k3master [ Centurion ]
10,000zł do wygrania
Hej,
Piszę właśnie rozprawkę o konkursach.
Potrzebuję "nadrobić" część badawczą :-)
Jeśli mogę prosić to wpiszcie swoje odpowiedzi na poniższe pytanie:
1. Gdybyś mógł wygrać 10000zł to ile byś maksymalnie przeznaczył na wejście do gry wiedząc, że szansa na wygraną jest jak 1:300.
a) 9 zł
b) 30 zł
c) 60 zł
d) 90 zł
z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Ziecik [ Sword ]
b) 30zł
graf_0 [ Nożownik ]
Zgodnie z zasadami matematyki "opłacalne" jest wejście do gry za maksymalnie 30.
k3master [ Centurion ]
graf_0
O jakiej zasadzie matematyki mówisz? :-)
sebu9 [ O_o ]
O jakiej grze właściwie jest mowa i dlaczego prawdopodobieństwo wygranej jest stałe?
Jeśli to coś w rodzaju lotka to powinno się ono zwiększać. W przeciwnym razie stawiam 9 złotych :D
graf_0 [ Nożownik ]
Kurcze, nie pamiętam konkretnych nazw, ale aby inwestycja miała sens to oczekiwany zwrot z inwestycji musi być większy niż zainwestowana suma*prawdopodobieństwo wygranej.
W tym przypadku 10000 > 30*300. Więc opłaca się zapłacić 30 zł.
k3master [ Centurion ]
no niby ma to sens, ale tak naprawdę to inwestujesz tylko raz, a nie 300 razy :-)
OK ale trzeba mi więcej głosów żeby "badanie" miało sens :-)
z góry dziękuję za wpisy!
EnX [ White Dragon ]
9 zł ponieważ zawsze szkoda mi było pieniędzy wydawać na gry liczbowe, no czasami "puszcze" lottka za 2zł :p
Wchodząc do gry i wydając 30 zł na start i wiedząc że nie ma się szans na wygraną jest imo dziwne.
1:300 jest naprawdę znikomą szansą na wygranie.
k3master [ Centurion ]
Skoro grasz w totka to wiesz, że tam jest szansa jak 1:13mln :-) to jest dopiero znikoma szansa :-)
ale dziękuję za wpis! pozdrawiam
SULIK [ olewam zasady ]
ja bym mogl wejsc za 9 lub za 30 zl
wiekszych stawek bym nie stawial w przy szansie 1:300
k3master [ Centurion ]
ok dzięki.
Póki co stawka 30zł przoduje.
Jim Raynor [ ciasteck ]
b) 30zł
muczaczos94 [ Konsul ]
a
lukaszop [ Konsul ]
b
k3master [ Centurion ]
ok dzięki.
Póki co mamy:
5 głosów za 30zł
3 głosy za 9 zł.
To ciągle mało :-)
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
9 złotych bo po co więcej jak szansa na wygraną jest ciągle ta sama?
Fett [ Avatar ]
30zł:)
edit. Jeremy - słusznie .... :|
grubach [ .:zDolny Śląsk:. ]
30zł
k3master [ Centurion ]
Dzięki Panowie,
Jeremy - może pytanie jest źle skontruowane, ale dotyczy ono sytuacji, gdy nie byłoby wyboru różnych stawek, tylko jedna. I właśnie o tą jedną, maksymalną jaką byś "poświęcił" jest pytanie :-)
dzięki!

Marcinwin [ Konsul ]
Ja bym dał 90 dych.
1:300 to teoretycznie mało, ale biorąc pod uwagę stosunkowo duża wygrana 10 k to dużo. niecałe 100 zł bym dał, jak bym miał okazję, chociaz 90 to dużo pieniędzy, 1 % z ew. wygranej.
Jak bylo Los Milionos, do wygrania milion, los kosztował 20 zł (kupiłem dwa), a liczba losob ograniczona chyba do 50 tys, a do tego bylo 5x milion chyba i 10x 500 K itd ...
1:300 przy 10 tys. to STOSUNKOWO bardzo duże prawdopodobieństwo wygranej. Moja odpowiedz do D) - 90 zł.

Sqater po Liftingu [ Generaďż˝ ]
30 zł
k3master [ Centurion ]
Marcinwin - gratulacje jesteś pierwszy ze stawką 90 zł :-)
Sytuacja póki co wygląda następująco:
a) 9 zł - 4 wpisy
b) 30 zł - 8 wpisów
c) 60 zł - 0 wpisów
d) 90 zł - 1 wpis
Dzięki! Liczymy dalej!
adrem [ Mroczny Rycerz ]
Ja bym dał 90 dych.
900 zł byś dał? Nieźle! :P
Ja bym dał 9.
mac2000 [ Konsul ]
Skoro mogę za 9 wygrać tyle samo co za 90 to wybieram 9.
l3miq [ Konsul ]
0zł
GROM Giwera [ One Shot ]
60zł
mac2000 - Analfabetyzm wtórny?
W pytaniu chodzi o to czy:
Jeżeli stawką wejściową byłoby 90 zł czy byś zagrał?
Jeżeli stawką wejściową byłoby 60 zł czy byś zagrał?
itd.
za ile byś wszedł gry, wszyscy płacą tyle samo.
Punk z Woodstocku [ Generaďż˝ ]
a
k3master [ Centurion ]
GROM Giwera - dzięki, dokładnie o to chodzi.
Update:
a) 9 zł - 6 wpisów
b) 30 zł - 8 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
Orrator [ Pretorianin ]
30zł I think
Lysack [ Przyjaciel ]
skoro szansa na wygraną się nie zmienia to oczywiście 9zł :)
i za więcej bym nie zagrał :)
RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]
30zł
Kozi89 [ Legend ]
Waham się... Ale niech będzie a)
k3master [ Centurion ]
dzięki za wpisy!
Update:
a) 9 zł - 7 wpisów
b) 30 zł - 10 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
Mipari [ Senator ]
a
gregol [ Junior ]
Słabo wierzę w swoje szczęście we wszelakich losowaniach. Więc albo bym stwierdził, że 9zł to za dużo albo dał max te 9zł, na pewno nie więcej.
drifter. [ Pretorianin ]
b) 30 zł
k3master [ Centurion ]
OK no to wygląda to na razie tak:
Update:
a) 9 zł - 9 wpisów
b) 30 zł - 11 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
Zapraszam innych do wypowiedzi!
InterPOL [ Majster ]
Nie zagrałbym

Herman_ [ Generaďż˝ ]
30 złociszy ;)
k3master [ Centurion ]
Update:
a) 9 zł - 9 wpisów
b) 30 zł - 12 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
:-)
Behemoth [ Rrrooaarrr ]
a) 9zł
Szkoda, ze nie ma opcji: "nic".
ArtoseruS [ The Big Stone ]
Też bym dał 30zł. Kwota mniej więcej po środku. Opłacalne nawet.
Lethos. [ Generaďż˝ ]
9 zł. I tak z moim szczęściem szansa na wygraną jest marna, więc lepiej nie ryzykować utraty większej sumy
bezimienny3 [ Generaďż˝ ]
a) 9zł
WheZY [ Niepoprawny Romantyk ]
a)
Mam pecha więc nie ryzykuję ^^
miczek2008 [ Generaďż˝ ]
b) 30zł
k3master [ Centurion ]
:-) super, dzięki!
Update:
a) 9 zł - 12 wpisów
b) 30 zł - 14 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
Coy2K [ Veteran ]
9zł
===Schejkimenn=== [ Legend ]
a) 9 zł
Rares [ Melancholik ]
30 zł.
Salado. [ Generaďż˝ ]
9 zł

TiGeReK [ OniichaN ]
a) 9 zł
Za więcej na pewno nie, ponieważ nie wierzę w "darmową kasę" :P
k3master [ Centurion ]
Ok dzięki za kolejne zgłoszenia.
Obecnie sytuacja jest następująca:
Update:
a) 9 zł - 16 wpisów
b) 30 zł - 15 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
ksips [ Legend ]
30 zł.
k3master [ Centurion ]
a) 9 zł - 16 wpisów
b) 30 zł - 16 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
Może jeszcze ktoś chciałby się dołaczyć?
Brakuje jakieś 80 osób żeby "badanko" miało sens :]
dzięki z góry!
Darth Father [ Chicago Blackhawks ]
b
bezi 47 [ Cowboy From Hell ]
9 zł
ddza [ WasabiHubert ]
Jeżeli dobrze wnioskuję to szansa jest 1x300 czyli na 300 osób wygrywa jedna. Więc jeżeli zagra 300 osób za 9zł= 2700zł, analogicznie 30x300=9000. Reasumując komu by się opłaciło przeprowadzić taki konkurs? :)
Co nie zmienia faktu, że dałbym 9zł.
SULIK - to tak jak napisałem wyżej.
SULIK [ olewam zasady ]
- pomylka -
k3master [ Centurion ]
ddza,
Chodzi o sam mechanizm, przy jakiej stawce nagroda jest atrakcyjna. To zupełnie hipotetyczna sytuacja konkursowa :-)
przy okazji update:
a) 9 zł - 18 wpisów
b) 30 zł - 17 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
Pozdrawiam
k3master [ Centurion ]
Może ktoś jeszcze pomoże? :-)
K4B4N0s [ Filthy One ]
Jak dla mnie to odpowiedź której tu nie ma - 2zł
Ale niech będzie a)
k3master [ Centurion ]
No to mamy:
a) 9 zł - 19 wpisów
b) 30 zł - 17 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis

Azerko [ Alone in the wild ]
a
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
a
pompaziom [ Hatifnat ]
9zł
k3master [ Centurion ]
Update:
No to mamy:
a) 9 zł - 22 wpisy
b) 30 zł - 17 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 1 wpis
dzięki!
unclesam [ Generaďż˝ ]
9 zł

Bajer92 [ Pretorianin ]
3 dychy
Niko Bellic [ Konsul ]
b) 30 zł
waslo [ Ajacieden ]
za 90 zł bo jak mam wygrać to idę na całego
k3master [ Centurion ]
Dziękuję bardzo!
Najnowszy update:
Update:
No to mamy:
a) 9 zł - 23 wpisy
b) 30 zł - 19 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 2 wpisy
Pozdrowionka!
k3master [ Centurion ]
Witam,
Może ktoś jeszcze pomoże? :-)
Pozdrawiam
k3master [ Centurion ]
The last call :-)
kamil_kriss [ fIgHtInG dReAmEr ]
30 zł
Andrewlee [ Crossroads ]
do 30zl bym zagral - przeciez jakbym mial 9000zl to bym kupil te 300 losow za 30zl i mialbym 100% szansy na wygrana i mialbym zysk 1000zl :), taka loteria by sie nawet nie oplacala organizatorowi
kluha666 [ Legend ]
30 zł :]
I Love Her [ Konsul ]
1:300 to całkiem realna szansa na wygranie przy stawce 9zł/30zł a mozliwości wygrania 10k. Niemniej wybrałbym opcję a) 9zł
.: Veron :. [ Phoenix Knight ]
Waham się między B a A ale raczej B) 30 zł
dlaczego ja [ Konsul ]
ż) 2,44zł z VAT
$ebs Master [ Profesor Oak ]
jezeli juz to 9 bo wiem ze i tak nie wygram :(
Czarosniq [ Chor��y ]
30 zł maksymalnie, na pewno nie więcej.
Max_101 [ Mów mi Max ]
30 zł

viesiek [ Deculture! ]
a) 9 zł
Lucky_ [ god ]
10,000zl to 10 zl.
SzymX_09 [ Mr. Irony ]
Trzydzieści złotych.
Wiil.i.aM [ P! ]
10% podatku od wygranej i już nie jest tak różowo :)
ale:
a) 9zł
Nikos007 [ Liverpool FC ]
Po co mam dawać 30 zł jak za 9 zł mogę wygrać tyle samo?
k3master [ Centurion ]
Wielkie dzięki Panowie!
Update:
No to mamy:
a) 9 zł - 27 wpisy
b) 30 zł - 26 wpisów
c) 60 zł - 1 wpis
d) 90 zł - 2 wpisy
Tak się zastanawiam po wpisach co jest wiekszym motywatorem do zagrania; czy wysokość wygranej czy prawdopodobieństwo trafienia?
MajkelFPS [ Frag Per Second ]
Prawdopodobieństwo i grubość portfela:D
k3master [ Centurion ]
Wyniki trochę "podrasowałem" i zdałem :-)
dzięki wszystkim za współpracę
pozdrawiam!

Dupek. [ Pretorianin ]
30zł.
matmafan [ Alexander Degtyarev ]
A co tam zaryzykowało by sie
30 zł

Bac02 [ StreetRider ]
b) 30zł

Azerko [ Alone in the wild ]
ehm... czytajcie [91] a nie bezmyslnie sie wpisujecie
ser pleśniowy [ ZiL tylko z Katowic! ]
c) 60 zł
no co? ;]
k3master [ Centurion ]
W takim razie update (choć poza konkursem) :-)
No to mamy:
a) 9 zł - 27 wpisy
b) 30 zł - 28 wpisów
c) 60 zł - 2 wpis
d) 90 zł - 2 wpisy
Pozdrawiam
kaszana16 [ Pretorianin ]
9 zł
kajtek603 [ International Level ]
9 zł
Zingus123 [ Antyterrorysta ]
a
AlMorte [ Legionista ]
b) 30 zł
adrem [ Mroczny Rycerz ]
Omfg, już mu to niepotrzebne. Pieprzeni archeolodzy.