GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zastosowanie Informatyki w wojsku i jej wpływ na nie/pomoc

10.05.2009
20:16
smile
[1]

KapCioch [ Generaďż˝ ]

Zastosowanie Informatyki w wojsku i jej wpływ na nie/pomoc

Witam.
Potrzebuję informacji na temat informatyki w wojsku. Jaki wpływ ona miała na rozwój dzisiejszych armii. Jakie popularne systemy warte podstawowej wzmianki można wyróżnić i opisać? Znalazłem tylko coś na temat GPS, sieci internet i systemy radarowe. Poza tym na logikę wiem jeszcze o różnego rodzaju czujnikach, systemach wspomagania pracy różnego rodzaju urządzeń np. naprowadzania, ale jest tego tyle, ze nie mam pojęcia na czym mógłbym się skupić. Czy jest możliwość wymienienia krótko, zwięźle i ogólnie najważniejszych systemów tego typu bez wdrażania się w szczegóły? Za wszelką pomoc dzięki wielkie.

10.05.2009
20:20
[2]

Loczek [ El Loco Boracho ]

Temat rzeka moim zdaniem :)

Poczynając od tego co wymienił - systemy nawigacji, radary, sieć Internet oczywiście (zaprojektowana na potrzeby wojska), zastosowania wywiadowcze (podsłuchy), wspomaganie sprzętu bojowego (artylerie, czołgi, a nawet zwykłe karabiny szturmowe, wyposażone w mini-komputery), systemy elektronicznego wspomagania kamuflażu (np. technologia Stealth) itd itp :)

10.05.2009
20:33
[3]

KapCioch [ Generaďż˝ ]

No i tu jest problem:)
Ale czy dałoby się wyróżnić jakiś jeden system (z nazwą i opisem), który sprawia, że dany rodzaj wojsk jest tym a nie czy innym?
Coś dla wojsk lądowych: piechota, wojska pancerne.
Coś dla wojsk powietrznych: lotnictwo, obrona p-lot
Coś dla marynarki.

10.05.2009
20:35
[4]

Widzący [ Legend ]

To się nazywa "sieciocentryczne pole walki", masz zwięźle do imentu.

10.05.2009
20:47
smile
[5]

KapCioch [ Generaďż˝ ]

Hmmm... Dzięki wielkie na razie. Faktycznie to raczej temat nie na moje siły. Za dużo zmiennych i niewiadomych.
Więc podobne pytanie, ale tylko w odniesieniu do lotnictwa? Tego cywilnego jak i wojskowego. Systemy radarowe, autopiloty, wspomagania sterów można to w taki sposób przedstawić?

10.05.2009
21:19
smile
[6]

Widzący [ Legend ]

Rozwój elektroniki i informatyki zmienia jakościowo wszystkie systemy uzbrojenia i sposoby jego wykorzystania. Nawet dla samych radarów lotniczych i to wyłącznie dla samolotów myśliwskich nie podejmuję się opisać całości zjawiska wpływu rozwoju informatyki na ich konstrukcję i wykorzystanie. Przemożny on jest i basta.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.