Duto ver.2.1 [ Konsul ]
Czy od tego cos moze sie zepsuc?
Grałem sobie na X'ie, a tu nagle sruuu i nie ma pradu w calym domu. Czy od takiego wyłączenia Xbox może sie zepsuc? Jakby co to gra nie była w trakcie ładowania.
charlie1804 [ Centurion ]
nie powinno ale nigdy nic nie wiadomo
^_CHazY•_•chAZz._^ [ DisturbeD_RuleZz ]
mozesz miec potem problemy z "pamiecia", oprocz tego raczej nic
Duto ver.2.1 [ Konsul ]
Więcej zdań by sie przydalo.
Duto ver.2.1 [ Konsul ]
up
razor19957 [ Pretorianin ]
jak masz konsole podlaczona do listwy która ma uziemienie ( takie bolce ) to nic sie nie stanie :)
Bajt [ Ariakan ]
Ostatnio mialem taki przypadek. Konsoli nic sie nie stalo.
kubomił [ Michael ;( [*] | ;* KCMJ ]
Małe prawdopodobieństwo.
lukas_gab [ Legionista ]
Nieprawda, listwa nic nie daje, a jedynie zabezpiecza przez przepięciem, wyładowaniem elektrycznym. Każde urządzenie może się spalić od nagłego spadku napięcia. Niektóre sprzęty są na to mniej wyczulone, jak np, żarówka któa świeci na 220V na 250V czy na 160V ( wszystkie te wartości zobaczyłem u mnie w gniazdku po podłączeniu 12KW lamp ;p ), jednak są też rzeczy któych wytrzymałość jest mała, jak diody, procesory, układy programowalnei jeszcz ejeszcze troche tego gowna .... Faktem jest ze do koncoli prąd dostarcza zasilacz a z zasilacza wychodzi prąd o stałej charakterystyce, jednak do zasilacza trafia prąd z gniazdka.Tutaj powstaje problem, ponieważ w Polsce są w niektórych liniaj zaniki napięcia, wachania czy poprostu brak prądu. W takim przypadku w sanej sytuacji może dojść do uszkodzenia zasilacza. Zasilacz ma swoje zapezpieczenia w postaci przekaźników zaniku fazy, i bezpieczników więc teoretycznie żaden spadek ani skok mu nie groźny a jedynie owemu zabezpieczenie które jest niestety jednorazowe i po każdym zadziałaniu należy wymienić w serwisie jak poduszkę powietrzną ( no... każdy kto nie jest alkocholikiem i łapy mu sie nie częsą sam sobie przelutuje bezpiecznik ... ) Jednak bezpiecznik może nie zadziałac i spalić zasilacz co jest mało prawdopodobne, jak i może spalic sie konsola mimo wszystko jednak jest to możliwe ale w postaci promili, tak więc głównie chodzi tutaj o zabezpieczenia zasilacza. Pamiętajcie ze jak bezpiecznik wywali nie dotykać potów ponieważ niedziałający zasilacz trzyma napięci w sobie prze ok 1dzien lub do rozładowania ! Mimo ze jest to mały prąd na poziomie miliaper to jak dotkniesz kondziola to potrzepie cię od 24-500V ;p Jak ktoś się martwi o konsole lub ma bardzo częste zaniki proponuje kupić UPS. UPS zasila z bateri lub ultrakondesatorów urządzenie po wyłączeniu prądu prze którki czas. Komputery chodza na takim UPS od 10min do 1-2H W tym czasie można bezpiecznie konsole wyłaczyc po bożemu.UPS posiada własne zapezpieczenia typu "ESY" i dlatego nawet jak zanotuje spadek napięcia to sie nic mu nie stanie, anawet jesli to wystarczy pociągnać wajche bezpiecznika i znów działa.
Reasumując jest to mało prawdopodobne, ale jest. Jak cos sie spali to na 90% PSU. Jak chcesz wykluczyć niebezpieczenstwo i żyjesz w niestabilnym rejonie energetycznym zaopatrz się w UPS. Mówi wam to jak dobrze pójdzie student elektroniki, a nie człowiek co mysli ze uziemienie pomoga w zachowaniu napięcia ... Osobiście się tym nie przejmuje, bo prawdopodobienstwo uszkodenia jest małe w moim regionie, jednak kuzyn ma takie wachania napiecia ze mu się telewizor wyłancza co chwile bo napięcie spada z 130V do 120V więc ma sprzęty na UPS'ach. W momencie 230V UPS sie laduje i doprowadza prąd do urządzenia, jak jest wachanie/zanik jedzie z baterii. Dziękuję za uwagę.
aiMa [ Pretorianin ]
Owszem może coś się stać ale jest to mało prawdopodobne.
Prędzej stanie się coś takiego z PC'tem może paść system i pokazać się nam Blue Screen : )
i trzeba robic format i nowy system.
Ryzyko jest zawsze ale w tym przypadku małe : )
AcMilan1899 [ Pretorianin ]
Ja słyszałem że ktoś w New Yorku podłączył sobie właśnie Xboxa 360 i miał podbnie jak ty tylko że całe miasto skończyło bez prądu, a w przypadku takiego miasta to są wielkie straty pieniężne. A potem FBI szukało kto za to wszytko jest odpowiedzialny. Znalazło tego gościa i skazali go na śmierć!!!!!
Wiec lepiej uważaj i mniej graj bo moze stac sie tak samo z toba tylko ze zamiast kary smierci dostaniesz dozywocie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lukas_gab [ Legionista ]
Skazany to możesz być ty za głupotę i to w fazie embrionalnej .... Skazania takiego nie było, a co najwyżej mógł być pociągnięty do odszkodowania prowider prądu ... Nikt nikogo za nic nieumyślnego nie został skazany na smierć ...
AcMilan1899 [ Pretorianin ]
Widać ze znasz się na żartach .....xD(to jest oczywiście ironia. Tak naprawdę mam na myśli że nie znasz się na żartach)
Duto ver.2.1 [ Konsul ]
[13]--> Zaskakująco trudno wyczuć w tym zdaniu ironię.
lukas_gab [ Legionista ]
W takim razie przepraszam. Na każdym innym forum bym to zrozumiał jednak tutaj biega tylu trolli ze zakładam, że każdy jest naprawde głupi ;p Mówię tutaj wel. kolega chcący opylić PS2 za 1kzł i ciągle podnoszący cenę "ku zachęcie", dywagacje nt. złożoności obsługi konsoli, na temat skasowania gry z psp któa ma licencje .... czy odtwarzaniu gier z psp na xboxie ;p Nie wspominajomc o strzegulnie poprownej polszczyzny tych wrzelako obdażonych intelygencjom juseruw. Tak więc miło mi ze spotykam kogoś normalnego kto nie nazywa uziemieniem wystającego bolca i wierz ze indukcyjnie, bądź z fal elektromagnetycznych utrzymuje napięcie ;p
AcMilan1899 [ Pretorianin ]
Oki spoko, ale i tak mogłem tego nie pisać. Sorry ja też!!!