GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Risen - pre order w sprzedaży

05.07.2009
18:21
smile
[1]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Risen - pre order w sprzedaży

Właśnie wszedłem sobie na stronę Cenegi i widzę Risen za 119,90 zł. Od razu chciałem zamówić,
ale postanowiłem jeszcze kilka spraw z tym załatwić, ponieważ mam pytanie. Czy może coś jest
już wiadome o wymaganiach tej gry ? Nie wiem za bardzo, czy mój sprzęt pociągnie taką grę.
Z góry wielkie dzięki.

05.07.2009
18:32
[2]

Kosiciel [ Generaďż˝ ]

To może napisz, jakie masz podzespoły w kompie. Wymagania może miec nieco wyższe niż Gothic 3.

05.07.2009
18:33
[3]

Ashaard [ enjoy the silence ]

Jeden z twórców w wywiadzie przebąkiwał coś o GF 8800GT i dwurdzeniowym procu. O, tu fragment jego wypowiedzi.

Björn: Wciąż testujemy sprzęt, dlatego nie możemy ci zagwarantować, że ta informacja się sprawdzi. Aczkolwiek Dual Core jest tak ważne jak wystarczająco dużo pamięci. I oczywiście karta graficzna z poziomem wydajności podobnym do Geforce 8800.

Ale to i tak może się jeszcze zmienić.

05.07.2009
18:34
[4]

Jack6464 [ The Godfather ]

A jest pre-order na X360?

05.07.2009
18:35
[5]

Igierr [ Im God Of Rock ]

ja bym nie brał na twoim miejscu ze stronki cenegi. na kilka tyg przed premierą na allegro ludzie będą robili aukcje pre order za 80-100zł.

05.07.2009
18:39
smile
[6]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Wiem, i dlatego poczekam, aż będzie sprzedaż na allegro. Mój komputer to GF 7600 GT, 3 G RAM, Procesor Dual 2X 64 3800 + Athlon, 500 Wat Zasilacz. Gothic 3 chodził bezbłędnie.
Nie, nie ma pre orderu na XBOX360.

05.07.2009
18:41
[7]

gnoll [ Legend ]

Hmmm grafka raczej już nie teges, najlepiej ściągnąć demo i wypróbować - jak będzie.

05.07.2009
18:57
[8]

Kosiciel [ Generaďż˝ ]

Przydałby się upgrade grafiki do poziomu 8800GT(S), 9600GT, 3850/70. Zależy jeszcze, w jakiej rozdzielczości grasz - jeżeli jest to np. 1024x768, to na niskim/średnim poziomie detali powinno dać radę.

05.07.2009
19:09
[9]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

Ja tam wole poczekać do premiery. Jak już przebakują o Duo Core i Gf 8800 to się obawiam że będzie to wpadka jak z Ghotic 3. Kupisz grę i będziesz czekał 2 lata na path który pozwoli w nią grać. Lepiej se na razie dać luzu z tą grą.

05.07.2009
19:12
[10]

Ashaard [ enjoy the silence ]

Alien.pl - Risen jest już praktycznie gotowy, Piranie zwlekają z premierą do października, żeby mieć czas na optymalizację/usunięcie bugów. Zobaczymy, jak to będzie...

05.07.2009
19:15
[11]

wi3dzmin [ Generaďż˝ ]

Ja bym się z tym Risenem wstrzymał, cholera wie czy to to będzie w ogóle dało się uruchomić. Straciłem zaufanie do Piranii...

05.07.2009
19:21
smile
[12]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Dlaczego ? Przecież to nie Pirania robiła Gothic 3 Zmierzch Bogów, a Gothic 3 to była jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu. Liczę na dobrą grę, a jeżeli chodzi o kartę graficzną to podajcie mi wydajną, ale i niedrogą.

05.07.2009
19:25
[13]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

Tylko nam nie chodzi o fabułę gry, a o optymalizacje kodu, żeby nie grać w 20FPS na minimum jak to było w G3, który tak naprawdę działa mi dopiero dzisiaj, po 2 latach i pathu 1,7.

05.07.2009
19:31
[14]

Krwawy Rzeźnik [ Centurion ]

Gothic 3 to była jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu.

To albo nie masz wysokich wymagań co do gier albo w niewiel tytułów grałeś.

Tylko nam nie chodzi o fabułę gry,

Przecież fabularnie trzeci gothic też leżał. No i te potwornie nudne questy.

05.07.2009
19:34
[15]

EnX [ White Dragon ]

Alien.pl - Nie przesadzaj, w Gothic'a 3 grałem od razu po premierze bez żadnych patch'y. Gra na średnio/wysokich trzymała poziom 30~fps, chociaż loadingi były dość długie. Komputer na jakim grałem to P4 (3ghz), 2 GB 533mhz, GeForce 6800 256 MB, i jakoś dało się grać.
Co do pre-order'a Risen, to poczekam na premierę i nabędę grę na allegro, wyjdzie taniej.


wi3dzmin- Piranie spłodziły Gothic 3 zmierzch bugów i totalnie się skompromitowały.

Żartujesz czy tylko udajesz?
https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11396

05.07.2009
19:35
[16]

wi3dzmin [ Generaďż˝ ]

Montera -> czy to była ironia? :) Gothic 3 stał się symbolem spapranej pod względem technicznym gry. Koszmarna optymalizacja i gigantyczne błędy. A co do jego jakoś fabularnej.... cóż Gothic II uwielbiałem i grałem nie raz. Przy Gothic 3 szybko wymiękłem z powodu kiepskiej fabuły a przede wszystkim skopanej mechaniki i śmiertelnie nudnej rozgrywki.
A gdy się wydawało, że nic gorszego niż Gothic 3 nie wyjdzie, Piranie spłodziły Gothic 3 zmierzch bugów i totalnie się skompromitowały.

Tak więc z moim zaufaniem do nich jest marnie, tym bardziej, że te drętwe animacje i plastikowy świat jaki widziałem na filmikach karzą przypuszczać, że gra będzie kiepawa.

05.07.2009
19:37
[17]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

No wiesz, to zależy co kto lubi z tą fabułą. Ja akurat nie lubię 100 tyś kilometrów tekstu w grze.
Zresztą dla mnie Ghotic to takie trochę mądrzejsze Diablo. w sumie cały, knif jest ten sam, zdobyć zadanie, zabić wszystkich którzy ośmielą się nam stawiać i lub coś im nie pasi, zebrać co trzeba, powrót, aby posunąć fabułę i zdobyć kolejne zlecenie na zabijanie.
EnX --> No ja grałem na podobnym sprzęcie i jakoś miło tego nie wspominam, Co prawda najpierw na Radku X300, a potem na GF 8600 (co ciekawe na słabszym radku nawet ciut lepiej to szło??), ale jakoś wielkiej różnicy nie było. Dopiero jak włożyłem E8400 i pojawił sie patch 1.7 zaczeło mi to zadawalająco chodzić.

05.07.2009
19:59
[18]

wi3dzmin [ Generaďż˝ ]

EnX -> no mój błąd rzeczywiście, nie mnie nadal zaufania do nich nie mam ;)

05.07.2009
20:00
[19]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Spokojnie. Ja bardzo lubię drugą część serii Gothic, ale trójka też była niezła, chociaż szybko mi się znudziła. Poza tym jeszcze raz mówię Pirania nie zrobiła Zmierzch Bogów, bo niektórzy tak uważają. Grałem w wiele tytułów i jednak Gothic wciąga najbardziej, a że mam zaufanie do Piranii, to myślę, że będzie gra wielkim hitem.

Ja to wiem, kęsik.

05.07.2009
20:00
smile
[20]

kęsik [ Legend ]

Piranha Bytes to firma, która robi najlepsze gry RPG na świecie. Bez żadnych obaw możecie zamawiać już Risena.

Obecnie nad optymalizacją gry i eliminowaniem błędów pracują aż trzy w pełni odpowiedzialne zespoły - pierwszy dokładnie w Piranha Bytes, drugi w Deep Silver oraz dodatkowo zaangażowano trzecie zewnętrzne studio

10.07.2009
09:33
smile
[21]

Endrju85 [ Centurion ]

Fiuuu, to doskonała wiadomość, Risen musi być doczyszczony na maxa!

10.07.2009
10:06
[22]

fair2 [ Pretorianin ]

Bez przesady że Piranha zasluguje na miano najlepszego tworcy gier RPG. Tutaj moga sie przysluzyc Bioware, Atari, Blizzard.

10.07.2009
10:11
[23]

Xardas3101 [ Legionista ]

Dla niektórych, w tym dla mnie, Gothic bez Piranii to nie Gothic... Więc nowym Gothicem będzie Risen.
Kęsik - masz rację, grałem w kilka gier RPG, ale najbardziej wciągały mnie te od PB. A po wpadce z Gothicem 3 nie powinno być problemów z optymalizacją.

10.07.2009
10:29
[24]

Belert [ Legend ]

a ja swoim zwyczajem poczekam az ludzie kupia i poczytam ich wypowiedzi.
Tyle juz widzialem takich zachet i uch ach przed premiera a potem rozgoryczenie.Najlepsze ze ci co robili uch i ach juz sie do takich watkow nie wpisywali :)

29.07.2009
09:35
[25]

Tango3 [ Pretorianin ]

Ja zamierzam poczekać na recenzję GOLa, ale grę zapewne kupię czy tak czy tak :P

04.08.2009
08:36
[26]

novembre [ Pretorianin ]

Można też zaczekać aż będzie demo... ciekawe czy wyjdzie po polsku?

13.08.2009
11:22
[27]

r0Xkill [ Pretorianin ]

A ja już zamawiam :P Nie ma co czekać.

13.08.2009
11:38
[28]

Kosiciel [ Generaďż˝ ]

A ja poczekam, nie muszę być "pieeerwszy!" który w to zagra. Może się okazać, że gra będzie jednak wymagała łatki bądź dwóch.

13.08.2009
13:39
[29]

Mortanius [ Centurion ]

Kosiciel - zgadzam się w 100%. Lubię serię Gothic i cenię "Piranie" za ich pracę ale po trzeciej części nie daję im zbyt dużego kredytu zaufania. Swój egzemplarz zamówię pewnie z miesiąc po premierze gdy będę wiedział z czym mamy doczynienia.

21.08.2009
10:49
[30]

Endrju85 [ Centurion ]

Mam nadzieję, że jednak uda się uniknąć większych bugów i że w dniu premiery zagram w to, na co tak długo czekam :)

21.08.2009
10:57
smile
[31]

Schygneth [ Generaďż˝ ]

[30] Poczytaj beta-testy. Gra już teraz jest prawie wolna od bugów. Piranie po wpadce z G3 nauczyli się dobrze przygotowywać gry pod względem technicznym.

10.09.2009
13:41
[32]

Barai [ Pretorianin ]

Wow, to świetna wiadomość, zawsze marzyłem o niezbugowanym Gothiku :)))

10.09.2009
14:59
[33]

jacksonheyes [ Konsul ]

Moim zdaniem błędy na 100 % będą, bo w każdym Gothicu były, ale w trójce było ich do przesady wiele.

25.09.2009
09:51
[34]

Endrju85 [ Centurion ]

Kilka na pewno się znajdzie. Chodzi o to, żeby było ich jak najmniej i żeby nie wpływały na rozgrywke.

02.10.2009
09:16
[35]

novembre [ Pretorianin ]

A ja wierzę, że będzie doczyszczony w 100%

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.