GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dzień Robotników! Pff!

01.05.2009
12:57
smile
[1]

Misiaty [ Śmierdzący Tchórz ]

Dzień Robotników! Pff!

120 lat temu wprowadzono coś, co stało się 56 lat później najważniejszym świętem państwowym PRL. Tzw. święto pracy, święto robotników przyciągało na "spontaniczne" wiece tysiące ludzi. Wszystko było pięknie aż pewnego dnia upadł komunizm. Nagle się okazało, że samych robotników zainteresowanych świętowaniem swojego święta praktycznie nie ma, a w 20 lat po upadku komunizmu, niejaki Ikonowicz (taki śmieszny misio w kamizeleczce, który ponoć broni praw najuboższych, choć nikt nie wie jak ich broni) zbiera w Warszawie kilkadziesiąt osób na manifestacji i grzmi coś o złych i zwyrodniałych kamienicznikach.

Ten krótki wstęp możecie potraktować jako rys operacyjny, krótki szkic obecnej sytuacji. Święto pracy ma niewątpliwie jedną, olbrzymią zaletę - jest dniem wolnym od pracy. I ma wiele innych podobnych zalet - można grillować, obijać się i nic nie robić. Dlatego też uważam, że święto samo w sobie ma sens, choć warto wspomnieć, że dzisiaj w Polsce obchodzimy Ogólnopolskie Święto Kaszanki, które z całą dostojnością mogłoby zastąpić śnięto pracy.

Ale czemu o tym piszę. Kilka dni temu odbyła się "manifa" robotnicza, gdzie udział wzięli stoczniowcy. Nie obeszło się oczywiście, jak na każdej pokojowej manifestacji, bez rzucania kamieniami i petardami w policję. Każdy głupi wie, że policja jest w końcu od tego, by w nią czymś rzucać. Dlatego też po manifie nie krył zaskoczenia jej przewodniczący, który pomstował na policję za to, że odpowiedziała rozbiciem "pokojowej" demonstracji.

Oczywiście nasz kochany Prezes Kaczyński (czy to nie jest piękne, że tylko Kaczyńskiego Jarosława tytułuje się prezesem? Nie robi się tego z Pawlakiem, Tuskiem ani innymi przewodniczącymi partii. Czyżby brak konta i osiągnięcia czegokolwiek wcześniej w życiu doskwierał?) stanął w obronie protestujących. Niektórzy politycy PiS poszli dalej i w dramatycznych słowach mówili o tym, że pierwszy raz w historii wolnej Polski policja użyła siły wobec demonstrantów. Cieszę się, że tym samym potwierdzają, że IV RP do końca wolna nie była i tam standardem mogło być np. pacyfikowanie pielęgniarek z białego miasteczka. Ale nawet jeśli nie IV RP to nie zapominajmy jak za czasów AWS pacyfikowano rolników. Ale w sumie kogo to interesuje.

Stoczniowcy zaprotestowali, popalili opony, porzucali petardami i kamieniami i się zwinęli. Oczywiście nic nie wywalczyli. I tak zacząłem się zastanawiać, czego oni w ogóle chcą. Przecież jeśli ktoś z Was, drodzy Forumowicze, zostałby zwolniony w normalnym trybie, bez zastrzeżenia odpraw, to nic by mu się nie należało. Jeśli mielibyście to szczęście, że zostalibyście zwolnieni w trybie zwolnień grupowych, to w najlepszym przypadku dostalibyście trzy miesięczne pensje. A taki stoczniowiec? 20-60 tyś zł odprawy. Prawda, że niesprawiedliwe? Wszystko na tym świecie lepiej robić w grupie!

Niech się święci 1 maja!

01.05.2009
13:10
[2]

frer [ God of Death ]

Dla mnie to święto to jeden wielki cyrk. Kolejny dzień wolny od pracy i nic więcej. Polacy jedno co naprawdę uwielbiają robić to nie robić nic.
A te manifestacje ? Mam już dość słuchania o tym, stoczniowcy to, stoczniowcy tamto, wszyscy gnębią biednych stoczniowców. Niech się wezmą do roboty pasożyty. Jak w stoczni pracy nie ma to niech szukają gdzie indziej. To już nie komuna, gdzie państwo dawało robotę i można było do emeryturki siedzieć w jednej firmie i brać kasę za marną pracę.
Nie chciałbym tu zbytnio otwierać dyskusji na temat sytuacji stoczni, bo się na tym nie znam, ale nie rozumiem jaki jest sens utrzymywania padającej gałęzi przemysłu. Jak stocznie mają paść to niech padną w końcu.

01.05.2009
13:26
[3]

mirencjum [ operator kursora ]

"Przed ciosem niechaj tyran drży!"

01.05.2009
13:26
[4]

Misiaty [ Śmierdzący Tchórz ]

frer

W pewien sposób to nadal komuna. Mamy ogromne państwowe molochy (pkp czy stocznie), które trwają mimo nowego systemu. I co gorsza, nic nie zapowiada żadnych zmian.

mirencjum

Wyklęty powstań, ludu ziemi? ;)

01.05.2009
13:33
[5]

frer [ God of Death ]

Misiaty --> No i właśnie w tym problem. Teraz wychodzi na to, że jednak prywatyzacja nie była taka zła jak się kiedyś niektórym ludziom wydawało.

01.05.2009
13:35
[6]

Belert [ Legend ]

ja sie gosciom nie dziwie ze strajkuja , mieszkaja niedaleko od roboty z 3 k biora , sorty mundurowe , zarciatko itp itd ,kasa pozyczkowa i tu nagle ich wywalaja bo nikt nie chce kupowac statkow .

01.05.2009
13:37
[7]

Mr_Baggins [ Consigliere ]

Dla mnie 1 maja = długi weekend. A tych cwaniaczków postkomuszych i tak nie słucham, bo co mnie to obchodzi.

01.05.2009
13:39
smile
[8]

Behemoth [ Lateralus ]

Polski robotnik, dumny robotnik.


Dzień Robotników! Pff! - Behemoth
01.05.2009
13:41
[9]

mirencjum [ operator kursora ]

Dzisiejszy robotnik jest w trudnej sytuacji. Nawet nie może powyklinać sobie na podłych kapitalistów, bo nie wypada kopać leżącego zdechlaka.

"Precz darmozjadów rodzie sępi!"

01.05.2009
13:50
[10]

Misiaty [ Śmierdzący Tchórz ]

mirencjum

Skoro kapitalista leży i zdycha, to kto tym wszystkim kręci? ;) Międzynarodówka robotnicza? ;)

frer

Ja zawsze byłem zwolennikiem prywatyzacji. Przecież jasne jest to, że ktoś kto ma w tym interes, ten będzie lepiej zarządzał.

02.05.2009
10:14
[11]

Vader [ Legend ]

A ja byłem na pochodzie, swietna sprawa, polecam wszystkim.

02.05.2009
10:27
smile
[12]

Fett [ Avatar ]

Mnie te wszystkie dzisiejsze strajki z paleniem opon, przemowami i przede wszystkim - flagami solidarności, kojarzą się z ludźmi, którzy nie pogodzili się z faktem, że pewna epoka minęła i na siłę próbują ją wskrzesić ;) Biedni ludzie, którzy zatrzymali się na 1989 i nie dopuszczają do siebie faktu, że od tamtej pory minęło 20 lat...

Jak za starych "dobrych" czasów ;)

02.05.2009
12:32
smile
[13]

Tlaocetl [ cel uświęca środki ]

Stoczniowcy i PKP to małe, maluśkie piwo w porównaniu z rolnikami. Zobaczcie dopłaty z naszych kieszeni do KRUS + składki do UE, które wracają do nas jako dopłaty dla rolników.
To jest jedna wielka komuna - płacimy rolnikowi kasę w gotówce tylko za to, że ma ziemię i ją uprawia + opłacamy mu emeryturę.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.