych czasach nie docenia się tych bardzo dobrych motorowerów, bo dużo osób uważa, że jak ma tyle lat to już długo nie pojeździ, a to jest nie prawda bo do nie dawna oprócz tego nieszczęsnego colibra byłem posiadaczem simsona i był to na prawdę dobry motorower, także gorąco polecam (co prawda nie znam sprzedawcy, ale motorower na pewno jest świetny, zresztą jak większość simsonów) na pewno pochodzi dłużej niż nowy chińczyk!

25.07.2009
13:40
[31]

Pablox8 [ Konsul ]

Ja mam Yamahe Jog z 92r:D Maszyna nie do zdarcia kupilem ja w 2004 za 1600zl i poza wymiana oleju nie robilem przy niej nic. Jesli chodzi o start z miejsca jeszcze niespotkalem niczego o pojemnosci 50 co by przyszpieszalo szybciej od tego baka. Taa jasne wiem kazdy chwali swoje ale ten bzyk jest warty uwagi

25.07.2009
13:40
[32]

Belert [ Legend ]

sąsiad kupił chinczyka dla syna i efekt jest taki ze co chwila skuter w naprawie.Poki jest gwarancja to super ale potem to juz nie bedzie tak milo.

25.07.2009
13:42
[33]

kayler01 [ Generaďż˝ ]

KYMCO podobno niezły sprzęt robi

01.11.2009
18:47
smile
[34]

anka20 [ Junior ]

hej mam pytanie i prosze o pilną odpowiedz mam propozycje zakupu skuter marki motobi Żbik jest to skuter dwu letni uzywany za 1500zł jego moc to 3,7kM opłaca sie?

01.11.2009
19:00
smile
[35]

simson__ [ Forza Rossoneri ]

Simson Sr-50.

01.11.2009
19:01
[36]

cinekk [ Royal Flush ]

Anka >> Nie, w używany chiński skuter nie ma co się pakować. W dodatku dwuletni, "najlepsze" lata ma już za sobą :) Nawet nówki są ryzykowne. Lepiej kupić coś starszego, ale markowego, np. , taki damski w miarę nowy Peugeocik.

01.11.2009
19:02
[37]

Marcinwin [ Konsul ]

Za 2700 kupisz Romet Ogar 900, polecam, wyglada lepiej od skuterka, biegi zmienia się jak w motorze, ma większe koła, generalnie polecam. Dodatkowo masz kilka wersji do wyboru. Do 3 klocków TYLKO to. Oczywiscie nówka ;)

Zapomnialem dodac, oczywiscie z racji tego ze nowy masz gwarancje na 2 latka. www.romet.pl

01.11.2009
19:09
smile
[38]

Nikos007 [ Liverpool FC ]

Dozbieraj trochę i zastanów się nad Rometem Ogarem 900, bo po jeździe u kolegi mam pozytywne wrażenia.

01.11.2009
19:19
[39]

vlodek2532 [ Senator ]

ja maiłem na początek peugeota xp6 i ku mojemu zdziwieniu po podniesieniu trochę wahacza tylnego to dawał radę w lesie nawet

02.11.2009
17:17
smile
[40]

anka20 [ Junior ]

cinekk>> nie mam tyle kasy na Peugeota a potrzebuje go juz na wiosne!! ale dzieki za informacje

02.11.2009
17:18
smile
[41]

.Eric Cartman. [ Generaďż˝ ]

Kup Deskorolkę :)

02.11.2009
17:29
smile
[42]

sebu9 [ O_o ]

Jeśli kupisz za tę kasę nowego to będzie to chiński wynalazek, wyrzucone pieniądze jednym słowem.

Już kilka osób powiedziało: Simson. Jak byłem młodszy zacząłem właśnie od Simsona. Za 2 tysiaki kupisz sprzęt w super stanie. Jasne, że będzie to sprzęt z końca lat osiemdziesiątych, ale chinole do pięt mu nie dorastają.

Simson ma klasyczną skrzynię biegów - to duży plus. Nauczysz się zmieniać biegi i obsługiwać sprzęgło, zamiast pomykać automatem.
Silnik to dobra konstrukcja. Jeśli już kupujesz to tylko czterobiegowego.
Naprawy są bardzo tanie i proste (ja się na Simsonie nauczyłem mechaniki ;) Ale jeśli będziesz o niego dbał to nie będzie konieczności dłubania w silniku.

Osiągi są zadowalające. V max około 65 - 70 km. Przyśpieszeniem rozłoży na łopatki każdego chinola :D (jeśli kupisz w dobrym stanie, a za taką kasę kupisz motorek w idealnym)

02.11.2009
17:36
[43]

Chaotizz [ Chor��y ]


Jedziemy do Gęstochowy==> 90 km/h, możliwe, ale jedynie z silnikiem 70 albo większym bo chińczyk z 50 nie pojedzie więcej niż 75 km/h! Bezawaryjny, każdy chwali to co ma, ale niestety chińczyki są awaryjne i mają kiepskie osiągi a, na forach różne rzeczy piszą.... ja niestety byłem posiadaczem colibra (udało mi się go na szczęście sprzedać) i powiem, że jest bardzo awaryjny nawet przy zwykłej jeździe bez żadnych popisów, palenia gumy, itd.

Po pierwsze, nie z silnikiem, ale cylindrem 70. A po drugie, kiedy Ty miałeś jakiegoś Colibra... Please photo. ;PP

Tak oczywiście od kiedy 80 km/h (chociaż w rzeczywistości to twój koyot wyciąga max 80, ale to z dobrej górki bo na prostych max 75) to jest bardzo szybko jak na 50? Przecież nie które 50 po tuningu(oczywiście nie chińskie) wyciągają nawet 100-105 km/h i do tego mają kopa na starcie! Więc nie mów, że jest bardzo szybki jak na 50 bo nie wcale nie jest taki szybki i na pewno jak to chinol ma strasznego muła na starcie!

Chciałeś powiedzieć, że max 65km/h taak? A z tą 50cc3 co wyciąga 100km/h to przesadziłeś i to mocno. Podaj jakiś przykład, bo jakoś nie chcę mi się w to uwierzyć.

03.11.2009
15:18
[44]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

Chciałeś powiedzieć, że max 65km/h taak? A z tą 50cc3 co wyciąga 100km/h to przesadziłeś i to mocno. Podaj jakiś przykład, bo jakoś nie chcę mi się w to uwierzyć.

Przykład, nie bardzo rozumiem o jaki przykład ci chodzi? Przecież jak dobrze zrobisz pięćdziesione na v-max, to spokojnie tyle pójdzie (inna sprawda, że silnik dostaje po pi...)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.