GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak prawidłowo zainstalować sterownik ?

01.05.2009
09:39
[1]

Xenesthis [ Legionista ]

Jak prawidłowo zainstalować sterownik ?

Do karty graficznej ?
Najpierw usuwam stary, restartuję system, instaluję nowy sterownik, a następnie DirectXa.
Dobrze myślę ?

01.05.2009
09:43
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Tak. Dobrze myślisz. Na wszelki wypadek krótka instrukcja dla Nividii:

Sterowniki pobierasz z tej strony. Wybierasz swoją kartę i system:



Przed instalacją nowych sterowników upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie poprzednie sterowniki NVIDIA z Panelu sterowania Windows.

* Kliknij: Menu Start > Panel sterowania > Dodaj/Usuń Programy
* wyszukaj pozycję "NVIDIA Windows Display Drivers" lub "NVIDIA Display Drivers"
* nastepnie zaznacz ją i naciśnij przycisk „Usuń".


KROK 1 z 8: Kliknij przycisk Start a następnie kliknij polecenie Panel Sterowania (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Control Panel").

KROK 2 z 8: W nowo otwartym oknie odnajdź polecenie Dodaj lub usuń programy i kliknij ikonę dwa razy (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Add or remove programs").

Uwaga: Jeśli korzystasz z tzw. widoku klasycznego panelu sterowania, wygląd tego okna będzie inny (kilkadziesiąt ikon umieszczonych w kilku rzędach). Sama ikona oraz napis przy tej opcji będą jednak takie same, więc po prostu odszukaj ikonę z napisem "Dodaj lub usuń programy" i kliknij ją dwa razy.

KROK 3 z 8: W nowym oknie odszukaj na liście pozycję NVIDIA Windows 2000/XP Display Drivers (zależnie od posiadanej wersji systemu zamiast 2000/XP może znaleźć się inny symbol) a następnie kliknij przycisk Zmień/Usuń po prawej stronie tej pozycji w celu usunięcia starej wersji sterownika (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Change/Remove").

KROK 4 z 8: Po zakończeniu odinstalowywania starej wersji sterownika pojawi się okienko z informacją o konieczności ponownego uruchomienia komputera. Jeśli masz uruchomione jakieś programy lub pliki, zapisz ich stan i zamknij je a następnie kliknij przycisk OK.

KROK 5 z 8: Po ponownym uruchomieniu komputera, otwórz folder w którym zapisany został wcześniej jest pobrany z sieci plik ze sterownikiem karty graficznej. Następnie kliknij dwa razy nazwę pliku ze sterownikiem w celu uruchomienia instalatora sterowników karty graficznej.

KROK 6 z 8: Instalator poprosi o wskazanie katalogu, w którym zapisane będą pliki sterownika (zalecamy pozostawienie domyślnego katalogu i nie zmienianie go). Kliknij przycisk Next > aby kontynuować instalację sterowników.

KROK 7 z 8: W kolejnych krokach procesu instalacji mogą pojawiać się różne okna informujące o instalowanych sterownikach, treść umowy licencyjnej i inne. Prosimy aby zawsze dokładnie czytać pojawiające się informacje (powinny one pojawiać się w języku polskim) i kontynuować instalację klikając na odpowiednim przycisku (z reguły będzie to przycisk Dalej > Instalacja nowych sterowników może potrwać do kilku minut.

KROK 8 z 8: Pod koniec instalacji pojawi się okno z prośbą o ponowne uruchomienie systemu. Należy upewnić się, iż wybrana jest pierwsza opcja dzięki której komputer zostanie ponownie uruchomiony zaraz po zakończeniu instalacji sterowników. Następnie kliknij przycisk Zakończ w celu zakończenia instalacji i ponownego uruchomienia systemu. Po ponownym uruchomieniu komputera nowe sterowniki będą już zainstalowane w systemie.


W systemie XP zaleca się instalację bibliotek DirectX po każdorazowej instalacji sterowników do karty graficznej i karty dźwiękowej.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.