GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

10,000zł do wygrania

12.06.2009
08:32
[1]

k3master [ Centurion ]

10,000zł do wygrania

Hej,
Piszę właśnie rozprawkę o konkursach.
Potrzebuję "nadrobić" część badawczą :-)

Jeśli mogę prosić to wpiszcie swoje odpowiedzi na poniższe pytanie:

1. Gdybyś mógł wygrać 10000zł to ile byś maksymalnie przeznaczył na wejście do gry wiedząc, że szansa na wygraną jest jak 1:300.
a) 9 zł
b) 30 zł
c) 60 zł
d) 90 zł

z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

12.06.2009
08:34
[2]

Ziecik [ Sword ]

b) 30zł

12.06.2009
08:35
[3]

graf_0 [ Nożownik ]

Zgodnie z zasadami matematyki "opłacalne" jest wejście do gry za maksymalnie 30.

12.06.2009
08:39
[4]

k3master [ Centurion ]

graf_0
O jakiej zasadzie matematyki mówisz? :-)

12.06.2009
08:45
[5]

sebu9 [ O_o ]

O jakiej grze właściwie jest mowa i dlaczego prawdopodobieństwo wygranej jest stałe?
Jeśli to coś w rodzaju lotka to powinno się ono zwiększać. W przeciwnym razie stawiam 9 złotych :D

12.06.2009
08:45
[6]

graf_0 [ Nożownik ]

Kurcze, nie pamiętam konkretnych nazw, ale aby inwestycja miała sens to oczekiwany zwrot z inwestycji musi być większy niż zainwestowana suma*prawdopodobieństwo wygranej.
W tym przypadku 10000 > 30*300. Więc opłaca się zapłacić 30 zł.

12.06.2009
08:51
[7]

k3master [ Centurion ]

no niby ma to sens, ale tak naprawdę to inwestujesz tylko raz, a nie 300 razy :-)

OK ale trzeba mi więcej głosów żeby "badanie" miało sens :-)
z góry dziękuję za wpisy!

12.06.2009
09:16
[8]

EnX [ White Dragon ]

9 zł ponieważ zawsze szkoda mi było pieniędzy wydawać na gry liczbowe, no czasami "puszcze" lottka za 2zł :p
Wchodząc do gry i wydając 30 zł na start i wiedząc że nie ma się szans na wygraną jest imo dziwne.
1:300 jest naprawdę znikomą szansą na wygranie.

12.06.2009
09:20
[9]

k3master [ Centurion ]

Skoro grasz w totka to wiesz, że tam jest szansa jak 1:13mln :-) to jest dopiero znikoma szansa :-)
ale dziękuję za wpis! pozdrawiam

12.06.2009
09:25
[10]

SULIK [ olewam zasady ]

ja bym mogl wejsc za 9 lub za 30 zl
wiekszych stawek bym nie stawial w przy szansie 1:300

12.06.2009
09:42
[11]

k3master [ Centurion ]

ok dzięki.
Póki co stawka 30zł przoduje.

12.06.2009
09:44
[12]

Jim Raynor [ ciasteck ]

b) 30zł

12.06.2009
09:47
[13]

muczaczos94 [ Konsul ]

a

12.06.2009
09:48
[14]

lukaszop [ Konsul ]

b

12.06.2009
10:01
[15]

k3master [ Centurion ]

ok dzięki.
Póki co mamy:
5 głosów za 30zł
3 głosy za 9 zł.

To ciągle mało :-)

12.06.2009
10:04
[16]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

9 złotych bo po co więcej jak szansa na wygraną jest ciągle ta sama?

12.06.2009
10:05
[17]

Fett [ Avatar ]

30zł:)

edit. Jeremy - słusznie .... :|

12.06.2009
10:07
[18]

grubach [ .:zDolny Śląsk:. ]

30zł

12.06.2009
10:08
[19]

k3master [ Centurion ]

Dzięki Panowie,
Jeremy - może pytanie jest źle skontruowane, ale dotyczy ono sytuacji, gdy nie byłoby wyboru różnych stawek, tylko jedna. I właśnie o tą jedną, maksymalną jaką byś "poświęcił" jest pytanie :-)
dzięki!

12.06.2009
10:10
smile
[20]

Marcinwin [ Konsul ]

Ja bym dał 90 dych.

1:300 to teoretycznie mało, ale biorąc pod uwagę stosunkowo duża wygrana 10 k to dużo. niecałe 100 zł bym dał, jak bym miał okazję, chociaz 90 to dużo pieniędzy, 1 % z ew. wygranej.

Jak bylo Los Milionos, do wygrania milion, los kosztował 20 zł (kupiłem dwa), a liczba losob ograniczona chyba do 50 tys, a do tego bylo 5x milion chyba i 10x 500 K itd ...

1:300 przy 10 tys. to STOSUNKOWO bardzo duże prawdopodobieństwo wygranej. Moja odpowiedz do D) - 90 zł.

12.06.2009
10:10
smile
[21]

Sqater po Liftingu [ Generaďż˝ ]

30 zł

12.06.2009
10:18
[22]

k3master [ Centurion ]

Marcinwin - gratulacje jesteś pierwszy ze stawką 90 zł :-)

Sytuacja póki co wygląda następująco:
a) 9 zł - 4 wpisy
b) 30 zł - 8 wpisów
c) 60 zł - 0 wpisów
d) 90 zł - 1 wpis

Dzięki! Liczymy dalej!

12.06.2009
10:21
[23]

adrem [ Mroczny Rycerz ]

Ja bym dał 90 dych.

900 zł byś dał? Nieźle! :P

Ja bym dał 9.

12.06.2009
10:29
[24]

mac2000 [ Konsul ]

Skoro mogę za 9 wygrać tyle samo co za 90 to wybieram 9.

12.06.2009
10:30
[25]

l3miq [ Konsul ]

0zł

12.06.2009
10:39
[26]

GROM Giwera [ One Shot ]

60zł

mac2000 - Analfabetyzm wtórny?
W pytaniu chodzi o to czy:
Jeżeli stawką wejściową byłoby 90 zł czy byś zagrał?
Jeżeli stawką wejściową byłoby 60 zł czy byś zagrał?
itd.

za ile byś wszedł gry, wszyscy płacą tyle samo.

12.06.2009
10:40
[27]

Punk z Woodstocku [ Generaďż˝ ]

a

12.06.2009
10:42
[28]

k3master [ Centurion ]

GROM Giwera - dzięki, dokładnie o to chodzi.

Update:
a) 9 zł - 6 wpisów
b) 30 zł - 8 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

12.06.2009
10:43
[29]

Orrator [ Pretorianin ]

30zł I think

12.06.2009
10:44
[30]

Lysack [ Przyjaciel ]

skoro szansa na wygraną się nie zmienia to oczywiście 9zł :)

i za więcej bym nie zagrał :)

12.06.2009
10:51
[31]

RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]

30zł

12.06.2009
10:58
[32]

Kozi89 [ Legend ]

Waham się... Ale niech będzie a)

12.06.2009
11:05
[33]

k3master [ Centurion ]

dzięki za wpisy!

Update:
a) 9 zł - 7 wpisów
b) 30 zł - 10 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

12.06.2009
11:12
[34]

Mipari [ Senator ]

a

12.06.2009
11:22
[35]

gregol [ Junior ]

Słabo wierzę w swoje szczęście we wszelakich losowaniach. Więc albo bym stwierdził, że 9zł to za dużo albo dał max te 9zł, na pewno nie więcej.

12.06.2009
11:26
[36]

drifter. [ Pretorianin ]

b) 30 zł

12.06.2009
11:36
[37]

k3master [ Centurion ]

OK no to wygląda to na razie tak:
Update:
a) 9 zł - 9 wpisów
b) 30 zł - 11 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

Zapraszam innych do wypowiedzi!

12.06.2009
11:37
[38]

InterPOL [ Majster ]

Nie zagrałbym

12.06.2009
11:38
smile
[39]

Herman_ [ Generaďż˝ ]

30 złociszy ;)

12.06.2009
12:17
[40]

k3master [ Centurion ]

Update:
a) 9 zł - 9 wpisów
b) 30 zł - 12 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

:-)

12.06.2009
12:21
[41]

Behemoth [ Rrrooaarrr ]

a) 9zł

Szkoda, ze nie ma opcji: "nic".

12.06.2009
12:24
[42]

ArtoseruS [ The Big Stone ]

Też bym dał 30zł. Kwota mniej więcej po środku. Opłacalne nawet.

12.06.2009
12:24
[43]

Lethos. [ Generaďż˝ ]

9 zł. I tak z moim szczęściem szansa na wygraną jest marna, więc lepiej nie ryzykować utraty większej sumy

12.06.2009
12:39
[44]

bezimienny3 [ Generaďż˝ ]

a) 9zł

12.06.2009
12:53
[45]

WheZY [ Niepoprawny Romantyk ]

a)

Mam pecha więc nie ryzykuję ^^

12.06.2009
12:55
[46]

miczek2008 [ Generaďż˝ ]

b) 30zł

12.06.2009
13:01
[47]

k3master [ Centurion ]

:-) super, dzięki!

Update:
a) 9 zł - 12 wpisów
b) 30 zł - 14 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

12.06.2009
13:01
[48]

Coy2K [ Veteran ]

9zł

12.06.2009
13:06
[49]

===Schejkimenn=== [ Legend ]

a) 9 zł

12.06.2009
13:24
[50]

Rares [ Melancholik ]

30 zł.

12.06.2009
13:26
[51]

Salado. [ Generaďż˝ ]

9 zł

12.06.2009
14:19
smile
[52]

TiGeReK [ OniichaN ]

a) 9 zł

Za więcej na pewno nie, ponieważ nie wierzę w "darmową kasę" :P

12.06.2009
14:21
[53]

k3master [ Centurion ]

Ok dzięki za kolejne zgłoszenia.

Obecnie sytuacja jest następująca:
Update:
a) 9 zł - 16 wpisów
b) 30 zł - 15 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

12.06.2009
14:26
[54]

ksips [ Legend ]

30 zł.

12.06.2009
17:15
[55]

k3master [ Centurion ]

a) 9 zł - 16 wpisów
b) 30 zł - 16 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

Może jeszcze ktoś chciałby się dołaczyć?
Brakuje jakieś 80 osób żeby "badanko" miało sens :]
dzięki z góry!

12.06.2009
17:19
[56]

Darth Father [ Chicago Blackhawks ]

b

12.06.2009
17:19
[57]

bezi 47 [ Cowboy From Hell ]

9 zł

12.06.2009
17:28
[58]

ddza [ WasabiHubert ]

Jeżeli dobrze wnioskuję to szansa jest 1x300 czyli na 300 osób wygrywa jedna. Więc jeżeli zagra 300 osób za 9zł= 2700zł, analogicznie 30x300=9000. Reasumując komu by się opłaciło przeprowadzić taki konkurs? :)

Co nie zmienia faktu, że dałbym 9zł.


SULIK - to tak jak napisałem wyżej.

12.06.2009
17:42
[59]

SULIK [ olewam zasady ]

- pomylka -

12.06.2009
18:00
[60]

k3master [ Centurion ]

ddza,
Chodzi o sam mechanizm, przy jakiej stawce nagroda jest atrakcyjna. To zupełnie hipotetyczna sytuacja konkursowa :-)

przy okazji update:
a) 9 zł - 18 wpisów
b) 30 zł - 17 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

Pozdrawiam

13.06.2009
19:33
[61]

k3master [ Centurion ]

Może ktoś jeszcze pomoże? :-)

13.06.2009
19:36
[62]

K4B4N0s [ Filthy One ]

Jak dla mnie to odpowiedź której tu nie ma - 2zł
Ale niech będzie a)

13.06.2009
20:23
[63]

k3master [ Centurion ]

No to mamy:
a) 9 zł - 19 wpisów
b) 30 zł - 17 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

13.06.2009
20:27
smile
[64]

Azerko [ Alone in the wild ]

a

13.06.2009
21:12
[65]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

a

13.06.2009
21:18
[66]

pompaziom [ Hatifnat ]

9zł

13.06.2009
22:35
[67]

k3master [ Centurion ]

Update:
No to mamy:
a) 9 zł - 22 wpisy
b) 30 zł - 17 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

dzięki!

13.06.2009
22:43
[68]

unclesam [ Generaďż˝ ]

9 zł

13.06.2009
22:52
smile
[69]

Bajer92 [ Pretorianin ]

3 dychy

13.06.2009
22:53
[70]

Niko Bellic [ Konsul ]

b) 30 zł

13.06.2009
23:11
[71]

waslo [ Ajacieden ]

za 90 zł bo jak mam wygrać to idę na całego

14.06.2009
16:28
[72]

k3master [ Centurion ]

Dziękuję bardzo!

Najnowszy update:
Update:
No to mamy:
a) 9 zł - 23 wpisy
b) 30 zł - 19 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 2 wpisy

Pozdrowionka!

15.06.2009
14:47
[73]

k3master [ Centurion ]

Witam,
Może ktoś jeszcze pomoże? :-)

Pozdrawiam

16.06.2009
08:07
[74]

k3master [ Centurion ]

The last call :-)

16.06.2009
09:08
[75]

kamil_kriss [ fIgHtInG dReAmEr ]

30 zł

16.06.2009
11:32
[76]

Andrewlee [ Crossroads ]

do 30zl bym zagral - przeciez jakbym mial 9000zl to bym kupil te 300 losow za 30zl i mialbym 100% szansy na wygrana i mialbym zysk 1000zl :), taka loteria by sie nawet nie oplacala organizatorowi

16.06.2009
11:33
[77]

kluha666 [ Legend ]

30 zł :]

16.06.2009
12:42
[78]

I Love Her [ Konsul ]

1:300 to całkiem realna szansa na wygranie przy stawce 9zł/30zł a mozliwości wygrania 10k. Niemniej wybrałbym opcję a) 9zł

16.06.2009
12:48
[79]

.: Veron :. [ Phoenix Knight ]

Waham się między B a A ale raczej B) 30 zł

16.06.2009
13:13
[80]

dlaczego ja [ Konsul ]

ż) 2,44zł z VAT

16.06.2009
13:44
[81]

$ebs Master [ Profesor Oak ]

jezeli juz to 9 bo wiem ze i tak nie wygram :(

16.06.2009
13:45
[82]

Czarosniq [ Chor��y ]

30 zł maksymalnie, na pewno nie więcej.

16.06.2009
14:37
[83]

Max_101 [ Mów mi Max ]

30 zł

16.06.2009
14:38
smile
[84]

viesiek [ Deculture! ]

a) 9 zł

16.06.2009
15:34
[85]

Lucky_ [ god ]

10,000zl to 10 zl.

16.06.2009
16:03
[86]

SzymX_09 [ Mr. Irony ]

Trzydzieści złotych.

16.06.2009
16:03
[87]

Wiil.i.aM [ P! ]

10% podatku od wygranej i już nie jest tak różowo :)

ale:

a) 9zł

16.06.2009
16:13
[88]

Nikos007 [ Liverpool FC ]

Po co mam dawać 30 zł jak za 9 zł mogę wygrać tyle samo?

16.06.2009
21:01
[89]

k3master [ Centurion ]

Wielkie dzięki Panowie!

Update:
No to mamy:
a) 9 zł - 27 wpisy
b) 30 zł - 26 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 2 wpisy

Tak się zastanawiam po wpisach co jest wiekszym motywatorem do zagrania; czy wysokość wygranej czy prawdopodobieństwo trafienia?

16.06.2009
21:06
[90]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

Prawdopodobieństwo i grubość portfela:D

21.07.2009
22:04
[91]

k3master [ Centurion ]

Wyniki trochę "podrasowałem" i zdałem :-)
dzięki wszystkim za współpracę
pozdrawiam!

21.07.2009
22:10
smile
[92]

Dupek. [ Pretorianin ]

30zł.

21.07.2009
22:56
[93]

matmafan [ Alexander Degtyarev ]

A co tam zaryzykowało by sie
30 zł

21.07.2009
22:59
smile
[94]

Bac02 [ StreetRider ]

b) 30zł

21.07.2009
23:00
smile
[95]

Azerko [ Alone in the wild ]

ehm... czytajcie [91] a nie bezmyslnie sie wpisujecie

21.07.2009
23:03
[96]

ser pleśniowy [ ZiL tylko z Katowic! ]

c) 60 zł

no co? ;]

30.07.2009
13:55
[97]

k3master [ Centurion ]

W takim razie update (choć poza konkursem) :-)

No to mamy:
a) 9 zł - 27 wpisy
b) 30 zł - 28 wpisów
c) 60 zł - 2 wpis
d) 90 zł - 2 wpisy

Pozdrawiam

04.08.2009
15:08
[98]

kaszana16 [ Pretorianin ]

9 zł

04.08.2009
15:10
[99]

kajtek603 [ International Level ]

9 zł

04.08.2009
15:38
[100]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

a

04.08.2009
15:40
[101]

AlMorte [ Legionista ]

b) 30 zł

04.08.2009
15:41
[102]

adrem [ Mroczny Rycerz ]

Omfg, już mu to niepotrzebne. Pieprzeni archeolodzy.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.