Kyahn [ Rossonero ]
Pomoc z wyborem telewizora.
Witam.
Nadeszła najwyższa aby pozbyć się starego 14cal Philipsa.
Problem w tym, że kompletnie nie mam pojęcia jak obecnie wygląda sytuacja na rynku.
Te wszystkie skróty od nowych technologii w ogóle nic mi nie mówią.
Chciałbym coś w miarę sensownego do 2000 zł, tak żeby było w miarę duże
i nie popsuło się po pół roku użytkowania :)
Wiem, że to nie jest dużo kasy, ale może coś ciekawego się znajdzie.
Z góry dzięki za każdą sugestię.
Pozdr.
MP1989 [ Konsul ]
Philipsa 21cal ja mam i jest dobry. cena 1500zł
Mr_Baggins [ Consigliere ]
Abstrahując od kasy, to po ludzku te parametry tłumaczymy mniej więcej tak:
Kontrast/jasność - im więcej tym lepiej, ale parametr w sumie najmniej istotny. Jeśli reklamują hasłem - jasność 1000000000:1 to znaczy, że nie ma czym innym się chwalić. Generalnie chodzi o to, że lepiej się ogląda w świetle dziennym, im ten parametr jest wyższy.
HD Ready/Full HD - nie ma różnicy przy przekątnej do mniej więcej 37". Oczywiście zaraz się znajdą videofile, które widzą różnicę, ale kłamią.
100 Hz i więcej - to jest ciekawy parametr, wyostrzający obraz. Różnica jest, ale czy na lepsze? Kwestia dyskusyjna. Obrazowo to jest tak, że oglądając film na 100Hz możesz mieć wrażenie, że wygląda jak teatr telewizji.
HDMI - dobrze, żeby były przynajmniej 2. Im więcej, tym lepiej.
I chyba tyle, bo przy tym budżecie nie wchodzą w grę telewizory z podświetleniem LED i jakieś cuda techniki.
Generalnie to czego byś nie kupił za te pieniądze, będzie działać mniej więcej tak samo - kup coś rozpoznawalnej marki (nawet LG), unikaj no-name czyli jakiś Medionów, Gatewayów itp.
Kyahn [ Rossonero ]
21 cali to trochę mało.
Wolałbym 32.
Przeglądam sobie różne fora i tam ludzie chwalą Samsungi (oczywiście w tych granicach cenowych).
Mr_Baggins [ Consigliere ]
Samsung będzie dobry, mają niezłe matryce. Cudów w tych pieniądzach nie ma się co spodziewać, ale przy 32" i tak raczej cudów byś nie uświadczył. Dlatego np. nie warto kupować 32" Full HD.
MP1989 [ Konsul ]
sony ? mam jest dobry. cena 2000 cali
32
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
"Dlatego np. nie warto kupować 32" Full HD"
Bzdura! Mam telewizor SAMSUNG LE 32B550 FULL HD. Do tego telewizje N i kanaly HD dzialaja po prostu perfekcyjnie (np. mecze na TVP HD) - obraz krystaliczny i cholernie wyrazny! 4 zlacza HDMI, port USB itd. Telewizor kosztowal okolo 2000 PLN a teraz mozna juz go kupic od 1869 PLN !!!
Kyahn [ Rossonero ]
Czy jest zauważalna gołym okiem różnica między rozdzielczościami
1366x768 a 1920x1080?
Tak się zastanawiam jeszcze nad 37 calami.
Mr_Baggins [ Consigliere ]
Bzdura! Mam telewizor SAMSUNG LE 32B550 FULL HD. Do tego telewizje N i kanaly HD dzialaja po prostu perfekcyjnie (np. mecze na TVP HD) - obraz krystaliczny i cholernie wyrazny! 4 zlacza HDMI, port USB itd. Telewizor kosztowal okolo 2000 PLN a teraz mozna juz go kupic od 1869 PLN !!!
No właśnie o tym pisałem, że zawsze się jakiś cyborg znajdzie, co widzi różnicę. To może inaczej - jak można w takiej cenie kupić FullHD, to się kupuje. Tyle tylko, że żadnej różnicy w jakości obrazu między FullHD a HD Ready przy takiej przekątnej ekranu nie zauważysz. Po prostu tutaj kwestia rozdzielczości FHD nie jest żadnym kryterium - jest, to OK, nie ma - też OK.
Czy jest zauważalna gołym okiem różnica między rozdzielczościami
1366x768 a 1920x1080?
Tak, ale przy większych niż 37" rozdzielczościach. Zależy też od odległości, z jakiej oglądasz.
Zgred [ WREDNY ]
No to jestem kolejnym cyborgiem, bo widzę różnicę między FULL HD a HD READY na 32'.

MP1989 [ Konsul ]
zobacz na ALLEGRO żeby się zorientować jakie są ceny ccale i firmy to Ci ułatwi wybór w sklepie

Mr_Baggins [ Consigliere ]
No to jestem kolejnym cyborgiem, bo widzę różnicę między FULL HD a HD READY na 32'.
To, że ją widzisz, nie znaczy, że ona jest. Autosugestia. Tak samo jak niektórzy słyszą różnicę dźwięku jeśli idzie przez kable, które mają więcej złota, niż inne.
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
(poprawiajac swoje sztuczne oko) musialbym miec postawione przed nosem 2 telewizory 32 calowe - jeden full hd a drugi hd ready zeby stwierdzic roznice! chcialem tylko powiedziec ze jesli mozna kupic telewizor full hd w tej cenie to chyba lepiej niz hd ready!
Zgred [ WREDNY ]
To, że ją widzisz, nie znaczy, że ona jest. Autosugestia. Tak samo jak niektórzy słyszą różnicę dźwięku jeśli idzie przez kable, które mają więcej złota, niż inne.
Może jednak mam lepszy lub inny wzrok niż Ty? Tu nie chodzi o autosugestię, tylko o to, że jeden zobaczy coś, czego inny za chiny ludowe ni zauważy. To tak jak w muzyce, jeden ma słuch a inny nie.
Mr_Baggins [ Consigliere ]
chcialem tylko powiedziec ze jesli mozna kupic telewizor full hd w tej cenie to chyba lepiej niz hd ready!
No, już lepiej. Jak ta sama cena i różnią się tylko tym jednym parametrem, to można FullHD, nawet jak nie widać różnicy, ale przynajmniej nie przepłacasz. Zresztą teraz HD Ready już chyba nawet nie ma za dużo w ofercie.
Inna rzecz, że Full HD to chyba tylko Blu Ray oferuje? Nie wiem, jak te programy w cyfrowej N, ale chyba nie są nadawane w tak wysokiej rozdzielczości.
Może jednak mam lepszy lub inny wzrok niż Ty?
Może masz wzrok, który potrafi oszukać prawa biologii i fizyki. Ja jednak stawiam na autosugestię. Siedząc na kanapie 2m od telewizora 32" nie ma możliwości realnego zauważenia różnicy między HD Ready i Full HD. Howgh!
Rufus ® [ Pretorianin ]
Oczywiście że widać różnicę w FULL HD I zwykłym HD. Kwestia tylko skąd masz sygnał na TV.
Jeżeli podłączysz np N to nie będzie różnicy z prostej przyczyny - nikt nie nadaje sygnału w FULL HD a tylko w HD. Jeżeli podłączysz kompa do TV widać różnicę np w grach bo będzie pracował w większych rozdzielczościach.
Ja osobiście mam TV HD ready i nie narzekam obraz jest czysty i wyraźny mimo że nie oglądam tv w HD. A jak puszczam z kompa to różnica jest ( w porównaniu do sygnału z TV ) jak kiepski screener divx a film z DVD. Oczywiście sygnał z kompa jest o niebo lepszy.
Zgred - jak masz z UPC to nie masz FULL HD a tylko zwykłe HD...
A znajdź mi jakąś stację która nadaje w FULL HD... A poza tym tez mam UPC i wiem jak nadają.
Zgred [ WREDNY ]
Mam telewizję cyfrową z UPC i jest tam kilka programów FullHD, BluRay również świetnie wygląda.
EDIT: Rufus--> A skąd takie informacje?? No to mało wiesz, kilka kanałów jest w FullHD, chyba że masz dekoder bez HDMI i tego nie zobaczysz.

legrooch [ MPO Squad Member ]
Baggins ==> Nei nabijaj się z audiofili, bo znam dwóch takich, którzy wyłapują pierdoły podrzucone im tak, jak ty widzisz wypalony piksel.
smuggler [ Patrycjusz ]
Dodam ze technologia 100 Hz nie "wyostrza obraz" a raczej czyni go plynniejszym likwiduje takie "szarpanie" (szczegolnie widoc to np. jak idzie na dole szybki pasek z napisami), itd. Roznica jest widoczna, na poczatek faktycznie sie ma wrazenie takiej "teatralizacji" filmow ale to przechodzi.
Rufus ® [ Pretorianin ]
smuggler - nie zawsze jest efekt "teatralizacji" - na szczęście ;)
Mój brat swego czasu kupił 32 cale w bańce 100hz i nie dało sie na nim nic oglądać, obraz był "cały" ostry, bez głębi i wyglądało to właśnie ja teatr. Na szczęście w LCD i plazmach nie wiedziałem tego "efektu".
Zgred - nie w FULL HD a tylko w HD - w europie chyba nawet nie ma TV która nadaje w FULL HD. Może twój dekoder przeskalowuje ci obraz bo sam kanał jest nadawany na pewno w niższej rozdzielczości.
koobon [ part animal part machine ]
Zgrad -->
"No to mało wiesz, kilka kanałów jest w FullHD"
Wymień proszę.
hctkko. [ The Prodigy ]
Zgred - nie w FULL HD a tylko w HD - w europie chyba nawet nie ma TV która nadaje w FULL HD.
Eurosport HD czasami nadaje
Zgred [ WREDNY ]
Polsat Sport HD, NationalGeographicHD, HistoryChannelHD. Dla mnie sygnał 1080 jest FullHD.
EDIT: Abstrahując od sygnału telewizyjnego i tak mam FULLHD z odtwarzacza BluRay i widzę różnicę.

legrooch [ MPO Squad Member ]
Zgred ==> To nie jest sygnał 1080p (nazywany FullHD). To jest maksymalnie 1080i, który wypada porównywalnei do 720p.
Żadna stacja nie nadaje z satelity w fullHD!!!!!

Rufus ® [ Pretorianin ]
Zgred: Abstrahując od sygnału telewizyjnego i tak mam FULLHD z odtwarzacza BluRay i widzę różnicę. --> w takim razie chyba nie widzisz skoro twierdzisz że z satelity nadają w FULL HD
Lutz [ Senator ]
zasady podane przez bagginsa są o kant dupy... ;)
jest jedna zasada naczelna:
każdy telewizor mniej wiecej po tygodniu jest już za mały :)

legrooch [ MPO Squad Member ]
<== Lutz
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
--->Mr_Baggins
i chocby wlasnie dla rozwiazan "przyszlych" (bu-ray) warto jednak kupic full hd:) czy widac roznice czy nie:)
vien [ łowca pip ]
Mortan -- dosyć hardkorowa ta Twoja tabelka
ciekawe kto z odległości 3 metrow oglada film na okolo 75 calowym tv
legrooch [ MPO Squad Member ]
vien ==> Da się i to z czystą przyjemnością.
Ciekawe, jak taki stosunek odległości do przekątnej ma się w kinie :>

Zgred [ WREDNY ]
Rufus--> Czy ty jesteś upośledzony, czy inteligentny inaczej? Cały czas twierdzę, że widzę różnicę w obrazie na ekranach o rozdzielczości 1366x768 i 1920x1080. Temat telewizji HD wyszedł później i niejako przy okazji twierdzenia, że telewizja nie nadaje w takiej rozdzielczości. OK, mogę nie mieć racji co do jakości sygnału w telewizji ale wiem co widzę. Czy jak nie masz się do czego przyczepić, to zawsze odwracasz kota ogonem.

Mortan [ ]
vien --> tabelka jest z tego :
a kto to oglada nie wiem, pewnie jacys maniacy sprawdzajacy ile dokladnie fizycznych linii w poziomie rozroznia ich oko :)
smalczyk [ Generaďż˝ ]
No właśnie, czy 3,5m dla ekranu 40'' jest ok czy powinno byc ciut więcej/mniej?
(i prosze mi nie przytaczać zasady Lutza - bo wiem, ze tak jest, a wole sie trzymac teorii:)
Rufus ® [ Pretorianin ]
Zgred ->Szkoda dyskusji z kimś kto sam nie rozumie o czym pisze...
Zgred [ WREDNY ]
Rufus--> Napisałem wyraźnie:
No to jestem kolejnym cyborgiem, bo widzę różnicę między FULL HD a HD READY na 32'.
Dyskusja dotyczy rozdzielczości telewizora a nie jakości sygnału który odbiera i jest mi obojętne, czy ten telewizor wyświetla obraz z odtwarzacza BluRay, konsoli czy telewizji HD (sprawdź sobie w wikipedii czy 1080i jest HD). I NIGDY nie twierdziłem, że widzę różnicę między FullHD a HD ( a swoją drogą, ciekawe jakie są według Ciebie różnice między tymi sygnałami).
EDIT: Zdążyłem przeczytać to, co skasowałeś.
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
--->Kyahn
zdecydowales juz co kupic :D ???
Lutz [ Senator ]
Smalczyk generalnie ja mam 2.5 metra z sofy do 50 calowej plazmy, ale powiem ci szczerze, ze jak gram, to siadam na podlodze (jakies 2 metry) i tez jest dobrze.
roznica 1080 / 720 w przypadku filmow (nawet blu-ray) jest raczej trudna do wylapania, zdecydowanie latwiej jest w przypadku gier i fotografii.
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
--->Zgred
Ja tam sie nie czepiam i jestem osobiscie za telewizorem FULL HD. Ale porownaj prosze swoja wypowiedz [10] z ostatnim zdaniem z [36] czy to nie zaprzeczenie samego siebie ?
Kyahn [ Rossonero ]
Bucha ---> najpierw i tak pojeżdżę po sklepach i namacalnie sprawdzę co i jak ^^
Z tego co zauważyłem to w takim segmencie cenowym praktycznie każda znana marka posiada jakiś model, więc pewnie będzie z czego wybierać.
Zgred [ WREDNY ]
Bucha--> Nie wiem o co ci chodzi? FULL HD to rozdzielczość 1920x1080 a HD READY ma 1366x768 i widzę różnicę pomiędzy ekranami o takich rozdzielczościach.
smalczyk [ Generaďż˝ ]
Lutz ---> własnie o takie podejście mi chodziło :)
Sam chce niedługo nabyć elcedeka, ale że nie stac mnie na 50-tkę, ani tez nie chce miec ekranu na całą scianę, myślę że wystarczy mi 40. Tym bardziej, ze miałem kiedys okazję pograć na 32-ce znajdując się 1,5m od niej i prawie oczy mi z orbit wychodziły :)
Tyle że pewnie człowiek szybko sie adaptuje i potrzebuje jednak więcej niz mniej :))
Orrin [ Najemnik ]
Toshiba 37xv550
Mam ten model. uzywam go do filmow z kompa i X360
Snakepit [ aka Hohner ]
Jeśli to ma byc telewizor do normalnej kablówki czy DVD/BD to tylko plazma
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
--->Zgred
Chodzi mi o to ze w poscie [10] piszesz ze widzisz roznice miedzy hd ready a full hd a w poscie [36] piszesz ze NIGDY nie twierdziles ze widzisz roznice> Tylko o to. Take it easy;)
--->Kyahn
a skad jestes to moze cos podpowiem :) poza tym w 100% polecam Ci telewizor ktory sam posiadam!
Zgred [ WREDNY ]
Bucha--> W poście [10] napisałem - No to jestem kolejnym cyborgiem, bo widzę różnicę między FULL HD a HD READY na 32'. - a w poście [36] napisałem - I NIGDY nie twierdziłem, że widzę różnicę między FullHD a HD . Nie wiem, czy zauważyłeś różnicę w tych porównaniach, ale tu pojawiają się trzy pojęcia: HD Ready, HD i Full HD. Czy według Ciebie różnica pomiędzu HDReady a FullHD jest taka sama jak pomiędzy HD a FullHD?
EDIT: Według mnie (
HD Ready - 720p — 1280×720 pikseli (niektóre telewizory mają 1366x768)
HD - 1080i / 1080p — 1920×1080 pikseli
Lutz [ Senator ]
smalczyk, ja tez przechodzilem wiele faz zakupu. Generalnie skonczylo sie na "raz sie zyje" i kupilem najwieksze na co bylo mnie stac, bo jedyne lcd ktore mi naprawde podchodza to podswietlone ledami, wiekszosc tv ktora ogladam to i tak sd, jest mozliwosc odtwarzania divx z pendrive (w sumie nie interesowala mnie ta funkcja do momentu kiedy sie okazalo, ze nareszcie nie musze wlaczac kompa zeby desperatki zobaczyc i nagle okazalo sie ze jest kluczowa)
Naczytalem sie o lepszej czerni w plazmie i innych pierdolach na forach, a tak naprawde to malo kto na to zwraca uwage, w lcd wkurzal mnie setnie banding - czyli widoczne schodkowe przejscia tonalne, w plazmie ktora mam wkurzaja mnie powidoki, ale ujawniaja sie tylko przy czarnym ekranie (a kto oglada czarny ekran?) i schodza dosc szybko niby docieram ta plazme ale w sumie ciezko grajac w gran turismo pozbyc sie licznikow, wynikow itp.
Bucha [ Hashish Air Kahn ]
--->Zgred
rzeczywiscie nie doczytalem i zwracam honor.
Czyli jaka jest roznica miedzy FULL HD a HD co daje slowo FULL w calym tym zamieszaniu ???
Kyahn [ Rossonero ]
Bucha ---> z Radomia jestem, a telewizor pewnie kupię w necie.
Telewizor ma być generalnie do kablówki, dostałem jakiś tam normalny cyfrowy dekoder (nie HD),
który łączy się przez Euro złącze z tego co kojarzę.
Może kiedyś sprawię sobie konsolę, albo DVD, zobaczymy.
Snakepit [ aka Hohner ]
FULL = pełne HD 1920x1080
HD Ready to 1366x768 mniejwięcej czyli ~3/4 FULL HD, różnica przy filmach nie widoczna w porownaniu do FULL (przy ~40" i mniej)
JAK DO KABLÓWKI TO TYLKO PLAZMA, ZADNE LCD !!
Wiem, bo mialem 2 LCD i dopiero na plaźmie jakoś to wszystko wyglada...
Zgred [ WREDNY ]
Bucha--> I tu przyłączam się do pytania. Moim zdaniem te zwroty używane były w marketach aby wyeksponować telewizory HD (w marketach FullHD) od telewizorów HDReady (które również w pewnym okresie czasu określane były jako HD).
Ciągle mam nadzieję na dokładne wyjaśnienie od Rufusa, lub od kogoś kto naprawdę jest ekspertem i rozumie temat.
Kyahn [ Rossonero ]
Znaczy na LCD jak wygląda?
Moja tolerancja jest naprawdę spora, nie sądzę żeby po skoku z 14calowego tv było gorzej.
Snakepit [ aka Hohner ]
Na LCD jak wyglada? Rozmazane i z szumami, a nawet jak TV ma opcje usuwania szumów to polega ona na zacieraniu, tak wiec obraz jest rozmazany chocby nie wiem co. Plazma (W TEJ KLASIE CENOWEJ) nie ma sobie równych w porownaniu do LCD. Bierz Panasonica PX/PV8.
Ja w sklepie postawilem obok siebie Panasa PX8 i obok Jakiś LCD Panasa, tez 42", 3 minuty i miałem juz Plazmę w pudle...
Dodatkowo na plaźmie możesz ogladac obraz z kazdej strony bez utraty kolorów/kontrastu a "duszki" to juz wspomnienie przy ktualnej jakości plazm. Niestety przez to, ze LCD jest tansze w produkcji - wypiera Plazme, a sprzedawcy pieprza glupoty jakie te LCD sa zajebiste a najlepiej FULL HD 50" to kablówki...paranoja...
Lutz [ Senator ]
Kyahn lcd daje bardzo ostry obraz, a przez to przy sygnale analogowym/sd wychodzi wszystko co najgorsze, kwantyzacja, artefakty kompresji, do tego jeszcze podbita ostrosc. Plazma z zalozenia daje duzo bardziej miekki (co nie znaczy rozmazany) obraz, co niektorzy moga lubic a inni nie.
Zdawalem sobie sprawe kupujac, ze plazma to glownie tv, lcd bardziej pod granie, ale gdy odwrocic zaleznosc to plazma moim prywatnym zdaniem lepiej sprawdza sie z grami niz lcd z tv. Oczywiscie caly czas mowie o obrazie ktory mam z gniazdka a nie br puszczanym w sklepie.
Snakepit dziwne to co mowisz, duszki ciagle sa, ale nie sa tak irytujace, jak kiedys a przede wszsytkim schodza dosc szybko, i jak juz wspomnialem daja o sobie znac tylko przy przechodzeniu miedzy kanalami.
Snakepit [ aka Hohner ]
Dokładnie to co Lutz powiedzial, na LCD wychodzą wszystkie smieci z telewizji...:)
Na plaźmie - NIE.
Swoja drogą plazmy mają troche lepsze odwzorowanie kolorów, na bank lepszą czerń (bardziej czarną niż szarą, a nie jak w tanim LCD - poprostu szarą...) i nie smużą jak to się zdaza w tanszych LCD. (Wiecie jak fajnie oglada sie mecz na LCD ktory smuży - SONY 32L4000 i piłka wygląda jak kometa? :))
Snakepit dziwne to co mowisz, duszki ciagle sa, ale nie sa tak irytujace, jak kiedys a przede wszsytkim schodza dosc szybko.
Mam plazmę od jakiegoś czasu i czasami leci 6-8h na jednym kanale (np. TVP) - 0 duszków, zreszta plazmy zwykle mają skalery obrazu tak by nie wyswietlaly górnego paska z nazwą/znakiem stacji. Napisalm ze to przeszłośc, ale jak ktoś sie uprze to sobie wypali, a nawet jeśli to i tak zniknie w krótkim czasie.
Kyahn [ Rossonero ]
Dobra panowie, zmiana planów, dostanę mały sponsoring, czyli powiedzmy mam 4-5tys na TV.
Teraz tak czy plazmy to czasem nie odchodzą w zapomnienie?
W domu ojca stoi stary Panasonic Viera bodajże (plazma, za która ma już swoje lata pewnie ok 7)
i jakość obrazu jest jak dla mnie w porządku. Sygnał jest taki sam jak będzie u mnie, to się chyba DTV nazywa.
Może macie jakieś propozycje.
Lutz [ Senator ]
Ok, zgodze sie z tym, ze w przypadku klasycznego obrazu tv duszki sa raczej nie do wychwycenia, ale jak juz mowilem, podczas grania takie liczniki, i inne stale elementy obrazu daja czasem o sobie znac.
Snakepit [ aka Hohner ]
Owszem odchodzą w zapomnienie ale tylko dlatego, ze LCD są tansze w produkcji. Musisz miec w domu jakas rynkowa nowość, nawet jesli jest ona gorsza od plazmy? :)
7 letnia plazma to zupelnie inna technologia (elektronika i matryca) niz plazmy z konca produkcji (początek 2009), oczywiscie na duzy + dla tych nowych.
Aa taka kase bym brał Panasonica 42" G10 albo i wyzej, nie ma sensu wiecej wydawać.
[57] rozmawiamy o telewizji i ja mowie o telewizji, dla mnie do grania jest monitor bo konsol nie uzywam :) nie wypowiadam sie na temat duszków pokonsolowych :)

Kyahn [ Rossonero ]
A wracając do mojego pytania, to nie jest tak, że plazmy generalnie odchodzą do lamusa?
Lutz [ Senator ]
snakepit - granie - plazma 50 cali >>>> monitor 24 cale
tak to dziala w moim przypadku :P

Zgred [ WREDNY ]
W temacie plazm jestem cienki jak barszcz, wiec pozwolę sobie zadać pytanie o konsumpcję energii. Kilka lat temu mówiło się, że plazma bierze ponad dwa razy więcej prądu niż LCD, jak to wygląda obecnie?

Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Pytanie pierwsze i najważniejsze. w jakim dużym pokoju ten TV ma stać, i jak daleko będziesz od niego siedział? Jak wiesz ile od ekranu minimum będziesz siedział, to podstaw to do tego wzoru i już wiesz jaką przekątną ekranu wybrać.
Wzór:
MAX przekątna ekranu w calach = odległość od ekran (w cm) / 2,5 / 3
np
Fotel od ekranu jest 2,5m to 250cm/2,5/3 = 33,3 cala Takich nie ma więc najbliższy max (zaokrąglamy w dół) rozmiar ekranu to 32" Full HD jeśli za drogi to se kup 26" ale tu już tylko HD Ready i będziesz na pewno zadowolony.
Co do spraw technicznych. Unikaj ekranów LED które ostro reklamuje SAMSUNG np. To technologia OLED, która na dzień dzisiejszy jest syfem kompletnym. Żywotność tych ekranów, jest mała góra 5 lat. I mają tendencję do szybkiego wypalania się, szczegónie nieruchomych obrazów.
Plazmy też bym nie polecał, bo prądu strasznie żre w porównaniu z LCD.
No i jak masz czas to poszukaj se TV z tunerem MPEG 4 i tunerem DVBT (cyfrowa telewizja naziemna, jest u nas od dobrych 8 lat, ale tylko w wygranych regionach kraju, bo to nadal system eksperymentalny w naszym kraju, chyba 5 programow jest na tej platformie, ale za to czechy maja wszystkie swoje), przyda się na Euro 2012, bo ponoć mamy się wreszcie doczekać cyfrowej telewizji HD.
Snakepit [ aka Hohner ]
Lutz - granie - monitor 22", filmy - plazma 42" + Blu-Ray :)
Obecnie wyglada to tak, ze plazma bierze tyle prądu co LCD tej samej wielkości lub tylko nie wiele więcej. Wartości podane w specyfikacji plazmy są wartościami gdy plazma świeci na maxa, a plazmę ustawia sie na 1/3 - 1/2 możliwości świecenia. Choc to sie odnosi takze do LCD oczywiscie.
[59] odpowiedzialem Ci w [58]
2,5m to 250cm/2,5/3 = 33,3 cala Takich nie ma więc najbliższy max (zaokrąglamy w dół) rozmiar ekranu to 32" Full HD jeśli za drogi to se kup 26" ale tu już tylko HD Ready i będziesz na pewno zadowolony.
Siedze 2,5m od 42" i po tygodniu zrobił sie malutki i zaluje ze nie wzialem 50"+...26" to mikrus co mozna sobie w kuchni postawic mamie do ogladania telenoweli podczas robienia obiadu...
a Full HD w 32"? Po wała? Z telewizorem jest tak jak z akwarium - nigdy nie jest za duze. W kinie chyba nie narzekasz ze ekran taki duzy?
Plazmy też bym nie polecał, bo prądu strasznie żre.
Żre tyle co LCD podobnej wielkosci, a nie o prąd sie rozchodzi ale o jakosc obrazu. - moja plazma (test miernikiem) żre 200-220W przy ogladaniu normalnego filmu a mam dosc mocno ustawiony kontrast bo stoi tuz przy oknie.
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Piszesz bzdury. albo już tak oślepłeś że 42" wydają ci się malutkie. Zresztą ja podaję dane z zaleceń producentów sprzętu.
A skąd wiesz że plazma bierze tyle samo prądu co LCD?? Z instrukcji, gdzie są podane wartości średnie. Mierzyłeś watomierzem, bo ja np. tak i jest różnica. Zresztą ekrany plazmowe szybciej się zużywają.
smalczyk [ Generaďż˝ ]
Ja siedzę 1,5m od 21'' i nie narzekam :)
Snakepit [ aka Hohner ]
Alien - wyobraź sobie, ze mierzyłem. Dlatego pisze to co pisze. mam w domu LCD 32" i plazme 42", plazma 42" zjada 1/3 więcej pradu niz ten LCD...
Bzdury pisze bo uwazam ze ekran 42" z odległości 2,5m jest za mały? Sorry ale chce kino domowe wiec i ekran ma byc wielki, proste i logiczne. A to co sobie producent zaleca (jak moze zalecać wielkośc ekranu!?) to mało mnie obchodzi...z 2,5-3m to 50" by było ok. (szczegolnie, ze ogladam duzo filmów na BD) a wzrok mam idealny akurat...
Możemy tak długo dyskutować, ale mnie akurat pobor prądu nie obchodzi i zalecenia producentów co do odległości tez nie bardzo. Dla mnie wazna jest wielkosc i jakosc obrazu. Tyle.
Lutz [ Senator ]
alien.pl, wybacz ale te twoje wyliczenia moze i wygladaja pro ale nie maja sie nijak do rzeczywistosci, baza do ustalenia jaki tv nam odpowiada powinno byc to jak wychodzi w praniu, poczytaj opinie nawet na tym forum. Ostatnio walczylem z moja mama, ktora sie naczytala wlasnie bzdetow o odleglosci od telewizora ("za duzy", "beda cie oczy bolec", "bedzie cie glowa bolec" itp itd) to tak nie dziala, trzeba po prostu sprawdzic samemu. I jak juz wspomnialem wczesniej, prktycznie kazdy kto kupil tv, chetnie zamieni go na wiekszy model po dosc krotkim czasie.
telewizor z zywotnoscia 5 lat to az za duzo na obecne tempo zmian technologicznych, abstrahuje juz od tego, ze chyba nie widziales jak wyglada na zywo obraz na oledowych samsungach i sony, dla mnie to jedyna alternatywa dla plazmy tak naprawde, niestety sporo za droga.
Jeszcze jeden drobiazg odnosnie poboru pradu. Plazma bierze tym wiecej pradu im jasniejszy jest obraz, lcd pobiera caly czas tyle samo pradu, chyba nawet dziecko sie domysli, ze wartosci skrajne podawane w przypadku plazm, dotycza bialego ekranu, a kto by ogladal bialy ekran ?
Snakepit [ aka Hohner ]
Jeszcze jeden drobiazg odnosnie poboru pradu. Plazma bierze tym wiecej pradu im jasniejszy jest obraz, lcd pobiera caly czas tyle samo pradu, chyba nawet dziecko sie domysli, ze wartosci skrajne podawane w przypadku plazm, dotycza bialego ekranu, a kto by ogladal bialy ekran ?
O tym wlasnie pisałem, w plaźmie nie ma potrzeby dawać jasności i kontrastu powyżej połowy :) a i połowa to juz bardzo jasno

lordpilot [ Generaďż˝ ]
Kyahn,
Z taką kasą to już zaszalejesz i kupisz konkretny TV :-) Polecam przede wszystkim pojeździć po sklepach i pooglądać jak się prezentuje obraz - mniejsza już o to, czy w końcu kupisz plazmę czy LCD (bo w tym wątku to wiadomo - "każda sójka swój ogonek chwali"). Ważne - żeby Tobie pasowało i żebyś Ty był zadowolony.
Ja kupowałem dwa lata temu - stanęło na LCD (plazmę zdyskwalifikowały ówczesne ceny, "duszki", pobór prądu i krótsza żywotność). Przez te dwa lata na pewno technologia poszło do przodu jak pisze Snakepit (ale przy LCD też), więc wybór należy do Ciebie. Jako posiadacz LCD muszę jednak sprostować kilka spraw:
- smużenie nie istnieje (a przypominam - TV ma dwa lata)
- oglądać można bez problemu nawet z "ostrych" kątów
- gry wyglądają: cud, miód i orzeszki (pod TV mam podpiętego "klocka" - i w sumie to jest jego podstawowe przeznaczenie)
- filmy z DVD - również nie mam zastrzeżeń, jest rzekłbym bardzo dobrze
- telewizja z analogowej anteny (nie mam żadnej kablówki czy telewizji HD) też wygląda przyzwoicie (skaler robi swoje) - aczkolwiek tu już szału nie ma ;-)
- jedyne do czego musiałem się przyzwyczaić to fakt że "czerń nie jest czarna" :) To chyba główny mankament LCD - aczkolwiek tragedii nie ma i da się z tym żyć (nie przeszkadza to tak bardzo jak tu co poniektórzy sugerują)
O zaletach plazm już Ci Snakepit napisał - także wybór należy do Ciebie.
Acha - zgadzam się z Lutzem, że cokolwiek nie kupisz po tygodniu wyda się za małe ;-) Ja kupiłem 32' hd -ready (mam dość nieduże mieszkanie) i przez pierwszy tydzień był zachwyt "jaka to wielka krowa". Po tygodniu rozważałem czy jednak nie wmieściłbym 37" lub nawet 40 " :-)
Pozdrawiam i owocnych zakupów !
Snakepit [ aka Hohner ]
lordpilot - o i to jest jakas dyskusja, nie naskakiwanie :)
wiec pozwole sobie zripostowac na spokojnie.
Ja kupowałem dwa lata temu - stanęło na LCD (plazmę zdyskwalifikowały ówczesne ceny, "duszki", pobór prądu i krótsza żywotność). Przez te dwa lata na pewno technologia poszło do przodu jak pisze Snakepit (ale przy LCD też), więc wybór należy do Ciebie. Jako posiadacz LCD muszę jednak sprostować kilka spraw:
- smużenie nie istnieje (a przypominam - TV ma dwa lata)
- oglądać można bez problemu nawet z "ostrych" kątów
- gry wyglądają: cud, miód i orzeszki (pod TV mam podpiętego "klocka" - i w sumie to jest jego podstawowe przeznaczenie)
- filmy z DVD - również nie mam zastrzeżeń, jest rzekłbym bardzo dobrze
- telewizja z analogowej anteny (nie mam żadnej kablówki czy telewizji HD) też wygląda przyzwoicie (skaler robi swoje) - aczkolwiek tu już szału nie ma ;-)
- jedyne do czego musiałem się przyzwyczaić to fakt że "czerń nie jest czarna" :) To chyba główny mankament LCD - aczkolwiek tragedii nie ma i da się z tym żyć (nie przeszkadza to tak bardzo jak tu co poniektórzy sugerują)
- smużenie w moich 2 telewizorach LCD (SONY 32L4000 co oddalem ojcu do duzego pokoju i Panasonic LX60 u mamy w kuchni) niestety wystepuje...co widac przy meczach niestety. Ale to sa telewizory z nizszej polki.
- ostre kąty powoduja w 2 tych telewizorach niestety totalne wypranie kolorów i stratę kontrastu
- materiał HD jakikolwiek by nie był będzie wygladał BDB, to racja
- filmy z dvd - nie mogłem zniesc artefaktów na ekranie niestety, stąd zmiana na blu ray i plazmę, LCD + dvd mi sie nie sprawdziło niestety a jestem uczulony na jakosc obrazu
- na obydwu telewizorach jakosc obrazu z analogowej kablówki jest zła (IMO), a najgorszy jest brak szczegolow
- co do czerni to w dzien nie przeszkadza, jednak noca przy ogladaniu filmów z płyt w "cienkim" paseczku - dokuczliwe
zeby nie było:
plazma jest pozbawiona powyzszych problemow, jednak ma swoje - jak sie człowiek uprze to wypali (schodzące szybko) duszki, tanie plazmy maja 4000+ odcieni gradacji kolorów (czyli obraz jak na 8 bitowej matrycy LCD, mozna sie dopatrzec niekiedy przejsc kolorów, ale w tejc enie ciezko dostac LCD z 10 bitowa matrycą), mozna sie uprzec na się, ze zjadają więcej pradu niz LCD i raczej nie nalezy obsmarowywac matrycy paluchami bo ciezko sie to myje.

ser pleśniowy [ Generaďż˝ ]
ja mam plazmę i jestem zadowolony, duszki się wypalają, ale jak nie zmienię kanału na cały czarny obraz, to ich nie widać. Przyczepiłbym się do jakości obrazu, jakoś tak niektóre kanały są zamazane... Ale widać to tylko z bliska, więc jest okej :) Mam kablówkę, a niedługo dokupuję Cyfrowy Polsat i zobaczymy wtedy.
Snakepit [ aka Hohner ]
pleśniowy - jaką plazmę? model
Na dobra sprawę jedynymi dobrymi producentami plazm są Pioneer oraz Panasonic, reszta poprostu nie umie zrobic dobrej plazmy szczegolnie LG i Samsung...
Lutz [ Senator ]
Snakepit, problem wlasnie polega na tym ze sam wiedziony hypem nakreconym na kilku forach nastawialem sie na panasonica TX, w salonach przesiedzialem dobrych pare godzin analizujac za i przeciw, meczac sprzedawcow i moim subiektywnym zdaniem ps-3000 byl spokojnie w tej samej grupie jakosciowej a panas mial jakies dziwne problemy z deinterlacem (podobnie jak aquos), kiedy okazalo sie ze lg wypuscil nowy model ps-6000 i trafilem na niego w sieci w cenie 800 funtow to sie nawet nie zastanawialem tym bardziej ze bardzo mi sie podoba design tego telewizora.
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Ale ludzie to są wyliczenia primo - przybliżone, duo - zalecane ze względu na szkodliwość na wzrok.
Oczywiście jak ktoś chce, to se może kupić i 100" i patrzeć z metra, jego sprawa i oczy..No moja LCd bierze niby wg. producenta 150W, ale po włączeniu oszczędzania energii spada to do granicy 100-110W.
Zresztą co się bede kłucić nie moja kasa. Powiem tak, ja bym tam plazmy nie kupował. natomiast my tu tak wdaliśmy się w jałową dyskusje, a zapomnieliśmy że kolega szuka taniego TV do 2000zł, i raczej hiperiona 40" nie chce kupować i pewnie wybierze coś w granicy 26 do 32". Jeżeli by się decydował na coś większego to 32 w Full HD i będzie zadowolony, na 150%.
Snakepit [ aka Hohner ]
jakie znowu 32 w Full HD, po co to do kablówki...my swoje, Ty swoje, tego nie unikniemy...
za 2000zł z malutkim kawałeczkiem ma 42" plazmę wiec po co pchac sie w byle jakie małe LCD...
Lutz - ja porownywalem glownie czerń i nasycenie kolorów w panas vs samsung i samsung wymiekał, a LG...cóz, to napisałem po recenzjach w necie (tanszych modeli, rozmawiamy o sprzecie za ~2000zł) sam nie porownywałem.
Wzialem 42" PX8 w sumie po krotkim anawet bardzo krotkim sprawdzaniu jego mozliwosci, problemow nie widze :) a dałem jakis czas temu 2399zł w markecie bo nei chcialo mi sie czekac na przesylke za 2099zł + 50zł jazda do mnie...
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Snakepit spodobała mi się ta twoja wypowiedz z postu 70. Serio.
A czy ja pisałem o kablówce? Myśl. Odnosiłem się do dużo wcześniejszych postów.
Zresztą linikę niżej sam piszesz bzdure, że za 2000zł może mieć 42" plazme. A po chuj mu to jak i 32" wg ciebie to za dużo do kablówki. Zresztą w ogóle nie pisałem o waszej staromodnej kablówce.
Może nie miałeś takiego celu, ale czytając ją ma się takie wrażenie.
LCD mi nie pasi bo:
1. smużą, bo żal mi było kapuch więc kupiłem z niższej półki. Trochę dziwne bo ja też mam KDL-32S3010 i jakoś nigdy nie zauważyłem smużenia na nim?? A gram na nim na X360, w bardzo dynamiczne gry jak NG II. No chyba że model 32L4xxx o którym ty mówisz faktycznie był jakimś nisko budżetowcem SONY i miał jakąś gorszą matryce.
2. Nie mogę ci sensownie odpowiedzieć, bom daltonista, więc paleta kolorów mi zwisa. Zresztą i tak 100% matryc interpoluje kolory więc, to kwestia tego kto ma lepszy procesor graficzny na pokładzie.
3. No chyba oczywiste.
4. Nie mogłem znieść artefaktów z DVD?? A od kiedy to zależy od TV. Przecież sygnał MPEG jest obrabiany, przez układ w odtwarzaczu, a nie w TV. No jeszcze wchodzą w to kable, i jakość złącz. ale to kwestia producenta. No się nie dziw jak siedziałeś 2,5 metra od TV HD Ready że masz artefakty, z DVD który ma materiał o małej rozdzielczości i często mocno skompresowany, zbliż się jeszcze o metr, a jak masz dobry wzrok to se i subpixele policzysz, czy cie producent nie oszukał. A na 42" będziesz miał jakość super, bo to Full HD, no i BR ma sygnał o lepszej jakości. więc dla mnie takie dziwne porównanie, które jest niejako oczywistością.
5 Trudno się z tobą nie zgodzić. Masz racje. ale znowu dużo zależy od producenta TV i jakości kablówki, a u nas z tym różnie bywa.
6. Czerń, powiem tak ja osobiście nie jestem przekonany do zbyt czarnej czerni, ale przyjmijmy że kwestia gustu, kto co woli.
ser pleśniowy [ Generaďż˝ ]
Snakepit - LG 32PC51
Snakepit [ aka Hohner ]
Zresztą linikę niżej sam piszesz bzdure, że za 2000zł może mieć 42" plazme. A po chuj mu to jak i 32" wg ciebie to za dużo do kablówki.
1. 2100zł, lepiej?
2. gdzie to napisałem? lol
No to jedziemy z tym koksem:
1. 32L4000 kosztowal pol roku temu 2300zł...raczej nizsza polka
2. różnica miedzy 4000+ a 6000+ w plaźmie to dośc spora różnica...identycznie jak 8bit i 10bit paleta w lcd
3. no moge to powtorzyc - TAK, RACJA
4. Na 42" plazmie obraz z dvd jest duzo lepszy niz na 32" lcd (ta sama odległośc od ekranu, a HD Ready czy Full HD nie ma tu NIC do rzeczy)...A od kiedy to zalezy od TV? Radze poczytac fora internetowe i porobic testy samemu.
Jesli masz inne zdanie to masz prawo, ja swoje wyraziłem.
5. cóz, miałem 2 różne kablówki, teraz mam jedną analogowa kablówkę i pakiet cyfrowy dodatkowo w moim pokoju, moge sie przelaczac jak chce, analog leci po komponencie, cyfrowy po hdmi...na lcd wogole to nie wyglada, na plazmie - duzo lepiej.
6. a ok to ja od dzis szukajac czarnego samochodu bede ogladal mocno grafitowe, good thinkin'
LCD mi nie pasi bo ssie w porownaniu do plazmy, tyle...przekonalem sie o tym 2 razy, 2 razy kupując LCD i w koncu sie miarka przebrała.
Do 2000zł lepiej kupić plazmę 42" niz byle jakiego 32" LCD...takie moje zdanie poparte testami lcd+dvd, plazma +dvd, lcd+kablówka, lcd+kablówka
to jest moja opinia i jej nie zmienie, kazdy swoje chwali, ty sie bedziesz spuszczał nad lcd a ja nad plazmą, skonczmy...
delstar [ Generaďż˝ ]
Jak bym teraz mial kupowac tv to zastanawialbym sie nad nowym cyfrowym systemem nadawania obrazu
wysiak [ Legend ]
Jesli rzeczywiscie plazmy sa teraz takie tanie, to nie ma nawet co myslec. Przyjemnosc z ogladania obrazu 42" bedzie zawsze wieksza niz z 32".
delstar [ Generaďż˝ ]
[80]
Na pierwszy rzut oka to tak ale jak sie przyzwyczaisz to po kilku dniach juz ten tv nie jest taki duzy i wydaje sie normalny nawet jak przechodze na niego po kilku dniach ogladania 32 tv
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Niech zgadnę jesteś sprzedawcą RTV, typowe hasła zaczynam słyszeć. Tgz. obrabiane klijenta, aby myślał że jest szczęśliwy.
Mogę się zgodzić z tobą w wielu rzeczach, rozumiem też że jesteś swego rodzaju vidofilem, bo widzę mocno stawiasz na szczegóły które dla zwykłego kowalskiego oglądającego klan i plebanie nie maja większego znaczenia, i stawiasz na subiektywne odczucia, bo każdy inaczej odbiera obraz.
natomiast z tym się zgodzić nie moge;
"4. Na 42" plazmie obraz z dvd jest duzo lepszy niz na 32" lcd (ta sama odległośc od ekranu, a HD Ready czy Full HD nie ma tu NIC do rzeczy)...A od kiedy to zalezy od TV? Radze poczytac fora internetowe i porobic testy samemu. "
Dla mnie standardowy bełkot sklepowy, którego w necie pełno. Full Hd nie różni się od Hd Ready w sensie jakości obrazu.
Hm.. to tak jak byś powiedział że na 17" monitorze nie ma różnicy w grze na 800x600 a 1280x1024.
Dla mnie bzdura, skoro zmienia ci się rozdzielczość i wielkość pixela to oczywiste że zmienia się doznanie wzrokowe. Inaczej nie miało by sensu Hd, bo po co zwiększać rozdziałkę, skoro da się uzyskać krystaliczny obraz z standardowego obrazu TV na 50".
Nic ci nie da super Tv jak podłączysz do niego DVD z Biedrony za 100zł. bo będzie tam najtańszy dekoder DVD/DIVX który nie umie przeprowadzić porządnej korekty obrazu i finito.
wysiak [ Legend ]
Alien.pl --> Nie masz szans zobaczyc roznicy miedzy full hd a hd ready patrzac na 32 cale z odleglosci 2.5 czy 3 metrow, przynajmniej ogladajac material, ktory nie jest w 'natywnej' hd rozdzielczosci, czyli dvd czy zwykle tv.
Lutz [ Senator ]
alien.pl, nie da sie czytac tego twojego belkotu.
Snakepit [ aka Hohner ]
Alien - nawet mi sie nie chce komentowac ale to skomentuje...
Hm.. to tak jak byś powiedział że na 17" monitorze nie ma różnicy w grze na 800x600 a 1280x1024.
Dla mnie bzdura, skoro zmienia ci się rozdzielczość i wielkość pixela to oczywiste że zmienia się doznanie wzrokowe. Inaczej nie miało by sensu Hd, bo po co zwiększać rozdziałkę, skoro da się uzyskać krystaliczny obraz z standardowego obrazu TV na 50".
Nic ci nie da super Tv jak podłączysz do niego DVD z Biedrony za 100zł. bo będzie tam najtańszy dekoder DVD/DIVX który nie umie przeprowadzić porządnej korekty obrazu i finito.
Porownujesz 2 różne technologie, to po pierwsze. Po drugie - jak mi pokazesz na telewizorze 32" LCD HDR i FHD różnice w puszczonym obrazie to wystosuje o pismo o nobla dla Ciebie w dziedzinie odkryć. Po trzecie 42" plazma ma lepszy obraz z materiałów SD niż 32" LCD...KONIEC KROPKA, potwierdzi to kazdy (oprocz Ciebie)...i naprawde najmniejsze znaczenie ma tu odtwarzacz. Chodzi o technologie wyswietlania obrazu i ogolne wady/zalety danych matryc oraz elektronike poprawiajacą obraz wbudowaną w telewizor.
Swoją droga zdziwilbys sie jak zaawansowane rzeczy sa pchane do tanich odtwarzaczy firmy krzak.
Dla mnie standardowy bełkot sklepowy, którego w necie pełno. Full Hd nie różni się od Hd Ready w sensie jakości obrazu
Powyzej 40" zaczyna by widoczna różnica, poniżej - ni chu chu chyba, że bys siedział z nosem przed matrycą i porównywał pikselki z 15cm.
Powiem Ci tak - jak czegoś nie potrafisz to nie pchaj się na afisz...i w ten sposob koncze dyskusję na chwilę obecną.
PS. nie jestem sprzedawcą, mozna powiedziec, ze to moje hobby
Alien.pl [ Generaďż˝ ]
Nadal niczego mi nie udowodniłeś. Pomijając ze upraszczasz pewne sprawy.
Jak ktoś nie widzi różnicy między Full Hd a Hd Ready na 32" to jest ślepy, albo bardzo w to wierzy.
Wiadomo że nie wyskoczą ci od razu jakieś olbrzymie różnice, ale gołym okiem jest inny konfort oglądania. Zresztą zasada jest prosta, im więcej pixeli na tej samej powierzchni tym lepsze wrażenie wzrokowe. O czym tu dyskutować.
Porównujesz 2 różne technologie. Tylko budowa ekranu jest inna, natomiast metoda wyświetlania obrazu jest taka sama w obu przypadkach. Inne jest odwzorowywanie barw, no na korzyść plazmy.
Ale co z tego jak 50% facetów to daltoniści, w mniejszym lub większym stopniu.
Jak dla mnie różnice między plazmą, a obecnymi LCd są tak znikomo małe że nie warto się w plazmiki bawić. Oczywiście każdy ma prawo wyboru.
Powołujesz się na materiały Sd czy inne. a co niby producenci i jak by na to nie patrzeć sponsorowane przez nich instytuty badawcza mają w nich napisać. Ze różnice są znikome dla zwykłego użytkownika. Takie walory o których ty mówisz mają tylko znaczenie dla pasjonatów, jak ty. A pytanie tematu zadał zwykły człowiek który chce zwykłego TV, a nie dzieła sztuki, którym mógłby sie zachwycać jak kobietą.
Lutz [ Senator ]
w przypadku wideo nie znam osob ktore zauwaza roznice pomiedzy 720/1080, dopiero gry i to bez aa moga dac jakies pojecie, a wiekszosc filmow br i tak jest w 720p.
Snakepit [ aka Hohner ]
Jak ktoś nie widzi różnicy między Full Hd a Hd Ready na 32" to jest ślepy
bullshit ogolnie...
Wiadomo że nie wyskoczą ci od razu jakieś olbrzymie różnice, ale gołym okiem jest inny konfort oglądania.
bullshit dla TV ponizej 40"
Zresztą zasada jest prosta, im więcej pixeli na tej samej powierzchni tym lepsze wrażenie wzrokowe.
bullshit dla TV ponizej 40"
Nadal niczego mi nie udowodniłeś.
mozemy prowadzic tylko pusta pyskówkę, bo do udowadniania potrzebna jest plazma i lcd obok siebie i 2 lcd podobnej klasy przy czym jeden HD Ready a drui Full HD...
a tu jeszcze co do wielkosci tv 42" - to u mnie w pokoju, tylko ze nie mam jeszcze poukladanego wiec głośniki stoja jak stoją....uważasz, że to za duzy TV na 2,5m?
wiekszosc filmow br i tak jest w 720p
skad to info? nie widzialem jeszcze BD 720p 0_o

Dogon [ Generaďż˝ ]
Alien --> skąd masz te dane z żywotnością OLED ? właśnie kupiłem taki TV Samsunga 40" i tylko żałuję iż mam Cyfre + bez HD ( podłączone mam przez Euro złącze + specjalna przejściówka do TV ) i na niektórych kanałach obraz jest przepiękny ale niestety nie mam jeszcze kanałów HD co spowoduje rozwinięcie skrzydeł tego TV.
Jedyny minus to to iż jak mi przywieźli ten TV to... nie chciał się włączyć i musiałem wymieniać na nowy model - ale ja zawsze mam pecha do nowych TV - poprzedni też na dzień dobry miał wadę ( brak fonii :P ) , ale jestem zaskoczony Twoim negatywnym podejściu do tej technologii że to "syf ",bo czytając różne recenzje wygląda to dobrze...
Lutz [ Senator ]
Troche dalem ciala z tym tekstem, ale juz tlumacze o co mi chodzi ;)
snakepit - teraz z reka na sercu ile obejrzales filmow dostosowanych do 16x9 ? Pewnie wszystkie ktore obejrzales sa z filmow kinowych w formacie 2.4:1 , wskutek czego masz paski na dole i u gory.
Pozostaje kwestia czy uzywasz skalowania proporcjonalnego, czy zostawiasz z paskami.
Rzeczywisty format takiego filmu z prostej proporcji wynosi - 1920x800, i o to mi chodzilo ;)
prawdziwe 1080linii bez skalowania to mozna z domowej kamery hd sobie zobaczyc :)
nawiasem mowiac cos mi nie gra w twoim zdjeciu, nie masz przypadkiem krzywo powieszonego tv ?
Snakepit [ aka Hohner ]
wszystko jest równiutko, tak wyszło na foto.
a co do 1080/720 to ok juz rozumiem :) A co do filmów BD w pełnym 16:9 to na przykład Terminator i Full Metal Jacket.
FMJ --->
PS. dajcie spokoj z tymi żywotnościami telewizorów...ile godzin dziennie TV działa? TV zmnienia sie co max 5 lat (mowie z wlasnego doswiadczenia) nawet jesli dzialalby powiedzmy 8h dziennie przez 5 lat to jest mniej niz 15.000 godzin...
Kyahn [ Rossonero ]
Byłem w niedzielę w Media i sobie obejrzałem telewizorki.
Jeśli idzie o jakość obrazu to wg mnie jest tak LED ---> plazma ---> LCD
Na dobrego LEDa szkoda mi pieniędzy, więc na razie moim kandydatem nr1 jest:
Panasonic Viera TX-P42G10E (w necie do wyjęcia za ok 4tys)
Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia co do tego modelu.
Mr_Baggins [ Consigliere ]
Ten Panasonic powinien być dobry. Dobrze też, że zrewidowałeś budżet.
Snakepit [ aka Hohner ]
Kyahn - ten panasonic zbiera bardzo dobre recenzje. Szczegolnie iż jest to plazma Full HD 42", posiada system 24p i 6144 pozoiomy gradacji kolorów oraz najwazniejsze Intelligent Frame Creation - obraz jest bardziej płynny dzięki dorabianiu przez procesor telewizora dodatkowych klatek obrazu.