GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Mam pytanie dot. routera (WiFi)

22.05.2009
22:07
[1]

Marcinwin [ Konsul ]

Mam pytanie dot. routera (WiFi)

1. Czy zazwyczaj podlacza sie router do listwy kompa głownego (zeby odpalał razem z kompem glownym), czy raczej non stop jest włoczony i to normalne (bo nie ma trybu czuwania jako tako) ?
2. Zauzwazylem, ze strasznie mi spada przepustowosc po podlaczeniu routera (router dostaje internet, udostepnia go przez kabel stacjonarnemu PC oraz laptopowi przez WiFi) - czy to mozliwe czy mi sie wydaje ?
3. Czesto sie swieczi ikonka ze WiFi aktywne i trwa transmisja mimo ze mam kompy w mieszkaniu wylaczone. Czy mozliwe zeby ktos sie podczepil ? Ustalilem tylko proste haslo WEP64 (nie pytam czy mozna zlamac to zabezpieczenie, bo oczywiscie ze tak, tylko czy jezeli przy konfiguracji podalem 5 znakowe haslo to czy probie podlaczenia jest ono wymagane ?)

Dzieki

22.05.2009
22:12
[2]

Narmo [ nikt ]

1. Jak chcesz. U większości osób jest pewnie bez przerwy włączony (w końcu po to się go kupuje), ale spotkałem się z przypadkami, gdzie był jednak wyłączany (głównie w zakładach pracy różnego rodzaju, gdzie na noc wyłączało się dosłownie wszystko)
2. Jeżeli dwa kompy chcą jednocześnie korzystać z internetu masowo (wiele połączeń na przykład w wypadku większości programów p2p, lub korzystanie przez jeden komputer maksymalnie z łącza) to jest to możliwe.
3. Tak, hasło jest wymagane. To, czy ktoś się podczepił możesz sprawdzić w logach routera. Ale prawdopodobnie to zwykły sygnał rozgłoszeniowy (router krzyczy do innych komputerów "Hej! Tu jestem! Nazywam się Linksys!"

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.