GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Graficzna problem

29.05.2009
02:13
smile
[1]

Ziku90 [ Ziku ]

Graficzna problem

Witam,
szanowna firma BFG wymieniła mojego niedziałającego 8800GT OC na 9800GT OC i teraz po zainstalowaniu nowej karty mam taką sztuczkę, że w Windowsie za choleręnie da się ustawić rozdzielczości wyższej niż 640x480. Odziwo każda gra, jaką odpalę przechodzi to i moge normalnie grać na 1280x1024, full detale itp. Usuwałem stery panelem sterowania, instalowałem najnowsze i wcześniejsze o jedno wydanie, usuwałem programem Driver Cleaner 3. I nic, ciągle to samo. Co tu robić?

Odpowiedzi "format" odpadają.

Eh pomóżcie, już sił nie mam do tego kompa, ciągle coś się chrzani (jakby co to konfig w wizytówce).

29.05.2009
02:58
[2]

PC-Maniac [ Konsul ]

Format pewnie by sprawę rozwiązał :P Cóż możesz jeszcze spróbować wywalić stery i zainstalować te które dostałeś na płycie do grafy...

29.05.2009
08:15
[3]

mirencjum [ operator kursora ]

Dziwna sprawa. Masz na pulpicie rozdzielczość 640/480 a w grach 1280/1024?
Sprawdź w menadżer urządzeń czy nie masz żółtych znaków. Wszystko w porządku? Stery płyty głównej też? Monitor ma sterowniki? To wygląda na problem sterowników, ale skoro piszesz, że zmieniasz i nic, to jeszcze bardziej dziwne. Odświeżanie masz odpowiednie?

29.05.2009
09:35
smile
[4]

Ziku90 [ Ziku ]

W menadżerze urządzeń wszystko ok; żadnych żółtych. Stery płyty głównej zainstalowane już od dawna, dzisiaj zainstalowałem sterowniki do monitora (iiyama E1902S) - nic nie pomogło. Odświeżanie jest 60Hz, czyli tak jak miałem zawsze.

Głupie to - jak daję zmianę rozdzielczości to ustawiam to 1280x1024, obraz znika, pojawia się zwnou w 640x480 z komuniaktem "Ustawienia się zmieniły. Czy chcesz zachować?".

Wymiękam... A w grach wszystko chodzi git na fullscreenie.

29.05.2009
15:18
smile
[5]

Ziku90 [ Ziku ]

UP

29.05.2009
15:42
[6]

PrEd4ToR [ ››LifeWire‹‹ ]

xp czy vista? 32 czy 64 ?

29.05.2009
17:17
smile
[7]

Ziku90 [ Ziku ]

XP Pro 32 bity

29.05.2009
17:19
[8]

PitbullHans [ Legend ]

Stery od monitora?

29.05.2009
18:04
[9]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

Może to głupie, ale....wgraj SP3??
Jakbyś ten nieszczęsny format zrobił pewno by po sprawie bylo a tak... :|

29.05.2009
22:31
[10]

Ziku90 [ Ziku ]

Mam SP3...

Format mnie nie urządza, siedzenie i porządkowanie, instalowanie wszystkiego mnie przerasta, zresztą komp około pół roku jest na tym systemie.

29.05.2009
22:38
[11]

Glazer [ Dux Limitis ]

odpal taki mały programik autoruns.exe, ściągnąć możesz np stąd:


Sprawdź tam czy jakiś program ładujący się z windą nie przejmuje sterowania rozdzielczością desktopu. Wygląda mi na właśnie coś takiego.

29.05.2009
22:44
[12]

SirGoldi [ Gladiator ]

Ziku90 ---> W jaki sposób realizowania jest gwarancja przez firmę BFG? Zaniosłeś kartę do sklepu, dałeś paragon, a oni zajęli się resztą, tak?

29.05.2009
23:01
[13]

Ziku90 [ Ziku ]

Ziku90 ---> tak, zaniosłem do sklepu (Komputronik) razem z gwarancją, wzięli, poczekałem ten miesiąc ( :/ ) i dostałem wzamian nową, niby o podobnych parametrach. Szkoda tylko, że nie dostałem żadnego info co się z tamtą stało, no ale cóz, nie można miec wszystkiego :]

Glazer ---> Czego mam szukać tak dokładnie? Bo nie mogę się w tym połapać...

01.06.2009
17:57
smile
[14]

Ziku90 [ Ziku ]

Już zastosowałem tyle różnych metod, na dojście do czegoś, że widzę, iż pozostaje mi format...

Stare sterowniki, nowe, kasowanie pozostałości Driver Cleaner-em 3, czy próby przywracania systemu (które zresztą jakiego bym punktu nie wybrał, nie działa) zeszły na marne...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.