GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy można się uzależnić od...

13.05.2009
22:26
[1]

Samzabijaka [ Kasztelan ]

Czy można się uzależnić od...

Amlopinu ? Bo chyba się uzależniłem. Biorę ten lek codziennie od stycznia i wczoraj jak nie wziąłem ( biorę wieczorem ) to dzisiaj cały dzień serce mi waliło szybko i jak wreszcie wziąłem "połówkę" to poczułem taką ulgę.

Prosze o odpowiedź ludzi znających się na rzeczy.

13.05.2009
22:27
[2]

wysiak [ Legend ]

Od wszystkiego mozna sie uzaleznic.

"lekarz mówił, że ten lek jest bezpieczny i mogę brać go spokojnie po połówce każdego wieczora."
No, przeciez mozesz.

Mazio:)


ambasador00 --> Poczytaj zatem czasem wlasne posty.

13.05.2009
22:28
[3]

raphunder [ Legend ]

Uzależnić się można od bardzo wielu rzeczy, a tym bardziej od leków. Więc na twoim miejscu bym się zaczął zastanawiać nad tym problemem. Najlepiej to staraj się stopniowo odstawiać. Wszystko zależy od Ciebie.

13.05.2009
22:28
[4]

Scofield [ Brains of the outfit ]

Ja z kolei mialem tak przy odstawieniu leku na nadcisnienie. Kilka dni mialem podwyzszony puls i lekkie bole serca a potem przeszlo. Moze z tego Twojego leku trzeba schodzic powoli. To znaczy kilka dni polowke, a potem kilka dni cwiartke.

13.05.2009
22:28
smile
[5]

Mazio [ Mr Offtopic ]

ja na ten przykład uzależniłem się od wysia - jak raz na tydzień nie znajdę wpisu to czuję się gorzej.

13.05.2009
22:28
[6]

Samzabijaka [ Kasztelan ]

lekarz mówił, że ten lek jest bezpieczny i mogę brać go spokojnie po połówce każdego wieczora.

raphunder --> to jest lek na nadciśnienie, tego się nie odstawia...

dlaczego ?

13.05.2009
22:30
[7]

ambasador00 [ Konsul ]

[2] co za bzdury, dawno takich nie czytałem

13.05.2009
22:30
[8]

Gandalf. [ Wizard ]

raphunder --> to jest lek na nadciśnienie, tego się nie odstawia...

13.05.2009
22:30
[9]

Zultab [ Konsul ]

Od wszystkiego da się uzależnić ;P
Ja kiedyś miałem coś takiego jak wapno piłem
Po chorobie niby takie żeby organizm się zregenerował.
Po miesiacu dawkowania jak miałem to odłożyć spadło mi ciśnienie i miałem zawroty głowy :P

13.05.2009
22:32
[10]

Gandalf. [ Wizard ]

dlaczego ?

No rusz głową.

Bierzesz lek, bo masz kłopoty z sercem, codziennie. Jego efekty utrzymują się przez 24 godziny. Po 5 miesiącach codziennego brania nagle przestajesz. Chyba oczywiste, że organizm na to zareaguje...

13.05.2009
22:33
[11]

raphunder [ Legend ]

Grandalf--> być może. Więc skoro się go nie odstawia to nie widzę problematyki wątku :)

lekarz mówił, że ten lek jest bezpieczny i mogę brać go spokojnie po połówce każdego wieczora.

Więc problemu nie ma. Zmniejsz dawkę do połówki na dzień i będzie dobrze :)

13.05.2009
22:34
smile
[12]

Lethos. [ The Evil Candy ]

raphunder --> to jest lek na nadciśnienie, tego się nie odstawia...

Tak jak w przypadku alkoholu. Nieprawdaż?

13.05.2009
22:35
smile
[13]

Samzabijaka [ Kasztelan ]

No to mam zwalone życie. Rok nie zaczął się pomyślnie dla mnie. W styczniu na początku miałem atak wysokiego ciśnienia ( prawie 200 na ile nie pamiętam, ale dużo ) Leżałem kilka dni w szpitalu, porobiłem badania, zacząłem brać leki ( rano jakiś antipress czy jakoś tak a na wieczór amlopin )
Wyszło, że mam przerost niewielki lewej komory czy jakoś tak i nadciśnienie tętnicze

EDIT

Więc problemu nie ma. Zmniejsz dawkę do połówki na dzień i będzie dobrze :)

Tylko, że ja od początku biorę po połówce. Czasami tak mi obniżą ciśnienie, że mam puls 53

13.05.2009
22:51
[14]

Moshimo [ FullMetal ]

Ja bym do lekarza uderzal, zeby przypisal Ci cos zlejszego. Albo po prostu idz do niego i mu opisz sytuacje.
Nie chce straszyc, ale z lekami mozna sie wkopac w niezle bagno..

13.05.2009
22:53
[15]

Gandalf. [ Wizard ]

Nie chce straszyc, ale z lekami mozna sie wkopac w niezle bagno..

No właśnie, nie strasz - to nie żadna benzodiazepina, tylko zwykły lek na nadciśnienie, który ma pomagać. Nic więcej, nie robi nic z psychą, nie uzależnia, tylko po jego odstawieniu trzeba liczyć się z tym, że serce nie będzie już wspomagane zawartą w nim substancją...

Samzabijaka --> nie widzę żadnego problemu. Bierz dalej leki, nie zapominaj o nich i będzie dobrze. :)

13.05.2009
22:59
[16]

Samzabijaka [ Kasztelan ]

Samzabijaka --> nie widzę żadnego problemu. Bierz dalej leki, nie zapominaj o nich i będzie dobrze. :)

A jak się skończą i nie będę mógł ich kupić przez jakiś czas załóżmy ?

13.05.2009
23:05
smile
[17]

Gandalf. [ Wizard ]

To musisz tak je zorganizować, że gdy jedno opakowanie się kończy, masz na to już przygotowane drugie. Zresztą apteki są wszędzie, nie panikuj. :)

I pytaj o takie rzeczy swojego lekarza, bo ja nie mam wykształcenia, żeby doradzać ci w takiej ważnej sprawie jak leki.

13.05.2009
23:20
[18]

Gen4 [ Centurion ]

Można zawsze wyjść z ciała i skoczyć do apteki w sąsiednim mieście ;)
Samemu nie radze obniżać dawki, bo została ona przez lekarza ustalona w celu osiągnięcia określonego efektu terapeutycznego. Pilnuj leków, bo nadciśnienie to jeden z głównych czynników ryzyka miażdżycy, nie leczone prędzej czy później prowadzi do niewydolności serca.
Zdrowia życze!

21.05.2009
18:46
[19]

Shaybecki [ Shaybeck ]

aktywność fizyczna i dobra dieta przede wszystkim, nie tylko przed kompem i pisać pierdoły o wychodzeniu z ciała

jak widać twoje ciało ma już cię dość, wiec wyjdź z niego i znajdź inne lub nie wracaj

21.05.2009
18:57
smile
[20]

Samzabijaka [ Kasztelan ]

Shaybecki

daruj sobie złośliwość. Mnie takimi dziecinnymi zagraniami nie wkurzysz :)

Widać niezły z ciebie furiat skoro odkopywałeś ten wątek specjalnie by to mi napisać :) brawo :)

21.05.2009
19:09
smile
[21]

M'q [ Schattenjäger ]

Przeciez on ma racje.

21.05.2009
22:08
[22]

Shaybecki [ Shaybeck ]

a jak myślisz, skąd tego typu choroby się u ludzi robią ?

moja babcia ma to samo, tylko że ona wstaje z łóżka tylko po to by zjeść lub dać zastrzyk insuliny

jakbyś ruszył czasem dupsko, pobiegał, dotlenił organizm, rozruszał serce, przeczyścił żyły, odżywiał się prawidłowo, to byś nie miał problemów

---------------------
odkopałem wątek ? tylko po to by pokazać jak głupie wątki zakładasz, a w innych narzekasz

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.