
matirixos [ BLAUGRANA ]
Użytkownik mógł paść ofiarą fałoszowania oprogramowania...
Zainstalowałem aktualizacje do windowsa i nie mogę się pozbyć tego co widać na screenie ;/
Czy ktoś miał taki problem ?
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
Musisz kupić LEGALNĄ wersję systemu

matirixos [ BLAUGRANA ]
Jeremy Clarkson ---> Dzięki za rozwiązanie problemu
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
przecież wiem że na tym forum wszyscy mają wszystkie programy itp oryginalne, pewnie nawet nikt żadnej piosenki nieściągnie bo kupuje oryginalne płyty
No to tu nikt Ci nie pomoże
Next!
matirixos [ BLAUGRANA ]
Jeremy---> Może jednak ktoś miał taki problem i pomoże
beowulff [ Legend ]
Ja mialem, trzeba zadzwonic na info linie MS, i podac namiary na swojego win, klucz na pudelku cos tam zmieniaja i jest ok

pawloki [ TSW KRK ]
Ja mam wszystko oryginalne.
matirixos [ BLAUGRANA ]
beowulff --> mało śmieszne
beowulff [ Legend ]
? ja powaznie mowie...
Devilyn [ Arise from the ashes! ]
beowulff - tylko ten koleko ma pirata :P.
Kup oryginała - to jedyna pomoc na jaką możesz oczekiwać na tym forum. I dobrze.

gnoll [ Without brain ]
Ogólnie jest w necie jak tego się pozbyć, nawet w CHIP-ie o tym pisali - ale piratowi mówię tylko jedno - wyjdź.
PS Na pewno na tym forum są osoby które piracą - co nie oznacza że jak inni to robią to ty też możesz. Bo nie możesz.
ser pleśniowy [ Generaďż˝ ]
nie martw sie, ponoć na komisariatach często wyskakują im takie napisy.
mineral [ Senator ]
Było głupieć z aktualizacjami do lewego Windowsa to teraz cierp!
game fanatic [ Chor��y ]
Matrixos mój kolega miał taki problem i radze ci zrobić 2 rzeczy na początek odinstaloj aktualizacje z dodawania i usuwania programów a jak to nie pomoże to zrób kompowi wstecza czyli wejdż w pomoc i obsługa techniczna i wybierz przywracanie systemu , nastepnie przywroc sobie o dzien w ktorym zainstalowales aktualizacje
Maxblack [ SalieriMT ]
Można włączyć automatyczne aktualizacje, jednak trzeba zwracać uwagę, na to jakie się łatki instaluje... jedna z nich zawiera właśnie "sprawdzanie oryginalności oprogramowania".
Wystarczy to odhaczyć i zatwierdzić aby więcej o tą łatkę nie pytało i będzie ok.
Ostatnio gdy kumpel zainstalował tą łatkę.. to dodatkowo mu nawalił office xp.
Najlepszym wyjście jest zakup oryginała oczywiście :).
Gangstah [ Masz bober? ]
NIE POMAGAMY PIRATOM ! IDZ KUP WINDOWSA !
Naznaczony* [ Pretorianin ]
Już zrobione. Pewna osoba mi pomogła i to bardzo.
Wystarczyło wyłączyć automatyczne aktualizacje i zainstalować RemoveWGA i potem po resecie włączyć spowrotem aktualizacje.
Temat do zamknięcia.
Cytowane z innego forum.
gnoll [ Without brain ]
[17] Cóż jak widać zawsze znajdzie się jakiś Robin Hood XXI wieku i pomoże piratowi jak równy z równym. Co za kraj... :/

Dreadjudge [ Pretorianin ]
matirixos ---> jeżeli sposób beowulf'a uważasz za śmieszny, to radze zrobić format i wyłączyć automatyczne aktualizacje. Zawsze możesz też kupić oryginał, jeżeli chcesz mieć wszytkie aktualizacje. Są też usuwające to "aplikacje", ale wielu "użytkowników" nażeka na niestabilność systemu po ich użyciu. Dorzuce też, że wykazałeś się wyjątkowym "brakiem pomyślunku*" piszać akurat na tym forum, a nie jednym z dziesiątków innych, gdzie oczekiwaną pomoc otrzymałbyś w przeciągu paru minut i nikt by Ci nie wrzucał od piratow, choc oczywiście ja tez podpisuje się pod tym głosem.
Katane [ Useful_Idiot_ ]
Co za fala hipokryzji, zaloze sie, ze nawet 30% wpisujacych sie do tego topicu nie ma legalnego Windowsa.
Tal_Rascha [ Silent Tear ]
a co jest takiego niesamowitego w posiadaniu legalnego windowsa? nie da sie go zdobyc w tym kraju czy co?
gnoll [ Without brain ]
Katane [20]--> O jaką sumę chcesz się założyć ? Jeżeli o mnie chodzi to zakładam się o moje konto bankowe, kompa i kolekcję gier. To co zakładamy się ? Dla ułatwienia (?) możemy się założyć również o Offica. Jak mam któryś z tych programów piracki - to zabierasz wszystko.

Dreadjudge [ Pretorianin ]
Katane ---> cyknąłem przed minutą. Mam nadzieję, że to zmieni Twój światopogląd.
matirixos [ BLAUGRANA ]
Sory za głupi wątek i rozpętanie kłótni.
Nie każdy ma kase żeby kupować sobie Windowsa za pare set złotych i inne rzeczy.
ALe fakt głupio zrobiłem że na tym forum zrobiłem taki wątek. Z problemem sobie poradziłem.
Tal_Rascha [ Silent Tear ]
Nie kazdy tez ma kase by kupic sobie ferrari, czy to znaczy ze ma je krasc?
gnoll [ Without brain ]
matirixos ---> Nie każdy ma kase żeby kupować sobie Windowsa za pare set złotych i inne rzeczy.
Jestem w stanie zrozumieć jeżeli mówiłbyś o grze - ale Windows to podstawowa rzecz dla kompa na parę lat i warto w tym przypadku wydać te 200 - 300 zł. Poza tym zawsze jest Linux. A że czegoś nie obsługuje ? No trudno, coś za coś...
Gangstah [ Masz bober? ]
Ja sam mam Viste HP w Lapku i Viste ULTIMATE na PC , ktora dostalem za 30 zl ! Wiec mozna byc legalnym nawet za 30 zl ! A to ze ktos ma w dupie to niech spier^%$$ na linuxa
Naznaczony* [ Pretorianin ]
gnoll- rozumiem że cały czas chodzisz z przyczepioną plakietką ,,wszystko mam oryginalne" ?
gnoll [ Without brain ]
A co ? mam chodzić z plakietką "Jestem złodziejem" ? Widocznie wolę być uczciwym. Przynajmniej w przeciwieństwie do was nie dorabiam durnej ideologii do tego co robię (że walczycie z komercją, że was nie stać itp.) Z dwojga złego...
Przyczepiaj mi plakietki jakie ci się tylko żywnie podobają. Mi to lata :)
EG2006_43107114 [ Senator ]
Nie wiem jak można piracić dalej Windowsy. Ostatnio MS ma politykę rozdawania swoich systemów gdzie się da. Sam już wygrałem 2 Windowsy w konkursach. Do tego dochodzi masa programów typu Dreamspark (darmowy Server 2008), MSDNAA i programy dla profesjonalistów w które jednak bardzo łatwo się dostać (np. IT Pro Momentum, sam już złożyłem podanie i czekam na odpowiedź). Do tego dochodzą strony typu: na których sprzedają za póldarmo soft. Trzeba być idiotą, żeby piracić Windowsa.

Naznaczony* [ Pretorianin ]
Fajnie, że nie masz pieniądze na gry, niektórzy ich nie mają i muszą piracić. To samo się tyczy oprogramowania. O ile ja gier nie ściągam, to w przypadku programów, niestety muszę. Nie stać mnie żeby zapłacić 2000 $ dolców za głupi program. Głównie chodzi o programy graficzne.

smuggler [ Patrycjusz ]
Panowie, mam samochod... kto powie jak wywabic krew poprzedniego wlasciciela z tapicerki... bo po dobroci nie chcial oddac.
POMUSZCIE!
I tylko nie pierd... ze to kradziez, tylko dajcie dobre rady! Nie kazdy ma kase zeby sobie 126p kupic! WIecie ile wydalem na koke i dżamprezy?
.

Forgotten [ Pretorianin ]
Smuggler -> wypierz w zimnej wodzie z dodatkiem soli albo zetrzyj szmatka nasaczona slabym amoniakiem ;) aha i walnales paskudnego orta ;)
a tak na serio to zgadam sie z niektorymi wpisami wyzej - oryginalnego Windowsa mozna zrobyc bardzo latwo, ja obecnie uzywam Windows 7 RC ktory jest do sciagniecia ZA DARMO i mozna go uzywac przez rok.
gnoll [ Without brain ]
wypierz w zimnej wodzie z dodatkiem soli albo zetrzyj szmatka nasaczona slabym amoniakiem ;) ---> Nie pytam się skąd masz tą wiedzę :P
Naznaczony* ---> Powiedz mi KTO cię zmusza do korzystania z pirackich programów ? Pracodawca ? Uczelnia ? Jeżeli ktoś każe ci coś zrobić konkretnym programem nie zapewniając ci go lub jego alternatywnej wersji - masz ŚWIĘTE prawo żądać żeby to zrobili. Więc nie chrzań że ktoś cię zmusza do korzystania z piratów - nikt nie ma prawa do zmuszania kogoś do popełnienia przestępstwa.
Mateos44 [ Pretorianin ]
CONGRATULATIONS!
YOOOOU ARE A PIRATEE!!!!!!!!!
kociamber [ A Is To B As B Is To C ]
Sciagnales latke ktora sprawdza legalnosc windowsa, zrob przywracanie systemu na date sprzed aktualizacji tej latki. Jak bedziesz pobieral nastepnym razem latki, to sprawdzaj ktore instalujesz.
Z oryginalem jest mniej problemow.

halfmaniac [ Dr. Freeman ]
[20]
dave_mgs [ Generaďż˝ ]
Weź to tym wywal i już skończ.
EDIT:
Aaa, poradził se. Link niech już zostanie.
Igierr [ Isilven ]
smuggler - > zamrozić i wykruszyć. nie wiedziałeś o tym?
Naznaczony* [ Pretorianin ]
Naznaczony* ---> Powiedz mi KTO cię zmusza do korzystania z pirackich programów ? Pracodawca ? Uczelnia ? Jeżeli ktoś każe ci coś zrobić konkretnym programem nie zapewniając ci go lub jego alternatywnej wersji - masz ŚWIĘTE prawo żądać żeby to zrobili. Więc nie chrzań że ktoś cię zmusza do korzystania z piratów - nikt nie ma prawa do zmuszania kogoś do popełnienia przestępstwa.
No jasne kurwa...
Nikt mnie nie zmusza, ale ja CHCĘ z nich korzystać, bo nie stać mnie na oryginalne.
Pasi?
gnoll [ Without brain ]
Pasi. Tylko po co piszesz że musisz używać piratów? Widać że gó..o musisz, tylko masz taką zachciankę.
Tyle dobrego że przynajmniej wprost mówisz że kradniesz. Jeden jedyny plus a i to niezbyt dobry.
legrooch [ MPO Squad Member ]
Wszystkich podejrzanych użytkowników admin GOLa powinien kierować do policji.
Świat byłby wtedy prostszy.
Pieprzeni złodzieje.....
Katane [ Useful_Idiot_ ]
Dreadjudge --> Tak, po obejrzenie tego zdjecia zaczalem chodzic do kosciola i lozyc na cele charytatywne.
gnoll --> Teraz juz wiem, ze masz duzo oryginalnych rzeczy, dziekuje Ci za ta swiadomosc.
smuggler --> Swietne porownanie! I jeszcze ta krew... Ale w pewnym sensie rozumiem, ciezko wpasc na cos nowego po raz tysieczny piszaca to samo.
Gwoli scislosci, sam uzywam legalnego Windowsa od kilku lat - najpierw z MSDNAA, teraz W7 RC1.

gregol [ Junior ]
A teraz rączka do góry kto ma pirackie mp3 i zasysa filmy i seriale z netu..
śmieszni do łez, hipokryci!

smuggler [ Patrycjusz ]
Gregol - wedle tej zasady nikt kto wyniosl z pracy np. dlugopis nie powinien oskarzac zlodzieja, ktory mu podpierniczyl portfel, bo jest pieprzonym hipokryta.
Po drugie - jesli juz ktos cos tam sobie zassal to niech choc siedzi cicho i sie tym nie chwali, bo to co robia niektorzy tuaj przypomina sytuacje w stylu "nasrac komus na wycieraczke, zapukac i zazadac papieru toaletowego"...
Katane [ Useful_Idiot_ ]
smuggler --> wait wait, a gdzie twoje slynne "kradziez to kradziez i nie ma dyskusji"?
Porownywanie wyniesienia dlugopisu z pracy i sciagniecia filmu - nie ok, ale porownaine kradziezy samochodu z kradzieza Windowsa - jak najbardziej.
gregol [ Junior ]
smuggler -> sorry, ale obłuda części użytkowników GOLa zawsze mnie bawiła do łez. Nie jestem forumowym nolifem, więc z pamięci nie wymienię, a "śledztwa" mi się robić nie chcę. Ale jestem prawie pewien, że pewna część tych antypirackich szczekaczy z postów nad moim znajdzie się w wątkach o serialach, filmach, muzyce. Gdzie wprost się piszę o tym, że ten film się zassało z sieci.
I mądrze gadasz bo i ja tak uważam, "jesli juz ktos cos tam sobie zassal to niech choc siedzi cicho i sie tym nie chwali", tylko szkoda, że część użytkowników uważa, że kradnie się tylko gry i windowsa, reszty już nie...
Prosta zasada, nie kradniesz aut, możesz wypowiadać się negatywnie na ten temat i bawić się w moralizatora. Kradniesz jakąkolwiek własność intelektualna, to stul pysk i siedź cicho bo się ośmieszasz. (Oczywiście mówię to w eter do tych co powinni się czuć winni a nie bezpośrednio do Ciebie, smuggler)
Co nie zmienia faktu, że założyciel wątku jest w moich oczach głupcem. Bo są rzeczy którymi się nie nie chwali.. I kropka.
wysiak [ Legend ]
gregol, a widzisz, a moze jednak zamiast oskarzania wszystkich rowno o zlodziejstwo i hipokryzje warto byloby zrobic to sledztwo, a nie "byc prawie pewien"? Bo jesli jest wyzej choc jedna osoba, ktorej w tamtych watkach nie znajdziesz, to obrazasz ja mocno.
gregol [ Junior ]
wysiak ->"obłuda części użytkowników GOLa"; "że część użytkowników"; "co powinni się czuć winni". Przeczytaj jeszcze raz mojego posta, bo nie oskarżam "wszystkich równo". Wiem co piszę i jeśli jest tam taka osoba a na pewno jest, gorąco w to wierze. To znajduje się w tej drugiej części i w żaden sposób nie powinna czuć się urażona. Bo to nie do niej kieruje swoje słowa.
Tychowicz [ D'oh ]
Mnie po prostu rozwala podejście niektórych do piractwa.
Zawsze wydawało mi się to proste, nie masz kasy - nie masz produktu. I tyle. Stać cię na komputer, internet ale na samego windowsa już nie? Trudno, pracujesz/grasz na linuxie dopóki nie uzbierasz. Chcesz używać drogich programów graficznych (nikt cię do tego nie zmusza) - zbierasz i czekasz.
Ale i tak nic nie przebije idiotów którzy piracą MS Office, gdy w necie bardzo łatwo znaleźć świetny i darmowy Open Office.
gregol - o ile mi wiadomo (nie jestem na 100% pewny) ale ściągnięcie serialu wyemitowanego już w telewizji nie jest przestępstwem.
wysiak [ Legend ]
gregol --> Zwyczajnie nie rozumiem, dlaczego w takich watkach zawsze musza sie znalezc tacy obroncy piratow, na zasadzie "przeciez wy to wszyscy tez zlodzieje, to jak smiecie krytykowac". Dajecie przez to jasny sygnal kolejnym pytajacym, ze "ten zapis w regulaminie to niby tam sobie jest, ale to tylko dla formalnosci, takie piwo 'bezalkoholowe', tu i tak wszyscy jada na piratach, tak ze jak ktos ma jakies pytanie, to smialo walcie w ciemno, a tymi hipokrytami sie nie przejmujcie.. tu sami swoi".
Przede wszystkim ten watek powinien zostac skasowany zaraz po zalozeniu, z obcieciem rankingu autora (no sorry, ale jak ktos po 4.5 roku nie zna regulaminu... a moze wlasnie zna, ale ma w dupie, bo wie, ze i tak zawsze znajda sie obroncy, w osobach 'krytykantow hipokryzji', udowadniajacy, ze 'i tak wszyscy kradna'?), bo to, ze famie faq, to chyba dla kazdego jest oczywiste.
Taki jest twoj cel, uczenie ludzi, by ignorowali faq, gregol? Bo do tego sie to sprowadza.
gregol [ Junior ]
Dla mnie ten wątek, powinien zaraz po pojawieniu spłynąć w czeluści archiwum. Zwyczajnie nikt tu nie powinien się dopisywać.
Znam faq i znam odpowiedź na pytanie autora. Ale z połączenia tych dwóch rzeczy wychodzi mi jedno. Nie dopisuj się, nie odpowiadaj. Jakbym miał w dupie faq, to bym autorowi odpowiedział i poradził co zrobić z tym problemem, tyle..
A nie uważasz, że większym sygnałem dla piratów, że na tym forum leje się na ten zapisek. Są wątki w których się mówi wprost o zassanych filmach/serialach z netu?
I dla jasności nigdzie nie bronie pana pirata, sam go określiłem mianem głupca [47], jedyne co robię to wygłaszam opinię na temat śmieszności podejścia do piractwa na tym forum.
gnoll [ Without brain ]
gregol ----> Dopóki NIE udowodnisz komuś że jest właśnie hipokrytą to NIE masz prawa mówić nawet że tylko niektórzy na ty wątku tacy są - nawet jeżeli to jest prawdopodobne. Jeżeli masz dowody to pokaż palcem tą osobę i pokaż te dowody a nie mów "Że pewnie PRAWIE WSZYSCY..." Proste ? Masz dowód - oskarżaj. Nie masz - to siedź cicho. Bo na razie tylko ty się ośmieszasz.
gregol [ Junior ]
gnoll -> mam życie poza internetem i forum GOLa i nie mam zamiaru spędzić sporej części swojego czasu na przeglądanie każdego topica o filmach i serialach.
Nie oskarżam konkretnych osób, więc nie mam zamiaru zabezpieczać się dowodami. Choć trochę liczę, że do kilku osób, które nazywam hipokrytami, moje słowa trafiły i zastanowią się przed kolejnym ganieniem kogoś za piractwo a w kolejnym wątku je pochwalą.
Nawet jeśli się pomyliłem i w tym topicu takiej osoby nie ma, to nie powiecie mi chyba, że na GOLu takiej osoby a nawet wielu nie uświadczysz. Więc mogę napisać, że powinienem napisać zamiast " z postów nad moim", słowa w stylu "wątków jak ten". Tu mój błąd,
sajes [ Jagiellonia Bialystok ]
Pobawiłem się w zawodowego no-life, bo mam dzisiaj straszną zmułę, obadałem jedynie jednego usera i z 5 wątków serialowych z góry kategorii, więc może być więcej.
Gangstah [ Level: 2 - Pimp ]
NIE POMAGAMY PIRATOM ! IDZ KUP WINDOWSA !
[16]
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8957304&N=1
[3] , [7]
;]
gnoll [ Without brain ]
OK fakt są osoby które tak robią - tylko powiedz mi - co z tego ? Oprócz tego że takie osoby można ochrzanić co to daję ? Przyzwolenie na piractwo ? Bo mi twoja wypowiedź pachnie tym że "skoro inni to robią to czemu ja nie mogę ? " Chociaż od razu mówię - chciałbym się mylić.
Poza tym mówicie cały czas o filmach i mp3 które ściąganie w świetle prawa na własny użytek jest LEGALNE - a zaczęliśmy rozmowę od pirackiego Windowsa który jest NIELEGALNY.

$Respect$ [ chłopak z pokoju 309 ]
beowulff
Ja mialem, trzeba zadzwonic na info linie MS, i podac namiary na swojego win, klucz na pudelku cos tam zmieniaja i jest ok
pawloki
Ja mam wszystko oryginalne.
matirixos
beowulff --> mało śmieszne
matirixos > żal
gregol [ Junior ]
gnoll -> "Poza tym mówicie cały czas o filmach i mp3 które ściąganie w świetle prawa na własny użytek jest LEGALNE ". Proponuje zaznajomić się z prawem troszeczkę...
sajes -> :) dzięki!
Herr Pietrus [ Senator ]
Ale po cio? Przecież wiadomo, że jak coś nie jest ujęte w kodeksie karnym, jak nie zostało skryminalizowane, spenalizowane i grozi ci za to min. 5 lat odsiadki, to jest legalne ;-)
Nie wiesz, że na GOLu są sami wybitni juryści?
Sam kilka razy pisałem o panujacych tu pozorach przestrzegania regulaminu i tępienia piractwa. ( liga rFactor i jawne porady - sciagnij cukierka" ) Jeśli mam być dokładny - uderza mnie najbardziej nawijanie o moralnym aspekcie kradzieży oprogramowania. Ściaganie serialu jest moralne? Z tego, co pamietam, fakt wyemitowania, uznawany za wyemitowanie gdziekolwiek na swiecie, nie jest też taki oczywisty...
Swoją drogą, to ciekawe socjologiczne zjawisko. Kradzież tego, na co nas stać, jest kradziezą, tego, na co nas nie stać, ale co jest nam potrzebne - bo umówmy sie, rozwój kulturalny jest niezwykle istotny, i nie każdego stać na płyty po 40zł - kradziezą nie jest i nadal jest uznawana za romantyczny, wzniosly bunt. Oczywiście kradzieżą jest też kradziez tego, na co nas nie stać i co obiektywnie nie jest nam potrzebne - więc ferrari to zly argument, do wszystkich zaś trafi jakiś Fiat Grande Punto... ;-)
NIKT tu nie jest świety, chyba, zę zarabia krocie, ale to garstka, więc... prawie nikt tu nie jest świety. I dlatego jedyna słuszna reakcja jest ignorowanie takich wątków.

gnoll [ Without brain ]
gregol ---> Zaznajomiłem się i z tego co widzę policja czy inne organy prawa NIE będą ścigać osób jedynie ŚCIĄGAJĄCYCH mp3 czy filmy, co najwyżej twórcy mogą to robić ale też nie do końca - więc zwracam ci honor ale też nie do końca ;)
Jeżeli by to było faktycznie jasno sformułowane czyli jeżeli ściągasz i nie udostępniasz = jesteś legalny - to do takich osób nic nie mam choć raczej niespecjalnie by mi się to podobało jakby ktoś miał 10000 + MP3 i 1000+ filmów "na własny" użytek :)
Ale nadal ściąganiu i udostępnianiu programów będę się sprzeciwiał. I koniec. I nie będzie mnie obchodziło czy ktoś jest pod tym względem hipokrytą czy kimkolwiek innym.
Rzekłem.
PS Masz tu link do artykułu z którym się zaznajomiłem

Widzący [ Legend ]
A jak uda wam się ściągać sensowną ilość utworów chronionych prawem autorskim bez udostępniania (czyli rozpowszechniania)? Jaka sieć wymiany promuje pijawki?
gnoll [ Without brain ]
Widzący ---> Podejrzewam że Rapidshare i tym podobne.
gregol [ Junior ]
gnoll -> Ale nadal ściąganiu i udostępnianiu programów będę się sprzeciwiał. I koniec. I ja się po stokroć z Tobą zgadzam w tym zdaniu. Ale nie będę nikogo ganił, co najwyżej taki wątek przemilczę, bo niestety święty nie jestem. Choć, jako że staram się być człowiekiem myślącym, nigdzie nie uświadczysz na publicznych stronach jasnego świadectwa na to.
A co do prawa autorskiego. To szkoda, że ono ma tyle furtek i nie dociągnięć. Bo niby jasne, a tak naprawdę da się wszystko. I w konsekwencji w Polsce na wydawaniu płyt nie zarobisz.
Widzący -> mogę się mylić, bo dokładnie nie pamiętam, ale chomik wykorzystuję lukę w prawie. Mówi ona mniej więcej o tym, że jak posiadasz kopie w rodzinie lub od bliskiej Ci osoby to jest to legalne. W zamyśle chodzi o to, że kupujesz z dziewczyną płytę i nie musicie mieć 2 płyt, Ty masz mp3 na kompie ona oryginał w domu. Luka jest wykorzystana w ten sposób, że na chomiku masz zaproszenia. Więc zapraszasz przyjaciela. Więc o ho! już luka wykorzystana. A na rapidzie są hasła. Czyli dajesz płytę, zabezpieczasz hasłem, dajesz hasło "przyjacielowi".
gnoll [ Without brain ]
Chodzi też o to że w P2P programy są tak skonstruowane że jak ściągasz i nawet jak nie chcesz to i tak jednocześnie udostępniasz, a w Rapidzie jest to zwykłe ściąganie pliku z serwera, tak jakbyś miał ściągnąć instalkę Winampa z www.dobreprogramy.pl - choć mogę się mylić.
Tymbarkus [ Konsul ]
Najsmieszniejsze jest to, ze jesli sciagne z rapida Windowsa, to staje sie pieprzonym zlodziejem, przez ktorego pracownicy Microsoftu nie maja co do ust wlozyc, bo zamiast kupic to sciagam. Ale jesli juz zassam film, to wszystko jest ok. Terminator 4 zostal przeciez nakrecony przez jakis zapalencow, produkcja kosztowala ich tyle co pare Vifonow dla Bale'a, wszystko zrobili 4fun, a kase drukuja na starym Epsonie.
ProTyp [ Pretorianin ]
Dreadjudge
To zdjęcie to ty zegarkiem robiłeś? Bo taka jakość że wow XD
Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]
wiem ze dlugie ale moze kogos zainteresuje jaka faze dajecie sobie wkrecac w imie ochrony patentow praw autorskich i innego bla bla
gnoll > zapraszam na politechnike i zazadaj zeby ci udostepnili autocada, mathcada, sofistika itp skoro masz w nich robic rysunki i obliczenia, a jak nie to zrob to w jakims otwartym odpowiedniku (jak znajdziesz) i oddaj go prowadzacemu upierajac sie przy swoich racjach, powodzenia w sesji:]
idealy ideami ale w zderzeniu z realiami wygrywaja te drugie
wg mnie dla kraju i gospodarki lepsze jest 100 inzynierow wyksztalconych na piratach niz 0 bez tych umiejectnosci
chociaz jak sie glebiej zasanowic jakby tak kazdy z nich (ja tez:]) zrobil te projekty recznie bez kompa sposobami sprzed 20lat to moze by wiedza choc troche dorownali ludziom sprzed 20 lat