GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wi-fi -PC > laptop

16.05.2009
15:00
[1]

PaJot [ Centurion ]

Wi-fi -PC > laptop

Witam.
Ni bardzo znam się i orientuję się na tym całym WiFi bo nigdy nie miałem z nim do czynienia. Teraz od kiedy jest drugi komputer mianowicie laptop przydałaby się do niego internet bezprzewodowy w obrębie domu oczywiście.
Obecnie mam zwykłą neostradę z routerem, od którego idzie bezpośrednio net stały do pc-ta, od chwili kiedy jest laptop mam drugi kabel, który sięga do wszystkich miejsc na danym piętrze, ale nie jest to i tak wygodne. Teraz chciałbym używać tego laptopa piętro niżej i kupowanie drugiego kilkumetrowego kabla ciągnącego się przez schody mi się nie widzi. To krótkie przedstawienie sytuacji.
Dlatego zwróciłem uwagę na WiFi niestety nie wiem dokładnie na czym to polega i tu pytanie, żeby mieć WiFi wystarczy podłączyć coś takiego: do USB PC-ta do którego jest podłączony stały net za pośrednictwem kabla i będzie w tedy automatycznie służył jako nadajnik? I wystarczy podłączyć 2 egzemplarz tego do laptopa i posłuży jako odbiornik? Dobrze to rozumiem i czy w ten sposób będzie działać? Za wszelką szybką pomoc dziękuję:)

16.05.2009
19:55
[2]

PaJot [ Centurion ]

up

16.05.2009
20:01
[3]

Piotrek.K [ ... broken ... ]

Imho, najgorsze z mozliwych rozwiazan.

Nie dojsc, ze komputer do ktorego to podlaczysz bedzie musial byc wlaczony by przesylac sygnal i-netowy do lapka to mam watpliwosci co do jakosci tego urzadzenia. Najlepiej bedzie kupic jakis porzadny router z WiFi. Wtedy sygnal bedzie dzielony rownomiernie, nie bedzie problemow z konfiguracja czy ustawieniami.

PS. Lapku jest juz karta sieciowa WiFi?

16.05.2009
20:06
[4]

Toshi_ [ Generaďż˝ ]

Do PCta możesz podłączyć router normalnie, skrętką. Nie musisz wtedy kupować radiowej sieciówki, tylko kawałek (najwyżej ze 2 metry) kabla - zakładając, że router masz w tym samym pomieszczeniu, co PC.
PCta i tak pewnie nie tachasz raczej po domu, więc "swoboda" w tym przypadku nie jest potrzebna. Laptop z kolei będzie się mógł łączyć drogą radiową z dowolnego miejsca.

EDIT: Aha, no i to wszystko pisane z myślą o routerze Wi-Fi z funkcją modemu do Neostrady.
Np. taki ->
Router włączasz do prądu niezależnie od PC i będziesz mógł łączyć się z siecią na lapku przy wyłączonym PC.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.