GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152)

05.07.2009
22:46
[1]

wojak5 [ CR9 ]

Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152)

Wyspa powoli skrywa się za horyzontem. Zostawiam ja w końcu za sobą. Khorinis - niewiele dobrego mnie tam spotkało. Wrogowie, zwali mnie Świętym Nieprzyjacielem - przyjaciele... nie było prawdziwych przyjaciół, tylko kolejne kroki na ścieżce przeznaczenia. Ci których los postawił na mojej drodze, nie chcieli znać mego imienia. Niech wiec tak będzie. Niech imię nadadzą mi czyny, zabrzmi ono w echu moich dokonań, rozchodząc się niczym fala - dla jednych zbawienna, dla innych niszcząca. To ja ułożyłem Śniącego na wieczny spoczynek, sprawiłem ze legendarne Smoki trafiły na powrót miedzy legendy. Nie dane mi jednak zaznać spokoju. Jeszcze nie teraz. Jest cos co musze zrobić, czuje, wiem... Gdzieś tam, moje przeznaczenie ma swój kres, wie o mnie i czeka. Jeszcze ten jeden raz. Wszystko co ma początek ma też i koniec.

INFORMACJE DLA FORUMOWICZÓW
Watek poświecony jest trylogii Gothic. Mimo że przez większą część swojego istnienia tematem przewodnim był Gothic2 & Noc Kruka, pamiętamy również o pozostałych składnikach trylogii. Pytania dotyczące żadnej części, nie pozostaną bez odpowiedzi.


--------------------------------------------------
GOTHIC 3 & ZMIERZCH BOGÓW
--------------------------------------------------

Premiera polskiej wersji: Gothic 3 03.11.2006. Zmierzch Bogów 05.12.2008.
Zmierzch Bogów to samodzielny dodatek do G3. Trzeba niestety zaznaczyć, że to obecnie najsłabsze ogniwo opowieści o Bezimiennym.

Patch 1.7!!: Ważniejsza od premiery dodatku jest premiera długo wyczekiwanej ogromnej łaty do G3, która ukazała się pod koniec marca 2009 roku. Zmienia tak wiele, że trudno wymienić wszystkie rzeczy. Dlatego zainteresowanych rozgrywką odsyłam do artykułu poświęconego łacie.
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8892579

Plik konfiguracyjny:
Znajduje się w katalogu gdzie zainstalowano grę, w podkatalogu INI i nazywa się ge3.ini.
- ogólny watek na oficjalnym forum z informacjami na temat poprawy wydajności i jakości grafiki w grze.
- tutaj znajdziecie jedne z lepszych zmian tego pliku dla ustawień na medium i 1GB RAM (wydajność jest znacznie poprawiona w porównaniu do wersji oryginalnej, grając przez 4 godziny nie doświadczyłem już takich zatrzymań i szarpnięć gry jak poprzednio - przyp. Trollf).

Mapa G3
- szczegółowa interaktywna mapa G3

Lokalizacja kamieni teleportującychGalerie autorstwa Trollfa


Inne linki poświecone G3:
<-- (ENG) strona o G3 (spis questow i npc, mapa)
<-- (ENG) oficjalne forum poświecone Gothic 3


---------------------------------------
GOTHIC 2 & NOC KRUKA
---------------------------------------

Linki do „historycznego” wstępniaka zawierającego liczne porady do podstawowej wersji Gothic2
<--- wersja online
<--- w postaci archiwum rar

Ważniejsze nowości i zmiany wprowadzone wraz z Noca Kruka
Osoby zainteresowane ta sprawę odsyłam do wstępniaka 99 części wątku gdzie temat został opisany.
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3401515

Poważniejsze błędy jakie wnosi Noc Kruka
- Jeśli poprosimy Laresa by zabrał nas na farmę Onara przed wybraniem linii dialogowej z podrożą do Magów Wody- nie będziemy mogli już potem poprosić go o zabranie do Magów Wody (linia dialogowa wraca w trzecim rozdziale), Lares nie będzie chciał oddać ornamentu jeżeli go posada.
- Przed pierwsza rozmowa z Vatrasem warto zapisać grę. Niektóre osoby zgłaszają bowiem ze po rozmowie nie dostają amuletu z Ognikiem.
WAŻNE! Nieoficjalny service pack do Gothic2NK (obecnie wersja 1.4) usuwa większość bugów znanych każdemu fanowi. Przy okazji likwiduje sposoby na łatwy exp i zarobek ;)

Kilka porad odnośnie edycji pliku gothic.ini
Znajdź linie: "zVidEnableAntiAliasing=0" i zmień "0" na "1". W grze zostaje włączona opcja AntiAliasing.
Znajdź parametr: "BloodDetail=1" i zmień "1", na którąś z liczb 1-3. Np. "Blood Detail=3", w efekcie zwiększamy ilość krwi w grze.
Znajdź linie: "useQuickSaveKeys=0" i zmień "0" na "1". W menu gry uaktywni się nowy slot na szybkie zapisywanie oraz wczytanie. Podczas gry naciśnij 'F5', by zapisać lub 'F9', by wczytać zapisany stan gry.
Znajdź linie: "playLogoVideos=1" i zmień "1" na "0". Przy uruchamianiu gry nie będą już wyświetlane filmiki z logo JoWooD oraz Piranha Bytes.
Znajdź linie: "usePotionKeys=0" i zmień "0" na "1". Podczas gry zostaną aktywowane skróty klawiszowe do mikstur regenerujących życie oraz manę.


---------------------------------------------------
GOTHIC – MROCZNE TAJEMNICE
---------------------------------------------------

Mroczne Tajemnice powstały przede wszystkim z myślą o graczach, którzy czuli niedosyt ukończywszy grę Gothic. Ideą modyfikacji było urealnienie Kolonii Karnej, do której trafił nasz bohater. Podniesiony został także poziom trudności. Modyfikacja zawiera: nowe lokacje, nową fabułę główną pośrednio związaną z oryginalną fabułą gry, nowe obozy, zmieniony i odświeżony świat Kolonii Karnej, wiele nowych i ciekawych zadań, wielu nowych NPCów, nowe bestie, nowy oręż i zbroje, w tym także hełmy, nowe czary, nowy system tworzenia czarów, poprawiony respawn potworów, procentowa nauka walki orężem, nowe umiejętności specjalne, nowe textury podłoża, nieba, etc, wiele oryginalnych rozwiązań skryptowych.

---------------------------------------------
Inne linki do stron związanych z grami serii Gothic:
<--- (POL) dużo informacji o G1 i G2/NK - mapki, solucje, cheaty, itp.
<--- (ENG) niezła strona o serii Gothic, dużo screenów z G3
<--- (GER) baza danych o Gothic 2
<--- (GER) j.w. z tym ze zaktualizowana o dane z dodatku
<--- (GER) wersja on-line powyższych baz danych + informacje o pierwszej części Gothic
<--- dobra strona o grach RPG, w tym o Gothic

---------------------------------------------
Link do poprzedniej części wątku:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8898189&N=1


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - wojak5
06.07.2009
10:14
smile
[2]

kęsik [ Legend ]

Wstepniak widać że robiony na szybko... do bani... strasznie to teraz wygląda...

06.07.2009
10:17
[3]

Ziecik [ Sword ]

Faktycznie, po zastosowaniu znaczników całkiem inaczej to wygląda, ale bez przesady, da się to przeżyć. Szczerze mówiąc, dopóki kęsik o tym nie wspomniał - nie zauważyłem.

06.07.2009
10:29
smile
[4]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Witam ponownie ; ) wracając do poprzedniej wypowiedzi polaka ; ) Zgadzam sie w 2006 roku wszyscy spodziewali sie Gothica 3 ,1 gb ram - Max detale . ! ja w 2006 r. miałem słaby sprzet i miałem nadzieje na minimalne !. lecz sie załamałem ze poczekam dłużej ! iż jestem naprawde WIELKIM FANEM TEJ GRY ! miałem w niego zagrac okazje dopiero w 2008 r. ! ;/ oczywiscie w 2006 grałęm na minimalnym fps 5-10 ! ale to nie ma gry !. w 2008 grałem u brata ;) na full detkach ;) i poczułęm rytm gry !:D Muzyka boska i 1 myśl ! - Składam kompa i gram w G3 tylko ! ;D ale od dawna gram juz w g3 i juz tak g3 nie wielbie ale ma u mnie 2 wielkie plusy ! SOUNDTRACK - Bajeczny ! to wyszło im naprawde !. Grafa mnie z lekka przyciągneła i spodobało m sie ze gramy również na myszce ;) heh o prosze 3 plusy :) heh teraz wiem ze w G4 na stoprocent zagram ;) Jak SPALĄ tego gothica to mają wpierdol od dresów <lol2> ! ;D

06.07.2009
10:38
[5]

Ziecik [ Sword ]

CroopMan - co do G3 się zgadzam, gra jest niedoceniana. Ale G4 to już nie będzie prawdziwy Gothic. W ogóle nie czekam na ta grę. To już Risen będzie bardziej "Gothicopodobny" niż Arcania. Co to za Gothic bez Bezimmiennego bohatera - który stał się już postacią kultową dla serii - w roli głównej? Żaden Gothic. To będzie zupełnie nowa historia - tylko cienkimi nićmi powiązana z poprzednimi częściami serii - moim zdaniem gorsza.

06.07.2009
10:45
smile
[6]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Również sie zgadzam :) Beziego udawałem jakbyłem mały :D mówiąc teksty takie do brata jak wiecie : przyszedłęs tu tylko po to zebu móc pocałować Gomeza w Dupe :D a w sklejamy są kozak teksty :D cos tam - Jak Śmiesz -Milcz -Czego chcesz - Pocałuj mnie w Dupe :D ;) ale Ziecik -> g3 jest niedoceniany ale to naprawde fajna gra !. zajebiaszcza grafa , kozak soundtrack, ! a gdyby Crisis w 2006 buł i miał takie wymagania też byście powiedzieli ze zjeba** bo nie mogliście zagrac !. ...;/ Ale takie jest moje zdanie :);p

06.07.2009
12:22
[7]

Yancy [ Legend ]

Ależ jesteście niecierpliwi :) Nie można było poczekać do poniedziałku z nowym wątkiem? Wstępniak zawsze powinna zakładać osoba mająca niekończoną możliwość edycji (nie mówię wcale że muszę to być ja). Tak to nawet nie zostało zmienione w informacjach że już dawno jest patch 1.72

No nic. Mówi się trudno. Nie mogłem założyć wcześniej, zapomniałem że w domu nie mam stacji dyskietek a na dyskietce właśnie miałem materiały :)

07.07.2009
13:05
smile
[8]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

A ja mam Stacje Dyskietek ;p :D ale Zepsutą xD (przepraszam za błedy w poprzednim Moim Poście ale pisze na szybkiego :) ) Wracajac do G3 jak sadzicie co sie dzieje kiedy Gram sobie w G3 i inne GRY ! . i nagle scina sie caluśki komp !. i musze Reset robić .. Plis pomóżcie bo to mnie dobija !. :( w G3 byłem w Monterze już i teraz musze znowu zaczynac w Reedock !:(

07.07.2009
14:03
[9]

wojak5 [ CR9 ]

sorka wszystkich miałem dopisać o nowych patchach, ale zapomniałem :(

chyba że nowy :P

07.07.2009
14:05
[10]

kipi999 [ Pretorianin ]

Gothic 4ever najlepsze gra na swiecie :D

07.07.2009
15:52
[11]

Yancy [ Legend ]

Ja odpaliłem sobie G3 z nowym patchem. Z chrupania (a właściwie przeładowań) gra wcale się nie uwolniła. Komp nie jest może mega mocarny ale zawsze te 2Gb ram jest + 1Gb na grafie. Testowane z ustawieniami na max. Pomiędzy miłymi przeładowaniami gra oczywiście zachowuje normalny poziom fps. Na Obku podobnych problemów nie ma a graficznie wcale gorzej nie jest.

07.07.2009
23:13
smile
[12]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Prosze wracam do mojego Ostatniego Postu ! Post nr [8] !. Prosze o Odp. bo nie moge grac w ten sposob nic :( ..

08.07.2009
11:57
[13]

Ziecik [ Sword ]

CroopMan - jest cała masa możliwości. Może zbyt wysokie temperatury? A może masz za mało pamięci wirtualnej? Mi się G3 zwieszał właśnie przez to. Trudno zgadywać.

Powiedz ile masz pamięci RAM i porównaj do pamięci wirtualnej. Optymalnie powinna być 2x większa.

PPM na "Mój Komputer" -> Właściwości -> Zaawansowane -> "Pierwsze" (na samej górze) Ustawienia -> Zakładka Zaawansowane -> Na dole Zmień i sprawdzasz ile jest ustawione. jeśli nie jest to wartość 2x większa niż ilość pamięci to zmień na taką właśnie -> Restart komputera i testy.

08.07.2009
18:07
[14]

.Albatros [ Horned Reaper ]

Zacząłem sobie grać w G2:NK po dość długiej przerwie. Doszedłem do miasta i przypomniał mi się znany bug z ornamentem. We wstępniaku już wyczytałem o co chodziło, dowiadując się dodatkowo o istnieniu nieoficjalnego patcha. I tu moje pytanie. Czy po instalacji tego Service Packa 1.4 trzeba rozpocząć grę od nowa czy można bezpiecznie kontynuować dalej?

08.07.2009
18:53
[15]

Yancy [ Legend ]

.Albatros ---> Tego nie sprawdzałem. Ale ten tzw. nieoficjalny SP poprawia głównie niedopatrzenia w skryptach (zapętlanie, błędne i brakujące odwołania) - nie wydaje mi się by wymagało to rozpoczynania gry od zera. Błąd z ornamentem można tak czy siak obejść i bez niego. Ostatecznie używając Marwina ;)

08.07.2009
19:02
[16]

.Albatros [ Horned Reaper ]

Tak patrzę na listę zmian/poprawek to nawet nie wiedziałem, że jest tyle bugów/tricków na nabicie kasy ;) To zainstaluję sobie tego SP i liczę że się nic nie popsuje korzystając ze swojego sejwa :P

Edit: Ok, już instalacja dała mi info, że wszystkie zmiany działają tylko przy graniu od nowa, szkoda.

08.07.2009
19:07
smile
[17]

kęsik [ Legend ]

A mnie bierze kurcze na granie w G1. Ale poczekam chyba na dubbing do MT i dopiero wtedy se pogram.

08.07.2009
19:44
[18]

RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]

...


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - RaZoR_247
09.07.2009
10:30
[19]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Ziecik -> 768 ram .. Zrobie to co pisałeś :)

09.07.2009
11:22
[20]

Yancy [ Legend ]

Albatros ---> Widocznie przegapiłem komunikat. Trików na kasę i exp jest bardzo dużo. SP poprawia a właściwie likwiduje, wszystkie znane fanom od początku sztuczki. Dodatkowo poprawia część błędów, której twórcy nigdy nie poprawili. Nie było ich tak bardzo dużo. Większości nigdy nikt nie doświadczył.

G3 na pełnych detalach nie robi już na mnie specjalnego wrażenia. Prawdę mówiąc - większe robi Oblivion ;) Wcześniej grałem na średnich i zdarzało mi się podziwiać grafikę - teraz niespecjalnie.

09.07.2009
11:41
[21]

polak111 [ Legend ]

Gram w G3. Jestem teraz w Trelis. Podbiłem Cape Dun oraz Monterę no i Gothe. Mam 127 tys. złota i mam zamiar spożytkować je na jakiś dobry pancerz. Teraz mam zwykły pancerz buntownika. Jaki pancerz najbardziej opłaca mi się kupić? Czy może dozbierać do tych najlepszych? Czy w ogóle inwestować w jakiś pancerz?

09.07.2009
11:48
[22]

Yancy [ Legend ]

polak ---> Szczerze? Żadnego nie kupuj. Chyba że bardzo upierasz się by od początku być przykładnym buntownikiem (nie warto spieszyć się z wyzwalaniem miast) to wówczas jak uważasz.

Buntownicy ani o włos nie przekonali mnie w grze do swoich racji. Zresztą - żadna z tzw. frakcji mnie nie przekonała. Nie czułem się nigdy z nikim związany i jedyne właściwe zakończenie jakie choć minimalnie mnie do siebie przyciągało - to neutralne czyli Adanosa/Xardasa.

09.07.2009
11:50
[23]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Zakup dobrych pancerzy blokuje reputacja - jeśli nie masz odpowiednio wysokiej, to nie zdobędziesz tych najlepszych. Wydaje mi się, że na tym etapie gry możesz śmiało pokusić się o łacha druidów, którego można kupić na południe od Geldern, w małym obozowisku Gońców Leśnych. Parametry nie powalają na kolana, ale i tak jest to lepsza ochrona niż zwykły pancerz.

09.07.2009
11:54
[24]

Yancy [ Legend ]

Dokładnie tak robiłem jak pisze UVI. Szmaty druidów a potem to głównie pancerze z Nordmaru, które jakoś same wpadały. Zresztą - tam natłuc dowolną reputację to wielka sztuka nie jest...

09.07.2009
12:20
[25]

polak111 [ Legend ]

Macie rację, ta szata druida najlepiej wypada pod względem parametry-ceny-moje możliwości. A teraz pytanie co do broni. Od początku inwestowałem PN w walkę mieczem, siłę itp. Jaka broń na tę chwilę byłaby najlepsza dla mnie? Obecnie walczę Rubinowym ostrzem (sam je wykułem +10, zaostrzone +10). Szukać jakiejś lepszej broni?

09.07.2009
12:29
[26]

Jack6464 [ The Godfather ]

polak111 - może to był jakiś bug, czy zbyteczne ułatwienie, ale ja prawie na samym początku kupiłem miecz, którym walczyłem niemal do końca gry. Otóż o ile dobrze pamiętam w Ardei(!) u tamtejszego kowala można kupić ogniste ostrze, taki 'płonący miecz', bardzo często był widoczny na screenach z gry, chociażby tu, na GOLu. Naprawdę, broń bardzo przydatna, chociaż zastanawia, dlaczego twórcy umieścili go w początkowym mieście ;)

09.07.2009
12:35
[27]

Zebius [ Konsul ]

Po najnowszych patchach już nie ma tak łatwo i ognistego ostrza nie da się kupić. To było zbyt duże ułatwienie. Dość długo grałem Rubinowym ostrzem, teraz mam El Bastardo (też własnoręcznie wykuty, zaostrzony i zatruty, nie wiem tylko jak go pobłogosławić), ale trzeba by znaleźć/wykuć coś lepszego a to chyba tylko w Nordmarze.

09.07.2009
12:39
[28]

polak111 [ Legend ]

Jack --> Przed spatchowaniem gry również zakupiłem ogniste ostrze u kowala, ale niestety teraz nie jest tak łatwo ;)

09.07.2009
12:42
[29]

Jack6464 [ The Godfather ]

Aha... ja mam grę z platynowej kolekcji, grałem w zeszłe wakacje i teraz gra czeka na czas nudy ;) Więc jednak to był jakiś 'bug-przeoczenie' ;)

09.07.2009
15:29
smile
[30]

Yancy [ Legend ]

Specjalistą od przeoczeń to był Lechiander. Nie wiem czy pisze jeszcze na forum a jeśli tak to nie wiem pod jakim nickie.


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Yancy
10.07.2009
21:28
smile
[31]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Witam Chciałem Oznajmić :D iż dzisiaj zaczynam Prace z Gothic ! (Narazie 1:P Bo 2 zgubiłem a 3 scina mi sie :D ) Zapraszam na moje konto na youtube.pl nazywam sie na yt . : Ivinsigur . :) Do nastepnej soboty na 100 % Bedzie już 1 Filmik :) Bardzo prosze o wyrozumiałość :P bo to mój 1 filmik bedzie ;) pozdrawiam i życze dobrych filmów pozostałym reżyserom :D ( O Ile tu tacy są :D )

10.07.2009
21:32
smile
[32]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

10.07.2009
21:38
smile
[33]

kęsik [ Legend ]

Ja kurde po obejrzeniu Prawdziwej historii i kontynuacji alternatywnej tak się napaliłem, że se robie następne odcinki. Ale tylko rozmowy z użyciem IVONY bo nie umiem robić filmiku w grze. Ale mam pomysł na wielką, epicką fabułę:P

10.07.2009
21:42
[34]

Jack6464 [ The Godfather ]

kęsik - nie będę Cię prosił, byś wyjawił fabułę... bo to Twój pomysł. Ja sam myślę nad filmikami, bo po kilku godzinach nauki na youtube (Sekrety Filmowe i Poradnik Filmowca) oraz praktyki w G2NK robię już filmiki ;) Jeden ukończyłem, jednak fabuła w żadnym stopniu nie jest 'gothicowa' - to taka alternatywa dla szkolnego projektu, który nie wyszedł...

Szukam jakiegoś pomysłu, ale Prawdziwej Historii i Alternatywnej kontynuacji nie przebiję ;)

10.07.2009
21:54
smile
[35]

kęsik [ Legend ]

Narazie zrobiłem se trzy kolejne odcinki kontynuacji alternatywnej i miejscami ciągle spadam z krzesła, ciągle w tych samych momentach:)
W sumie moja fabuła też nie jest zbyt Gothicowa tylko taka bardziej z realistycznego świata.

spoiler start
Wstęp do mojego odcinka 27 kontynuacji alternatywnej:
Zenek pierwszy Bury został królem Polski. Ale także ten piękny i pojebany kraj dosięgnął kryzys gospodarczy. Zenosław nie wiedział co ma z tym gównem zrobić... Postanowił opuścić Polskę...
spoiler stop

10.07.2009
22:02
smile
[36]

RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]

Kurcze, też bym coś zmontował, ale nie mam pomysłów na fabułę i teksty.

10.07.2009
22:04
smile
[37]

kęsik [ Legend ]

Jak złoże jeszcze kilka odcinków to chyba wrzuce je na wrzutę:P A poza tym moja historia będzie się rozgryważ w zmienionych realiach Gothica 3. A tam chyba nie da się zrobić dobrego filmiku...

10.07.2009
22:37
[38]

Jack6464 [ The Godfather ]

Właśnie... G3 chyba nie pozwala na wszelkie 'sztuczki' obecne w G1 i G2 ;)

10.07.2009
23:22
smile
[39]

kęsik [ Legend ]

Wrzuciłem mój odc. 27 kontynuacji alternatywnej. Komentujcie co o tym sądzicie. Wiem że ten odcinek nie jest najlepszy.

11.07.2009
11:46
[40]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

kęsik -> Jak chcesz możemy coś razem zmontowac ;p wiesz :D jakąś fabułe sie wymyśli ;P mam kilka pomysłów ;P:D a ty teksty ;P :) Jak chetny daj cynk 8062308 :) pzdr.

11.07.2009
11:47
smile
[41]

ilikekomputergames [ Konsul ]

Wszystki gry typu gothic są czadowe

11.07.2009
12:02
smile
[42]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Kęsik -> to jak coś wal na gg bo ja zaczynam ustawiac jak to ma wygladac :)

11.07.2009
14:29
smile
[43]

kęsik [ Legend ]


Kolejny odcinek przygód Burego Zenka.

CroopMan---> Jak chcesz mnie wykorzystać to ok. Ale ja i tak doprowadzę moją głosową historię do końca.

11.07.2009
16:52
[44]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Kęsik -> Spoko :) Napisz na gg i git ;P:) wykorzystac ? . nie :p chce zebyś ze mną współpracował :) .

11.07.2009
19:14
smile
[45]

kęsik [ Legend ]

CroopMan---> Akurat dziś mam taki zabiegany dzień, że jak wchodzę na kompa to nie mam czasu gg włączyć:)

A co tak wogóle sądzicie o pierwszych moich odcinkach?

11.07.2009
19:17
[46]

RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]

Daj link do nich.

11.07.2009
19:22
smile
[47]

kęsik [ Legend ]

Razor----> [39], [43]. To tylko mówiona historia. Moja kontynuacja kontynuacji prawdziwej historii.

11.07.2009
19:25
[48]

EnX [ White Dragon ]

kęsik- Sorry, ale dla mnie jest to profanacja serii Gothic. Może mam "spaczony" humor, ale jakoś mnie to nie bawi.

11.07.2009
19:28
[49]

RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]

kęsik>>No ale to jest odcinek 27, 28 a ja chcę pierwsze części.

11.07.2009
19:34
smile
[50]

kęsik [ Legend ]

Razor---> No to jest "moja" kontynuacja. Na YT historia się zakończyła na odc. 26. I ja se jadę dalej.

EnX---> A oglądałeś na YT historię prawdziwą i jej kontynuację?


Przed słuchaniem mojej dalszej opowieści zaleca się obejrzenie na YT prawdziwej historii Quariora i jej kontynuacji GalaAnonima2.

11.07.2009
19:42
[51]

EnX [ White Dragon ]

kęsik- Oglądałem chyba 2 czy 3 odcinki, i jakoś nie przekonało mnie to. Teksty na poziomie stałego bywalca spod butki z "mamrotami", tak jak napisałem może nie mam poczucia humoru, ale mnie to nie śmieszy :) Jak pierwszy raz natknąłem się na Prawdziwą historię to myślałem że jest to jakaś prawdziwa, ciekawie opowiedziana historia pasująca do świata Gothic'a. Jednak sromotnie się pomyliłem. Jednak życzę powodzenia w dalszej twórczośći.

11.07.2009
19:44
smile
[52]

kęsik [ Legend ]

EnX---> No jeżeli PH ci się nie spodobała to moja opowieść też ci się nie spodoba.

11.07.2009
20:12
[53]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

kęsik -> Teksty są takie sobie ;p lepiej myśl nad dialogami ;p bo to bedzie ciężka PRACA :P :)

12.07.2009
11:18
[54]

wojak5 [ CR9 ]

NEWSY SĄ TEŻ STARSZE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gothic

MODYFIKACJA BATTALA

Na forum TheModders użytkownik Damianx opublikował swoją modyfikację pt. Battala.W modzie wcielamy się w najemnika, który wraz z towarzyszami dąży do kontrataku po nieudanej próbie odbicia Starego Obozu. Armia Nowego Obozu po porażce wycofała się na bezpieczne pozycje. Naszym celem jest wyzwolenie obozu z rąk przeciwników.

TU POBIERAMY


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gothic 2 & Noc Kruka


G2 FLASH

Nijaki evampire stworzył grę we flashu w realiach Gothic 2. Nazywa się ona Spear Warriors. Umożliwia potyczkę między dwoma graczami przy jednym komputerze. Animacje stoją na bardzo wysokim poziomie, wszystko jest idealnie odwzorowane. Aktualnie tytuł dostępny jest w wersji 0.76b. Można atakować za pomocą włóczni lub kuli ognia, a także przywołać ożywieńca.
FILMIK VADUZ


Grupa SoulFire, autorzy moda Dzieje Khorinis, opublikowała nowy materiał filmowy. Przedstawia on ruiny świątyni na wyspie Vaduz.
MOD TEAMU ZŁOTE WROTA


Team Złote Wrota ciągle pracuje nad swoją modyfikacją. Prace nad fabułą, dialogami, skryptami, a także nad nowymi lokacjami wciąż trwają. Jedną z nich jest klasztor Magów Wody jaki przyjdzie nam spotkać w nowym świecie. Klasztor okaże się być potężnym, magicznym centrum dla całej pobliskiej okolicy. Tylko nieliczni będą mogli tam wstąpić... Tymczasem my już teraz możemy podejrzeć jak wygląda ich siedziba.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gothic 3


HOT FIX 1.71


Community Patch Team opublikowało poprawkę do CP 1.70. Pracowano nad nią około cztery tygodnie. Po jej zainstalowaniu wersja patcha do Gothic 3 to 1.71. Gry nie należy rozpoczynać od początku.
(lista zmian)

System:
- Karty graficzne z obsługujące Pixel Shader 2.0 i 2.0b nie wyświetlają już "czerwonych tekstur". Karty, które obsługują tylko PS 2.0 (np. ATI Radeon 9500-9800) dalej wyświetlają czerwone tekstury.
- Poprawiono wyświetlanie czasu gry po jej załadowaniu.
- X3 już nie jest odinstalowywany przy instalacji Community Patcha.
- Zaktualizowano napisy końcowe.

Grafika:
- Kule ognia wyglądają tak jak poprzednio, ale nie oświetlają swojego otoczenia.
- Nowa opcja konfiguracji "miękkiej wody" (tylko z shaderami 3.0 lub wyższymi).
- Poprawiono problem, w którym można było zauważyć wiele księżyców.

Dźwięk:
- Efekty dźwiękowe deszczu i wiatru rozpoczynają się i kończą odpowiednimi efektami graficznymi.

Dialogi:
- Usunięto błąd związany z dostępem do niewłaściwej opcji dialogowej podczas rozmowy z Julio po śmierci Hassana, a przed wykonaniem misji "Złodzieje rudy".

Menu gry:
- Bonusy umiejętności "Ulepszenie szat" i "Ulepszanie pancerza" są uwzględniane w statystykach postaci. (Uwaga: bez użycia AB dodatkowe statystyki od amuletów, hełmów, pierścieni i amuletów wyświetlą się tylko w ochronie zbroji)

Handel, kradzież:
- Temmy znów sprzedaje kamienne tablice.
- Gdy okradamy magów i szamanów z wykorzystaniem opcji "Weź wszystko" liczba czarów typu Kula Ognia czy Lodowa Lanca nie będzie już wzrastała w księdze zaklęć.
- Podczas okradania Thoralda (po zdobyciu przez niego pancerza) z wykorzystaniem opcji "Weź wszystko" jego twarz nie będzie już zdeformowana. Dzięki temu ukradniemy jego zbroję.

Walka:
- Usunięto błąd związany z brakiem zadawania obrażeń NPC podczas wykorzystywania magii i dystansowych broni.
- Ustalono (i poprawiono) błędy w "szale" niektórych zwierząt.

Sterowanie:
- Bohater może blokować bezpośrednio po zaatakowaniu.
- Nie ujrzymy komunikatu o błędzie, jeśli użyjemy kółka myszy po wejściu do menu gry.

Dialogi:
- Skorygowano niektóre napisy w wersji czeskiej.
- Błędy w tekstach w wersji niemieckiej zostały poprawione.
- Błędy w tekstach w wersji hiszpańskiej zostały poprawione.
- Obsługa standardowej wersji rosyjskiej.PATCH 1.72

Community Patch Team poinformował o wydaniu następnej łatki ich produkcji do Gothic 3. Zawiera ona CP 1.70, HotFixa 1.71 oraz kilka zmian. Nie dotyczą one jednak polskiej wersji gry. Patch jest w wersji International, przeznaczony dla wszystkich wersji językowych Gothic 3. CP 1.72 należy zainstalować na "czystego" trzeciego Gothica. Łatka "waży" ponad 888 MB danych.
MODPACK 1.72 + MODSTARTER 1.2

Piranha Club wraz z Mighty DWARF wydała wreszcie paczkę modów zwaną ModPack 1.72 + ModStarter 1.2, która jest zgodna z najnowszymi łatkami Community Patch 1.72. ModPack zawiera około 50 modyfikacji i ModStarter przy czym "waży" ponad 400 MB, a sam ModStarter, który pozwoli uruchomić mody zajmuje ok. 2 MB. W paczce modów znajdziemy szeroką gamę modfikacji: od usunięcia kompasu, czy zmiany ramek paska życia i wytrzymałości po wprowadzenie jesieni w Myrtanie, nowe twarze i zboje dla przyjaciół Bezimiennego. Nie możemy wybrać języka polskiego z opcji programu, ale jest on prosty w obsłudze, a wszystko pracuje bez problemu z polską wersją gry.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To na tyle

13.07.2009
02:01
[55]

Zebius [ Konsul ]

Czy to normalne w G3, że w którymś momencie orkowie zaczynają walczyć z assasynami? Czyżby ich podejrzewali o te zabójstwa, które popełnił Bezi?

15.07.2009
18:55
smile
[56]

Mastyl [ Legend ]

Zwracam się z pytaniem dotyczącym podstawki Gothic 3. Zaznaczam, że gram na patchu 1.70.

Upatrzyłem sobie taki skill - szybsza nauka - który powoduje bodajże, że przy awansie dostajemy 11 zamiast 10 punktów nauki. Z oczywistych względów, chciałbym podbić ten skill jak najszybciej.

Skill ten wymaga jednak bodajże 95 punktów Starożytnej Wiedzy.

Jak najszybciej na początku gry podbić Starożytną Wiedze? Nie mówię o oczywistym sposobie, czyli nabijaniu leveli i kupowaniu za LP od Sebastiana w Reddock. Są ponoć w grze podesty z książkami, które dodają +5 do Starożytnej Wiedzy, oraz kamienne tablice, również je podnoszące.

Czy macie mape z lokacjami tych artefaktów / podestów? Jak je zdobyć wcześnie w grze?

15.07.2009
19:00
[57]

EnX [ White Dragon ]

W Varancie możesz ich trochę znaleźć, ale na początek gry nie radzę. Najlepszym sposobem będzie wycieczka do Geldern, i walka na arenie. Na północ od geldern jest jaskinia z pełzaczami tak także jest 1 tablica. Jednak najlepszym sposobem jest "ładowanie" punktów nauki w tą umiejętność.

15.07.2009
19:31
[58]

Yancy [ Legend ]

Mastyl ---> Umiejętność wbrew pozorom jest mało użyteczna, bo poziomy w G3 lecą jak szalone i PN nie brakuje. Jednak jeśli chcesz - najlepiej biegać z miasta do miasta, odwiedzać wszystkie możliwe miejsca i kupców. Czytać księgi i co tam jeszcze czytać można. W ten sposób idzie nałapać fuuuurę starożytnej wiedzy i alchemii.

15.07.2009
19:38
smile
[59]

Mastyl [ Legend ]

Ok, dzięki za porady.

A jest jakikolwiek respawn, czy raz oczyszczone tereny pozostaną do końca gry puste?

15.07.2009
19:40
[60]

EnX [ White Dragon ]

Jeżeli raz przeczytasz daną księgę, potem już nie doda ci prastarej wiedzy. Tak samo jest z kamieniami, są jednorazowe, jeżeli raz go podniesiesz to już się nie odnowi.

15.07.2009
20:14
smile
[61]

Mastyl [ Legend ]

Jasne, ale ja pytałem o respawn potworków.

15.07.2009
20:36
[62]

Ziecik [ Sword ]

Witam!

Mam pytanie.
Ostatnio przeszedłem pożegnalnie Gothic. Teraz przyszedł czas na G2 z Nocą Kruka. Grę ukończyłem wszystkimi możliwymi sposobami (chodzi o gildie), a chciałem żeby tym razem było inaczej. Doszedłem do wniosku że jeszcze nigdy nie grałem postacią robioną na zręczność/łucznikiem. Więc postanowiłem taką właśnie postać rozwinąć.
Przyłączyłem do Straży Miejskiej. Jestem obecnie na początku 2 rozdziału. Nie byłem jeszcze w Górniczej Dolinie ani w Jarkendarze, ale portal jest otwarty i Magowie czekają po drugiej stronie.
Obecnie moje statystyki wyglądają tak (patrz screen, z tym że rzeczywista wartość Zręczności to 63 - wspomagam się pasem i pierścieniami, natomiast broń jednoręczną jest rozwinięta na 25% - 10% dodaje miecz mistrzowki ). Mam zamiar nabić jeszcze jeden level (tak aby mieć 30 pkt. nauki, potrzebnych do nauczenia się języka mieszkańców Jarkendaru) i wejść do Zapomnianej Doliny Budowniczych. Walczę obecnie Mieczem Mistrzowskim i używam Łuku Jesionowego. Mam też trochę uzbieranych kamiennych tabliczek.
Pytanie tylko co dalej. Wiem że powinienem rozwinąć umiejętność strzelania z łuku, ale nie wiem na ile %. Do ilu punktów powinienem rozwijać zręczność? Może przyda się trochę dopakować manę? Nauczyć się po mistrzowsku posługiwać mieczem 1H? Doradźcie.

EDIT:
Mastyl - szczerze mówiąc nie pamiętam, ale na tym ( ) forum piszą:
"I also thought there was no repawning in G3 if you fully cleared an area it stayed empty", więc wygląda na to że w G3 potwory nie odradzają się.


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Ziecik
15.07.2009
21:33
[63]

valfag [ Konsul ]

Do ekspertow Gothica 3: mam dziwna sytuacje. Wybralem sie na pustynie, zaliczalem miasto po miescie + wykopaliska orkow (swiatynie), wszystko szlo jak z platka do momentu wizyty w Mora Sul (miasto w ktorym znajdziemy kupca Gonzalesa, oprocz tego miasta (w ktorym wykonalem wszystkie mozliwe questy - oprocz owego kupca) ominalem jedno, zostalo mi jeszcze to najbardziej na zachod). Wchodze do siedziby Gonzalesa, kieruje sie do niego, a ten po rozpoczeciu rozmowy wypowiada slowa "trzeba z tym skonczyc tu i teraz" i wszyscy asasyni zaczynaja mnie atakowac. Coz, mysle sobie - czesc fabuly, nie moze byc nudno. Wytluklem cale miasto (nie bez problemow zreszta), ide do nastepnego - a tutaj wszyscy asasyni nastawieni wrogo. Tak samo na calym landzie Gothica. Wtf? Cos zrobilem zle, czy tak ma byc?

15.07.2009
21:37
[64]

Ziecik [ Sword ]

Na początku chciałem przeprosić za double posta, ale przy okazji pisania poprzedniego zapomniałem o 2 kwestiach.

1. Na wschodzie terenów Khorinis, dokładniej na wschód od farmy Onara jest opuszczony budynek którego strzegą 2 walące się pomniki paladynów . Po wejściu do niego możemy, za pomocą 2 przycisków, otworzyć ukryte wejście do krypty. Po zejściu na dół toczymy serię walk ze szkieletami. Ale ja nie o tym. W korytarzu owej krypty znajdujemy "Stary list". Moje pytanie brzmi: czy ten list ma związek z jakimś questem, czy to tylko taki smaczek?

2. Na tej polance na której znajdują się piramidy, jest też wejście do jaskini. Na początku walczymy z Czarnymi Goblinami a następnie z Pełzaczami. W ostatniej komnacie znajduje się "Skrzynia z klejnotami". Po jej podniesieniu budzą się Golemy, które nie posiadają paska życia ani podpisu nad głowami. Moje ataki nie zabierają im pkt. życia. pytanie brzmi: czy da się zabić te golemy? Wydaje mi się że nie, ale chcę się upewnić.

15.07.2009
21:42
[65]

qweks [ Helix pomatia ]

Zauważ, że szacunek jest bardzo istotny w grze. Jeśli wybijesz za dużo ludzi danej kasty automatycznie spada ci u nich szacunek i wzrasta u wrogów kasty zaatakowanej. Będziesz miał teraz problem z dostaniem się do Ishtar. Żeby to zniwelować musisz wyciąć trochę buntowników.

Yancy zawsze obszerni rozpisywał się na temat rozdzielania punktów więc proponuję poszperać w archiwum.

16.07.2009
09:17
[66]

Ziecik [ Sword ]

Tak qweks, wiem że Yancy wielokrotnie to opisywał, ale odkąd ja tu jestem, te opisy najczęściej dotyczą Maga Ognia w G2NK, a mi chodzi o nieco inną postać. Wiem że mogę obyć się bez waszej pomocy, ale jeżeli teraz źle to rozegram to potem może być trudno. A grzebanie w 150-ciu 300-postowych wątkach mi się nie uśmiecha.

16.07.2009
12:37
[67]

Yancy [ Legend ]

Ziecik ---> Akurat łucznika również opisywałem również kilka razy. To był mój ulubiony pomysł na bulida w G2NK. Były osoby, które przekonały się do gry łucznikiem.

1) Krypta za farmą Onara to tak smaczek. Jest z gatunku wyzwań - bo wewnątrz łatwo przeżyć nie jest.

2) Golemy padają - acz są nieco zabugowane. Nie wyświetlają nazw lub wyświetlają nazwę steingolem. Możesz próbować ładować je młotem. W tej jaskini znajduje się pierścień. To skarb ze starej mapy jaką można w grze zdobyć. Bez NK pierścień był najlepszym uzupełnieniem zbroi. Z NK to już nic ciekawego.


W sprawie łucznika. Nie mam czasu teraz na dokładne opowieści. Najlepiej IMO na łucznika nadaje się Paladyn. Ma niezłą magię leczącą, dobre zbroje i dostęp do dobrych mieczy o niskim koszcie siły. Zręczności uczymy się do 64-74punktów (więcej nie polecam). Potem boostojemy postać. Tym sposobem szybko mamy dostęp do piekielnie silnych łuków. Z broni - tradycyjnie - Miecz Mistrzowski potem można Betty. Many nie uczymy się wcale. Siły - wystarczy do 34. Broń 1h min na 34 - łuki na 64. Ot - cała filozofia. Oczywiście alchemia i języki - obowiązkowo.

Jeśli u nauczycieli uczyłeś się na 81 - na tym zakończ!!

Łuku nie musisz śrubować. Strzela dobrze w każdej sytuacji. Te % mają wpływ na parametr trafienie/odległość. Każdy strzał z łuku to krytyk.

19.07.2009
10:35
smile
[68]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Yancy -> Jak zwykle nikt nie odpowie na to bo nie wie co :) . To ja zadam nastepne pytanie w co teraz pykacie ? :D Ja zakupiłem new Karte GeForce 6600 256 mb,128 mbit (TAKA BO MAM DDR NA PŁYCIE :( ) i jeszcze 1 gb ram'u czyli bede miał 1,5 gb :) Ja teraz gram PC : Wiedźmin Edycja Rozszerzona PL (Przełamałem sie :) ) ,Two Worlds ,Gothic 3 ,Stronghold 2 ,Resident Evil 4 ,Stronghold ,Stronghold Crusader PL :D i to na tyle PS2: Fifa 09,Resident Evil 4 xD ,NFS Undercover , Carbon i to na ttyle chyba :D

19.07.2009
10:38
smile
[69]

jacksonheyes [ Konsul ]

CroopMan ostatnią grą w jaką grałem był Mass Effect. Bardzo mi się spodobała, ale dość często gra wychodziła do pulpitu.

19.07.2009
13:45
[70]

Ziecik [ Sword ]

Yancy - dzięki za wskazówki, jestem teraz na początku trzeciego rozdziału, gra się bardzo fajnie.

CroopMan - Gram w G2NK i okazyjnie w PES 6 z Metallicą w tle. A co do karty, to ze Twoja płyta główna obsługuje pamięci RAM tylko DDR, to nie znaczy że nie obsłuży innych pamięci na karcie. Zdaje się że ktoś Ci to powiedział w Twoim wątku.

19.07.2009
14:49
smile
[71]

kęsik [ Legend ]

Nie wiem jak w 2009r można kupić kartę taką jak GF 6600...

To ja zadam nastepne pytanie w co teraz pykacie ?

G1+MT
PES 2009
SF IV
Mafia

19.07.2009
20:20
[72]

Love&Pain... [ Generał ]

Kupilem caly Universe Gothica ciesząc sie tym ze w koncu przejde wszytkie czesci(wczesniej przeszedlem 1 i 2 bez dodatku)....po zainstalowaniu Gothica 1 co jakis czas gdy wchodze do menu albo samo od siebie podczas gry wyskakuje bład grafiki i co poniektóre tekstury sypią sie to wprawdzie jescze niby nic zlego bo de facto mozna gre uruchomic jescze raz no ale zawsze gdy taki problem wystepuje to sypie sie cale menu staje sie roznokolorowe lub jednokolorowe i zamiast literek wyswietalają sie kwadraty/prostokąty wiem ze moze niezbyt czytelne jest to co pisze ale w kazdym razie nie jestem w stanie zapisac gry bo nic z tego odczytac nie idzie:(.... po minimalizacji do windy widnieje taki napis...

"X:XD3D_InitPerDX"Cant create D3DX context! Error:DDER_UNSUPPORTEDEMODE"

Komputer jaki posiadam to Athlon X2 4400+,GeForce 8800GT oraz 4 giga ramu,licze na pomoc z Waszej strony dla laika komputerowego od spraw technicznych:)....

19.07.2009
21:34
smile
[73]

Pit17 [ Dolotek ]

Witam wszystkich..znów postanowiłem odpalić Gothic 1, bo całego nie przeszedłem ba..nawet daleko nie doszedłem (chyba). Mam pytanie czy, aby dostać się do Arcymaga Ognia (?) to muszę wszystkich zadania wykonać? Czy mogę jednego człowieka sobie odpuścić? Czyli nie wykonywać dla niego zadania dla opinii w obozie? To jedno pytanie..drugię takie inne..gdzie dobrze sobie nabić expa..przyznam się, że jedynie łatwo pokonuje ścierwojady oraz kretoszczury, ale wilki też czasem się uda pokonać tylko, że musi być sam. Kto jest taki w stylu ścierowjada bądź kretoszczura?

19.07.2009
22:38
[74]

Love&Pain... [ Generał ]

up

19.07.2009
22:39
[75]

wojak5 [ CR9 ]

dobra niech tworzy nastepne czesci Yancy

20.07.2009
09:25
[76]

Yancy [ Legend ]

Pit17 ---> Aby dostać się do Magów Ognia musisz dołączyć do Obozu. Obojętnie jakiego. A aby dołączyć do obozu - musisz wypełnić pewne warunki jakie przed tobą stawiają. W przypadku Starego Obozu - jest to test lojalności. Jeśli masz problem z areną - to nikt nie powiedział że musisz tam wygrać :) Oczywiście - jest to jak najbardziej możliwe jak trochę podrasujesz postać, kupisz spodnie kopacza czy lepszą broń.
Można się do Magów dostać również na chama. Wyjąć miecz - biegiem minąć Thorusa, schować miecz i dyla do Magów ;) To jako ciekawostka.

CroopMan ---> Na PC nie gram w tym momencie w nic. Gram troszkę raz na jakiś czas w Xenosagę 2 na PC i Castlevanię na DS-a. W wolnym czasie bliżej jesieni planuję zagrać w Mass Effect i Bioshock na PC. To takie dwie moje zaległości.

Ziecik ---> Dla dobrego łucznika nowy świat z dodatku jest aż za prostu. Co ciekawe, kamienni strażnicy są najłatwiejsi do rozwalenia właśnie z łuku i to w starciu kontaktowym :D Łuk kosi ich aż miło a oni sami zupełnie się gubią i prawie nie atakują ;)

Love&Pain ---> W jakiej rozdziałce grasz i czy możesz zmienić na inną? :) G1 to stara gra i czasami lubi u kogoś sprawić problem.

wojak ---> I tak ja robię to prawie zawsze. Nie dlatego że to kocham tylko dlatego że staram się utrzymywać wszystko jako tako w porządku. Z pewnymi rzeczami mogę być niezbyt na bieżąco - zwłaszcza jeśli chodzi o G3.

20.07.2009
12:31
smile
[77]

adams1234 [ Junior ]

elo mam prosbe sevy z g3 mi sie skopal a bylem w nordmarze wszytkie misje zrobione tylko rozmowa z xardasem mi zostala ma ktos podobnego seva moze byc z pozniejszej fazy nie wazne ktora strona z orkowie czy buntownicy mi to bez znaczenia z gory dziekuje savy wysylac na [email protected]

20.07.2009
13:40
[78]

Ziecik [ Sword ]

Yancy - dokładnie, ostatnio miałem szansę się o tym przekonać ;) Teraz właśnie zostałem paladynem i muszę podjąć się naprawy Oka Innosa. Mam 28 lvl i całkiem niezłe staty. Łucznikiem gra się bardzo przyjemnie - nie jest potrzebne tyle "różności" leczących ;)

20.07.2009
14:26
smile
[79]

Yancy [ Legend ]

Ziecik ---> Mimo wszystko, warto posiłkować się czasami Mieczem Mistrzowskim. Już wyjaśniam czemu. Po pierwsze, łuk zabija przeciwnika "na śmierć" a bywa że nie o to nam chodzi. W końcu G2NK to gra, w której przyjdzie nam stoczyć wiele pojedynków niekoniecznie na śmierć i życie. Po drugie, są stworki, które łatwo i przyjemnie rozkłada się mieczem (albo MM albo Szponem). Choćby te modliszki na początku nowego świata. Mieczem załatwia się je bez bólu a łucznika czasami lubią wytrącić ze skupienia jeśli już dobiegną. No, chyba że nie dobiegną.

Przy odpowiednim rozwoju - boostujesz zręczność już w nowym świecie. Czyli szybko zyskasz dostęp do potężnych łuków. A wówczas...
Dodatkowo Pal ma runy leczące dobrej klasy i świetne pancerze za darmo. Grając Palem na tym najbardziej się oszczędza.

Pamiętajcie że pancerz bandyty działa również i Khorinis :) Będąc w nim bandyci traktują cię jak swojaka :) Ale broń boże nie wolno go nosić poza siedliskami bandziorów.

Grając, warto wycisnąć z tej gry jak najwięcej a nie stosować schematów. Można wówczas zobaczyć wiele nowych smaczków. Oczywiście - nie jest to worek bez dna :)

20.07.2009
14:35
smile
[80]

jacksonheyes [ Konsul ]

Szkoda tylko,że w gothic 3 nie działa zakładanie pancerzy w miastach.

20.07.2009
16:25
[81]

Ziecik [ Sword ]

Yancy - aktualnie używam Betty. Ale jest dokładnie tak jak mówisz. W grze jest wiele pojedynków nie na śmierć i życie. Wtedy przydaje się miecz. Ale bywają takie sytuacje, że przeciwnik po prostu cię rozwala bez słowa. Wtedy stosowałem taktykę: wychodzimy w jakieś miejsce, w które nasz przeciwnik się nie dostanie, strzelamy z łuku tyle razy, ile damy radę jednocześnie nie zabijając go. Potem 2 hity mieczem i po wszystkim. To się sprawdza. Dziękuję Ci za porady, gdybym miał jeszcze jakieś wątpliwości, to będę pytał.

20.07.2009
20:10
[82]

Love&Pain... [ Generał ]

Yancy--->hmmm ustawiłem 1440x900 myslisz ze to moze byc powód do sypania sie grafy?,niecierpliwie czekam na odpowiedz:)

21.07.2009
01:10
smile
[83]

Qverty™ [ Legend ]

Kurde ze 3 razy przeszedłem G1 ze 2 G2 w tym raz z dodatkiem NK ale takim specjalistą jak Yancy nie jestem. Gratuluję wiedzy i doświadczenia. Jutro jeszcze raz zainstaluje G2 i teraz moje pytanie. Lepiej odrazu z dodatkiem czy najpierw bez a potem z NK? Będę zaglądał po pomoc bo postanowiłem twardo że nie będę korzystał z kodów co wcześniej robiłem.

21.07.2009
01:14
[84]

Mac94 [ TF2 Player ]

NK mocno utrudnia grę wiec jeśli masz problemy w podstawce z NK będzie bardzo ciężko. Jak dla mnie najcięższa gra ever . Chyba z 6 próbowałem grac to raz udało mi do smoków dojść i jako tako zaliczyć ta krainę z NK dalej nie dałem rady wybiega 3 orków i dupa 2 zabije kula ognia czy ta elektryczna trzeci i tak mnie zarąbie. Gralem magiem bo niby najłatwiej...

21.07.2009
06:14
[85]

jacksonheyes [ Konsul ]

Mac94 grając magiem najlepiej wybijać silniejsze potwory dopiero w 5 rozdziale, bo wtedy mamy już deszcz ognia i inne potężniejsze runy. Kula ognia to nawet na słabe zwierzęta nie działa, a co dopiero na orków.

21.07.2009
08:27
[86]

toaster [ MrBook? ]

Yancy czemu mowisz zeby nie dodawal do zrecznosci nie wiecej niz 7X skoro dodanie wiekszej ilosci punktow w zrecznosci daje wiekszy dmg z luku i broni wykorzystujacych zrecznosc. Chyba nawet w broniach bialych ale co do tego nie jestem przekonany bo dosyć dawno to sprawdzalem. Trzeba tez o tym pamietac robiac zwyklego wojownika, ktory z 200 sily ze sztyletem jest na pewno grozniejszy od drugiego wojownika z 50 sily i troche lepszym mieczem.

ps. Może troche zagmatwałem, ale jest jeszcze wczesnie rano jak dla mnie :)

21.07.2009
08:42
smile
[87]

jacksonheyes [ Konsul ]

Zależy kim gramy, jak paladynem to nie opłaca się dawać w zręczność, a jeśli łowcą to jak najbadziej.

21.07.2009
08:55
[88]

Ziecik [ Sword ]

Dlaczego sądzisz że paladynem nie opłaca się uczyć zręczności. Ja właśnie zrobiłem paladyna stawiającego na zręczność/łucznika. I nie uważam żeby to się nie opłacało.

Aha, więc chodzi Ci o samą zasadę. Cóż, tak też można.

21.07.2009
09:03
smile
[89]

jacksonheyes [ Konsul ]

Ponieważ nie widziałem jeszcze, żeby paladyn nosił łuk na plecach.

22.07.2009
14:37
[90]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

A gra ktoś w G3? Wreszcie go mam i zainstalowałem łatke 1.72 i zaraz zaczynam - wreszcie mam komputer który będzie mógł go spokojnie uciągnąc na wysokich detalach.

Imam pytanie zanim zacznę. Alternatywny balans. Czy warto go włączyć? Co daje? I czy lepiej się z nim gra?

22.07.2009
14:41
smile
[91]

jacksonheyes [ Konsul ]

Alternatywny balans podnosi poziom trudności przeciwników. A co do samego patcha to gorzej się tnie na nim niż bez niego.

22.07.2009
14:54
[92]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

No chyba mi nie powiecie że lepiej grać bez 1.72?

Mam komputer Athlon x2 2600Ghz GF 9600 4 gb ram.

Mam pytanie czy od razu muszę podbijać miasta? Czy najpierw mogę trochę kontynentu zwiedzić? Jak polecacie?

22.07.2009
14:56
smile
[93]

jacksonheyes [ Konsul ]

Lepiej wykonaj najpierw wszystkie zadania w miastach, bo jak wyzwolisz 3 miasta to przywódcy miast będą wrogo nastawione.

22.07.2009
15:04
[94]

stk_SLU [ Legionista ]

Jak to jest z ognistymi pucharami po patchu 1.7 ? pamietam ze wczesniej trzeba bylo pobic jakiegos robotnika w monterze, bo inaczej nie dalo sie zebrac wszystkich ?

22.07.2009
15:50
smile
[95]

jacksonheyes [ Konsul ]

UP

Większośc bugów usunięto na patch 1.7 także te z pucharami. Jest jeden bug, który nigdy nie usuną mianowicie npc wchodzą w ściany.

22.07.2009
19:55
[96]

toaster [ MrBook? ]

Qverty gra bez NK nie ma sensu lepiej odrazu zaczac gre z dodatkiem. Gdybys przeszedl najpierw G2 lyse pozniej z dodatkiem to po nowym swiecie nie chcialo by ci sie juz grac, a jest pare smaczkow ktore warto zobaczyc.

22.07.2009
20:00
smile
[97]

Qverty™ [ Legend ]

toaster--->grałem najpierw w łysego Gothica II a potem z dodatkiem kilka razy i mi się nie znudziło. Tylo teraz po 3 letniej przerwie chce się za to wziąć porządnie i sprawiedliwie. Bo wtedy dzieciak bylem i jak głupi na kodach grałem. Chociaż raz przeszedłem G2 uczciwie z kuzynem u niego bo wtedy mialem takiego kompa że nie mógł uciągnąć G2...

23.07.2009
01:48
[98]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Mam pytania.

Czy na początku gry (robie zadania w Cape Dun) najlepszy pancerz jaki mogę nosić to skórzany strój? Bo nie wiem czy jak zakupię pancerz bandyty albo najemnika tojedna ze stron nie zacznie mnie atakować a pewnie tak, tak przynajmniej było w G2NK.

I drugie pytanie, jak wam się niszczyło patrole orków ? Bo ja mam z tym problem bo leci cała czwórka na mnie ...

I ostatnie trzecie. Czy jeżeli wydam człowieka buntownika który jest w Cape Dun to opowiem się po stronie orków czy to ostateczne jeszcze nie jest ? (pytanie pewnie retoryczne ale wole spytać).

23.07.2009
01:56
[99]

Qverty™ [ Legend ]

Lukis--->na tym etapie najlepszy jest lekki pancerz buntownika ew najemnika(jeden grzyb bo są takie samy tylko jeden czerwony a drugi niebieski). I nie ma tak że jak ubierzesz strój buntownika to cię najemnicy i orkowie będa atakowac. Nikt w tej grze nie zwraca najmniejszej uwagi na pancerz. Pewnie dlatego że jako tako nie ma gildii i dlatego ta część jest najsłabsza.

Drugie pytanie. Grasz z patchem 1.7 community czy bez. Ja i z patchem i bez nie miałem najmniejszych problemów. To jak ty wyswobodziłeś ardee jak nie możesz se z 4 orkami poradzić. A co zrobisz jak trzeba będzie wywobodzić Vengard a tam jest grubo ponad 100 orków a będziesz walczył ty sam z jednym paladynem? Trenuj. Wystarczy że będziesz cały czas machał mieczem to żaden do ciebie nie podejdzie. No chyba że grasz na patchu community z właczoną wyższą inteligencją przeciwnika, wtedy może być trudniej.

Pytanie trzecie. W G3 nie ma gildii więc robisz co chcesz. Dopiero na końcu ostatecznie możesz opowiedzieć się po stronie Innosa(Buntownicy), Adanosa(orkowie a właściwie Xardas) czy Beliara(Asasyni). Więc spokojnie możesz go wydac .Ale jezeli chcesz grać po stronie buntowików to polecam ci pomóc temu buntownikowi wyswobodzić miasto bo dostaniesz punkty reputacji dla buntowników które są konieczne do odblokowania możliwości kupna lepszych pancerzy na przykład.

23.07.2009
02:24
[100]

toaster [ MrBook? ]

Qverty co nie zmienia faktu ze lepiej grac odrazu z dodatkiem bo i tak nic nie tracisz ;)

23.07.2009
05:50
smile
[101]

jacksonheyes [ Konsul ]

Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę, że wchodziłem do miasta w stroju buntownika, a orkowie ze mną normalnie gadali jakby nigdy nic. Inteligencja postaci w trójce jest po prostu żałośnie niska. Tak samo jest ze frakcjami np. najpierw zabijasz Phila w Cape Dun, a później buntownicy normalnie z tobą gadają i nie ma żadnych konsekwencji.

23.07.2009
06:51
[102]

Mac94 [ TF2 Player ]

Po patchu 1.72 jestem prawie na 100% pewny ze jeśli jesteśmy w zbroi paladyna orkowie nas atakują..

Qverty™ --------> Ty w ogóle na nowym patchu grałeś czy tak gadasz byle gadać? Gothic 3 z patchem i z włączonym AB (ten cały balans) i innym systemem walki jest duzzzooo cięższy niż przedtem i 4 orki to naprawdę problem zwłaszcza na początku jak mamy slaby pancerz. Później udało mi znaleźć tyle rożnych amuletów itemow podnoszących armor ze ork wojownik nie robił mi obrażeń : ] Najprościej chyba gra buntownikiem bo najszybciej dostajemy armor paladyna w którym mało kto może nam podskoczyć. Najciężej to za assasynuw bo na końcu trzeba powybijać chyba wszystkich orkowych generałów itd.. Co ważne nie wykonuj głównych zadań do puki nie będziesz pewien czy nie da jeszcze zdobyć broni jakiejś czy xp. Przykład odwiedziłem wszystkie miasta ale tylko do tego Gomeza czy jak nie wpuszczali mnie w końcu zdobyłem 75 reputacji u assasynuw ide z nim pogadać a ten atakuje mnie po rozmowie bo wybrałem już ścieżkę buntownika...xP A on sam jest chyba najsilniejsza postacią w grze (po tym królu).

Co do buntownika jeśli chcesz grac za ludzi nie wydawaj go jeśli za orków - czym prędzej i jeszcze zabić później jego każą.

23.07.2009
08:55
smile
[103]

jacksonheyes [ Konsul ]

Up

Dziwne, bo ja też grałem na patchu 1.7 i było to samo.

23.07.2009
09:02
[104]

Yancy [ Legend ]

Piszę po małej przerwie więc sorki za zwłokę :)

Ziecik ---> Taktyka dwa strzały i dobicie mieczem to norma :) Betty to najlepszy miecz oparty na zręczności ale tylko dla osób mających wysoko podpakowaną walkę mieczem 1h. W innym wypadku - bonus 10% z miecza mistrzowskiego przebija zdecydowanie te kilka punktów obrażeń więcej.

Qverty™ ---> Jeśli grałeś już w G2 - nie ma się co zastanawiać. Instaluj grę od razu z NK. Powiem tak, ja nie wyobrażam sobie obecnie rozgrywki bez NK. Ten dodatek tak świetnie uzupełnia podstawkę, że jest jasnym że tam było jego miejsce od początku. On dodaje to co pierwotnie zostało z Khorinis wycięte + Nowy świat. Dodatek w znacznym stopniu podnosi trudność gry - ale nie na poziom masakry. Da się przejść :)

toaster ---> Czemu? Bo punktów do rozdysponowania jest stosunkowo niewiele a specjalizowanie się tylko w jednym - zręczności - nie służy niczemu. Płacenie 3PN za 1 zręczności a potem 4 czy 5 za jeden ma się nijak do zysków z tego punkcika. Lepiej rozwinąć coś innego.
Na koniec - zmartwię cię. Zręczność wpływa na obrażenia wyłącznie broni zasięgowych. Tak łuków jak kusz. Siła na broń białą. Także tą opartą na zręczności.

Love & PaIN ---> Owszem. G1 to stara gra. Spróbuj ustawić niższą rozdziałkę. Spróbuj też niepanoramiczne.

Lukis ---> Ja też nie odczułem by patch 1.72 poprawił zaciachy związane z przeładowywaniem... Sprawdzałem na max ustawieniach - pomiędzy nimi gra chodzi płynnie - co dziwne nie jest. Dziś już nie wygląda tak ślicznie jak kiedyś.

23.07.2009
09:28
[105]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Mac94 ---> To nie jest kwestia zbroi i patch nie ma tu nic do rzeczy. Orkowie zaatakują Cię automatycznie, jeśli Twój bohater ma reputację u buntowników powyżej 60 punktów. A zbroję paladyna można kupić tylko wtedy, jeśli ten próg przekroczysz.

23.07.2009
09:50
[106]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Qverty -> zacząłem gre z patch 1.72 i włączonym AB i widze że nei tak prosto 4 orki samemu rozwalić gdy jeszcze 2 walą z kuszy. A w Ardei orki były jakby słabsze a do tego zajęte walką z innymi. Może udam się na nie razem z Cyrrusem, wtedy damy sobie radę.

Szkoda że pancerze nie odgrywają już takiej roli. No to sobie uzbieram na jeden z nich. Z tego co piszecie Gothic stracił przynależność do gildii co było mocną stronąż tej gry.


A co do G2 to tylko z NK. Nk uzupełnia historię w G2, rozszerza wątki i wyjaśnia co nieco. Jak grac to tylko z dodatkiem.

23.07.2009
15:09
[107]

Ziecik [ Sword ]

Właśnie ukończyłem po raz ostatni Gothic 2 z Nocą Kruka. Moja postać to łucznik. Trochę niski końcowy level, ale korzystając z łuku na końcu i tak było łatwo.

Yancy - dzięki za cenne rady.


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Ziecik
23.07.2009
15:20
[108]

Qverty™ [ Legend ]

Ty w ogóle na nowym patchu grałeś czy tak gadasz byle gadać? Gothic 3 z patchem i z włączonym AB (ten cały balans) i innym systemem walki jest duzzzooo cięższy niż przedtem i 4 orki to naprawdę problem

Oczywiście że gralem i 4 orków nie sprawiało mi problemów. Wystarczyło blokować ciosy a nie walić na oślep.

Po patchu 1.72 jestem prawie na 100% pewny ze jeśli jesteśmy w zbroi paladyna orkowie nas atakują..
Tak jak mówi U.V. Impaler

Najciężej to za assasynuw bo na końcu trzeba powybijać chyba wszystkich orkowych generałów

Po stronie buntowników też trzeba powybijać wszystkich orkowych generałów, z resztą po stronie Xardasa również. Chyba nie przeszedłeś G3.

Przykład odwiedziłem wszystkie miasta ale tylko do tego Gomeza

W G3 nie ma Gomeza. Może chodzi ci o władcę asasynów - Zubena?

Więc nie odzywaj się jeżeli nie masz o czymś zielonego pojęcia :)

23.07.2009
16:11
smile
[109]

jacksonheyes [ Konsul ]

Ziecik czy ty czasem nie grałeś na kodach masz tylko 41 poziom i aż 171 zręczności.

23.07.2009
17:22
[110]

toaster [ MrBook? ]

Ziecik z moich obliczen wynika ze nawet jakby zrecznosc kosztowala cie przez cala gre 1 pd = 1 zrecznosci to i tak cos za maly lvl masz zeby to wszystko udzwignac :P Nawet alchemii nie masz wyuczonej.

23.07.2009
18:43
[111]

Ziecik [ Sword ]

Jakie kody? Oczywiście że to jest możliwe Zrobiłem to w ten sposób:
Nauczyłem się zręczności do około 90 pkt. (trochę więcej) potem tabliczki, napoje, goblinie jagody, pod koniec jeszcze napój ze smoczych jaj + 15 do zręczności. Ale najwięcej pkt. zdobyłem w kapliczce Innosa w klasztorze. Robiłem to tak że zapisywałem przed każdą modlitwą, jeśli nie wylosowałem zręczności, to wczytywałem grę i tak do skutku. Można naprawdę dużo zarobić. A wybrałem klasztor, ponieważ pomiędzy każdą modlitwą trzeba się przespać, a tam jest blisko do łóżka. Faktycznie, nie nauczyłem się alchemii, ale to nie była duża przeszkoda. Cała filozofia.

EDIT:
Zapomniałem jeszcze o pasie i pierścieniach = 20 pkt. zręczności więcej.

23.07.2009
18:44
smile
[112]

LAJTUS [ Tank Buster ]

Mam pytanie jak zdobyć taką zbroję jak ma np, Lord Hagen?

23.07.2009
18:49
[113]

Ziecik [ Sword ]

LAJTUS - 5 rozdział. Podczas eksploracji podziemi klasztoru, w pomieszczeniu z mapą morską Irdorath, musisz przeczytać Almanach i zabrać Łzy Innosa. Teraz Twój bohater będzie potrafił stworzyć runę teleportacyjną do komnaty z pancerzem.

23.07.2009
22:06
smile
[114]

toaster [ MrBook? ]

Hmm zastanawiam się tak teraz czy nie zagrać ponownie w G2 z nocą kruka. Pomyślałem, że może stworzył bym maga aale takiego, który nie używał by czarów lub uzywal by ich b. żadko. Posługiwał by się on łukiem i korzystał by z magii leczenia i czasami przyzywania żeby potworki tankowały ciosy. Co wy na to ? Przejdzie czy jest zbyt egzotyczne jak na Gothic'a ? Problemu z nauczycielami bym nie miał więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie.

23.07.2009
22:28
[115]

Yancy [ Legend ]

toaster ---> Przejdzie. Pamiętam że Trollf bardzo lubi grać wojownikami, którzy wywodzili się ze ścieżki maga. Pomysł ma tylko jedną maleńką (dla mnie nieistotną) wadę. Szpon Beliara. Mag nie dostanie miecza a runę. Ale dla kogoś kto już Szponem się Pobawił - nie jest to żadna wada.

Ziecik ---> Lev niski deczko - fakt. Obniżyłeś niepotrzebnie zdolności bojowe nie ucząc się alchemii. Mogłeś sporo dobić warząc mikstury zręczności. Im więcej zręczności tym bardziej czuje się jak wymiata łucznik :)

23.07.2009
22:32
[116]

toaster [ MrBook? ]

Yancy - jakos na tyle razy ile gralem w g2 ze szponem zagralem tylko raz a koncowke przechodzilem tylko dla zasady bo gra pozniej jest troche za nudna. Bron takiego typu powinno sie zdobywac na sam ostatni rozdzial gry jak np. w g1.

23.07.2009
22:34
[117]

Ziecik [ Sword ]

toaster - oczywiście możesz spróbować, wydaje mi się że to nawet wcale nie będzie takie trudne ;)

Yancy - tak, zdaję sobie z tego sprawę. Ale tak wyszło, wybiłem GD, ale z wybijania Khorinis w 5 rozdziale zrezygnowałem. Po prostu mi się nie chciało. G2NK przeszedłem 3 razy wcześniej, kończąc na wyższych levelach, więc... teraz po prostu chciałem zaliczyć go pożegnalnie łucznikiem, bo to było dla mnie coś nowego. Była dobra zabawa.

23.07.2009
22:36
[118]

Yancy [ Legend ]

toaster ---> To niezupełnie tak :) NK domyślnie jest dodatkiem dla starych wyjadaczy. Poziom trudności rośnie lawinowo a postać można zepsuć ze względu na drastyczne ograniczenia PN, których w podstawce było za wiele. Szpon to broń ostatniej szansy dla osób, które nie potrafiły sobie poradzić/źle rozdysponowały punkty. Cała reszta może po zabawie nim - zwyczajnie poprosić magów wody o zniszczenie za pokaźną ilość expa. Osobiście - tak właśnie robiłem w kolejnych rozgrywkach.

Ziecik ---> Też mam ochotę na pożegnalną rozgrywkę jakąś zupełnie egzotyczną postacią (choć chyba wszystkie ciekawsze kombinacje już wypróbowałem) tylko brakuje mi trochę czasu :) Udało mi się póki co w zeszłym roku pożegnalnie zagrać w Fallouta 2 - choć w tym przypadku nie gwarantuję że już nigdy nie wrócę ;)

27.07.2009
01:43
[119]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Mam ogromny problem z Vengardem.

Mam 21 poziom, mistrzowska walka mieczem, parowanie tarczą, Siła na prawie 200, miecz półtora ręczny (70 zadaje), tarcza czaszki i nie mogę wybić tych orków. Jest ich masa a żołnierzy garstka.

Może mam za mały poziom? Zbroja buntownika i hełm z rogami na głowie.

Po prostu 16 raz wczytuje i ciagle ginę...

27.07.2009
02:03
[120]

Qverty™ [ Legend ]

Po pierwsze nigy nie rzucaj się na grupę orków w której są szamani. Najpierw wybij ich. Potem zajmij się resztą. Najlepiej jest wejść do jakiegoś budynku i ustawić się w drzwiach tak żeby podchodzili do ciebie góra po dwóch(zakladam że grasz z patchem 1.7 community z właczonym balansem). Właź na schody, do budynków ale nigdy nie wbijaj się w sam środek walki. Pod koniec przy zamku będą takie schody zawalone deskami i innymi pierdołami. Wskocz na to tak żeby żaden ork cię nie dosięgnął i ładuj do nich z kuszy, łuku, fireballi. Zwabiaj ich ta, i wybijaj. Ja tak wybiłem calutki vengard. Niestety z kopanią rudy i piecem w Nordmarze już tak nie można było robić i na tym stanąłem xD

27.07.2009
03:43
smile
[121]

LAJTUS [ Tank Buster ]

Ja zazwyczaj kupowałem szatę maga ognia i rozwijałem magię do bardzo wysokiego poziomu, jak strzelasz z kuszy to się cofaj w tedy więcej bełtów władujesz w takiego orka i chłopie wymień ten miecz bo to badziewie (pewnie jest używany), ja na początku chodziłem już z ognistym mieczem, a później sobie wykułem lepszy , możesz też miecz podrasować (np naostrzyć), zresztą nie musisz ich zabijać w środku gry tylko na końcu, gdy jesteś dobrze napakowany.

27.07.2009
08:29
[122]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

nigdzie nie znalazłem ognistego miecza. Ogólnie słabo z mieczami u kowali ;/

27.07.2009
08:42
[123]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Lukis' ---> Pisz za każdym razem na jakiej wersji grasz, bo ja akurat wiem, że w Enhanced Edition, ale LAJTUS nie, i to co on pisze, nie ma żadnego sensu w Twojej sytuacji.

Nie znalazłeś ognistego miecza i go nie znajdziesz, bo w EE został on po prostu... skasowany. W podstawowej wersji Gothica miecz ten można było kupić na początku gry za jakąś śmieszną kwotę i wielu graczom służył on przez bardzo długi czas. W wersji 1.7 błąd ten został naprawiony.

A w sprawie Vengardu... Jeśli koniecznie chcesz walczyć w zwarciu z Orkami to naucz się wywabiać ich pojedynczo lub w bardzo małych grupach i zaciągać w odludne miejsca, gdzie możesz utłuc ich bez ryzyka odwetu ze strony pozostałych przeciwników. Jeśli natomiast preferujesz inne rozwiązania, to polecam łuk. Wystarczy wywabić Orków, zaszyć się w jakimś niedostępnym miejscu i ładować ile fabryka dała.

27.07.2009
15:46
[124]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

No mam z tym problem. Bo po wyjsciu ze świątyni Innosa atakuje ich duza liczba a zycie szybko mi umyka.

Może teleportuje się jeszcze do Montery i spróbuję ją odbić, przynajmniej poziomy dostanę. narazie odbiłem jedynie Cape Dun i Montere chciałem zostawić.

A idę z fabułą.

U.V. Jest jakiś miecz za 16k ale nie moge takiej sumy zebrać, ciężko.

27.07.2009
17:14
[125]

LAJTUS [ Tank Buster ]

Nie wiem nie grałem na tym patchu, ale 16000 da się uzbierać jak robiłeś zadania w Monterze to na pewno będziesz miał dużo kasy najlepiej jak kupisz przepis na jakiś dobry miecz (powinieneś znaleźć przepis na miecz półtoraręczny) własnoręcznie zrobiony miecz zadaje większe obrażenia i można jeszcze zaostrzyć, wyzwolenie Montery jest dosyć trudne, najlepiej gdy będziesz używał kuli ognia i kuszy/łuku na zmianę i musisz mieć dużo eliksirów uzdrawiających gdy wyzwalasz Montere. Dodam że za 16 k kupisz miecz półtoraręczny.

27.07.2009
17:24
[126]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

A u kogo mogę się nauczyc szybkiej nauki? I co ona daje? Tzn jak bardzo zmniejsza ilosc punktow do wydania?

27.07.2009
19:33
smile
[127]

Qverty™ [ Legend ]

Stary nie odbiłeś Montery i się rzucasz na Vengard? Najpierw koniecznie podbij Montere. Ja w EE z włączonym balansem po podiciu Montery miałem już ciężki pancerz buntownika i wykuty przez siebie miecz półtoraręczny. Po naostrzeniu i wykuciu go własnoręcznie walił bodajże coś koło 100. Do tego tarcza paladyna i dużo miksturek leczniczych oraz taktyka którą proponuje U.V.Impaler. Przydałaby się jakaś kusza dobra i dużo bełtów.

27.07.2009
20:30
[128]

Trollf [ ]

jesli ktos ma problem z przejsciem Vangardu, to zawsze mozna takim sposobem ;]

28.07.2009
12:48
[129]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Odbijam Montere. Wszedłem do ruiny wiezy obok wejscia do zamku i stamtad rozpocząłem atak. Łuk + Kusza + 3 Błyskawice + 3 fale ognia aktualnie poszły i nadal są orki i najemnicy (mnóstwo wybiłem, Vareka także).

Co ciekawe, jest bug i gdy zabili Sanforda to zaliczyło mi zadanie którego nawet nie przyjmowałem czyli Pozbycie się Sanforda dla Orków, a gdy wybiły orki buntownikow którzy ze mna walczyli to zaliczyło mi zadanie pozbycia sie tych obozów wokól montery takze dla Orków.

Jest też bug z trafianiem z Łuku. Stoi ich 6, nachodza na siebie, strzelam w tłum i nikt nie dostaje. I tak wiele razy.

Ile ja ich muszę wybić? Wszystkich co do jednego? Bo naprawde juz mnóstwo rozwaliłem, zrobie potem screena spod wieży gdzie lezy ich pewnie z 30.

28.07.2009
12:52
smile
[130]

Pit17 [ Dolotek ]

Lukis---> Napewno nie co do jednego..nie wiem pamiętam jak Orkowie uciekali, więc dalej strzelaj z łuku...40, 50 powinno wystarczyć, bo w Monterze ich niezbyt dużo było. Co do bugów...pobierz najnowszy patch (CHYBA 1.7) podobno sporo daje i jest dużo lepiej. Życze powodzenia :)

spoiler start
A buntownicy pomagają tobie?
spoiler stop

28.07.2009
16:22
[131]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Gram na 1.7.

Nie wiem czy mi buntownicy pomagają :) Sanford na pewno bo to jemu powiedziałem "Uwolnijmy to miasto". I co ciekawe on ruszył do ataku a ja właściwie nie byłem atakiowany do zaatakowania pierwszego orka i zabicia go.

Ale jezeli mam zakonczone zadanie o zlikwidowaniu obozow buntownikow (o ktorym nawet nie slyszalem) to pewnie walczyli ale zostali wybici :) Jeszcze mi niewolnicy pomagają.

Ciężko tym łukiem staram sie ich rozwalać, potrwa to pewnie jeszcze :) A potem wielkie zbieranie i optwieranie skrzyń. :)

28.07.2009
16:32
[132]

Qverty™ [ Legend ]

, 50 powinno wystarczyć, bo w Monterze ich niezbyt dużo było

Spadłem z fotela xD Montera to największe miasto oprócz Vengardu. Tam jest najwięcej orków.

Lukis--->musisz zabić sporo orków, jak zabijesz większość to reszta zacznie uciekać. Nie wiem..koło 80-90 powinno styknąć...

gtowiec-->może byś napisał czy chodzi ci o G2 czy o G3 co? Skąd mam wiedzieć o którą część ci chodzi, w myslach ludziom nie czytam...

28.07.2009
16:33
[133]

gtowiec [ Kanapka ]

skąd wziąść najlepszy pancerz palladynów

28.07.2009
16:48
[134]

Yancy [ Legend ]

gotowiec ---> A o którą część pytasz? Jak o G2 to po poznaniu tajemnicy biblioteki musisz zrobić runę teleportacyjną i jej użyć. Teleportuje cię do sekretnego pomieszczenia z najlepszą zbroją.

28.07.2009
17:15
[135]

gtowiec [ Kanapka ]

Yancy a to jakaś różnica bo mi chodzi z nk

28.07.2009
17:29
[136]

Ziecik [ Sword ]

gtowiec - patrz post [113].

28.07.2009
20:13
smile
[137]

Pit17 [ Dolotek ]

Montera to największe miasto!? To mój błąd, bo nie spodziewałem się, że miasto zaraz po Cap Dune będzie największe...., ale coż jak tak jest to tak jest. Choć przyznam, że nie było tam jakoś dużo Orków.

[edit] Lukis---> Jeszcze jedna pomyłka co do buntowników...pomyliłem ich właśnie z niewolnikami. Pamiętam jak tam jakieś ziomale biegali i lali orków, ale zapomniałem, że to byli niewolnicy xD

29.07.2009
17:37
[138]

KaidAdon [ Konsul ]

Mam pytanie.
Zabiłem dokładnie sześć krów, wracam do Mansona i nie mam żadnych opcji dialogowych.
Bug?

29.07.2009
17:54
[139]

KaidAdon [ Konsul ]

Wszystko wyjaśnione. Wczytałem poprzedni save i od nowa zrobiłem zadanie.

29.07.2009
19:42
smile
[140]

KaidAdon [ Konsul ]

Mam teraz taki problem z reputacją w Monterze.
Wykonałem wszystkie zadania z dziennika a reputacji mam 72. :/
Nie mam opcji dialogowych przy niewolnikach z wykopalisk i nie mogę zrobić zadania z nimi.
Rozmawiałem z każdym w mieście, po kilka razy i nikt już mi nie chce nic zlecić.
Co robić?

29.07.2009
19:50
smile
[141]

Pit17 [ Dolotek ]

KaidAdon---> Czy byłeś poza Monterą? Znaczy czy rozmawiałeś z ludzmi z wioski? Oni też mają dla ciebie zadania i reputacja też idzie jako reputacja w Monterze. Chodzi oczywiście o 2 wioski:

1. Zaraz po wyjściu przez główną brame odrazu zauważysz malutką wioske (tam gdzie zabiłeś krowy) tam też zdobędziesz reputacje.

2. Po wyjściu przez główną brame..idziesz odrazu na prawo, aż zobaczysz taką już większą wioske i jest tam koleś(chyba tylko jeden z zadaniem), który ma zadanie dla ciebie...zrobisz i reputacje masz.

29.07.2009
19:59
[142]

KaidAdon [ Konsul ]

Wiem wiem, wszystko obszedłem, wszystkie tereny wokół.
Musiałem źle potoczyć rozmowę i dlatego nie mogę odprowadzić Bengarda i Otisa, a później przydzielić nowych od Denisa. :/

29.07.2009
20:06
smile
[143]

Pit17 [ Dolotek ]

KaidAdon---> Tak..niestety można w tej rozmowie błąd popełnić, ale bardzo dziwne, aby to zablokowało drogę do Vareka (chyba tak się nazywa). Zaliczyłeś arenę? oraz ile potrzeba reputacji, aby tam wejść, bo masz ponad 70, a zdawało mi się, że trzeba mniej. Zobacz, pogadaj, a może cię wpuszczą :D

29.07.2009
20:29
[144]

KaidAdon [ Konsul ]

O czym rozmawiamy z Varekiem? Zleca nam jakieś zadanie czy coś?


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - KaidAdon
29.07.2009
20:56
smile
[145]

kęsik [ Legend ]

aby tam wejść, bo masz ponad 70, a zdawało mi się, że trzeba mniej.

W każdym mieście musisz mieć reputajce 75.

O czym rozmawiamy z Varekiem?

O wykopaliskach, o Xardasie i o buntownikach.

Zleca nam jakieś zadanie czy coś?

Zleca nam (chyba) zabicie buntowników wokół miasta i zniszczenie Okary.


KaidAdon---> Musisz mieć jeszcze jakieś zadania do wykonania bo w Monterze można mieć reputajce 100.

29.07.2009
22:11
[146]

KaidAdon [ Konsul ]

Tak wygląda moja sytuacja

W zadaniach dla Montery mam pusto.
A rozmawiałem już z każdym.
Tego najemnika spod zawalonej wieży zamiast odesłać do miasta to zabiłem, nie dałem rudy thorekowi tylko go pokonałem i nie zrobiłem zadań z niewolnikami (bradley i denis).
Varek mówi coś konkretnie czy tylko tak smęci np. Xardasa znajdziesz w Nordmarze a Buntownicy chowają się po lasach. Rozmowa z nim jest ważna?
Jeszcze jedno pytanie, orkowie są tak samo głupi jak asasyni? Podbiję im 3 miasta a oni będą każdego obcego (czyt. mnie) atakować bez powodu?
Może istnieją jakieś narzędzia moderskie to zmiany reputacji?

29.07.2009
22:35
[147]

qweks [ Helix pomatia ]

Reputacja jest mui important :)

Z podbijaniem miast się nie rozpędzaj bo do Ishtar nie wejdziesz a warto (choć mi się nigdy nie udało;p)

W monterze zrób zadanie z ziarnem, wychodząc z bramy 2 będzie do odszukania jeden najemnik obibok i do tego kilku buntowników. Pamiętam, że to mi pomogło w dobiciu do odpowiedniego poziomu szacunku :)

zabij kilku buntowników

29.07.2009
22:41
[148]

KaidAdon [ Konsul ]

Zrobiłem już wszystkie zadania, resztę zepsułem.!

Czekam jeszcze na odpowiedzi

29.07.2009
22:47
smile
[149]

kęsik [ Legend ]

Wszystkie zadania z Montery:

29.07.2009
23:17
[150]

KaidAdon [ Konsul ]

Folleck? Nie spotkałem jeszcze nigdy kogoś takiego. Gdzie go znajdę? Jest możliwość, że u niego dostanę pkt. reputacji. :)

Jeszcze druid Porgan ale on raczej przydzieli mi punktów dla gońców leśnych.

30.07.2009
00:41
[151]

KaidAdon [ Konsul ]

Przepraszam za post pod postem.
Rozwiązałem już wszystko u druida i na zamku w Monterze.
Przywołałem "Pana pomocnika" i zwiększyłem sobie pkt. reputacji.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

30.07.2009
08:37
smile
[152]

Johnn [ Ghoul ]

Jestem w Geldern i probuje uruchomic kopalnie gdzie sa tunelowe wilki. Wilki wybite i 3 niewolnikow poslanych do pracy.
Jeden ten co nas tam zaprowadza i 2 wyslalem za nim jak mi powiedizal ze sam nie bedzie pracowal w kopalni.
Zadanie dalej nie zaliczone. Moze tam jeszcze kogos trzeba poslac? Tylko juz nie umiem znalezc wecej chetnych do tego.

30.07.2009
15:38
smile
[153]

Pogromca Smoków [ Legionista ]

słyszałem że można zrobić takiego trika z amuletem pasem lub pierścieniem siły ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić w gothic 2 nk

30.07.2009
16:07
[154]

KaidAdon [ Konsul ]

[152]

Przeszukaj całą kopalnie w Geldern, tą za areną dla gladiatorów.
Będzie tam kilka jeszcze ochotników.
Kufry też wszystkie otwórz,

spoiler start
ważny artefakt znajdziesz
spoiler stop
.

[153]

Jedyny trik ze specjalnymi przedmiotami jaki znam to taki, aby je zdjąć, wymaksować daną statystykę i znowu założyć. Będziesz miał więcej np. siły, zręczności niż pozwala na to limit.

30.07.2009
20:35
smile
[155]

Pogromca Smoków [ Legionista ]

aha dzięki

31.07.2009
19:56
[156]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Witam dawno mnie tu nie było :) .. Nie zamierzam czytac wszystkiego od początku :D .. jesli zadania z Montery są zakończone :P to moge Was się zapytac :) Co sądzicie po Najnowszym gameplay Arcania A Gothic Tale ;) ?. Ja sadze ze to nie bedzie klapa jak cześć zanumerowana 3 ;p to klapa szczególnie ,,Zmierzch Bugów " Pozdrawiam

31.07.2009
20:04
smile
[157]

kęsik [ Legend ]

Co sądzicie po Najnowszym gameplay Arcania A Gothic Tale ;) ?

Będzie kaszanka.

31.07.2009
20:22
[158]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

A ja tak nie uważam :P

31.07.2009
20:25
smile
[159]

kęsik [ Legend ]

Jest taka sytuacja. Widzę gameplay z E3 myśle <lol to ma być Gothic? Przypomina mi to inną grę>. Po obejrzeniu gameplaya z PCGames sprzed kilku dni myślę <Ahh no tak. To przecież Two Worlds>
I dlatego myślę, że to będzie straszna gra...

31.07.2009
20:33
smile
[160]

Qverty™ [ Legend ]

kęsik--->taaa...ty jesteś fanem Risena. Jak możesz mówić że Risen lepszy jak nie grałeś w żadną z tych gier. Nie osmieszaj się. Do tego po obejrzeniu gameplaya z Risena to już wolę Arcanie.

Risen:
- cukierkowa grafika(prawie jak w Fable)
- śródziemnomorski klimat
- lipny system walki zerżnięty z Fable
- animacje postaci jak w G3

Słowem to klon G3 tylko że w innym świecie i z inną historią. Zapowiada się kaszana jeszcze większa od Arcanii...

31.07.2009
20:34
[161]

Trollf [ ]


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Trollf
31.07.2009
20:37
smile
[162]

kęsik [ Legend ]

spoiler start
Jeżeli uważasz się za fana serii Gothic a bardziej czekasz na Arcanię niż na Risena to oznacza, że nie jesteś prawdziwym fanem Gothica. Risen - jedyny spdkobierca Gothica, Arcania - FAIL!
spoiler stop


EOT.

31.07.2009
22:30
[163]

Yancy [ Legend ]

Trollf ---> Jak mnie mój zmasakrowany migreną łeb nie zawodzi - to już dawałeś tego screena :)

31.07.2009
23:47
[164]

Trollf [ ]

Yancy -

alez oczywiscie :]

po prostu na dysku go dzis znalazlem, posrod innych, zrobionych z okazji pewnego pamietnego zdarzenia --> ;]


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Trollf
01.08.2009
11:05
smile
[165]

Yancy [ Legend ]

Trollf ---> Czyżby chodziło Ci o wydarzenie z postu 30? :)

Grywasz w coś ostatnio? Warto w coś zagrać? Ja w domu mam od dawna nietknięty drugi dodatek do NWN2. Poza tym - nic. Nie liczę gier na PS2 czy DS-a.
Burza sfajczyła mi kompa więc mam nowy i mógłbym zasadniczo w coś pyknąć...

BTW - tego screena nie pamiętam :D Dobre! Czasami dobrze mieć luki w pamięci ;)

screen
Ostatnia zagadka Gothic2 :)


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Yancy
03.08.2009
16:53
smile
[166]

Qverty™ [ Legend ]

Help me.

Gram w Gothica II Noc Kruka po raz pierwszy bez kodów. Jestem strażnikiem, 4 poziom. Nie moge dać sobie rady nawet z jednym bandytą. Chce jak najszybciej zostać członkiem Wodnego Kręgu więc postanowiłem rozwiązać zadanie z handlarzem bronią dla bandytów. Wiem co gdzie i jak ale aby zdobyć dowody będe musiał pozabijać kilka grupek bandytów(najczęściej 4 osobowych). Dałbym sobie radę bo waliłbym z dystansu z fireballi albo łuku ale jak w grupce jest łucznik to mogiła. Gine po 3 strzałach. Nie wiem...co zrobić zeby szybki nabuic level bo z tym jest ciężko. Nie wiedziałem że G2 NK jest aż taki trudny...

03.08.2009
17:08
[167]

Yancy [ Legend ]

Owszem, jest trudny. Nie napisałeś jaki właściwie masz lev. Te potyczki istotnie są trudne i wcale nie twierdzę że jest inaczej. Jeśli jesteś strażnikiem - koniecznie zaopatrz się w ciężką zbroję strażnika. Niestety - trzeba ją kupić.

03.08.2009
17:09
[168]

Qverty™ [ Legend ]

Ale od kogo? Odrazu w I rozdziale mogę ją kupić? Kase jakoś zbiore, to nie problem. Pisalem że mam 4 level...

03.08.2009
17:17
[169]

Yancy [ Legend ]

No to ten lev nie nadaje się do niczego. Krótko mówiąc - porywałeś się z motyka na słońce. Pobiegaj po mieście, załatwiaj możliwe questy. Każdego kto oferuje ci pomoc - proś o nią. Awansuj kilka lev. Potem biegnij na farmę Onara i trzaskaj poziomy na polnych bestiach (bo myślę że te na pierwszej farmie masz już ubite?).

03.08.2009
18:43
[170]

Pogromca Smoków [ Legionista ]

ja w pierwszym rozdziale miałem 20 lvl ale mi sie zapisek zepsuł mugłby mi ktoś podobny podesłac najlepiej najemnik/łowca smoków lub strażnik/paladyn lub bez gildi byłbym wdzięczny muj e-mail to [email protected]

04.08.2009
21:47
smile
[171]

Qverty™ [ Legend ]

DObra mam 5 level. Chciałem se kupic Ciężką zbroję strażnika. Wyczytałem że można w drugim rozdziale a że jestem już strażnikiem no to do Lorda Hagena i zaczałem II rozdział. Idę do Wulfryka a on mi tylko trening ma do zaoferowania. Co trza zrobić żeby kupić tą zbroję?

04.08.2009
21:59
[172]

Qverty™ [ Legend ]

upik?
edit. Oczywiście w poście wyżej mam na myśli Wulfgara...

Montera-->aha dzięki...

04.08.2009
22:01
[173]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Qverty™ - Jeżeli chcesz kupić ciężką zbroję strażnika to chyba tylko w górniczej dolinie u handlarza albo coś mi się pomyliło. Dobrze, że jesteś w II rozdziale, bo teraz będziesz mógł wybrać się do wspomnianej przeze mnie Górniczej Dolnie.

04.08.2009
23:25
[174]

maly_17a [ Generał ]

Witam, znajomy prosił mnie o wrzucenie screena i spytanie o co tu chodzi. (nie ma internetu)
Stoję przed świątynią orków (wykonane zadanie z ulu-mulu, ale szaman mi ją odebrał) i gry próbuję przekręcić kołowrót wyskakuje komunikat "potrzeba klucza". Co jest tym kluczem, skąd mam go wziąć? Chodzi o Mroczne Tajemnice.

screen -->

Qverty™ --> 5 poziom to trochę marnie. Opiszę Ci troszkę co trzeba robić. Wychodzisz z wieży xardasa, zbierasz co się nawinie (oczywiste :P), idziesz na farme lobarta, robisz wszystko, tłuczesz młode polne bestie, w nocy tłuczesz owce i kradniesz co sie da. Potem odwiedzasz Lestera, śmigasz do miasta, starasz się kupić skórzany pancerz za 250 sztuk złota (da się go również zapieprzyć, jest w magazynie, tylko trzeba uśpić najpierw strażnika, albo próbować przeskoczyć), na wilki starczy. Robisz wszystkie możliwe misje w mieście, tłuczesz potwory, które dajesz radę wokół miasta. Następnie biegiem na farmę onara, robisz wszystkie misje, nawet jeśli nie chcesz dołączyć do najemników. Na trudniejsze misje zostawiaj sobie czary, ewentualnie łuk. Potem kupujesz przemianę w cieniostwora, warga, smoczego zębacza i bijesz to, czego nie dałeś rady ubić swoją postacią i powinieneś mieć już przyzwoity poziom.
II rozdział oznacza, że zrespiły się nowe potworki, które musisz ubić, zanim zdecydujesz się pójść dalej. Po ubiciu potworków idziesz do nowego świata, tradycyjnie tłuczesz co popadnie, podlizujesz się każdemu, ogólnie starasz się żeby na mapie nie został żaden stworek.
Następnie wykonujesz rozkaz lorda Hagena, ze szponem beliara już nic Ci prawie nie podskoczy :)
Prawdziwe schody według mnie zaczynają się na smokach, ale o ile pamiętam (a grałem dawno), da radę poradzić sobie czarami (min przyzwaniami demonów).
Troche chaotycznie, ale się spieszyłem, powodzenia.


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - maly_17a
05.08.2009
01:01
smile
[175]

Qverty™ [ Legend ]

Ja jestem w takiej sytuacji:

Pozbierałem wszystko co się dało do okoła wieży Xardasa. Zrobiłem wszystkie misje na farmie Lobarta, wszystkie misje strażników, misje z paczką i z mieczem u Onara. Zabiłem wszystkie polne bestie dookoła farmy Onara i Lobarta. Zaniosłem ornament Saturasowi, oskarżyłem Fernando o handel z bandytami ale mam za mało dowodów. Oskarzyłem Sare o handel bronią z najmenikami i większośc misji w mieście. Teraz nie wiem co robić zeby se poziomu nabić. Na wilka jestem za słaby. No może jednego bym pokonał ale one chodzą stadami. Tak samo ścierwojady.

05.08.2009
01:39
[176]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Qverty™ - Tylko nie wpisuj kodów. Proponuję wyjście drugą bramą z zamku. Stoi tam trzech
strażników, idziesz do wilków i będą za Tobą gonić i uciekaj do tych strażników, zabiją je. Poza tym
idź na polowanie z (nie pamiętam, on stoi niedaleko koszar i pije piwo), Ty możesz obserwować, a
on będzie Tobie zabijał zwierzynę, a punkty doświadczenia lecą Tobie.

05.08.2009
03:14
smile
[177]

Qverty™ [ Legend ]

Montera-->nie mam zamiaru wpisywac kodów. Chce przejść gre honorowo. Ale co do polowania to gadałem z nim i musze umieć obdzierać zwierzęta ze skóry a nie nauczyłem się bo nie zostałem czeladnikiem tylko odrazu straznikiem. Teraz żałuje bo wolałbym zostać najemnikiem chyba...nie wiem czy się opłaca teraz zaczynać od nowa...w sumie dużo nie grałem .To jest koniec pierwszego rozdziału...

05.08.2009
04:00
[178]

maly_17a [ Generał ]

Poza tym idź na polowanie z (nie pamiętam, on stoi niedaleko koszar i pije piwo)

Jeszcze może w czystym gothicu2 Bartok dawał radę ubić orka, ale w NK to bez pomocy gracza zabiją go wilki :P Trzeba dobić sensowny poziom i dopiero z nim iść.
Qverty™ --> Wg mnie zwaliłeś sprawę, że już rozpocząłeś drugi rozdział. Musisz wybijać co tylko dajesz radę (nawet ludzi w porcie lej) i robić wszystkie misje. W NK lecą poziomy jak po*ebane, non stop jest coś do zrobienia.

edit: A z tymi kodami, to też tak niestety mam, że gdy zapoznaję się z grą czasami sobie pomagam. No cóż, trza sie oduczyć durnego nawyku.

05.08.2009
10:10
[179]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Qverty™ - Nie tylko punkty doświadczenia zdobywa się przez zabijanie zwierząt. Przejdź się do
dzielnicy portowej, pochodź trochę i popatrz jakie zadania możesz wykonać, a jest ich bardzo
dużo i szybko pozbierasz kilka tysięcy punktów.

Zadaniem jako dla strażnika będzie przejście się do kupca o imieniu Jora, powie nam, że
Rengaru okradł jego z pieniędzy. Złodziej stoi na tym samym placu. Wydasz dla Lorda Andre i
już masz + 100 punktów.

Ja na początku właśnie nabijałem sobie punkty przez zwykłe zadania i jak już zostałem
strażnikiem miejskim miałem coś około 9-12 levelu.

Moim zdaniem źle zrobiłeś, że rozpocząłeś drugi rozdział i nie wiem, czy nie warto wrócić do
poprzedniego stanu zapisu, gdzie jeszcze byłeś w pierwszym. Pamiętaj, że dzielnica portowa to
skarb: bijatyki, zadania, przyjaciele, nauczyciele, kupcy, tajemnice (kanały pod ziemią).

05.08.2009
10:40
[180]

Yancy [ Legend ]

Ciężką zbroję strażnika można kupić za 2500 w zamku w górniczej dolinie. Jak już ją kupisz wracaj.

Nie wiem jak ty grasz że masz tylko 5 poziom. Dobicie do 10-12 jest proste i nie trzeba się z tym jakoś szaleńczo męczyć. Na wilki można zapolować z Bartokiem. Exp. jest zawsze w takich sytuacjach dla ciebie.

05.08.2009
14:02
smile
[181]

Qverty™ [ Legend ]

To znaczy mam zapis przed Lordem Hagenem więc jak nie chce to nie musze rozpoczynać drugiego rozdziału.

Montera-->powykonywałem już te zadania

Yancy--->ja nie wiem jak można tak szybko i łatwo 10-12 levelo nabić.

Jak mówiłem wykonałem wszystkie zadania Lobarta łącznie z wybiciem Bestii Polnych. Pomogłem Gregowi dostać się do miasta i odszukać jego skarb. Pomogłem Jorze i złapałem Rengaru, wydałem Sare Andre na polecenie Cantara, wykonałem wszystkie zadania dla straży, oddałem paczkę z zielem Cipherowi u Onara, powybijałem tamtejsze bestie polne dookoła farmy Onara, wykonałem zadanie z mieczem dwuręcznym od najemników, pomogłem najemnikom oczyścic jaskinie z bestii polnych. Wykonałem to zadanie dla Martina to z tym złodziejem skrzyn. I mam 5 poziom.

Ale nie wiem czy nie lepiej będzie zacząć od początku i zostać najemnikiem. Może szybciej nabije poziom jako najemnik?

05.08.2009
14:11
[182]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Jak uważasz, ale moim zdaniem łatwiej będzie być strażnikiem miejskim. Z wielu powodów. Poza
tym, na pewno nie wykonałeś wszystkich zadań w dzielnicy portowej. Poszperaj po mieście i
poszukaj dodatkowych zadań. Level 10 bardzo szybko można nabić - wierz mi.

05.08.2009
15:00
[183]

Yancy [ Legend ]

Qverty ---> Biegasz i tłuczesz stworki. Na początku młode wilki potem ścierwojady, polne bestie (tony ich jest na polach sąsiadujących z farmą Onara) dalej idą krwiopijcy, wilki na koniec możesz zasadzać się na pojedynczych topielców. Nabić 10 poziom nie jest ani trudno ani nie trzeba na to wiele czasu.

Na koniec, wybacz że zadam dziwne pytanie. Oczywiście rozwijasz postać po awansach? Może robisz to... hmm... mało optymalnie? ;)

05.08.2009
17:44
smile
[184]

Qverty™ [ Legend ]

Yancy--->ja w Gothica grałem dziesiątki razy i to w każdą część więc nie jestem takim idiotą żeby nie awansować postaci. Chce być wojownikiem więc ładuje w siłe i miecze jdnoręczne. Mam już 7 poziom.

05.08.2009
17:48
[185]

Trollf [ ]

Yancy

jasne, to wlasnie z okazji tamtego zdarzenia ;] mam jeszcze to ->


co do grania, to w tym roku zupelna posucha u mnie, wlasciwie gralem tylko w dwie gry - Heroes 4 ze znajomym po sieci (w mape Big Wars, format XL + dwustronna, ale dosc mocno przeze mnie zmodyfikowana)
oraz Dark Messiah of Might & Magic - jak nie grales to bardzo polecam - jesli chodzi o system walki, to te wszystkie Gotiki, Obliwiony i inne wynalazki przy tym wysiadaja ;] jedyna wada to, ze giera dosc krotka jest... ale za to na tyle grywalna, ze mozna pozniej jeszcze kilka razy probowac inna profesja niz wczesniej....

i to by bylo tyle u mnie jesli chodzi o rozrywke ;p wlasciwie jesli mam czas na gry, to poswiecam go tylko na mody do Obka, ale tylko takie gdzie sa nowe modele i tekstury, bo sam edytor mnie strasznie nudzi...


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Trollf
05.08.2009
21:21
smile
[186]

Yancy [ Legend ]

Qverty ---> No, ale ja duchem świętym nie jestem by wiedzieć czy i ile razy grałeś. Jeśli jesteś weteranem G2 - to tym bardziej dziwi mnie że poziom trudności NK daje ci aż tak bardzo w kość. W końcu to dla wyjadaczy, którzy narzekali na śmieszny poziom trudności G2, podniesiono poziom trudności. Tłucz stworki zgodnie z podaną kolejnością. Dobij do 10 poziomu. Daj min 34% w swoją ulubioną broń, dodaj siły na ile tylko możesz by używać w miarę dobrego miecza, przekradnij się do Górniczej Doliny i kup lepszą zbroję... Jeśli nadal nie będziesz dawał sobie rady to ja się poddają. IMO - powyżej 13-15 poziomu, nowy świat dodatku robi się zbyt prosty. Raz testowo odwiedziłem go dopiero w 3 rozdziale i żałowałem. Było śmiesznie prosto.


Trollf ---> Mam ten obrazek do dziś w pracy :D

P.S. Jak już przypominamy screeny złapane przez siebie...

Ja również grałem niewiele na PC. Po Obku, Wiedźminie (zacna pozycja), NWN2 + I dodatek, Jade Empire i Herosach V z I dodatkiem - posucha.
Właściwie to z wielkich gier - chyba tylko Personę 4 na PS2 mogę wymienić. Reszta to popierdółki na kilkanaście minut.
W mrocznego mesjasza nie grałem. Podobnie jak w F3, Mass Effect, Bioshock (tylko demko).

Brak czasu na dłuższe posiedzenia sprawia że boję się zaczynać większych gier. Druga sprawa, czy takich naprawdę wspaniałych było wiele w ostatnim roku?


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Yancy
05.08.2009
21:44
[187]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Qverty - Nie ukrywam, że Gothic 2 Noc Kruka jest o wiele trudniejszą grą niż podstawowa część. Na pewno nic się nie stanie jak trochę wyjdziesz za miasto zabijając po kolei wilki i gobliny. Chyba, że Ci naprawdę słabo idzie wtedy chrząszcze. Oczywiście żartuję. Najważniejsza jest siła, żebyś mógł kupić lepszą broń. Możesz także nauczyć się trochę magii, wtedy będziesz mógł zabijać na odległość np. takie wilki. Zatrudnij się u Bospera, nabijesz sobie punktów doświadczenia i masz od razu porządną pracę, która Ci się przyda, a jeszcze dodatkowo zarobisz.

Yancy - Widzę, że jesteś fanem RPG tak samo jak ja. Mogę Tobie bardzo polecić Dark Messiah. To jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu. Naprawdę fabuła, zadania, interakcja, oprawa graficzna to wszystko przypomina mi Gothic i Mroczny Mesjasz jest o wiele lepszy niż Oblivion.

Natomiast ja osobiście nie mogę przekonać się do Neverwinter Nights, po prostu nie lubię najwidoczniej takich gier. Jutro powinien przyjść do mnie Wiedźmin, więc podzielę się już niedługo moją opinią na temat tej gry.

05.08.2009
21:57
[188]

[email protected] [ Mariner of the Inet ]

Tylko nie oczekuj od DM jakigoś RPG. To jest liniowy slasher. Bardzo dobry, ale tylko slasher.

05.08.2009
22:16
[189]

maly_17a [ Generał ]

Up [174].

06.08.2009
08:56
[190]

Yancy [ Legend ]

Montera ---> Może się zmierzę z Mrocznym Mesjaszem. Z gier gram w 80% w RPG i jRPG. Tyle że akurat o ile się orientuję to Mesjasz, dokładnie jak pisze [email protected] jest slasherem z możliwością rozwoju postaci.

Maly17 ---> Widziałem twojego posta ale słabo pamiętam G1. Mogę tylko zasugerować coś, co mi po głowie chodzi. Miałem na pewno Ulu-mulu. Po wejściu do wioski w miejscu z grupką szamanów telekinezą przyciągnąłem posążek (można to zrobić bez walki z szamanami ale jest to bardzo trudne). Teraz mając go poszukaj bramy z przełącznikiem. Powinien zaskoczyć i to tyle.

Czemu ta brama jest zamknięta? Myślę że dlatego że nie masz na sobie Ulu-mulu i nie dostałeś się pokojowo do wioski Orków. To nie jest brama do samej świątyni.

Czy można to obejść? Zapewne. Jeśli masz zamianę w krwiopijcę to dostaniesz się wszędzie. Natomiast jak to wpłynie na fabułę - nie wiem. Nie wiem również jaki wpływ mają na to Mroczne Tajemnice. Grałem co prawda w ten modek ale gry z nim nie kończyłem.

06.08.2009
09:12
[191]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Fakt, że Mroczny Mesjasz to nie jest typowa gra RPG. Powiedziałbym bardziej, że gra w stylu "idziesz, zabijasz, przechodzisz misję".

Zastanawiałem się nad kupnem gry Mount & Blade, ale nie mam zielonego pojęcia o czym jest gra i do jakiego tytułu jest podobna. W niedługim czasie muszę kupić Legendy RPG z Platynowej Kolekcji, bo jednak to trzeba mieć.

Maly17 - W tej karczmie rozmawiamy o samych grach serii Gothic + oficjalnych dodatkach. Polecam ten wątek, na pewno pomogą - https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8427607

06.08.2009
09:26
smile
[192]

Yancy [ Legend ]

Montera ---> Akurat na M&B straciłem furę czasu. Chcesz się dowiedzieć czy gra Ci się spodoba - zagraj w demko. Trudno powiedzieć co w niej tak bardzo niektórych wciąga. Głównie świetnie zrealizowane bitwy z udziałem różnorodnej konnicy.
Gra jest monotonna, nie ma żadnego głębszego wątku fabularnego (by nie powiedzieć że nie ma go wcale). Questy są banalne i powtarzalne... A jednak wciąga jak cholera :) Początki może nie są najlepsze ale kiedy już zdobędziemy pozycję, zbierzemy armię i zaczną się większe bitwy... Dłuuugo się w to bawiłem :)

06.08.2009
12:48
[193]

maly_17a [ Generał ]

Yancy --> Też nie skończyłem tej gry, tak właściwie to kumpel się w niej zawiesił i poprosił mnie o spytanie ludzi.

Czemu ta brama jest zamknięta? Myślę że dlatego że nie masz na sobie Ulu-mulu i nie dostałeś się pokojowo do wioski Orków. To nie jest brama do samej świątyni.
O ile wiem, to szaman odbiera nam ulu mulu (w mrocznych tajemnicach), bo rzeczywiście miał go na plecach.

Czy można to obejść? Zapewne. Jeśli masz zamianę w krwiopijcę to dostaniesz się wszędzie. Natomiast jak to wpłynie na fabułę - nie wiem. Nie wiem również jaki wpływ mają na to Mroczne Tajemnice. Grałem co prawda w ten modek ale gry z nim nie kończyłem.

Da się zamienić w chrząszcza i przejść pod bramą, ale dokładnie tak jak mówisz, nie wiem jak to wpłynie na fabułę.

Montera --> Pomogliby, ale do tamtego wątku od marca praktycznie nikt nie zagląda, tutaj codziennie są posty. A co do Mount and Blade, to ściągnij demko, można chyba pograć do 7 (?) poziomu, wystarczy żeby zobaczyć, co oferuje gra. Powiem tylko, że możesz się spodziewać rekrutacji wieśniaków, awansowaniu ich, podbijaniu zamków, walki konnej, a to wszystko przy świetnym sterowaniu.

06.08.2009
14:08
[194]

Yancy [ Legend ]

Mały_17a ---> Shergar się odgrażał że MT zmieniają również dalsze rozdziały. Tego nie miałem okazji sprawdzić. Wersja, w którą dane było mi zagrać - cierpiała z powodu sporej ilości bugów, kulało również wyważenie. Po zwiedzeniu świata, poznaniu wszystkich nowych obozów oraz nowego świata - ukończyłem główny quest dodatku i dałem sobie z dalszą grą spokój.
Być może sprawę Ulu-mulu MT rozwiązują w inny sposób. Nie miałem już tego okazji sprawdzić. Myślę sobie że jak dostaniesz się do świątyni po swojemu to i tak grę będzie się dało ukończyć.

06.08.2009
14:45
smile
[195]

Qverty™ [ Legend ]

Ok nie jest źle. Mam 9 poziom, dobry miecz i już mi nieźle zaczyna iść. Wykonałem zadanie z handlarzem bronią, teraz pozostaje tylko rozwiązać to z zaginionymi ale narazie jestem imo za słaby. I kolejne pytanie. Czy jeżeli teraz jestem wojownikiem w broni jednoręcznej to czy na tym etapie gry opłaca się ładować teraz w miecze dwuręczne? Bo jedna wolę walczyć dwuręcznymi ale narazie nikt nie ma dobrego dwuręcznego miecza stąd walcze jednoręcznym. W zręcznośc wogóle nie inwestuje. Aha...kto w Khorinis albo u Onara potrafi uczyć otwierania zamków? Bo się jeszcze nie nauczyłem...oprócz gildii złodziei na bank ktoś jest.

06.08.2009
14:54
[196]

Yancy [ Legend ]

Qverty ---> Torben w mieście potrafi nauczyć otwierania zamków. Ale trzeba zdobyć jego zaufanie.

Punkty wydane na rozwój miecza 1h stracone nie są. Ale jeśli planujesz walczyć 2h to po przekroczeniu 34% (36% tak właściwie - bo liczę darmowe 2%) więcej w 1h bronie nie inwestuj. Ja jeśli już wybierałem 2h miecze to skupiałem się na nich od początku. W nowym świecie magowie wody mają do sprzedania świetne machadełka wymagające mało siły.
Np. Tajfun - 75obr - siła tylko 45.

06.08.2009
17:08
[197]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Qverty - Wystarczy, że otrzymasz błogosławieństwo od jednego z magów ognia np. Darona, który stoi niedaleko Sary i w ten sposób otrzymasz zaufanie Torbena, który nauczy Cię otwierania zamków w kufrach.

06.08.2009
17:57
smile
[198]

Qverty™ [ Legend ]

Montera-->i tu się mylisz bo dopiero jak się przyniesie dziennik Lehmara Thorbenowi to wtedy będzie nas uczył

Mam już 11 poziom i jestem w Jarkendarze. Gra się już o wiele prościej, dzięki za rady.

06.08.2009
18:45
[199]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Qverty - Nie ma za co, ale byłem przekonany, że trzeba tylko błogosławieństwo, ale możliwe to co mówisz, ponieważ w Noc Kruka się dużo zmieniło.

Tak, czy owak życzę miłych godzin, dni, tygodni spędzonych przy tej grze. To naprawdę arcydzieło !

07.08.2009
09:20
[200]

Yancy [ Legend ]

Arcydzieło jak arcydzieło. Ale pierwsze dwa rozdziały są naprawdę doskonałe, niezapomniane i warte rozegrania więcej niż jeden raz. Noc Kruka zwiększyła przyjemność płynącą z nich (pod warunkiem że załatwimy świat dodatku w drugim rozdziale) w stopniu znaczącym!

Czwarty rozdział - czyli polowanie na smoki, jest deczko miałki. Piąty służy wyłącznie poznaniu tajemnic biblioteki, nabiciu poziomów, zakończeniu wszystkich questów i w drogę. O ostatnim nie piszę bo to już tylko ostatnia liniowa lokacji prowadząca do nieuniknionego finału. Z NK finał jest zauważalnie trudniejszy ale na tym etapie ma to minimalne znaczenie.

Przypominam że ostatniego wyzwania - czyli wybicie wszystkiego co się rusza i jest wrogo nastawione w Górniczej Dolinie w pierwszym rozdziale - nikt się dotąd nie podjął :)
Uprzedzając pytania - tak - da się dostać do GD w pierwszym rozdziale. Zadanie wykonalne, acz bardzo trudne i czasochłonne. Mi się nigdy nie chciało próbować. Już czyszczenie w każdym rozdziale wszystkiego co możliwe było niezwykle trudne... Pojedynek z Orkiem Elitę w pierwszym rozdziale to nie w kij dmuchał z NK.

07.08.2009
11:43
[201]

ProteZ [ Rambot1c ]

Gdzie znajde Arthura? Gothic 3 ZB Pilnie prosze.

Edit.
Wiem, ze na przyladku dun. Chodzi mi o konkretne miejsce bo nie moge go znalesc ;/

07.08.2009
13:48
smile
[202]

Katalończyk_00 [ Legionista ]

Zagram sobie chyba kolejny raz w Gothica 1.

07.08.2009
14:21
smile
[203]

Qverty™ [ Legend ]

Pojedynek z Orkiem Elitę w pierwszym rozdziale to nie w kij dmuchał z NK

Imo nie wykonalne. W pierwszym rozdziale każdy ork ma nas na jednego hita więc trzeba byc chyba mistrzem bloku. A i tak nawet dobrym mieczem trza niezłą ilość razy orka i to do tego jeszcze elite trzasnac żeby padł. Dodam że elity w GD nigdy nie chodzą same. Zawze jest oddział. A jaki jest sposób na dostanie się do GD w pierwszym rozdziale(nie na kodach)?

07.08.2009
15:04
[204]

Yancy [ Legend ]

Qverty ---> Wykonalne i postać wytrzymuje jeden strzał :) O ile pamiętam - to nie jestem jedyną osobą, która wyzwanie czyszczenia co rozdział wszystkiego co możliwe - zaliczyła. Ork Elita jest najtrudniejszym przeciwnikiem. Czarny Troll to banał. Walka z Elitą to prawdziwa mordęga. Obrażenia otrzymuje tylko w przypadku krytyka. Na szczęście, koleżka lubi się blokować na przeszkodach. Co ułatwia zadawanie szybkiej serii ciosów. Cała walka opiera się na zadaniu serii celnych ciosów i ucieczce. Ciężki i długi pojedynek...
Zdecydowanie warto przeglądać zwoje jakie znaleźliśmy podczas szperania. W końcu - niektóre są bardzo potężne i znacząco ułatwiają takie wyzwanie.

Do GD można wejść zwykłym sposobem "na zwierzaka". Zmień się w coś - podbiegnij do furtki i naciśnij enter. Jesteś za bramą. Mając akrobatykę również masz szansę tam wskoczyć.

07.08.2009
15:30
smile
[205]

Qverty™ [ Legend ]

Poziom trudności w Jarkendarze a szczególnie w Kanionie ocenie tak - 0.o

Na 11 poziomie zabicie brzytwiaka to problem...przynajmniej dla mnie.

Yancy-->właśnie wyczytałem w poradniku :p

07.08.2009
15:31
[206]

Yancy [ Legend ]

Qwerty ---> Oj, bo porywasz się sam zupełnie niepotrzebnie na cały świat. A przecież do Kaniony można zabrać całą kupę piratów i zasadniczo sami radzą sobie ze zwierzakami a nawet Orków można na nich wyciągnąć.

07.08.2009
20:32
smile
[207]

Yancy [ Legend ]

Qverty ---> To mój zespół na kanion :) Naprawdę - nie było z nimi tam ciężko :)


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Yancy
07.08.2009
20:59
[208]

Mac94 [ TF2 Player ]

A ja pochwale ze w końcu ukończyłem noc kruka ; D Łowcą smoków ale...każdego smoka zabiłem z pomocą czarów : [ i to mnie miażdży...mogę pokonać każdego ale ostatni smok z moim mieczykiem i silą = bez szans. Miałem coś 130 siły i miecz 120 damage. Walka na 66 jednoręczna i na 100 dwu. Szpona używałem tylko po dostaniu nabiłem duży level i oddałem dla Saturasa . Ale końcowy level był z tego co wiem mały - 41. Dodam ze troszkę używałem cheatuw ale tylko do przemieszczania czyli F8 i K ale leczyłem sam (mikstury,zwoje, jedzenie). I nie powiem żeby choć raz było mi ciężko : D Najwyżej przy ostatnim smoku jak chciałem go pokonać w meele.

Teraz błędy jakie zrobiłem przy rozwijaniu. Za wcześnie zacząłem używać tabliczek i innych rzeczy podnoszących statystyki dla wojownika czyli sile i walkę mieczem. Zużyłem kilka p nie potrzebnie na kusze, zręczność, smoczą krew, róg cieniostwora itd. Co do walki na silniejszych stworów sposób prawo-lewo ; D na słabszych kombo na ludziopodobnych - blok-atak-blok (zwłaszcza na początku). To tyle. Powiem tyle że gra jest głupia* ale wciąga strasznie xD

*Walki ze smokami...Demon ze zwoju może zabić sam bez naszej pomocy KAŻDEGO smoka. A nasz hero musi mieć naprawdę niezłe stats żeby zabić przynajmniej ognistego (tylko zielonego sam zabiłem : () Ostatni smok ginie od dwóch zwojów..jak one tam śmiertelna fala? Coś takiego zgdadnijcie gdzie znalazłem...w sali z poszukiwaczami w jednej z komnat w skrzyni...xP Dodam że z najmocniejszym toporem (200 damage 170 siły wymaga) z ostatnim smokiem można bez większego problemu poradzić. Ale jak dojść do takiego poziomy sily to nie wiem : (

07.08.2009
21:26
[209]

Ziecik [ Sword ]

Mac94 - to wcale nie jest takie trudne jak się może wydawać.

"Nauczyłem się zręczności do około 90 pkt. (trochę więcej) potem tabliczki, napoje, goblinie jagody, pod koniec jeszcze napój ze smoczych jaj + 15 do zręczności. Ale najwięcej pkt. zdobyłem w kapliczce Innosa w klasztorze. Robiłem to tak że zapisywałem przed każdą modlitwą, jeśli nie wylosowałem zręczności, to wczytywałem grę i tak do skutku. Można naprawdę dużo zarobić. A wybrałem klasztor, ponieważ pomiędzy każdą modlitwą trzeba się przespać, a tam jest blisko do łóżka. Faktycznie, nie nauczyłem się alchemii, ale to nie była duża przeszkoda. Cała filozofia.

EDIT:
Zapomniałem jeszcze o pasie i pierścieniach = 20 pkt. zręczności więcej.
"

Tak to mniej więcej wygląda. Wiem że jest tu mowa o zręczności, ale rozwój siły wygląda bardzo podobnie, jedyna różnica jest taka (nie wiem na pewno, tak mi się wydaje, takie są moje odczucia) że w świecie gry jest mniej Smoczych Korzeni niż Goblinich Jagód. Innych różnic nie widzę. Tak więc na takim samym poziomie jak mój mogłeś mieć spokojnie 170 pkt siły. IMO zrobiłeś duży błąd ucząc się broni 1h na 66%, skoro pod koniec walczyłeś bronią 2h. A rozwijanie walki do 100% jest IMO zupełnie niepotrzebne, wręcz niewskazane, ale to tylko moje zdanie.


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Ziecik
07.08.2009
21:32
[210]

ProteZ [ Rambot1c ]


Gdzie znajde Arthura? Gothic 3 ZB Pilnie prosze.

Edit.
Wiem, ze na przyladku dun. Chodzi mi o konkretne miejsce bo nie moge go znalesc ;/

08.08.2009
20:25
smile
[211]

Qverty™ [ Legend ]

Mam taką sytuacje

-------------------->

I teraz pytanie. Na co najkepiej wydać PN? Na siłe, walke bronią dwuręczną, zręczność czy kusze/łuki. Chciałbym być wojownikiem walczącym broią dwuręczną i posługującym się kuszami/łukami. Nie wiem na co najleiej przeznaczyć te pounkty. Jakieś sugestie Yancy?


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Qverty™
08.08.2009
20:48
[212]

Ziecik [ Sword ]

Qverty - na początek spraw sobie lepszą broń, proponuję Tajfuna, którego to sprzeda Ci Cronos. Jesteś już w stanie go używać a zadaje 75 pkt obrażeń. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to naucz się od Myxira języka budowniczych, ale póki co nie czytaj tabliczek. Co do alchemii proponuję nauczyć się sporządzać eliksir siły. niestety nie wiem czy można nauczyć się go tak po prostu, czy wymagana jest już jakaś wiedza czy praktyka, ponieważ nigdy nie bawiłem się alchemią w G2. Powinieneś też podnieść umiejętność walki bronią 2h do około 45%. Co do dylematu łuk/kusza, mimo wszystko polecam kuszę. Będzie Ci łatwiej, bo ta wymaga siły a nie zręczności. Przydałoby się podnieść też siłę, Yancy twierdzi że do około 70 pkt potem boostowanie, ja osobiście uważam że powinna to być trochę wyższa wartość, nawet z 90 pkt.
Podsumowując: na początek naucz się języków budowniczych i zakup Tajfuna. Potem broń 2h a następnie siła. Potem alchemia (eliksir siły) a następnie kusze. To tyle.

08.08.2009
21:22
[213]

Shergar [ Darth Revan ]

Może trochę nie na temat, ale z tego co widziałem jest szansa jeszcze raz poczuć klimat Gothic 1 w... Risen ;)

08.08.2009
23:25
[214]

Yancy [ Legend ]

Shergar ---> Ja tam sobie nadziei nie robię - ale zagram :)

Qverty ---> Chyba nie do końca byłeś świadom złotej zasady. Uczymy się u nauczycieli do 29 a potem + 5 do 34%. Dodatkowo - póki w żadnym obozie nie jesteś - Wulfgar rankiem za darmo da 2% do jednoręcznych. To samo przy dalszych awansach. 59 +4. W ten sposób oszczędzasz punkty nauki.

Co sugeruję? Rozwijaj siłę do 70 a potem boostuj. Mimo że Ziecik sugeruje więcej - ja zdania nie zmieniam. Uważam że nie wolno całkiem ignorować zręczności. To najważniejszy parametr w grze. Odpowiada za kradzierze kieszonkowe, obrażenia broni zasięgowych (wszystkich), otwieranie zamków oraz akrobatykę.

Bronie 2h rozwiń do 64% więcej nie ma sensu. A jeśli będziesz używał ciężkiego miecza łowcy smoków to ani tyle nie warto (10%). W kuszach nie szalej. 34% spokojnie styka. Potem boostuj.

09.08.2009
14:03
smile
[215]

Qverty™ [ Legend ]

Cronos nie ma Tajfuna. Ma tylko kostur maga wody który wali 6 i jest dwuręczny...

09.08.2009
14:18
[216]

Ziecik [ Sword ]

Qverty - Cronos na pewno nie ma Tajfuna przed wejściem do Jarkendaru, zaraz po wejściu na 100% ma, a z tego co pamiętam po pewnym czasie znika, ale nie mam pewności. Chyba jest za późno... Tyle że nie wiem tego na pewno, może ktoś potwierdzi.

09.08.2009
14:24
[217]

Schygneth [ Generał ]

Potwierdzam, ma go tylko po wejściu do Jarkendaru. Nie jestem pewien czy znika, ale wszedłem przed chwilą do obozu bandytów, i ciągle go ma.

09.08.2009
14:59
[218]

Schygneth [ Generał ]

Sorry za dubla, ale nie mogę już edytować. Po zabiciu Bloodwyna, Cronos niee ma już Tajfuna.

09.08.2009
15:06
smile
[219]

Qverty™ [ Legend ]

Ja doipiero co dostałem się na bagna i Cronos nie ma Tajfuna.

09.08.2009
15:21
[220]

Schygneth [ Generał ]

No to masz niezłego pecha ;) Możliwe, że to zależy od "rzutu kostką".

09.08.2009
19:54
smile
[221]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>>

Przypominam że ostatniego wyzwania - czyli wybicie wszystkiego co się rusza i jest wrogo nastawione w Górniczej Dolinie w pierwszym rozdziale - nikt się dotąd nie podjął :)

Tylko zastanawiam się w jaki sposób można to udowodnić, aby nie zostać posądzonym o używanie kodów :) ? Kusi mnie, aby spróbować :)

09.08.2009
20:14
smile
[222]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> Udowodnić? Wydaje mi się że stała grupa ludzi udzielających się w tym wątku i podejmujących się takich wyzwań - należy do gentlemanów i nie potrzeba ich sprawdzać. Dla przykładu, jak Trollf napisał że przeszedł grę na takim a takim poziomie - to ja mu wierzę :)

Wyzwanie jest realne i możliwe. Postacią walczącą lub łucznikiem. Przyznaję - piekielnie trudne... Ach, ci Orkowie Elitarni w dużej grupie...

Qverty ---> Paskudna przypadłość Gothica2. Sprzedawcy przy pierwszej rozmowie mają całą ofertę sklepiku. Potem mają zwyczaj zakładać na plecy najlepszą broń... Tajfuna też to dotyczy... To jedyny wyjątek kiedy dopuszczam użycie Marvin mode. Opętać sprzedawcę zdjąć broń do ekwipunku a potem spokojnie kupić. IMO - to nie oszustwo.

09.08.2009
20:17
smile
[223]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> no to wyzwanie przyjmuje ( postać już obmyślona :) ) jak skończe kosić GD to zarzuce jakimś screenem :]

09.08.2009
20:24
smile
[224]

Qverty™ [ Legend ]

Yancy-->skoro tak mówisz no to tak zrobię :)

Shakka-->jestem ciekaw ile poziomów nabijesz mordując wszystko w GD. Powodzenia ;) Sam spróbuje jak juz przejde całą gre...

Kurde jak mi się podoba zbroja Kruka. Szkoda że nie można jej dostać bez kodów. Aczkolwiek możnaby opętać Quarchodrona i mu zabrać.

09.08.2009
21:52
smile
[225]

jacksonheyes [ Konsul ]

Powiem wam, że znowu chciałem ukończyć trójkę, ale znudziła mi się w Monterze. Chyba wrócę do dodatku noc kruka, bo to najciekawsza część według mnie.

09.08.2009
22:13
smile
[226]

Yancy [ Legend ]

jacksonheyes ---> Nie jesteś jedyny. Ja niedawno zacząłem się bawić w G3 na pełnych ustawieniach i po kilku godzinach mi się odechciało.

Qverty ---> To jak już uważasz. Tak jak piszę. To taki przypadek kiedy ja toleruję użycie kodów. Jest dwa takie miejsca. Drugie to Martin w porcie. Też ma tendencję po pierwszej rozmowie zakładanie Miecza Mistrzowskiego, mimo że wcześniej ma go w sprzedaży. Nie wiem czy nieoficjalny patch poprawia te ewidentne błędy.

09.08.2009
22:52
[227]

Schygneth [ Generał ]

jacksonheyes --> Musisz się ponudzić aż do momentu, w którym jednoznacznie wybieramy stronę (Beliar, Adanos, Innos). Ja też potwornie się nudzę do tego momentu, ale cóż, ta gra ma stosunkowo mało możliwości wyboru, i ich konsekwencji. Przynajmniej ten 1.7 mocno zmienił grę, więc można ją bez bólu przechodzić kilka razy.

10.08.2009
08:42
smile
[228]

Yancy [ Legend ]

Schygneth ---> Ale ten moment to sam koniec gry. Na dodatek zupełnie niczego nie zmienia. Wiesz zapewne że do ukończenia gry nie jest potrzebna żadna inwencja. Można zabić wszystkich w tej grze (bez żadnych wyjątków) a grę i tak można zakończyć każdym z trzech zakończeń. Same zakończenia to zresztą troszkę inaczej zmontowany pokaz slajdów.

Shakka ---> Powodzenia. Zadanie jest wykonalne. Kiedyś już planowałem postać, która byłaby w stanie się go podjąć. Myślę że każdym z obozów dałoby się przejść. Oczywiście - Mag byłby w tym przypadku magiem bitewnym. Dobrze byłoby gdybyś zachował pewną kolejność. Najpierw czyszczenie Khorinis, potem na zwierzaka do Górniczej. Oczywiście, smoków zabić się nie da. Ale obstawę smoków już tak :)
Jeśli naprawdę się podejmiesz - możesz opisywać swoją postać na bieżąco :) Z każdym kolejnym poziomem będzie coraz łatwiej. Tych zaś w GD można nabić bardzo dużo. Ja czyściłem GD ale dopiero w drugim rozdziale. Czyli poszedłem tam z gostkiem o ładnych kilka poziomów lepszym niż to jest możliwe bez ukończenia dodatku. No i uwaga. NIE UŻYWAŁEM SZPONU! Moja postać była magiem bitewnym. Zwykli Orkowie ładnie padali po ok 6 kulkach Ognia.

10.08.2009
09:41
smile
[229]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> Wziąłem się za czyszczenie Khorinis.
W tej chwili postać mam na 12 poziomie skupioną na rozwijaniu łuków plus zręczność. Wyczyściłem już wszystkie drogi pomiędzy farmą a miastem, klasztorem itd. nawet krypta za farmą Onara jest oczyszczona :] zostaje jeszcze wykonać troche zadań plus czyszczenie lasu :) i myśle, że w okolicach 17-18 poziomu będe próbował przebijać się do GD :]


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
10.08.2009
10:02
smile
[230]

jacksonheyes [ Konsul ]

Ja bym radził przed pójściem do Górniczej doliny ponabijać parę poziomów w Jarkendarze.

10.08.2009
10:34
smile
[231]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

jacksonheyes >>> do Jarkendaru nie wejdę w pierwszym rozdziale :]

10.08.2009
10:37
smile
[232]

jacksonheyes [ Konsul ]

Chodziło mi o to, że w drugim rozdziale możesz najpierw ponabijać poziomy w Jarkendarze.

10.08.2009
10:53
[233]

Ziecik [ Sword ]

jacksonheyes - tyle że On do GD wchodzi w I rozdziale. O to tutaj chodzi.

10.08.2009
11:06
[234]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> Pokonałeś już strażnika krypty? Na 12 poziomie? Dobry wynik! Scrolle ze zniszczeniem umarłych są niezwykle cenne :) Jak zrobisz już miecze 1h na 36% warto dołączyć do obozu (nawet te darmowe 2% od Wulfgara ma znaczenie). Chyba że planujesz grać czystym łucznikiem. Bez używania miecza (ciężko będzie).
18 poziom zrobisz. Nie pamiętam czy miałem większy niż ta 18-stka ale jeśli nawet to niewiele. Ork Elita czeka :D Jak go pokonasz - to jest z górki.

10.08.2009
11:08
[235]

jacksonheyes [ Konsul ]

To on gra na kodach, bo w pierwszym nie można wejść do Góniczej Doliny chyba, że od Wieży Xardasa.

10.08.2009
11:10
[236]

Yancy [ Legend ]

jacksonheyes ---> Ależ można. Najprostszą metodą jest "na zwierzaka". Opisałem ją kilka postów wyżej.

10.08.2009
11:20
smile
[237]

jacksonheyes [ Konsul ]

Yancy, ale to jest wykorzystywanie bugów w grze, a mi chodziło o uczciwy sposób.

10.08.2009
11:23
[238]

[email protected] [ Mariner of the Inet ]

Jak grałem typowym wojownikiem 1H, to oczyściłem GD całą bez szponu, jarkendar też cały (nawet pobiłem wszystkich bandytów i piratów), i w połowie czyszczenia GD, jak już miałem otwarte pole manewru odnośnie boostowania to moja postać tak drastycznie skoczyła w górę, że dalsza gra właściwie była dla mnie bez sensu. Ork elita, troll na 3 szlagi z orkowej zguby, zwykły ork na 2 szlagi + nareszcie dobry pancerz w 3 rozdziale (palladyna) i gra stała się nagle zbyt łatwa. Czyszczenie 4 rodziału było banalnie proste i taktyka walki z orkami ograniczała się do unikania tych ultraszybkich kombosów, nawet lurować nie trzeba było. Smoki nie są trudne, trzeba tylko miksturę szybkości wypić. Niestety gdy już miałem wkroczyć do 5 rozdziału save mi się rozwalił, a poprzdni miałem sprzed 20h gry :/ Więc przestałem grać.

BTW
Ja jednak polecam (ba wręcz uważam za konieczne) mieć wybraną broń białą na 100%. A zręczność jest dla frajerów :P Nie wiem jak to wygląda później, ale w jarkendarze mój łucznik jest o wiele słabszy niż wojownik w analogicznym okresie.

PS
Jest jakiś sposób na poprawne działanie nowych myszek na usb w g2? Niestety z moim razerem odmawia posłuszeństwa. Żeby grać muszę włączyć komputer ze starą kulkową myszka na ps/2. Choć właściwie przez to chciało mi się bawić z Joy2Mouse, a gra na padzie w gothica jest o wiele bardziej wygodna. Warto spróbować.

PPS
Teraz gram w Divinity 2 i muszę powiedzieć że to całkiem wymagająca w pewnych momentach i nawet fajna gra. RPG to głównie dialogi i wybór stylu walki, walka to ostry H&S, ale zadania w których trzeba się pomęczyć bez głupich wskaźników na mapie, "ficzery" i klimat zachęcają do gry.

jacksonheyes
Uczciwie to nie powinieneś zabijać orków korzystając z taran-buga, a na 99% tak robiłeś :)

10.08.2009
11:45
smile
[239]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> wykorzystałem w sumie 2 zwoje w tej krypcie :] a zniszczenie umarłych przyda się na mocniejszych panów albo w ogóle :] Tak planuje zrobić czystego łucznika nie wiem jeszcze jak to wyjdzie do końca, ale myślę, że będzie dobrze :) Najbardziej obawiam się orkowych elit i smoczych zębaczy <-- te to są przegięte z siłą :D

jacksonheyes >>> trochę wspinaczki i nie potrzeba wykorzystywać bugów w grze, aby dostać się do GD :)

Edit. dobra postać dopiero 13 poziomowa, ale już łuk staje się niezastapiony, w tej chwili używam długiego łuku (95obr. 90zrę.) i czas wkroczyć do lasu :) a potem czas pokaże


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
10.08.2009
12:08
[240]

Yancy [ Legend ]

jacksonheyes ---> Do GD można się dostać na dwa inne sposoby. Wszystko co nie jest wpisywaniem kodów jest uczciwe.

[email protected] ---> Kwestia gustu. Ja uwielbiam postacie oparte na zręczności. Grałem każdą możliwą kombinacją i najmilej wspominam właśnie łuczników i magów. Co do myszek - wątpię. Zmian żadnych nie ma. Ja zawsze gram zresztą klawą :)

Shakka ---> Przed Elitami to będziesz musiał naprawdę pociągnąć po zręczności (w taki czy inny sposób). Trzeba na nich bardzo dobrego łuku i tonę zręczności. Nie wiem czy planujesz ich katować przy taranie (prawdę mówiąc - ja tak nie robiłem, bo w drugim rozdziale byłem po oczyszczeniu większości GD wystarczająco mocny by brać się za nich normalnie metodą cios/cios/cios - ucieczka. Odbiegają od stada po jednym, dwa - i idą na pewną zagładę ;)

10.08.2009
13:00
smile
[241]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Dobra pierwszy ork elita pokonany

ps. czas wracać do pracy:P resztę lasu wykoszę jak wrócę do domu


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
10.08.2009
13:02
[242]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Zamierzacie dołączyć do wątku Risen?

10.08.2009
13:08
smile
[243]

Yancy [ Legend ]

U.V Impaler ---> Ja grał w Risena będę. Przynajmniej nie widzę powodu by tego nie zrobić. Spora część ludzi tu bywających - pewnie też. Jak z wątkiem będzie - tego nie wiem :) Coś ostatnio nie robię dalekosiężnych planów...
Sprawę warto poważnie zawczasu przemyśleć. Do tej pory dyskusja na ten temat była śladowa.

Shakka ---> Na tym poziomie poszedł z łuku? Ja go mieczem kułem ;)

10.08.2009
13:09
[244]

NeroTFP [ Senator ]

Gram sobie od początku w Noc Kruka. Teraz muszę być uważny, bo ostatnio kilka questów mi umknęło.

10.08.2009
13:10
[245]

Schygneth [ Generał ]

[242] Ja bez wątpienia zagram w Risen, i będę pisał w tamtym wątku. To ty będziesz go prowadził?

10.08.2009
13:13
smile
[246]

Yancy [ Legend ]

Właściwie, sprawę Risen warto by już teraz poruszyć. Póki trochę czasu mamy. Z G3 nie było wątpliwości. Dołączyliśmy tutaj. O dodatku nie wspominam - bo zainteresowanie nim jest zerowe... Jak będzie z Risen? Sam nie chcę decydować.

10.08.2009
14:00
smile
[247]

Qverty™ [ Legend ]

Jako zapalony fan Gothiców oczywiście nie odmówię sobie gry w Risena a więc będe pisał w risenowym wątku o ile taki powstanie.

Co do waszych wyzwań to jesteście masterami. W pierwszym rozdziale iść oczyszczać GD. Ja w I rozdziale oczyściłem całe Khorinis oprócz krypty za Onarem i tych goblinów szkieletów bo były za silne jak dla mnie. No i może oprócz szkieletów we wschodniej puszczy. Ale do GD bym się nie odważył wbijać. Chociaż spróbuje oczyścić GD po skończeniu Jarkendaru(myślę że będe miał z 25 poziom po oczyszczeniu Jarkendaru)

10.08.2009
14:08
smile
[248]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> padł, ale niestety nie tak szybko jak myślałem i troche mi to plany pokrzyżowało, okaże się dalej. Ork wojownik w tej chwili jest na jakieś 10 do 15 celnych strzałów, elita jakieś 30 :], ale to nic nie zrażam się tym :D

Co do Risen to mam w planach kupić nawet w ślepo. W tej chwili czekam na 3 gry: Risen, Dragon Age i Arcania:A Gothic Tale oraz chyba skusze się na nowego Batmana dla relaksu :)

10.08.2009
14:13
smile
[249]

Yancy [ Legend ]

Qverty ---> Sztuka dla sztuki. Podobnie jak przejść G2 NK na jak najniższym poziomie (szczegółowo omówione przez Trollfa swego czasu).

Shakka ---> Powodzenia. Ja właśnie ze względu na elitarnych Orków miałem wątpliwości czy łucznik sprawdziłby się przy takim wyzwaniu.

10.08.2009
14:15
smile
[250]

jacksonheyes [ Konsul ]

Qverty >>> Taa ja też się bałem wchodzić nawet w drugim rozdziale.

10.08.2009
14:52
smile
[251]

Qverty™ [ Legend ]

Mam 20 PN i teraz kolejny dylemat. Czy wydać na siłe, czy nauczyć się teraz czytania tabliczek wojowników, czy nauczyć się kopać złoto czy przeznaczyć na naukę walki bronią 2h...pomóżcie...


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Qverty™
10.08.2009
14:58
[252]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Yancy ---> Myślę, że warto, bo Risen to zaskakująco wierny klon Gothica. Gdyby robiła to inna firma, oskarżono by ją o plagiat. ;)

10.08.2009
15:16
[253]

Yancy [ Legend ]

Qverty ---> W siłę. A tabliczek i tak będziesz się chciał/musiał nauczyć. Waaarto :)

U.V. Impaler ---> Być może po G3 ktoś poszedł po rozum do głowy. Naprawdę, bardzo by mnie ucieszyło przywrócenie dawnego blasku Gothicowi. Po G3 przykryła go patyna. Nie wspominam nawet o dodatku...

10.08.2009
16:08
[254]

Ziecik [ Sword ]

Co do krypty za Onarem - ja tam użyłem 3 zwojów Śmierć Ożywieńca, napój szybkości i Dzesz Ognia. Właściwie zożna to zrobić mając o poziom postaci, tak jak na przykład trik z Czarnym Trollem, który jakby na to nie patrzeć jest banalnym przeciwnikiem, ale napój szybkości jest niezbędny, bez niego trzeba by (razem/osobno?) użyć 3 Deszczy. Zabijamy strażników zwojami Zniszczenie Ożywieńca, potem otwieramy jeden kufer, biegniemy do kolejnego i jeszcze raz, a potem Deszcz Ognia.

Mam też małe pytanie: w wątku padło że Trollf szczegółowo omówił przejście gry na jak najniższym poziomie. Pamiętacie może w których mniej więcej częściach wątku powinienem poszukać tego opisu?

10.08.2009
16:35
smile
[255]

kęsik [ Legend ]

Nawet Piranha Bytes mówiła w wywiadach, ze praca nad Risenem nie jest tak stresująca jak nad G3. Czyli były naciski.

10.08.2009
16:36
[256]

Schygneth [ Generał ]

O tym, że były naciski, to wiadomo od dawna. JoWood głupio postąpił naciskając na Piranie, i dostało mu się.

10.08.2009
17:19
[257]

Yancy [ Legend ]

Ziecik ---> Nie pamiętam. Ale Trollf i Shakka obaj to wyzwanie zaliczyli. Może któryś z nich ci odpowie. Obaj ostatnio zaglądają.

10.08.2009
19:14
smile
[258]

kęsik [ Legend ]

Jest jakiś sposób na poprawne działanie nowych myszek na usb w g2?

Też chciałbym się dowiedzieć.

10.08.2009
19:20
smile
[259]

Schygneth [ Generał ]

A po co wam myszka w G2? Ja jej nigdy nie używałem w tej grze. Ale działa, i jest na USB.

10.08.2009
19:23
smile
[260]

Qverty™ [ Legend ]

Mam myszke na usb i jakoś działa elegancko w G2...

10.08.2009
19:29
[261]

Ziecik [ Sword ]

Yancy - to nie jest aż tak ważne. Po prostu chciałem sobie to poczytać, bo ciekawi mnie jak to wszystko wygląda, na jakiej zasadzie odbywa się ukończenie gry, tj. czy przechodzi się główne wątki uciekając przed potworami zamiast je zabijając i unikając punktów doświadczenia, czy pomija się rozdziały przeskakując na początku gry z Esmeraldy na Dwór Irdorath (nie sprawdzałem, ale czytałem że istnieje taka możliwość), jak wygląda taka postać, etc.

EDIT:
Mój Microsoft IntelliMouse też nie robi problemów w konfrontacji z G2.

10.08.2009
19:55
smile
[262]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Ziecik >>> tak gra polega na przejściu każdego rozdziału w normalny (o ile można to nazwać normalnością:P) sposób. Do szóstego rozdziału zabija się tylko Kruka i smoki plus wykonuje się zadania, które potrzebne są do przejścia na następny rozdział. Trochę to chaotycznie napisałem, ale zabawa z kombinowaniem, aby zdobyć jak najmniejszą ilość doświadczenia jest bezcenna :] Rekord to 13 lvl na koniec gry, ale z tego co pamiętam da się wykrzesać 12 :)

Z tego co pamietam mowa o tego typu przejściu gry była gdzieś na pomiędzy częścią 97 a 102 wątku o ile dobrze pamiętam


17lvl i nareszcie ulubiony kościany łuk w dłoniach :) (jeszcze kilka zadań i kilka potworków i 18 lvl :))


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
10.08.2009
20:35
smile
[263]

Ziecik [ Sword ]

Shakka - rozumiem, dzięki za odpowiedź. Z tego co widzę to ja chyba nie dałbym rady, mimo że podejmowałem się wielu wyzwań, typu zabicie owego Orka Elity czy Smoczego Zębacza (o Czarnym Trollu nie wspominam bo doskonale wiadomo że duże wyzwanie to to nie jest) na 0 poziomie postaci, przy użyciu drewnianej pałki. Ale to musi być nie lada wyczyn.

10.08.2009
20:41
[264]

Yancy [ Legend ]

Ziecik ---> Prościej niż myślisz zrobić ten lev :) Metoda "na zwierzaka" bardzo użyteczna oczywiście. Umożliwia stosowanie skrótów a co za tym idzie - minimalizowania expa.

BTW. Czarny Troll to banał. Można wbiec na skałę po jego lewej stronie i spacyfikować go na bardzo niskim poziomie z bezpiecznego miejsca. Nawet cię nie dotknie. Smoczy zębacz jest tylko jeden w Khorinis w pierwszym rozdziale (trudny ale bez przesady). Natomiast Orka Elitę to pamiętam do dziś :) Zabić go w pierwszym rozdziale jest naprawdę ciężko. Może z łuku łatwiej. Tego nie próbowałem. Ale usiec mieczem... tragicznie ciężko.

Shakka ---> Mimo wszystko, najgorsze przed tobą. Elity są całkiem odporne na łuki :) Ale - jak się uprzesz to wykonasz to ostatnie z wyzwań. Taki hołd na koniec ;) Przed Risenem.

10.08.2009
20:45
[265]

Ziecik [ Sword ]

Yancy - ja na Czarnego Trolla stosowałem metodę na zajście go od tyłu (co jest bardzo proste, bo gdy podbiegamy on "pokazuje mięśnie" ;) i walimy prawo-lewo, krok w tą samą stronę co on i tak dalej. Ze skałą nigdy nie próbowałem.

10.08.2009
20:57
[266]

Yancy [ Legend ]

Ziecik ---> Zasadniczo, brałem go na dwa sposoby. Albo uczciwa walka na gołe klaty - albo skała. Czy biegać czy stać - jest bezbronny. Więc nie biegałem, szkoda ścierać klawiszy ;)

10.08.2009
21:18
smile
[267]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Dobra GD czeka :)


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
10.08.2009
22:08
smile
[268]

kęsik [ Legend ]

Ja mam myszkę na USB i strasznie działa zarówno w G1 jak i w G2. Po prostu przestaje reagować.

10.08.2009
22:19
[269]

maly_17a [ Generał ]

Shergar --> Jakbyś przypadkiem zajrzał, to luknij w [174].

Przez was naszła mnie chęć na zagranie w NK, możliwe, że się nawet podejmę wycięcia wszystkiego w I rozdziale. (może być ciężko, ale co tam...) Ale to jak starczy czasu, bo pocinam w Fife Manager 09. :)

10.08.2009
23:22
smile
[270]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

A więc tak na razie wyczyściłem wszystkich orków wokół zamku plus to co im tam się kręciło koło nóg :) Elita w tej chwili jest na 6 celnych trafień, wojownik na 4, warg na 2, szaman na 4. Jutro reszta zmagań na dzisiaj mam dość :)


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
11.08.2009
00:03
smile
[271]

Qverty™ [ Legend ]

Nie no jesteście hardkorami.

11.08.2009
08:29
smile
[272]

Schygneth [ Generał ]

Jesteście moimi bogami! To jest niesamowite!

11.08.2009
08:42
smile
[273]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> Ale "taranujesz" tych Orków? :) Robiłeś mikstury zręczności? Ile ci wyszło? Z łukiem bym więcej nie szalał. Nic ci to nie da.

Qverty, Schygneth ---> Wiem że trudno w to na pierwszy rzut oka uwierzyć - ale zadanie jest łatwiejsze niż pozornie się wydaje. Na pierwszy rzut oka wydaje się niewykonalne, fakt. Prawda jednak jest taka że dużo zależy od poziomu i statystyk. To prawda że brak dobrej zbroi utrudnia zadanie (Shakka nie dołączył nawet do żadnego obozu) ale nie znaczy że czyni go niewykonalnym. Wielu przeciwników w otwartej walce nie dałoby się zabić. Dlatego stosowanie "wojny podjazdowej" czy szycie z łuku z niedostępnych miejsc pomaga. No, w G2 tych niedostępnych miejsc wcale tak dużo nie ma. Orkowie potrafią wleźć za nami nawet na trudno dostępne półki skalne :)

Dla mnie osobiście najtrudniejszym wyzwaniem jest pokonanie Orka Elity w pierwszym rozdziale. Ten potrafi jedną sekwencją ciosów zabić naszego herosa.

11.08.2009
08:56
smile
[274]

jacksonheyes [ Konsul ]

Moim zdaniem każdy przeciwnik w nocy kruka stanowi wielkie zagrożenie przynajmniej na początku gry. Później nawet elita idzie na parę ciosów, wystarczy tylko mieć smoczą zgubę. Na początku najlepiej jest pakować w siłę i broń jednoręczną.

11.08.2009
08:58
[275]

Yancy [ Legend ]

Są lepsze bronie od Smoczej Zguby :) Elita idzie na 1, 2 ciosy.

11.08.2009
08:59
smile
[276]

jacksonheyes [ Konsul ]

Yancy >>> lepszy od smoczej zguby jest tylko topór berserkera.

11.08.2009
09:02
[277]

Yancy [ Legend ]

Nie tylko, Szpon Beliara jest nieporównywalnie lepszy. Zwłaszcza że zadaje nieblokowalne obrażenia magiczne.

11.08.2009
09:06
smile
[278]

jacksonheyes [ Konsul ]

Szpon jest słaby, bo trzeba długo czekać na błyskawicę. Do tego przy dodawaniu obrażeń tracimy punkty trafień.

Co do elity to można go sobie zostawić na koniec gry. Z tego co pamiętam to w Khorinis jest tylko jeden we wschodnim lesie.

11.08.2009
09:08
[279]

Schygneth [ Generał ]

Ale to tylko kilka punktów. Na wyższych poziomach nie widać różnicy.

11.08.2009
09:10
[280]

Yancy [ Legend ]

N maksymalnym poziomie 50% szansy na zadanie obrażeń magicznych. Czyli w przypadku najprostszej kombinacji prawo lewo - jeden cios łączy się z błyskawicą. Ork Elita wybornie blokuje. W tym przypadku - jego blok nic nie daje. Nawet jeśli skutecznie zablokuje - nastąpi jego porażenie a w konsekwencji wytrącenie ze skupienia i łatwy finisz. Do tego - wszystkie klasyczne bonusy od siły są do Szpona normalnie doliczane.

Schygneth ---> Jeśli jest to różnica pomiędzy zgonem od jednego ciosu a zgonem od 2 - widać.

11.08.2009
09:24
smile
[281]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> taranu użyłem tylko pomiedzy poziomem 18 a 21, aby zdobyć w miarę szybko potrzebne PN do łucznictwa na poziom mistrza. Reszta została wykoszona albo z odpowiedniej odległości, albo przez wyciąganie pojedyncze lub pomoce typu jakieś wzniesienia :) Tak mikstury użyłem jak najbardziej w tej chwili mam 115 zręczności na czysto plus 5 z pierścienia. zręczności wyuczyłem się tylko do 66 reszta z alchemii, kapliczki plus 3 mikstury zręczności znalezione w Khorinis razem daje 115 plus pierścień :) Co do łucznictwa to więcej PN nie mam zamiaru wydawać w zupełności to wystarcza :)

Dobra droga do Kamiennego smoka wyczyszczona :)

A i nie przyłączałem się do żadnej gildii, bo stwierdziłem, że nie ma sensu :P


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
11.08.2009
09:27
smile
[282]

jacksonheyes [ Konsul ]

To jakim sposobem weszłeś do Górniczej Doliny? Niech zgadnę przez góry niedaleko wieży Xardasa.

11.08.2009
09:53
smile
[283]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

jacksonheyes >>>> nie, wykorzystałem inny sposób:P dlatego, że nie chciało mi wracać się do wieży Xardasa.

PS. granie w Gothica bez dźwięku w pracy bezcenne :D

Edit.

skarb ognistego smoka jest już mój :P


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
11.08.2009
11:01
[284]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> Spodziewałem się że będzie się dało wyczesać trochę więcej zręczności. Ale dokładnie tego nigdy nie liczyłem, wierzę że wiele więcej nie da się na tym poziomie zdobyć. Nie idzie dociągnąć choć do dębowego?

P.S. Jedyne w co zdarzyło mi się przygrać w pracy ostatnio to Q2 po lanie z kolegami ;)

11.08.2009
11:16
smile
[285]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> jakby pokombinować to jeszcze mógłbym wyrwać dwie goblinie jagody w GD to daje 6pkt zręczności + nauczyć się czytania tablic (15PN, dlatego, że w Khorinis i GD nie znajdziemy tablicy III poziomu do zręczności) to jakieś kolejne 6pkt do zręczności.Zostaje 8pkt do dębowego. Jakby znaleźć gdzieś jeszcze jeden pierścień do zręczności to zostało by rozgryźć tylko 3 pkt. Jakaś jedna mikstura :P Tylko nie przychodzi mi teraz do głowy, gdzie można by jakąś znaleźć :)

11.08.2009
11:21
smile
[286]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> Na takie okazje - służę takim linkiem. Może coś przeoczyłeś?

11.08.2009
11:23
[287]

jacksonheyes [ Konsul ]

A wziąłeś tą miksturkę w grocie polnych bestii obok farmy onara ?

11.08.2009
11:34
smile
[288]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> z moich wyliczeń wynika, że doszedł bym do 133 zręczności w tej chwili. Ciągle brak 7 pkt. Gdyby szczawi było więcej to dałoby się to osiągnąć

jacksonheyes >>> oczywiście :)

11.08.2009
11:38
[289]

Yancy [ Legend ]

A nauka zręczności kosztem łuku?

11.08.2009
11:39
smile
[290]

NeroTFP [ Senator ]

Ja na razie w Nocy Kruka wykonuję wszystkie dostępne misje. Na razie nie dołączam do żadnego obozu, chce wykonać możliwie wszystkie misje, które pozwolą mi na dołączenie do dowolnego obozu i potem wybiorę.

A dla osób, które podjęły się wyczyszczenia wszystkiego w I rozdziale, na prawdę wielkie gratulacje.

11.08.2009
11:44
[291]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Hmm spróbuje pokombinować :) nie uśmiecha wydawać mi się w tej chwili 20PN na 5pkt zręczności, ale przy takim założeniu to większego problemu z osiągnięciem 140 nie ma

Tyle tylko, że rozwijając postać od poczatku moim założeniem było dobicie do 120 i dlatego tak wyszło :) Przy 140 było by już za łatwo :P

11.08.2009
11:47
[292]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> Szczerze? Ja właśnie tak bym rozwijał postać. Priorytet to zręczność a łuki na drugi plan. Łuk i tak zawsze zadaje krytyka. Chodzi tylko o stosunek odległość/celność a na to i tak ma wpływ więcej czynników.

11.08.2009
11:56
smile
[293]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> zgadzam się dlatego łuku nie mam zamiaru już rozwijać :) w sumie można by przeznaczyć te PN na zręczność. W końcu jeszcze zdążę nabić poziomów, aby walkę bronią jednoręczną podnieść do poziomu wojownika więcej nie będę potrzebował :)

Postaram się jednak skończyć GD z taką zręcznością jaką mam teraz :) w każdym bądź razie jest możliwość dojścia do 140 zręczności

11.08.2009
14:07
smile
[294]

Qverty™ [ Legend ]

Przeczytałem że zreczności można zdobyć z kapliczek. Siłe też można? Aha i czy poziomie 15 i ok 60 pkt siły opłaca się czytać tabliczki siły?

11.08.2009
14:26
smile
[295]

jacksonheyes [ Konsul ]

Oczywiście, że można uczyć się siły z kapliczek, ale to zależy od gldii.

A co do taliczek to opłaca się czytać dopiero, kiedy siła będzie cię kosztować 20 lub 25 PN

11.08.2009
14:37
smile
[296]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> jednak będę podnosił zręczność do 140 :) przeznaczyłem już PN na zręczność no i znalazłem drugi pierścień do zręczności :P także już mam 134:)

Dziwny przypadek miałem, otóż przy jednym z ciał paladynów (w pobliżu Diega) znalazłem goblinie jagody normalnie ile już razy grałem to jakoś nigdy nie skojarzyłem i nie pamiętam, abym to tam znalazł, dziwne :), czyli wychodzi na to, że w GD można zdobyć 3 goblinie jagody :)

Czas wracać do Khorinis po strzały kurde nie spodziewałem się, że ponad 2000 strzał będzie za mało :D no i po dębowy łuk :)


Qverty™ >>> według mnie nie opłaca uczyć się więcej niż do poziomu 64pkt-70pkt potem można już użyć tabliczek, mikstur, kapliczek i co tam tylko możliwe :)


Gothic * Gothic 2 & Noc Kruka * Gothic 3 (cz. 152) - Shakka
11.08.2009
14:57
[297]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> Oczywiście wiesz że jeden lub dwóch Paladynów w Górniczej dolinie ma przy sobie jagody?

Dębowy łuk + zwiększenie zręczności to całkiem niezły bonusik. Pas zręczności masz oczywiście?

W normalnej grze 64-70. Ale przy wzywaniu - można więcej. Górna granica to 94. Więcej to już bezsens ;)

Uprzedzając fakty - nowy wątek będzie dopiero jutro.

11.08.2009
15:00
[298]

Shakka [ Akkahs Hakksa ]

Yancy >>> no to chyba odkryłem tego co ma :) mam tylko dwa pierścienie. Hm pas nigdzie nie rzucił mi się w oczy u kupców czy przez przypadek nie pojawia się on dopiero w drugim rozdziale u Bospera ?

11.08.2009
15:04
[299]

jacksonheyes [ Konsul ]

U Bospera w pierwszym rozdziale jest tylko pierścień dający +5 zręczności.

11.08.2009
15:07
[300]

Ziecik [ Sword ]

Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się że Erol ma w swoim domku taki pas, oczywiście po wykonaniu jego zadania, a nawet jeżeli się mylę, to znajdziesz tam kilka przydatnych rzeczy (a w zasadzie kupisz od niego, a nie znajdziesz) .

11.08.2009
15:08
smile
[301]

Yancy [ Legend ]

Link do kolejnej części. Proszą pisać już tam :)

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=9372540

11.08.2009
15:13
[302]

jacksonheyes [ Konsul ]

Coś mi się wydaje, że Erol ma tylko amulet siły +10

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.