GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Chłodzenie RAMu

03.07.2009
10:53
[1]

polak111 [ LOXXII ]

Chłodzenie RAMu

Doszedłem do wniosku, że wszelkie moje wcześniejsze problemy z wywalaniem gier do pulpitu oraz zawieszaniem się komputera wynikają z przegrzewających się kości RAM. Jak można je schłodzić nie zmieniając ich napięcia (mam OC procka)? Można gdzieś tam wetknąć w obudowę jakiś wiatraczek?

03.07.2009
10:56
[2]

Pawlo94 [ Konsul ]

Sa takie radiatory na pamieci moze kup takie i zaloz na bank tempy spadna ew. mozesz w sciance wentyl zamontowac ale on predzej na proca bedzie dmuchal niz na ramy

03.07.2009
10:56
[3]

wysiu [ ]

"Można gdzieś tam wetknąć w obudowę jakiś wiatraczek?"
Nie mamy pojecia jaka ani jak zagospodarowana masz obudowe. Ale na ram mozna przykleic radiatorki.

03.07.2009
11:05
[4]

polak111 [ LOXXII ]

"Zagospodarowanie mojej obudowy"

edit: Co do radiatorów, to moje pamięci nie są "gołe", tylko mają już tak jakby radiator.


Chłodzenie RAMu - polak111
03.07.2009
11:10
[5]

pawloki [ TSW KRK ]

skąd wiesz że z przegrzewania ramu?

03.07.2009
11:12
[6]

polak111 [ LOXXII ]

pawloki --> Bo wiem, że nie mogę go dotknąć, bo jest tak gorący.. jak wrzątek. Poza tym wczoraj wyłączyłem komputer, wyjąłem RAMy, ochłodziły się i znów je włożyłem i było git przez jakiś czas, dopóki znów się ostro nie nagrzały.

03.07.2009
11:14
[7]

Pawlo94 [ Konsul ]

to jest niemozliwe zeby tam sie cokolwiek przegrzewalo przy takich chlodzeniach na karcie procu jeszcze wentyl wyciagajacy jestes chyba zapalony Overcloackerem


P.S. Z ciekawości co to za karta i czy to nie chlodzenie zelman?

03.07.2009
11:16
[8]

Zgred [ WREDNY ]

Na ile podkręciłeś procka, jaki to procek z jakim zegarem chodzą RAMy i jakie to pamięci?

03.07.2009
11:20
[9]

Narmo [ nikt ]

Puść na całą noc test pamięci i sprawdź, czy jakieś błędy nie wyskakują. Jeżeli tak to przywróć ustawienia BIOSu do standardowych (czyli cofnij OC), odczekaj chwilę na wyłączonym komputerze i znowu przeprowadź test (conajmniej kilka godzin, a najlepiej tak ok 3 dni, jeżeli nie będzie błędów)

03.07.2009
11:20
[10]

polak111 [ LOXXII ]

Podam całą specyfikację komputera:

Intel Core 2 Duo E6550 [email protected] + Zalman CNPS 9700NT (chłodzenie)
Inno3D GeForce 8800GT 512Mb/256bit @ 670/1674/1944 (zwykły wiatraczek)
4GB (4x1GB) Geil Ultra 800Mhz CL4
Zasilacz Zalman 500W


Temperatury -->


Chłodzenie RAMu - polak111
03.07.2009
11:24
[11]

polak111 [ LOXXII ]

Chętnie bym cofnął to OC i dalej się z tym bawił jednakże nie mam z tym dużego doświadczenia, bo procesor podkręcał mi gościu, u którego składałem komputer.
Wszystko chodziło mi cacy dopóki nie przyszły te upały...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.