
kacperi12 [ Legionista ]
Kupno nowego komputera... doradźcie [Proszę napiszcie cos to dla mnie ważne]
Doradźcie. Zamierzam kupić nowy komputer a starszy dam mamie bo jej się przyda. Odłozyłem sporo kaski trochę dołoży się tata, trochę mama i oczywiście dziadkowie. Po podliczeniu tego wszystkiego wyjdzie mi kwota wysokości 4000 zł. no i chciałem sobie kupic ten oto komputer:
Od dawna na niego polowałem i proszę jest! Moja prośba powiedzcie czy to jest dobry i wydajny sprzęt. Ale nie piszcie głupot typu: "Kup gdzie indziej" albo "Lepszy składak" . co do Allegro jestem pewny zamierzam tam kupić komputer. Po prostu doradźcie czy to jest dobry sprzęt
tosiek2142 [ Fixxxer ]
Wiesz,
Jak masz kasę to kup... Ja bym wolał zaosczędzić i kupić coś trochę słabszego... No nie wiem. Jak koniecznie chcesz 4 tys wydać to kupuj
Po prostu doradźcie czy to jest dobry sprzęt
Złom

Conspiracy1994 [ Konsul ]
Nie ma co doradzać. Ja bym go kupił bez większego namysłu.
A jeśli wolno spytać to ile +/- grasz dziennie.
kacperi12 [ Legionista ]
Gram około 3 godz dziennie czasami więcej czasami mniej
tosiek2142 [ Fixxxer ]
Aha no i pamięć, 8GB ale nie pisze jakiej marki.. pewnie jakaś chińszczyzna
Tak samo z dyskiem i obudową
Nie wiadomo jak obudowa chłodzi, ile wiatraków itp...
Grafika od Nvidii, no nie wiem czy takie dobre... Wolał bym wziąć np. od Asusa albo Gigabyte
I chcesz wydawać 4tyś zł na 3 godziny zabawy dziennie? Nie masz co z pieniędzmi zrobić?

kacperi12 [ Legionista ]
A szkoda... obudowa nie za bardzo mi sie podoba ale to dla mnie sie za bardzo nie liczy
AceHood [ Legionista ]
powiem ci tyle:taki komp ci na 10 lat wystraczy:D ale ja bym go nie kupil bo troche za bardzo "zbajerowany"
kacperi12 [ Legionista ]
Rozumiem... Ale narazie mój komp jest przeciętny i mało co na nim chodzi więc teraz chcę sie wybić i kupić naprawdę coś

Backside [ Senator ]
Komp jest oczywiście świetny, ale ja bym się 10 razy zastanowił czy chcę wydać tyle kasy na sprzęt (10 GHz to astronomiczna liczba, podejrzewam, że nawet za 2-3 lata gry nie będą tyle wymagały. Tak samo 8GB ramu, większość gier na luzie potrzebuje 2GB) . Maszynę, która Ci obsłuży hi-endowo najnowsze gry (i te które wyjdą za pół roku) kupisz z pewnością za mniej niż 3000 zł.
Jeśli sporo grasz, polecam kupić i b. dobrego kompa i Xboxa 360. Ja przez lata grałem na PC, gram do dziś i nie zamierzam przestać :), ale zobaczyłem ile jest fajnych gierek na konsolę (i jak fajnie gra się z kumplami na 2 pady :)), postanowiłem, że po ulepszeniu kompa sprawię sobie i tak cudo. To był zdecydowanie dobry deal :)
Conspiracy1994 [ Konsul ]
Jaki masz monitor ?

kacperi12 [ Legionista ]
no dobra powiem inaczej gram o wiele więcej dziennie na kompie (jakieś 6 godz) a 3 napisałem tylko tyle żebyście mnie nie uznali za maniaka albo nol-lajfa

s1ntex [ Generaďż˝ ]
coś.
tosiek2142 [ Fixxxer ]
No dobra posłuchaj mnie
Na moim kompie wszytk działa na max detalach płynnie (oprócz Crysis oczywiście) Ale ogólnie wszytkie gry z AA działają płynnie.
Za 3000 zł kupisz lepszego kompa od mojego, więc wiadomo wszytkie gry będą ci chodzić perfekcyjnie. Nie wydawaj 4000 zl skoro tak mało grasz... Strata pieniędzy.
A jak już jesteś taki uparty i kupisz, to chociaż dowiedz się ile obudowa ma wiatraków bo jak okaże się że tylko 1 z tyłu to sprzęt podziała kilka misięcy i się spali
Aha 6 godzin? Dupa Jasio pierdzi Stasio.
ehh poddaje się, tylko mowię ci że będzisz żałował

adrem [ Joker ]
[11]
kacperi12 [ Legionista ]
monitor dopiero kupię teraz mam: Hyundai Image Quest Q770 (Kwadraciak ) a jak kupie nowego kompa kupie takiego samsunga z tunerem TV nie jest to full- HD ale ma bardzo dobre paramenty
tosiek2142 [ Fixxxer ]
[9]
Backside 10GHz? To tylko reklama. Tak naprawdę to jest 2.66 ale procek ma cztery rdzenie czyli 2.66x4=10.64
kacperi12 [ Legionista ]
Tak, tak oczywiście dowiem się jaka obudowa itp.

QrKo_ [ ]
Grafika od Nvidii, no nie wiem czy takie dobre... Wolał bym wziąć np. od Asusa albo Gigabyte
Co prosze? :D
fresherty [ Jimi Hendrix Rules! ]
Procesor 4-rdzeniowy nadal wydaje mi sie niepotrzebny do gier.

kacperi12 [ Legionista ]
No ja też wolę Nvidiię !

karolzzr [ Generaďż˝ ]
AceHood ---> Jesteś w błędzie. Taki komputer wystarczy na max 2 lata. ( jeśli chodzi o gierki w wyższych rozdzielczościach ). Za 4 K to można coś takiego:
Intel Core 2 Quad Q9550
DFI LanParty DK X38 Heatpipe
GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO
Samsung 500GB
Gainward Radeon HD4870x2 GoesLikeHell 2GB DDR5
Pioneer DVR-216D
NZXT Alpha Classic Series
OCZ ModXStream Pro 600W
~4020 PLN esc.pl
Do tego za 2 wentyle do obudowy i będzie lux.

kacperi12 [ Legionista ]
"Procesor 4-rdzeniowy nadal wydaje mi się niepotrzebny do gier."
No tak ale ten komp ma mi służyć na długie lata :)
Imak [ Pretorianin ]
[9] -> procesor nie ma 10 GHz tylko jest to cztrerordzeniowy 2,66 GHz, patrząc na taki kit od razu bym się zdiechęcił.
[11] -> tak samo najpierw miałeś 18 lat, a potem 21 -> https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=9225640&N=1
kacperi12 [ Legionista ]
karolzzr:
"Samsung 500GB"
wiesz ja sporo instaluje na tym kompie więc potrzebuje co najmniej 1 Tera Bajt albo chociaż 750 GB
kacperi12 [ Legionista ]
[23] - Dobra dobra tam to napisałem żeby się odwalili lat mam 13 ana kompie gram około 6 godz dziennie

kacperi12 [ Legionista ]
Dobra skumałem że sprzęt jest zajebisty. O tych wiatraczkach się dowiem i o obudowie też
tosiek2142 [ Fixxxer ]
[25]
Zaraz powie że lat ma 17 i gra 5 godzin na kompie :D

kacperi12 [ Legionista ]
Tosiek jak chcesz mogę ci dać zdjęcie legitymacji szkolnej na której widnieje czarno na różowym że mam 13 lat (rocznikowo) i urodziłem się w: Myślenicach w roku 1996 dnia 24 listopada
Glazer [ Dux Limitis ]
wg tego sprzedawcy 4 rdzenie po 2,66GHz, to 10,64GHz :D Niezłe pranie mózgu
Konfiguracja karolzzr [21] jest znacznie lepsza (lepszy proc, dwie karty w Xfire i szybsze pamięci)
Imak [ Pretorianin ]
A tak wogóle to co ty tam będziesz miał na dysku, że aż TeraBajt jest ci potrzebny, 100 000 filmów, 100 000 000 MP-trójek i czy takie coś da się wogóle zapełnić?

tosiek2142 [ Fixxxer ]
[28]
Dobra daj

kacperi12 [ Legionista ]
Taki da się spokojnie sporo gierek ze stajni EA. Sporo filmów i muzyki do tego Age of Conan pl (32 GB) . Jakoś dam radę... xD
raziel88ck [ Legend ]
za taka cene za slaby proc, ilosc ramu zbedna, ogolnie nie kupilbym tego kompa, sam bym sobie lepszy zlozyl. Wystarczyloby w moim kompie wymienic grafe i proc i roznicy w grach bys nie zauwazyl w stosunku do tego kompa.
Spredawca twierdzi ze proc ma 10ghz? Albo sie nie zna, albo nabija w butelke naiwniakow.
kacperi12 [ Legionista ]
Tosiek sam się prosiłeś dam ci tylko za 2 min.
Mac94 [ TF2 Player ]
PROCESOR INTEL QUAD CORE Q8400 10,64GHz !! <------ Jap***dole jeszcze ktoś wieży w takie głupoty?
Komp niby dobry ale detale wszystkie prawie no-name czyli z dolnej pulki.
Ten co podał karolzzr (który jako jedyny napisał coś sensownego) jest bardzo dobry. Każda gierka ruszy na nim na max (oczywiście patrząc na jakiej rozdzielczości) .
Dużo instalujesz? Hm...czyli ściągasz z torrentów? ; P 500GB starczy na pewno. Z czasem dokupisz jeszcze jeden i będzie git.
tosiek2142 [ Fixxxer ]
10,64 / 4 =2.66
Jak mówiłem koleś reklamuje swój produkt jak się da, koniecznie chce sprzedać... Ciekawe tylko dlaczego...
A dopiero zaczaiłem że on składa kompy i sprzedaje

kacperi12 [ Legionista ]
Tosiek może być legitka bez foty bo próbowałem w Paincie przerabiać ale szkaradnie to wychodzi
tosiek2142 [ Fixxxer ]
Kacperi12 ---> Zobacz to:
Komp prawie że taki sam, tysiąc złoty mniej i do tego z monitorem.... Grafika może trochę słabsza ale ogólnie to brał to. Na pewno bardziej się opłaca z takim monitorem]
Weż nie rób z siebie błazna z tą legitymacją
kacperi12 [ Legionista ]
I dobrze bo i tak nie dało się przesłać fotki z komórki... xD w każdym razie nie potrzebuje monitora bo monitor kupie o wiele wiele lepszy osobno
Shaybecki [ Shaybeck ]
co za wątek ... sami specjaliści ... matko boska ...
tosiek2142 [ Fixxxer ]
Ludzie ratujcie mnie
najlepiej goscia ignorowac no do niego nic nie dociera

kacperi12 [ Legionista ]
Tosiek nie kumasz? Mi do jasnej cholery w monitorze chodzi przede wszystkim o tuner TV !!!
kacperi12 [ Legionista ]
dobra tak czy siak kupie tego kompa. Temat do zamknięcia!
el.kocyk [ Generaďż˝ ]
kacperi12 - toskowi chodzi o to, ze ten twoj komputer nie jest wart swojej ceny
lepiej kupic ciut slabszy za 1000 mniej + monitor opchniesz na allegro albo calkowicie zmienic konfiguracje tego co sobie wybrales
ty sie pytasz o rady a ignorujesz odpowiedzi
kup na allegro, ok, jak najbardziej, ale nie tego kompa
a jak wybrales i chcesz zebysmy Cie utwierdzili w przekonaniu ze dobrze robisz to zle trafiles, bo robisz zle:)
Snakepit [ aka Hohner ]
Masz 21 lat i dokłada Ci sie tata, babcia, wujek, ciocia, kuzyn, siostra i święty mikołaj?
PS. jak juz kupisz to pochwal się na forum
raziel88ck [ Legend ]
kacperi12 - jesli chodzi o monitory to polece samsunga t220hd lub t240hd.
kacperi12 [ Legionista ]
Snak... coś [25] tu jest cała prawda

kacperi12 [ Legionista ]
Tak jak kupię to na pewno dodam to do swojej sygnaturki... xD
kacperi12 [ Legionista ]
dzięki raziel
Snakepit [ aka Hohner ]
co nie zmienia faktu, że jestem człek pamiętliwy
i ciekaw jestem ile odłożyłes pieniędzy, a do tego chcesz sobie (albo zeby Ci kupili...) kupic komputer ktory jest poporstu bardzo źle złożony...
1. 4 powolne rdzenie
2. 8GB ramu jak 4 ledwo mozna wykorzystac w grach
jedynie grafa sie broni
Pawlo94 [ Konsul ]
zloz sam tekiego kompa a powinno ci taniej wyjsc bo tacy gocie biora tez za zlozenie kompa ktore zajmuje pol godziny wez tylko 4 gb ramu i kup szybszy procesor np. 4x2,8 jak musisz miec 4 rdzenie jak nie to najmocniej C2D
kajtek603 [ Konsul ]
co ty gadasz że za złożenie biorą kasę jak ja kupowałem kompa to nic nie brali za złożenie tylko płaciłem za sprzęt więc się pawlo mylisz :P

piotrek12345 [ Konsul ]
ja by tego nie kupił lepiej sam sobie złóż coś fajnego albo po prostu wybierz co chcesz i pójdź do komputronika ja tak zrobiłem i tez wydałem na same pudełko 4000 tysiące w styczniu tamtego roku na pewno za ta cenę sam złożysz sprzęt o wiele wydajniejszy niż to coś po licho 8gb ramu ? jeszcze 800mhz to już lepiej kupić większą ale na przykład 2gb o wiele lepiej na tym wyjdziesz , aha jedna przestroga nie kupuj radeona nie daj się namówić bo na tym forum każdy wmawia ze radeon jest lepszy tylko co z tego ze więcej pkt ma w 3d marku jak golnie w grach nie wykorzystuje wszystkich możliwości dlatego jest więcej fps tylko nvidia to potrafi pozdro
piotrek12345 [ Konsul ]
jak za dużo to zmień obudowę :)