GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie dot. snookera

10.05.2009
12:09
smile
[1]

KS Polonia [ Pretorianin ]

Pytanie dot. snookera

Ten kto gra w snookera zapewne bedzie wiedział. Pytanie moje jest takie: jak zrobic snookera? w jakiej sytuacji moge to zrobić?

Z góry dzieki za pomoc ;)

10.05.2009
12:12
[2]

M'q [ Schattenjäger ]

Pozycja snooker (Snookered)
Bila biała jest w pozycji snooker, jeżeli bezpośrednie trafienie w linii prostej każdej z bil rozgrywanych jest całkowicie lub częściowo blokowane przez bilę lub bile nierozgrywane. Jeśli jedna lub więcej bil rozgrywanych może być trafiona w obu punktach skrajnych bez przesłaniania w linii prostej przez bilę nierozgrywaną, nie ma pozycji snooker.
Jeżeli bila biała jest w pozycji w ręce, to w pozycji snooker może być tylko wtedy, gdy bila rozgrywana jest przesłaniana przy wzięciu pod uwagę wszystkich możliwych położeń bili białej, tj. strefy "D" wraz z liniami ograniczającymi.
Jeżeli bila rozgrywana jest przesłaniana przez więcej niż jedną bilę nierozgrywaną, to:
bila najbliższa bili białej jest uznana za bilę efektywnie wymuszającą pozycję snooker, ale
jeżeli w takiej samej odległości od bili białej jest więcej bil przesłaniających, wszystkie te bile uznawane są za efektywnie wymuszające pozycję snooker.
Jeżeli bilami rozgrywanymi są bile Czerwone i biała jest blokowana do różnych Czerwonych przez różne bile nierozgrywane, wówczas nie ma bili efektywnie wymuszającej pozycję snooker.
Rozgrywający jest w pozycji snooker, kiedy bila biała znajduje się w pozycji snooker.
Pozycja snooker nie może być wymuszona przez bandę. Jeżeli narożnik czoła bandy przesłania bilę białą wcześniej niż bila nierozgrywana, biała nie znajduje się w pozycji snooker.

10.05.2009
12:14
[3]

KS Polonia [ Pretorianin ]

Szczerze mówiąc to nie rozumiem :D

10.05.2009
12:17
[4]

wysiak [ Legend ]

To znaczy, ze snooker jest dla ciebie zbyt skomplikowany. Graj w poola.

10.05.2009
12:19
smile
[5]

Khameir [ Konsul ]

Na chłopski rozum, masz trafić w czerwoną bilę, ale drogę do niej zasłaniają Ci inne kolory. Wtedy trzeba kombinować.

10.05.2009
12:21
[6]

The_Raq [ Centurion ]

Snookera możesz ustawić kiedy chcesz, ale najpotrzebniejszy jest, gdy na stole zostaje mniej punktów niż jest Ci potrzebne do wygrania frame'a. Wtedy potrzebujesz punktów po faulu rywala a snookera ustawia się, aby go do tego zmusić. Po prostu rywal ma zagrać czerwoną bilę, a Ty tak ustawiasz białą za kolorem, że bez użycia band dojście do czerwonej jest niemożliwe, a jeśli rywal nic nie wykombinuje i nie zagra czerwonej to dostajesz punkt-y. Proste? :d

10.05.2009
12:25
[7]

Volk [ Legend ]

Warto tez ustawic snookera zeby rywal byl zmuszony do takiego zagrania, ktore zostawia nam pozniej latwy start do kolejnego podejscia (breaka).

10.05.2009
22:11
[8]

ddza [ WasabiHubert ]

Snooker polega na tym, że ustawiasz białą bilę w taki sposób by inne bile zasłaniały jej bezpośredni kontakt z bilą, którą przeciwnik musi uderzyć. Tak więc biała może mieć zasłonięto dojście do wszystkich czerwonych jaki są na stole, bądź gdy ich nie ma, do kolejnego najniższego koloru.

10.05.2009
22:39
smile
[9]

KS Polonia [ Pretorianin ]

Oj dziekuje ;) czyli milion razy robiłem takie coś a nie wiedziałem ;P

Dziekuje ;)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.