GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kupno nowego komputera... doradźcie [Proszę napiszcie cos to dla mnie ważne]

03.07.2009
12:46
smile
[1]

kacperi12 [ Legionista ]

Kupno nowego komputera... doradźcie [Proszę napiszcie cos to dla mnie ważne]

Doradźcie. Zamierzam kupić nowy komputer a starszy dam mamie bo jej się przyda. Odłozyłem sporo kaski trochę dołoży się tata, trochę mama i oczywiście dziadkowie. Po podliczeniu tego wszystkiego wyjdzie mi kwota wysokości 4000 zł. no i chciałem sobie kupic ten oto komputer:



Od dawna na niego polowałem i proszę jest! Moja prośba powiedzcie czy to jest dobry i wydajny sprzęt. Ale nie piszcie głupot typu: "Kup gdzie indziej" albo "Lepszy składak" . co do Allegro jestem pewny zamierzam tam kupić komputer. Po prostu doradźcie czy to jest dobry sprzęt

03.07.2009
12:53
[2]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

Wiesz,
Jak masz kasę to kup... Ja bym wolał zaosczędzić i kupić coś trochę słabszego... No nie wiem. Jak koniecznie chcesz 4 tys wydać to kupuj

Po prostu doradźcie czy to jest dobry sprzęt
Złom

03.07.2009
12:53
smile
[3]

Conspiracy1994 [ Konsul ]

Nie ma co doradzać. Ja bym go kupił bez większego namysłu.
A jeśli wolno spytać to ile +/- grasz dziennie.

03.07.2009
12:55
[4]

kacperi12 [ Legionista ]

Gram około 3 godz dziennie czasami więcej czasami mniej

03.07.2009
12:56
[5]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

Aha no i pamięć, 8GB ale nie pisze jakiej marki.. pewnie jakaś chińszczyzna

Tak samo z dyskiem i obudową

Nie wiadomo jak obudowa chłodzi, ile wiatraków itp...
Grafika od Nvidii, no nie wiem czy takie dobre... Wolał bym wziąć np. od Asusa albo Gigabyte

I chcesz wydawać 4tyś zł na 3 godziny zabawy dziennie? Nie masz co z pieniędzmi zrobić?

03.07.2009
12:57
smile
[6]

kacperi12 [ Legionista ]

A szkoda... obudowa nie za bardzo mi sie podoba ale to dla mnie sie za bardzo nie liczy

03.07.2009
12:57
[7]

AceHood [ Legionista ]

powiem ci tyle:taki komp ci na 10 lat wystraczy:D ale ja bym go nie kupil bo troche za bardzo "zbajerowany"

03.07.2009
12:59
[8]

kacperi12 [ Legionista ]

Rozumiem... Ale narazie mój komp jest przeciętny i mało co na nim chodzi więc teraz chcę sie wybić i kupić naprawdę coś

03.07.2009
13:01
smile
[9]

Backside [ Senator ]

Komp jest oczywiście świetny, ale ja bym się 10 razy zastanowił czy chcę wydać tyle kasy na sprzęt (10 GHz to astronomiczna liczba, podejrzewam, że nawet za 2-3 lata gry nie będą tyle wymagały. Tak samo 8GB ramu, większość gier na luzie potrzebuje 2GB) . Maszynę, która Ci obsłuży hi-endowo najnowsze gry (i te które wyjdą za pół roku) kupisz z pewnością za mniej niż 3000 zł.

Jeśli sporo grasz, polecam kupić i b. dobrego kompa i Xboxa 360. Ja przez lata grałem na PC, gram do dziś i nie zamierzam przestać :), ale zobaczyłem ile jest fajnych gierek na konsolę (i jak fajnie gra się z kumplami na 2 pady :)), postanowiłem, że po ulepszeniu kompa sprawię sobie i tak cudo. To był zdecydowanie dobry deal :)

03.07.2009
13:01
[10]

Conspiracy1994 [ Konsul ]

Jaki masz monitor ?

03.07.2009
13:02
smile
[11]

kacperi12 [ Legionista ]

no dobra powiem inaczej gram o wiele więcej dziennie na kompie (jakieś 6 godz) a 3 napisałem tylko tyle żebyście mnie nie uznali za maniaka albo nol-lajfa

03.07.2009
13:02
smile
[12]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

coś.

03.07.2009
13:03
[13]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

No dobra posłuchaj mnie
Na moim kompie wszytk działa na max detalach płynnie (oprócz Crysis oczywiście) Ale ogólnie wszytkie gry z AA działają płynnie.
Za 3000 zł kupisz lepszego kompa od mojego, więc wiadomo wszytkie gry będą ci chodzić perfekcyjnie. Nie wydawaj 4000 zl skoro tak mało grasz... Strata pieniędzy.

A jak już jesteś taki uparty i kupisz, to chociaż dowiedz się ile obudowa ma wiatraków bo jak okaże się że tylko 1 z tyłu to sprzęt podziała kilka misięcy i się spali

Aha 6 godzin? Dupa Jasio pierdzi Stasio.
ehh poddaje się, tylko mowię ci że będzisz żałował

spoiler start
Widze że tutaj tak samo jak w jego innym wątku. Najpierw mowił że ma 18 lat a za kilka minut że 21...
spoiler stop

03.07.2009
13:03
smile
[14]

adrem [ Joker ]

[11]

03.07.2009
13:05
[15]

kacperi12 [ Legionista ]

monitor dopiero kupię teraz mam: Hyundai Image Quest Q770 (Kwadraciak ) a jak kupie nowego kompa kupie takiego samsunga z tunerem TV nie jest to full- HD ale ma bardzo dobre paramenty

03.07.2009
13:06
[16]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

[9]
Backside 10GHz? To tylko reklama. Tak naprawdę to jest 2.66 ale procek ma cztery rdzenie czyli 2.66x4=10.64

03.07.2009
13:07
[17]

kacperi12 [ Legionista ]

Tak, tak oczywiście dowiem się jaka obudowa itp.

03.07.2009
13:09
smile
[18]

QrKo_ [ ]

Grafika od Nvidii, no nie wiem czy takie dobre... Wolał bym wziąć np. od Asusa albo Gigabyte
Co prosze? :D

03.07.2009
13:09
[19]

fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]

Procesor 4-rdzeniowy nadal wydaje mi sie niepotrzebny do gier.

03.07.2009
13:09
smile
[20]

kacperi12 [ Legionista ]

No ja też wolę Nvidiię !

03.07.2009
13:10
smile
[21]

karolzzr [ Generaďż˝ ]

AceHood ---> Jesteś w błędzie. Taki komputer wystarczy na max 2 lata. ( jeśli chodzi o gierki w wyższych rozdzielczościach ). Za 4 K to można coś takiego:

Intel Core 2 Quad Q9550
DFI LanParty DK X38 Heatpipe
GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO
Samsung 500GB
Gainward Radeon HD4870x2 GoesLikeHell 2GB DDR5
Pioneer DVR-216D
NZXT Alpha Classic Series
OCZ ModXStream Pro 600W

~4020 PLN esc.pl

Do tego za 2 wentyle do obudowy i będzie lux.

03.07.2009
13:11
smile
[22]

kacperi12 [ Legionista ]

"Procesor 4-rdzeniowy nadal wydaje mi się niepotrzebny do gier."

No tak ale ten komp ma mi służyć na długie lata :)

03.07.2009
13:12
[23]

Imak [ Pretorianin ]

[9] -> procesor nie ma 10 GHz tylko jest to cztrerordzeniowy 2,66 GHz, patrząc na taki kit od razu bym się zdiechęcił.
[11] -> tak samo najpierw miałeś 18 lat, a potem 21 -> https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=9225640&N=1

03.07.2009
13:14
[24]

kacperi12 [ Legionista ]

karolzzr:
"Samsung 500GB"

wiesz ja sporo instaluje na tym kompie więc potrzebuje co najmniej 1 Tera Bajt albo chociaż 750 GB

03.07.2009
13:16
[25]

kacperi12 [ Legionista ]

[23] - Dobra dobra tam to napisałem żeby się odwalili lat mam 13 ana kompie gram około 6 godz dziennie

03.07.2009
13:18
smile
[26]

kacperi12 [ Legionista ]

Dobra skumałem że sprzęt jest zajebisty. O tych wiatraczkach się dowiem i o obudowie też

03.07.2009
13:18
[27]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

[25]
Zaraz powie że lat ma 17 i gra 5 godzin na kompie :D

03.07.2009
13:22
smile
[28]

kacperi12 [ Legionista ]

Tosiek jak chcesz mogę ci dać zdjęcie legitymacji szkolnej na której widnieje czarno na różowym że mam 13 lat (rocznikowo) i urodziłem się w: Myślenicach w roku 1996 dnia 24 listopada

03.07.2009
13:23
[29]

Glazer [ Dux Limitis ]

wg tego sprzedawcy 4 rdzenie po 2,66GHz, to 10,64GHz :D Niezłe pranie mózgu

Konfiguracja karolzzr [21] jest znacznie lepsza (lepszy proc, dwie karty w Xfire i szybsze pamięci)

03.07.2009
13:23
[30]

Imak [ Pretorianin ]

A tak wogóle to co ty tam będziesz miał na dysku, że aż TeraBajt jest ci potrzebny, 100 000 filmów, 100 000 000 MP-trójek i czy takie coś da się wogóle zapełnić?

03.07.2009
13:25
smile
[31]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

[28]
Dobra daj

03.07.2009
13:26
smile
[32]

kacperi12 [ Legionista ]

Taki da się spokojnie sporo gierek ze stajni EA. Sporo filmów i muzyki do tego Age of Conan pl (32 GB) . Jakoś dam radę... xD

03.07.2009
13:26
[33]

raziel88ck [ Legend ]

za taka cene za slaby proc, ilosc ramu zbedna, ogolnie nie kupilbym tego kompa, sam bym sobie lepszy zlozyl. Wystarczyloby w moim kompie wymienic grafe i proc i roznicy w grach bys nie zauwazyl w stosunku do tego kompa.

Spredawca twierdzi ze proc ma 10ghz? Albo sie nie zna, albo nabija w butelke naiwniakow.

03.07.2009
13:27
[34]

kacperi12 [ Legionista ]

Tosiek sam się prosiłeś dam ci tylko za 2 min.

03.07.2009
13:29
[35]

Mac94 [ TF2 Player ]

PROCESOR INTEL QUAD CORE Q8400 10,64GHz !! <------ Jap***dole jeszcze ktoś wieży w takie głupoty?

Komp niby dobry ale detale wszystkie prawie no-name czyli z dolnej pulki.

Ten co podał karolzzr (który jako jedyny napisał coś sensownego) jest bardzo dobry. Każda gierka ruszy na nim na max (oczywiście patrząc na jakiej rozdzielczości) .

Dużo instalujesz? Hm...czyli ściągasz z torrentów? ; P 500GB starczy na pewno. Z czasem dokupisz jeszcze jeden i będzie git.

03.07.2009
13:32
[36]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

10,64 / 4 =2.66
Jak mówiłem koleś reklamuje swój produkt jak się da, koniecznie chce sprzedać... Ciekawe tylko dlaczego...
A dopiero zaczaiłem że on składa kompy i sprzedaje

03.07.2009
13:35
smile
[37]

kacperi12 [ Legionista ]

Tosiek może być legitka bez foty bo próbowałem w Paincie przerabiać ale szkaradnie to wychodzi

03.07.2009
13:35
[38]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

Kacperi12 ---> Zobacz to:

Komp prawie że taki sam, tysiąc złoty mniej i do tego z monitorem.... Grafika może trochę słabsza ale ogólnie to brał to. Na pewno bardziej się opłaca z takim monitorem]


Weż nie rób z siebie błazna z tą legitymacją

03.07.2009
13:40
[39]

kacperi12 [ Legionista ]

I dobrze bo i tak nie dało się przesłać fotki z komórki... xD w każdym razie nie potrzebuje monitora bo monitor kupie o wiele wiele lepszy osobno


Kupno nowego komputera... doradźcie [Proszę napiszcie cos to dla mnie ważne] - kacperi12
03.07.2009
13:41
[40]

Shaybecki [ Shaybeck ]

co za wątek ... sami specjaliści ... matko boska ...

03.07.2009
13:43
[41]

tosiek2142 [ Fixxxer ]

Ludzie ratujcie mnie
najlepiej goscia ignorowac no do niego nic nie dociera

03.07.2009
13:47
smile
[42]

kacperi12 [ Legionista ]

Tosiek nie kumasz? Mi do jasnej cholery w monitorze chodzi przede wszystkim o tuner TV !!!

03.07.2009
13:51
[43]

kacperi12 [ Legionista ]

dobra tak czy siak kupie tego kompa. Temat do zamknięcia!

03.07.2009
13:52
[44]

el.kocyk [ Generaďż˝ ]

kacperi12 - toskowi chodzi o to, ze ten twoj komputer nie jest wart swojej ceny
lepiej kupic ciut slabszy za 1000 mniej + monitor opchniesz na allegro albo calkowicie zmienic konfiguracje tego co sobie wybrales

ty sie pytasz o rady a ignorujesz odpowiedzi
kup na allegro, ok, jak najbardziej, ale nie tego kompa
a jak wybrales i chcesz zebysmy Cie utwierdzili w przekonaniu ze dobrze robisz to zle trafiles, bo robisz zle:)

03.07.2009
13:53
[45]

Snakepit [ aka Hohner ]

Masz 21 lat i dokłada Ci sie tata, babcia, wujek, ciocia, kuzyn, siostra i święty mikołaj?

PS. jak juz kupisz to pochwal się na forum

03.07.2009
13:54
[46]

raziel88ck [ Legend ]

kacperi12 - jesli chodzi o monitory to polece samsunga t220hd lub t240hd.

03.07.2009
13:55
[47]

kacperi12 [ Legionista ]

Snak... coś [25] tu jest cała prawda

03.07.2009
13:56
smile
[48]

kacperi12 [ Legionista ]

Tak jak kupię to na pewno dodam to do swojej sygnaturki... xD

03.07.2009
13:56
[49]

kacperi12 [ Legionista ]

dzięki raziel

03.07.2009
13:58
[50]

Snakepit [ aka Hohner ]

co nie zmienia faktu, że jestem człek pamiętliwy

i ciekaw jestem ile odłożyłes pieniędzy, a do tego chcesz sobie (albo zeby Ci kupili...) kupic komputer ktory jest poporstu bardzo źle złożony...

1. 4 powolne rdzenie
2. 8GB ramu jak 4 ledwo mozna wykorzystac w grach

jedynie grafa sie broni

03.07.2009
14:10
[51]

Pawlo94 [ Konsul ]

zloz sam tekiego kompa a powinno ci taniej wyjsc bo tacy gocie biora tez za zlozenie kompa ktore zajmuje pol godziny wez tylko 4 gb ramu i kup szybszy procesor np. 4x2,8 jak musisz miec 4 rdzenie jak nie to najmocniej C2D

04.07.2009
09:39
[52]

kajtek603 [ Konsul ]

co ty gadasz że za złożenie biorą kasę jak ja kupowałem kompa to nic nie brali za złożenie tylko płaciłem za sprzęt więc się pawlo mylisz :P

04.07.2009
10:23
smile
[53]

piotrek12345 [ Konsul ]

ja by tego nie kupił lepiej sam sobie złóż coś fajnego albo po prostu wybierz co chcesz i pójdź do komputronika ja tak zrobiłem i tez wydałem na same pudełko 4000 tysiące w styczniu tamtego roku na pewno za ta cenę sam złożysz sprzęt o wiele wydajniejszy niż to coś po licho 8gb ramu ? jeszcze 800mhz to już lepiej kupić większą ale na przykład 2gb o wiele lepiej na tym wyjdziesz , aha jedna przestroga nie kupuj radeona nie daj się namówić bo na tym forum każdy wmawia ze radeon jest lepszy tylko co z tego ze więcej pkt ma w 3d marku jak golnie w grach nie wykorzystuje wszystkich możliwości dlatego jest więcej fps tylko nvidia to potrafi pozdro

04.07.2009
10:46
[54]

piotrek12345 [ Konsul ]



jak za dużo to zmień obudowę :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.