GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Konsekwencje OC.

03.05.2009
18:05
smile
[1]

SilentFisher [ Konsul ]

Konsekwencje OC.

Witam, właśnie biorę się za podkręcanie karty graficznej. Moje pytanie:

Gdy podkręce ją zadużo to się spali i będzie zniszczona, tak wiem o tym.
Ale czy coś jeszcze w PC może się nieodwracalnie uszkodzić?

03.05.2009
18:08
[2]

Shaybecki [ Shaybeck ]

uszkodzenie płyty głównej

03.05.2009
18:08
smile
[3]

wysiak [ Legend ]

Teoretycznie to zwiekszony przez podkrecenie pobor mocy z zasilacza moze przyspieszyc jego zgon, a gdy umiera zasilacz, to potrafi pociagnac za soba praktycznie wszystko - plyte glowna, procka, pamieci, dyski, napedy.

Tak ze - powodzenia!

03.05.2009
18:10
smile
[4]

SilentFisher [ Konsul ]

Wszystko może się uszkodzić? Nawet procek? ;/ ;o

03.05.2009
18:11
[5]

Shaybecki [ Shaybeck ]

no jak się zrobią spięcia/przepięcia to może polecieć wszystko razem z myszką, klawiaturą i dyskami twardymi, ale to raczej mało prawdopodobne przy ROZSĄDNYM używaniu komputera

co to za sprzęt o który się martwisz ?


---------------------------
samo podkręcanie karty może niewiele dać, ważny jest procesor


Konsekwencje OC. - Shaybecki
03.05.2009
18:14
smile
[6]

SilentFisher [ Konsul ]

Bo tak naprawdę to przedstawię wam sytuację;
Mam zabytkową kartę Geforce 7300GS
Wiem, że jest ona niemodowalna, ale ja ją jednak kręce, żeby móc osiągać większe FPS'y w grach. No i podciągnołem jej taktowania na 580/730. Niewystarcza jednak mi to. Zdecydowałem się kręcić dalej na 620/750, ale nie wiem czy jest sens, czy nie wybuchnie.

Co o tym sądzicie?

03.05.2009
18:17
[7]

EnX [ Konsul ]

"Fachowcy" nie ma to ja na dzień dobry, odrazu kogoś nastraszyć.
Jeżeli masz jakiś markowy zasilacz możesz spokojnie podkręcać, a jeżeli jest to jakiś "no-name, made in china" to lepiej nie.
A kartę graficzną podkręcaj w Riva Tuner po 5 Mhz dla rdzenia i pamięci. Jak już podkręcisz włączasz jakiegoś 3D Marka, i patrzysz czy nie wyskakują artefakty, lub komputer się nie restartuje. Oczywiście cały czas musisz monitorować temperaturę gpu. Jeżeli przejdzie cały test w 3D Marku możesz znowu podkręcać o następne 5 Mhz, jeżeli zauważysz jakieś oznaki "przetaktowania" to obniżasz zegary.

03.05.2009
18:22
[8]

SilentFisher [ Konsul ]

Nie chce mi się podkręcać co 5Mhz...

03.05.2009
18:24
[9]

EnX [ Konsul ]

Tak jest najbezpieczniej, jeżeli chcesz możesz podkręcać o 20 Mhz, ale to na własną odpowiedzialność, gdyż wyniki takiego zabiegu mogą być różne. Zresztą overclocking nie jest to zajęcie dla osób niecierpliwych. Chyba że mają dość gruby portfel.

03.05.2009
18:26
[10]

Tal_Rascha [ Silent Tear ]

to soboe podkrec o 50 mHz ale zeby potem nie bylo placzu

03.05.2009
18:27
[11]

mirencjum [ operator kursora ]

03.05.2009
18:28
[12]

SilentFisher [ Konsul ]

Mirencjum--> dzięki, idę do lektury.

04.05.2009
02:34
smile
[13]

SysOp [ Pretorianin ]

Przecież to nawet nie ma sensu kręcić 7300GS... lol

04.05.2009
02:38
[14]

mos_def [ Senator ]

Jak nie ma, moje Galaxy w wersji z Zalmanem kreciła sie jak burza ;)
tyle ze to bylo 4 lata temu, teraz ta karta jest pewnie slabsza od wiekszosci zintegrowanych w obecnych mobo

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.