dybcio93 [ Legionista ]
Trojany na dykach przenośnych ! ! !
Witam od kilku miesięcy mam problem: antywirus doszukuje się trojana na najróżniejszych dyskach wymiennych.
Na wszystkim co podącze: 3 pendrive'y, 2 komórki.
Na początku myślałem, że to po prostu nadwrażliwość Avasta, tylko, że teraz mam Nortona i jest to samo.
Próbowałem formatować te pamięci ale nic to nie dało. Nie wiedzieć czemu wcześniej tak nie było. Czy to możliwe,
że wszystkie naraz załapały trojany????
Proszę o pomoc.
Tomus665 [ Legend ]
Jeżeli podłączałeś je pod zainfekowany komputer, to jak najbardziej możliwe.
zmudix [ palnik ]
Pierwsza rzecz: wyłącz autouruchamianie dysków przenośnych, to jest główną przyczyną infekowania pendraków i komórek. Wirus mógł też zagnieździć się u Ciebie, więc dla pewności zrób skan partycji systemowej.