GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z RAMem

03.04.2009
17:54
[1]

pawel2301 [ Junior ]

Problem z RAMem

Mam 4 GB ramu i 64bitową Vistę. W informacjach o systemie jest dostępna pamięć fizyczna - 2,87GB. Czyli do wykorzystania mam chyba tylko te 2,87GB. Gdzieś czytałem, że zewnętrzna karta graficzna też bierze RAM. Więc jak to z tym jest?? Czy mozna jakos to wyłączyć?? Mam Radeona HD4870

03.04.2009
18:01
[2]

rogalinho [ Illmatic ]

Też tak miałem ale u mnie wyświetlało że mam do wykorzystania 3,14 GB. Zainstalowałem Win 7 i ciesze się równymi 4 GB.

03.04.2009
18:08
[3]

pawel2301 [ Junior ]

Wydaje mi się, że po formacie miałem troche więcej, ale nie jestem pewnien na 100%.

03.04.2009
18:12
[4]

rogalinho [ Illmatic ]

Możesz poeksperymentować z Win 7 Beta tak jak ja, a jak to nie przyniesie efektów to musisz się kogoś innego poradzić.

03.04.2009
18:13
[5]

pawel2301 [ Junior ]

OHOHO jednak się zmniejsza, teraz mam już tylko 2,73GB. Jeszcze narazie nie chcę 7 chyba poczekam na ostateczną wersję. Ale może coś da się zrobić.

03.04.2009
18:15
[6]

PitbullHans [ Legend ]

O co Ci dokładnie chodzi? Chcesz zmniejszyć zużycie Ram'u?

03.04.2009
18:17
[7]

pawel2301 [ Junior ]

Pozamykałem różne programy i mam już 2,83GB. Ale czy to od tego zależy czy mam włączone programy? Myślę, że to jest cała pamięć jaką można wykożystać, a nie ile mi jeszcze zostało.

03.04.2009
18:22
[8]

PitbullHans [ Legend ]

LOL xD Pewnie, że to od tego zależy Ty sobie jaja robisz? To 2.83 czy ile tam to ilość Ram'u jaka pozostała.

03.04.2009
18:22
[9]

pawel2301 [ Junior ]

Nie, nie chcę zmniejszać użycia ramu, tylko chodzi mi o to, że wyświetla mi się, że mam tylko 2,69GB - 2,83GB dostępnej pamięci fizycznej

03.04.2009
18:22
smile
[10]

DEXiu [ Generaďż˝ ]

Nie myl pojęć. Karty graficzne mogą korzystać z RAMu, ale jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w laptopach (tudzież zintegrowanych chipach grafiki). Natomiast to o czym przeczytałeś, to zapewne kwestia adresowania pamięci - systemy 32-bitowe mogły zaadresować 4 GB pamięci, przy czym chodziło o 4 GB sumarycznie - tzn. RAM + pamięć karty graficznej.

A co do tematu: nie dziw się, że z 4 GB masz dostępnych tylko niecałe 3. Wszak system i działające aplikacje też gdzieś muszą siedzieć, nie? A Vista ma chyba spory apetyt na pamięć.

03.04.2009
18:23
[11]

pawel2301 [ Junior ]

Aha, no nie znam się na tym za bardzo. Dzięki PitbullHans

03.04.2009
18:24
[12]

pawel2301 [ Junior ]

Możliwe, czytałem już jakiś czas temu. Dzięki wszystkim za pomoc.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.