
Hakim [ Generaďż˝ ]
Narodowy Test z Języka Polskiego - jak dobrze znasz język ojczysty?
Polecam, by się sprawdzić. Wyczytałem o tym niedawno w jednym z tygodników i spróbowałem.
By otrzymać wyniki trzeba podać emaila (zostaną one na niego wysłane).
By łatwo sprawdzić poprawność własnych odpowiedzi trzeba zarejestrować się w Portalu Wiedzy PWN. Nie trzeba tego robić gdyż same odpowiedzi są dostępne na stronie. Po rejestracji jest to jednak ładnie zestawione z własnymi odpowiedziami.
Co i jak jest na stronie testu.
Do dzieła;)

kobe47 [ Essaywhuman?! ]
27/40, głównie przez odmianę i dwa błędy, bo nie docisnąłem [alt] :D. fajna rzecz

General E'qunix [ Arena Master ]
Czekam na durnego emaila :c
edit: Oj, niedobrze...
egzi9000 [ Wytrawny Piwosz ]
20/40. W sumie nie tak źle ale mogło by być dużo lepiej...

Łyczek [ Legend ]
Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
35, czyli 87.5%.
PUNI$HER [ Konsul ]
Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć: 11, czyli 27.5%.
Ja cierpię dole.

_agEnt_ [ Tajniak ]
40/40

jozef911 [ Konsul ]
21/40 damn myślałem, że będzie znacznie lepiej;o Wstyd:(
golmann [ Generaďż˝ ]
Gorzej niż się spodziewałem
Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
20, czyli 50%.

eJay [ Gladiator ]
Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
30, czyli 75%.
Fajny test.
koziolekl [ Generaďż˝ ]
Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
27, czyli 67.5%.
Twinings [ Child of Damned ]
"Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
33, czyli 82.5%."
Ciekawe.
^sv3n [ Pretorianin ]
27/40, moglo byc o kilka punktow lepiej, ale tez nie jest najgorzej. Słabo mi poszło to z łączeniem rzeczowników z przymiotnikami i ostatnie zadanie z odmianami imion ;p

gandalf2007 [ Konsul ]
No cholerny świat - 3 pk do maxa. Ehh
rog1234 [ This is the ENDGAME! ]
Angielski znam lepiej niż polski :D... 19/40 punktów.
al asaid [ Konsul ]
Wstyd się przyznać ;p 17/40
Kruk [ Chor��y ]
40/40
Pawlo94 [ Konsul ]
ja tez 27/40 czy to dziwne ze duzo osob ma taki wynik????
Andrewlee [ Crossroads ]
28/40 - 70%
Nie jest tak tragicznie.
K4B4N0s [ Filthy One ]
26/40

mr 45 [ Hero of the Wastelands ]
Katastrofa..
Oby nie było takich testów w szkołach, na co dzień, bo bym padł po prostu
InterPOL [ Majster ]
Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
24, czyli 60%.
sliwonk [ wiem , beznadziejny nick ]
tragedia...
sajes [ Jagiellonia Bialystok ]
21, czyli 52.5%.
Pewnie gdybym pomyślał trochę dłużej byłoby lepiej.
Lysack [ Przyjaciel ]
27/40. Fajny test, ale mam pewne zastrzeżenia:
Zadanie 11 - Mieszkam przy ulicy...
Czytałem obszerny artykuł na temat odmiany nazw własnych z obcych języków. Nazwisko niewątpliwie nazwą własną jest, a w artykule tym było opisane, że każde słowo obce, które można zakończyć poprzez dodanie polskiej końcówki, bez zmiany tematu piszemy bez apostrofu.
Co do zadania 10 - z nazwiskami.
Często nazwisko brzmiące tak samo w mianowniku, bardzo różnie się odmienia. Dlatego Wojtek Józków może się nie odmieniać wcale (bo na przykład pochodzi od tego, że wieki temu jego pradziadek należał do rodziny, potocznie nazywanej "Józkami", od imienia gospodarza), lub też może odmieniać się zgodnie z zasadami przyjętymi dla rzeczowników.
Generalnie nie mam zastrzeżeń - wciąż są pewne rejony gdzie moja znajomość poprawnej polszczyzny znacząco kuleje (jak na przykład odmiana nazw miejscowości, czy też nieznajomość niektórych zwrotów i przysłów)