GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Narodowy Test z Języka Polskiego - jak dobrze znasz język ojczysty?

01.05.2009
13:04
smile
[1]

Hakim [ Generaďż˝ ]

Narodowy Test z Języka Polskiego - jak dobrze znasz język ojczysty?

Polecam, by się sprawdzić. Wyczytałem o tym niedawno w jednym z tygodników i spróbowałem.



By otrzymać wyniki trzeba podać emaila (zostaną one na niego wysłane).
By łatwo sprawdzić poprawność własnych odpowiedzi trzeba zarejestrować się w Portalu Wiedzy PWN. Nie trzeba tego robić gdyż same odpowiedzi są dostępne na stronie. Po rejestracji jest to jednak ładnie zestawione z własnymi odpowiedziami.

Co i jak jest na stronie testu.
Do dzieła;)

spoiler start
Mój wynik: 25/40, nieco powyżej średniej.
Nie jest najlepiej. Małe pocieszenie to to, że udzieliłem poprawnej odpowiedzi do zadania, na którym pomyliło się najwięcej, bo aż 90% ankietowanych.
Poległem głównie na nazwach własnych i ich odmianie oraz związkach frazeologicznych.
spoiler stop

01.05.2009
13:18
smile
[2]

kobe47 [ Essaywhuman?! ]

27/40, głównie przez odmianę i dwa błędy, bo nie docisnąłem [alt] :D. fajna rzecz

01.05.2009
13:22
smile
[3]

General E'qunix [ Arena Master ]

Czekam na durnego emaila :c
edit: Oj, niedobrze...

01.05.2009
13:23
[4]

egzi9000 [ Wytrawny Piwosz ]

20/40. W sumie nie tak źle ale mogło by być dużo lepiej...

01.05.2009
13:23
smile
[5]

Łyczek [ Legend ]

Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
35, czyli 87.5%.

01.05.2009
13:25
[6]

PUNI$HER [ Konsul ]

Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć: 11, czyli 27.5%.

Ja cierpię dole.

01.05.2009
13:25
smile
[7]

_agEnt_ [ Tajniak ]

40/40

01.05.2009
13:27
smile
[8]

jozef911 [ Konsul ]

21/40 damn myślałem, że będzie znacznie lepiej;o Wstyd:(

01.05.2009
13:29
[9]

golmann [ Generaďż˝ ]

Gorzej niż się spodziewałem

Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
20, czyli 50%.

01.05.2009
13:35
smile
[10]

eJay [ Gladiator ]

Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
30, czyli 75%.


Fajny test.

01.05.2009
13:41
[11]

koziolekl [ Generaďż˝ ]

Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
27, czyli 67.5%.

01.05.2009
14:44
[12]

Twinings [ Child of Damned ]

"Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
33, czyli 82.5%."


Ciekawe.

01.05.2009
14:55
[13]

^sv3n [ Pretorianin ]

27/40, moglo byc o kilka punktow lepiej, ale tez nie jest najgorzej. Słabo mi poszło to z łączeniem rzeczowników z przymiotnikami i ostatnie zadanie z odmianami imion ;p

01.05.2009
14:57
smile
[14]

gandalf2007 [ Konsul ]

No cholerny świat - 3 pk do maxa. Ehh

01.05.2009
15:01
[15]

rog1234 [ This is the ENDGAME! ]

Angielski znam lepiej niż polski :D... 19/40 punktów.

01.05.2009
15:09
[16]

al asaid [ Konsul ]

Wstyd się przyznać ;p 17/40

01.05.2009
15:11
[17]

Kruk  [ Chor��y ]

40/40

01.05.2009
15:11
[18]

Pawlo94 [ Konsul ]

ja tez 27/40 czy to dziwne ze duzo osob ma taki wynik????

01.05.2009
15:16
[19]

Andrewlee [ Crossroads ]

28/40 - 70%

Nie jest tak tragicznie.

01.05.2009
15:43
[20]

K4B4N0s [ Filthy One ]

26/40

01.05.2009
15:54
smile
[21]

mr 45 [ Hero of the Wastelands ]

Katastrofa..

Oby nie było takich testów w szkołach, na co dzień, bo bym padł po prostu

spoiler start

20/40, ale to dla tego że nie zrozumiałem niektórych pytań
spoiler stop

01.05.2009
15:55
[22]

InterPOL [ Majster ]

Dziękujemy za udział w Teście z Języka Polskiego. Na 40 punktów udało Ci się zdobyć:
24, czyli 60%.

01.05.2009
15:57
[23]

sliwonk [ wiem , beznadziejny nick ]

tragedia...

spoiler start
19, czyli 47.5%.
spoiler stop

01.05.2009
15:59
[24]

sajes [ Jagiellonia Bialystok ]

21, czyli 52.5%.
Pewnie gdybym pomyślał trochę dłużej byłoby lepiej.

01.05.2009
17:50
[25]

Lysack [ Przyjaciel ]

27/40. Fajny test, ale mam pewne zastrzeżenia:

Zadanie 11 - Mieszkam przy ulicy...
Czytałem obszerny artykuł na temat odmiany nazw własnych z obcych języków. Nazwisko niewątpliwie nazwą własną jest, a w artykule tym było opisane, że każde słowo obce, które można zakończyć poprzez dodanie polskiej końcówki, bez zmiany tematu piszemy bez apostrofu.

Co do zadania 10 - z nazwiskami.
Często nazwisko brzmiące tak samo w mianowniku, bardzo różnie się odmienia. Dlatego Wojtek Józków może się nie odmieniać wcale (bo na przykład pochodzi od tego, że wieki temu jego pradziadek należał do rodziny, potocznie nazywanej "Józkami", od imienia gospodarza), lub też może odmieniać się zgodnie z zasadami przyjętymi dla rzeczowników.

Generalnie nie mam zastrzeżeń - wciąż są pewne rejony gdzie moja znajomość poprawnej polszczyzny znacząco kuleje (jak na przykład odmiana nazw miejscowości, czy też nieznajomość niektórych zwrotów i przysłów)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.