GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Radeon HD 4800 -Sterowniki. Problem!

12.05.2009
16:06
[1]

Choke [ Pretorianin ]

Radeon HD 4800 -Sterowniki. Problem!

Witam, niedawno zrobiłem format i zainstalowałem sterowniki do mojej karty graf, lecz właśnie tutaj pojawia się problem. Po udanej instalacji z płyty, program wymusza reset kompa, tak też robię i po załadowaniu się paska 'Windows' slychać dzwięk wchodzenia do systemu i wtedy właśnie na monitorze wyskakuje 'No Signal' i komputer przestaje funkcjonować. Nie zawiesza się, widać czarny ekran i poprost przestaje kontaktować, jedynym sposobem jest odinstalowanie karty poprzez wejście do systemu w trybie awaryjnym. Próbowalem już ze sterownikami ściagniętymi z neta - to samo.

Parametry kompa:
Intel Core 2 Duo E8400 (2x 3.0)
4GB RAM
Radeon HD 4800

Ma ktoś jakiś pomysł, co na to poradzić?

12.05.2009
16:10
[2]

-=BROGI23=- [ Generaďż˝ ]

Sprobuj zainstalowac Omegi ;)

12.05.2009
16:13
[3]

Coolabor [ dajta spokój! :) ]

Sterowniki płyty głównej zainstalowałeś?

12.05.2009
16:14
[4]

Choke [ Pretorianin ]

Płyta główna zainstalowana. A co do Omegi, , nie ma w ogóle sterów dla mnie :( Aha, zapomniałem, to Vista.

12.05.2009
16:33
[5]

mirencjum [ operator kursora ]

Masz zasilacz odpowiedniej mocy i dobrego producenta? A przed formatem było dobrze?

12.05.2009
16:39
[6]

Choke [ Pretorianin ]

Przed formatem wszystko działało dobrze, nie było w ogóle żadnych problemów z kartą, a może to wina Visty? Wcześniej miałem XP'ka.

12.05.2009
17:00
[7]

mirencjum [ operator kursora ]

Jeżeli zainstalowałeś sterowniki płyty głównej (powinny być na CD dołączonym do pudełka z płytą) to może instalujesz wersję do innego systemu (chociaż nie powinno dojść do instalacji).

Tak na wszelki wypadek wkleję taką pożyteczną instrukcję:

Wejdź na stronę aktualizacji sterowników dla swojego typu karty, wybierz typ karty. koniecznie zwróć uwagę dla jakiego systemu operacyjnego przeznaczony jest plik sterowników. W wypadku gdyby dostępnych było kilka wersji sterowników dla Twojej karty, porównaj daty tych sterowników i ściągnij ten najnowszy.Po zakończeniu pobierania sterowników, odinstaluj (usuń) poprzednie sterowniki i zainstaluj te pobrane. Uwaga: deinstalacja poprzedniej wersji sterowników jest bardzo ważna - zalecają ją producenci wszystkich sterowników, gdyż bez tego nowe sterowniki mogą nie zainstalować się poprawnie.

Jeżeli nie wiesz jak dokonać deinstalacji starych sterowników i jak poprawnie zainstalować ich nową wersję, poniżej szczegółowy opis krok po kroku poprawnej instalacji sterowników:


Aby mieć łatwy dostęp do pobranych sterowników karty po deinstalacji starej wersji zapisz go w łatwo dostępnej lokacji. Możesz utworzyć folder C:\ATI i tam skopiować pobrany sterownik lub zapisać sterownik na pulpicie. Jeśli nie wiesz gdzie na dysku został zapisany plik ze sterownikiem, pobierz go jeszcze raz zapisując do jednej z proponowanych powyżej lokacji.

Zanim rozpoczniesz instalację sterowników wyłącz wszystkie programy działające w tle (takie jak program antywirusowy, programy narzędziowe czy programy P2P), gdyż mogą one spowodować nieprawidłową instalację sterowników.

1. KROK 1 z 9: Kliknij przycisk Start a następnie kliknij polecenie Panel Sterowania (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Control Panel").

2. KROK 2 z 9: W nowo otwartym oknie odnajdź polecenie Dodaj lub usuń programy i kliknij ikonę dwa razy (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Add or remove programs").

Uwaga: Jeśli korzystasz z tzw. widoku klasycznego panelu sterowania, wygląd tego okna będzie inny (kilkadziesiąt ikon umieszczonych w kilku rzędach). Sama ikona oraz napis przy tej opcji będą jednak takie same, więc po prostu odszukaj ikonę z napisem "Dodaj lub usuń programy" i kliknij ją dwa razy.

3. KROK 3 z 9: W nowym oknie odszukaj na liście pozycję Ati Display Driver a następnie kliknij przycisk Zmień/Usuń po prawej stronie tej pozycji w celu usunięcia starej wersji sterownika (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Change/Remove").

4. KROK 4 z 9: Po zakończeniu odinstalowywania starej wersji sterownika pojawi się okienko z informacją o konieczności ponownego uruchomienia komputera. Jeśli masz uruchomione jakieś programy lub pliki, zapisz ich stan i zamknij je a następnie kliknij przycisk Tak (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Yes").

5. KROK 5 z 9: Po ponownym uruchomieniu komputera, otwórz folder w którym zapisany został wcześniej jest pobrany z sieci plik ze sterownikiem karty graficznej. Następnie kliknij dwa razy nazwę pliku ze sterownikiem w celu uruchomienia instalatora sterowników karty graficznej.

6. KROK 6 z 9: W oknie, które pojawi się po uruchomieniu instalatora kliknij przycisk Next > aby kontynuować.

7. KROK 7 z 9: Instalator poprosi o wskazanie katalogu w którym zapisane będą pliki sterownika (zalecamy pozostawienie domyślnego katalogu i nie zmienianie go). Kliknij przycisk Next > aby kontynuować instalację sterowników.

8. KROK 8 z 9: W kolejnych krokach procesu instalacji mogą pojawiać się różne okna informujące o instalowanych sterownikach, treść umowy licencyjnej i inne. Prosimy aby zawsze dokładnie czytać pojawiające się informacje (powinny one pojawiać się w języku polskim) i kontynuować instalację klikając na odpowiednim przycisku (z reguły będzie to przycisk Dalej > (, tak jak na poniższym obrazku). Instalacja nowych sterowników może potrwać do kilku minut.

9. KROK 9 z 9: Pod koniec instalacji pojawi się okno z prośbą o ponowne uruchomienie systemu. Należy upewnić się iż wybrana jest pierwsza opcja dzięki której komputer zostanie ponownie uruchomiony zaraz po zakończeniu instalacji sterowników. Następnie kliknij przycisk Zakończ w celu zakończenia instalacji i ponownego uruchomienia systemu. Po ponownym uruchomieniu komputera nowe sterowniki będą już zainstalowane w systemie.

W systemie XP zaleca się instalację bibliotek DirectX po każdorazowej instalacji sterowników do karty graficznej i karty dźwiękowej.12.05.2009
17:21
smile
[8]

-=BROGI23=- [ Generaďż˝ ]

Cos jeszcze przyszlo mi do glowy ;)

Masz moze podlaczony pod ta karte drugi monitor, albo TV? Jesli tak to wylacz PC, odlacz kabel (od TV/drugiego monitora) i uruchom go, pozniej kiedy uruchomi sie system mozesz go podlaczyc z powrotem :)

Jesli nie masz natomiast nic dodatkowego podlaczonego to moze sprobuj ze starszymi sterownikami...

[edit]

W takim razie wydaje mi sie ze to cos z systemem... Hmmm, jak masz podlaczony ten monitor? Przez VGA czy DVI (zgaduje ze to LCD)? Moze po uruchomieniu przestaw recznie w menu monitora zrodlo sygnalu (w zaleznosci od sposobu podlaczenia, vga-analog - dvi-digital)?

12.05.2009
17:27
[9]

Choke [ Pretorianin ]

Zaraz spróbuję ze starszymi sterownikami, ale mam nowe informację. Jednak gdy następuje czarny ekran, to komputer nie zamiera, z tego co mi się wydaje, to tylko przestaje reagować monitor, ponieważ słychać, że włącza się skype, windows loguje i wyskakuje błąd z konnekta ( nie związany z tym problemem). Jakieś nowe pomysły?: )

12.05.2009
17:30
[10]

PitbullHans [ Legend ]

Rypnięty kabel łączący monitor z kartą?

spoiler start
Źle podłączony itp. itd.
spoiler stop

12.05.2009
17:32
[11]

Choke [ Pretorianin ]

Kabel jest nowy, kupiony jakieś 3 tyg. temu. Jeszcze wczoraj, na Xp'ku wszystko działało!

12.05.2009
21:04
[12]

Choke [ Pretorianin ]

Dobra, koniec tematu. Zainstalowalem od nowa XP'ka.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.