Bzyk [ Offensive ]
Remix Paulli
Jeśli ktoś miałby jakieś uwagi, komentarze, chętnie wysłucham Waszych opinii.

Ezrael [ Very Impotent Person ]
Muszę przyznać, że talentu Ci nie brakuje. Zacząłem od polecanego tutaj przez Ciebie remiksa Paulli i moje wrażenia są zaskakująco pozytywne. Zaskakująco ze względu na fakt, że owej wokalistki raczej nie trawię (lubię bardziej smęty instrumentalne) i jedyne, co spowodowało zwrócenie na nią mojej uwagi, to jej głos i maniera śpiewania, niemal identyczne do Edyty Górniak.
Swoją interpretacją natomiast postawiłeś mnie przed ciężkim dylematem - z jednej strony warstwa muzyczna mocno zachęca mnie do wracania do tego utworu, z drugiej pojawia się ten wokal, którego po prostu nie trawię (przy czym chodzi tu raczej o treść i formę smęcenia, niż sam jej głos - przyznaję - bardzo ładny).
Miałem przy tym porównanie, bo druga część utworu jest niemal instrumentalna i znacznie bardziej przypadła mi do gustu.
Zatem o ile remiks oceniam bardzo na plus, to zarazem wcisnę moją osobistą prośbę - jeśli to możliwe, udostępnij także wersję instrumentalną.
Zdążyłem już także odsłuchać ATB - dla mnie bomba. Sam oryginał znacznie bardziej do mnie przemawia, a remiks jest zrobiony rewelacyjnie. To D'n'B w formie najbardziej przeze mnie lubianej - dosyć delikatnej i bardzo melodyjnej. Dodatkowy plus za świetne sample ("yeah") :)
Trudno mi pisać o samym utworze, jest świetny i tyle - przeleciał mi nawet nie wiadomo kiedy i zostawił uśmiech na twarzy. W kwestii bardziej ogólnej natomiast - jak dotąd, bazując na tych dwóch kawałkach - radzisz sobie świetnie. Przede wszystkim nie szufladkujesz się, eksperymentujesz z różnymi gatunkami muzycznymi i chwała Ci za to.
I jeszcze w kwestii technicznej - nie mam złotego ucha, ale MP3 192 kbps to raczej minium tego, co daje się normalnie słuchać. Lepszym rozwiązaniem byłoby vbr (to raczej nie zwiększy objętości) albo jeśli to możliwe, kompresja bezstratna.
Bzyk [ Offensive ]
Ezrael, wielkie dzięki za komentarz i sugestie. Co do instrumentala, mysle ze nie bedzie to problemem... ale to niebawem. Co do Paulli.. mnie oryginał a dokładniej teledysk troszkę irytował - coś mi nie pasowało i postanowiłem zrobić nieco inną wersję: że panna sobie śpiewa, jest wniebowzieta, ale tak naprawdę to... nie chce uprzedzac i podawac swojej interpretacji ;) Jeszcze raz dzięki!
Bzyk [ Offensive ]
Bzyk [ Offensive ]
up ;)

Łyczek [ Legend ]
Bardzo dobry kawałek, w sumie nie przepadam za takim chilloutem ale Twoje kawałki są naprawdę dobre. Elegancko wpadają w ucho :)
Jak mogę zapytać ile czasu spędzasz na zrobienia takiego kawałka ?
Bzyk [ Offensive ]
"Jak mogę zapytać ile czasu spędzasz na zrobienia takiego kawałka ?" - zależy, te krótsze z 2,3 noce, dłuższe kilka dłuugich nocy (średnio około 20h)

Łyczek [ Legend ]
To jest właśnie niesamowite w tworzeniu/mixowaniu muzyki. Spędzasz tyle godzin aby ktoś mógł posłuchać tylko tych kilku minut. Ale za to jaką daję satysfakcję jeżeli komuś ten kawałek się podoba i wtedy stwierdzasz "Warto było poświęcić te kilkanaście godzin dla tych paru minut" :) Twoje utwory są naprawdę świetne ! Jak napisał Ezrael, talentu Ci nie brakuje.
Bzyk [ Offensive ]
Łyczek, dokładnie - ta satysfakcja o której piszesz daje mi niesamowitego powera: to coś więcej, niż przechodzenie gry dla pochwalenia się kolegom, jak wygląda zakońćzenie. Tutaj masz namacalne dowody, że muzykę słuchają w różnych zakątkach Polskia i świata - są też słowa krytyki a przeważnie krótkie epitety ("do dupy", "porażka, dno totalne"), ale to normalne :) Najgorzej tylko o promocję, bez znajomości i kasy jest ciężko, dlatego czasem autopromuje się tutaj na GOL-u ;)

eJay [ Gladiator ]
Fajny kawałek, masz talent, zresztą potwierdza to twoja lista sukcesów:) Naprawdę ciekawe kompozycje tworzysz (aczkolwiek nie w moim guście:>), troszkę poruszające, ale również relaksujące. To mi się podoba. Trzymaj formę ;)
los_hobbitos [ Hellas fanboy ]
Od paru dni przeglądam twoją stronę i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba, choć nie jestem wielkim fanem tego typu muzyki. Chylę czoło i życzę jeszcze więcej fajnych kawałków :)
BTW. Spytam bo nie przesłuchałem/nie przejrzałem wszystkiego i pewnych rzeczy mogę zwyczajnie nie rozpoznać, a jestem ciekawy: Na stronie są wyłącznie przerobione przez ciebie piosenki czy są tam też utwory skomponowane w 100% przez ciebie?
Bzyk [ Offensive ]
los_hobbitos >> może Cię zaskocze, ale każdy utwór posiada muzykę w 100% skomponowaną przeze mnie. W Halcyon czy Die with the sun są podobne akordy jak w oryginałach, ale muzyka od podstaw jest stworzona przeze mnie. Posiłkuję się natomiast często oryginalnymi wokalami (a nie pisanymi specjalnie dla mnie hehe), stąd w nazewnictwie słowo "remix" :)
eJay, dzięki!

kubomił [ Michael ;( [*] | ;* KCMJ ]
Gratulacje. Świetny kawałek.
los_hobbitos [ Hellas fanboy ]
Bzyk--->Faktycznie, jestem zaskoczony :) A przy okazji pełen podziwu, praca musi być tytaniczna. Dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości i jeszcze raz gratuluję :)

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]
Sama muzyka instrumentów bardzo mi się podoba. Ale moim zdaniem wplatanie w to tego utworu Paulli było złym pomysłem. Osobiście nie podoba mi się ten echo-głos.
Dałoby się zdzierżyć gdyby nie to echo jej głosu. Jak masz gdzieś sam podkład to wrzuć. Będę Cię ubóstwiał :]
Bzyk [ Offensive ]
Zax, a nie będzie zbyt nudno bez wokalu ?:) Planuję dać ścieżkę dźwiękową jako tło pod stronę, więc już możesz mnie ubustwiać ;-)))

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]
Po wejściu na stronę od razu zaczęła mi grać muzyczka, więc nie wiem czy to jest to, ale bardzo mi się podoba ! To jest gatunek który trafia w mój gust i wielkie brawa, naprawdę dobra robota :)
Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]
Bzyk --> Ja takiej muzyki często słucham w automobilu. Wtedy nie muszę się skupiać aby coś rozumieć :) Po prostu atakują mnie te dźwięki z głośników i jest piknie... Wokal tej pani mi przeszkadza ;] ...
koniec jest blisko [ Pretorianin ]
Bzyk: Poszukuje 3 utworow na nasza strone internetowa zwiazana z samochodami.
Dopiero startujemy wiec kasa jest dla nas dosc istotna, wiec nie moge zaoferowac zadnych tantiemow, oprocz umieszczenia informacji o tworcy, ale w przyszlosci chcielibysmy zrobic muzyke specjalnie dla nas, wiec bedzie mozliwosc zarobku :)
Napisz czy jestes zainteresowany, a jesli tak, to jak wyglada sprawa z prawem autorskim do wokali ktorych uzyles?
Bullzeye_NEO [ Happy Camper ]
Zdążyłem już także odsłuchać ATB - dla mnie bomba. Sam oryginał znacznie bardziej do mnie przemawia, a remiks jest zrobiony rewelacyjnie.
A odnośnie tego remixu Paulli - ten kawałek w oryginale jest jak dla mnie pewniakiem w kategorii najgorszy wałek 2009 roku, więc choćby go osrać na złoto to dalej dla mnie będzie katastrofą i chujnią nieosiągalną dla śmiertelników. Nie wiem co Cię naszło by się za niego brać. :D
Bzyk [ Offensive ]
Przed chwilą śpiewała w "Dzień Dobry TVN" (niestety playback hehe)... więc pozwalam sobie odświeżyć.
Bezpośredni link:
A przy okazji zapraszam: