GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

youtube - marka

03.04.2009
15:32
[1]

Zielona Żabka [ dementia praecox ]

youtube - marka

Potrzebuję informacji na temat marki youtube - tzn o wprowadzeniu tej marki na rynek, rozwoju marki, strategii itp. Brew pozorom ,ciężko w sieci znaleźć cokolwiek na ten temat.. Ktoś pomoże?

03.04.2009
15:36
smile
[2]

bECKy [ how-you-doin? ]

03.04.2009
15:36
[3]

mr. Spark [ Rocket ]

03.04.2009
15:37
[4]

hubercik015 [ Puste pole ]

03.04.2009
15:37
[5]

not-so-easy [ Senator ]



?

03.04.2009
15:37
[6]

tempura [ Centurion ]

ale czego sie chcesz dowiedziec? to nie Ford ani Coca-Cola ze stuletnie tradycja i wieloma wydarzeniami wokol nich. kilku gosci (bodaj pracownikow PayPala) odpalilo startup'a w lutym 2005, ktory zaczal dobrze performowac (wtedy bylo mase podobnych tworow). pod koniec 2006 roku kupil ich Google za 1,65 miliarda dolarow. tyle.
do dzis YT nie przynosi zysków.

03.04.2009
15:38
[7]

Plotka85 [ Chor��y ]

No baaaaardzo trudno, rzeczywiście

I jeszcze blog- pewnie sporo ciekawostek można znaleźć.

03.04.2009
15:38
[8]

Zielona Żabka [ dementia praecox ]

heh, dzięki, ale te adresy już sprawdziłam :)

Muszę przeprowadzić analizę marki - np jakie działania promocyjne stosowali przy wprowadzeniu marki na rynek, struktura marki, strategia, komunikacja marki, promocja on - off line itd.

03.04.2009
15:49
[9]

Mipari [ Generaďż˝ ]

Może spróbuj napisać do nich e-maila.

03.04.2009
16:07
[10]

Zielona Żabka [ dementia praecox ]

Nie sądzę abym uzyskała szybką odpowiedź ;)

03.04.2009
16:13
[11]

tempura [ Centurion ]

ale co Ty chcesz analizowac?
przeciez to klasyczny przyklad kuli sniegowej. myslisz ze wydali choc dolara na promo?
youtube jest bardzo niewdzieczny do takich analiz, poniewaz ma cechy klayscznego startupa, przy ktory nic nie trzeba robic, a i tak swietnie dziala.

od pewneg czasu staraja sie oferowac kwalifikowany kontent.

generalnie mam wrazenie, ze mylisz zasady rzadzace sie z nowa ekonomia, ze stara. to nie karma dla psa, gdzie robi sie badanie, czy aby pieskom bedzie smakowac i czy jest potrzeba konsumenta, aby zaplacic za puszke 12 pln. to rowniez nie jest platforma VOD, gdzie robi sie takie analizy, bada potrzebe konsumwntow, robi BP, P&Le, badania rynku, etc. to startup, ktoremu sie udalo. tyle. moze teraz panowie w Googlu siedza i mysla, jaka strategie rozwoju przyjac, bo ewidentnie sa na minusowej EBITDZie, ale to dzieje sie teraz i o efektach bedzie mozna porozmawiac za pare lat.

03.04.2009
16:17
[12]

Zielona Żabka [ dementia praecox ]

niestety, to nie ja wybierałam temat, a muszę opracować ten raport

03.04.2009
16:20
[13]

tempura [ Centurion ]

to powiedz swojemu bystremu promotorowi, ze troche pomylił bajki.
Google ma znacznie dluzsza historie, setki razy wiecej zdarzen w czasie swojego istnienia, a mimo to temat szerokopojetego brandingu jest dosc waski w ich przypadku.

wdziecznym tematem z obszaru dotcomow/IT do takieo raportu bedzie MS.

03.04.2009
16:22
[14]

_agEnt_ [ Tajniak ]

Od razu mogę Cię zapewnić, że mailami od nich nic nie wyciągniesz :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.