GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

rok 1984 kto przeczytał prosze o pomoc :( SPOILERY !!!!

10.05.2009
21:40
[1]

Halucyn89 [ Senator ]

rok 1984 kto przeczytał prosze o pomoc :( SPOILERY !!!!

Nie nie umiem rozgryżć końcówki

spoiler start

w książce pisze że idzie w ministerstwie miłości sprzedaje wszystkich i że strzelają mu w tył głowy, ale potem patrzy na plakat wielkiego brata i książka kończy się porażką bohatera , system zdominował go. I trapi mnie oco chodzi z tą akcją na końcu ze idzie i sprzedaje ich i ze strzelają mu w tył głowy.
spoiler stop

10.05.2009
21:41
[2]

Sqater po Liftingu [ Generał Sqater ]

Nie "pisze" , tylko "jest napisane". Przepraszam , ale mam na to uczulenie :)

10.05.2009
21:42
[3]

sekret_mnicha [ fsm ]

Choć końcówka nie powinna nastręczać specjalnych trudności interpretacyjnych, to jeśli bardzo chcesz się dowiedzieć, wystarczy zerknąć choćby do wikipedii, gdzie jest opisana fabuła całej książki wraz z interpretacją zakończenia.

10.05.2009
21:44
[4]

Halucyn89 [ Senator ]

spoiler start
Ostateczną klęską Winstona jest zdradzenie Julii, a przypływ miłości do Wielkiego Brata, który czuje po wyjściu z Ministerstwa Prawdy, jest triumfem śledczych.

spoiler stop

Czytałem, ale też nic nie pisze o tej wyprawie w ministerstwie.

mnie chodzi o ten motyw
spoiler start

Nie biegł już, nie krzyczał. Znowu był w Ministerstwie Miłości. Wybaczono mu zbrodnie, duszę miał czystą jak śnieg. Siedział na ławie oskarżonych, zeznając wszystko co trzeba i wszystkich obciążając. Szedł korytarzem wyłożonym białymi kaflami, z uczuciem, że idzie w słońcu; za nim maszerował uzbrojony strażnik. Jeszcze chwila i od dawna upragniona kula rozsadzi mu mózg.
spoiler stop

10.05.2009
22:14
[5]

Trael [ Mr. Overkill ]

spoiler start
Ma nadzieję, że go zastrzelą, ale tego nie robią. O czym świadczą późniejsze sceny z kawiarni czy baru. Kula upragniona dla tego, że musiał przejść przez tortury itd. Najlepszym i najszybszym wyjściem jest śmierć. Po drugie skoro został złamany to wie, że popełnił wcześniejsze zbrodnie i na śmierć zasługuje (według systemu i według samego bohatera, który zaczął myślec tak jak wielki brat oczekuje). Poza tym jeśli dobrze pamiętam to i tak prawdopodobnie później zginie. Bo jak sam wspomniał ludzie, którzy popełniali myślozbrodnię i zostali postawieni do pionu przez ministerstwo miłości, albo sami później popełniali samobójstwo albo byli usuwani po pewnym czasie.
spoiler stop

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.