Revanisko [ Senator ]
Dowód osobisty
Zbliża mi się 18 i mam kilka pytań dotyczących dowodu ;p
Pytanie podstawowe:
Wniosek o dowód można złożyć przed 18 i odebrac po czy...?
Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]
Zdaje mi się, że tak.
garfield_junior [ ]
Jeśli wniosek złożysz przed ukończeniem osiemnastu lat, to wydaje mi się, że dowód będzie ważny przez 5, a nie 10 lat.
KrisK [ Pretorianin ]
Najlepiej złożyć w dzień skończenia 18 lub jakiś czas po. Wtedy nie dostaniesz dowodu tymczasowego którego będziesz musiał wymienić kilka lat później (koszt 30zł!)
Ziku90 [ Ziku ]
Z tego co pamiętam, to należy składać najwcześniej właśnie w dzień 18. urodzin.
HR@BIA [ dziad5 ]
Jak będziesz miał juz 18 to z dowodem niegdzie Ci sie nie pali przeciez browara sprzedadza Ci na legitkę szkolną :P
|kszaq| [ Legend ]
Z tego co pamiętam, to należy składać najwcześniej właśnie w dzień 18. urodzin.
Można wcześniej ale jak już zostało wspomniane dostanie się dowód tymczasowy.
Volk [ Legend ]
Najlepiej złożyć w dzień skończenia 18 lub jakiś czas po. Wtedy nie dostaniesz dowodu tymczasowego którego będziesz musiał wymienić kilka lat później (koszt 30zł!)
Dowod z wnioskiem zlozonym po ukonczeniu osiemnastego roku zycia tez trzeba wymienic (po 10 latach).
Ziku90 [ Ziku ]
|kszaq| ---> No czyli bez sensu w przypadku autora :] Chyba, że coś źle zrozumiałem.