Lion922 [ Centurion ]
natężenie prądu elektrycznego
Witam wszystkich właśnie jestem w 3 klasie gimnazjum i mam problem na fizyce z zadaniami związanymi z natężeniem prądu elektrycznego
może mi to ktoś jakoś wytłumaczyć???
Podam przykład zadania:
Przez spiralę grzejną podłączoną do napięcia 12 V przepłynął ładunek 20 C w czasie 20 sekund
a:ile ciepło wydzieliło sieę na spirali??
b:jakie było natęzenie prądu płynącego przez spiralę??
c:jaka była moc prądu płynącego w spirali
za wszelką pomoc stokrotnie dziękuję
yo dawg [ Konsul ]
Przecież to podstawowe wzory...