GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

ciekawa gra turowa ?

01.04.2009
19:18
[1]

januszw [ Junior ]

ciekawa gra turowa ?

Witam
pytanie z serii, jaką strategię wybrać, ALE do pociągu
jeżdżę sobie z moim lapkiem (dość słaby jak na gry, core 2 duo z niskiej półki, słaba karta graficzna itp) pociagiem przed 5,5 godziny i mówiąc delikatnie trochę się nudzę...
ludzie siedzą i oglądają filmy, a ja chciałbym pograć w strategię

jest jedno "ale" - w pociągu czas rzeczywisty nie wchodzi w rachubę

kiedyś grałem dużo w panzer general (nawet nie wiem, czy są jakieś nowe wersje), i CIV I
ostatnio próbowałem bawić się CIV IV, ale poziom komplikacji trochę mnie zniechęcił
no i wchłonęła mnieCOH, ale niestety to jest RTS + potrzebuje lepszego kompa

podsumowując :) - jaką grę turową do pociągu na słabego lapka proponujecie?

pozdrawiam
janusz w

01.04.2009
19:30
[2]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

Jagged Alliance 2 - absolutne mistrzostwo i klasyka w kategorii taktycznych gier turowych. Mała skala, dowodzisz oddziałem najemników, wyposażasz ich w różnoraką broń i stajesz do walki której celem jest zdobycie kontroli (także ekonomicznej) nad tropikalną wyspą.

Silent Storm - Ogólne założenia podobne jak w Jagged Alliance (chociaż scenariusz dotyczy alternatywnej historii II WŚ) ale środowisko graficzne w pełni trójwymiarowe i podlega właściwie całkowitej destrukcji.

01.04.2009
19:31
[3]

Mutant z Krainy OZ [ Farben ]

A fantasy może być?
Heroes 3, Disciples 2.

01.04.2009
19:42
smile
[4]

PJanek [ Konsul ]

Battle for Wesnoth. Darmowe i dobre. Warto sprawdzić.

01.04.2009
19:44
[5]

lordpilot [ Generaďż˝ ]

Ze staroci:
- Allied General, Fantasy General, Panzer General 2 (w jedynkę grałeś, więc dwojka też Ci przypadnie do gustu). Niestety gry są już dośc mocno leciwe - więc nie mam pojęcia czy je uruchomisz na Xp/Viście

Z ciut nowszych:
to co polecili niesfiec i Mutant: Silent Storm jest kapitalny (a kosztuje w tej chwili grosze) + ktoras z częsci Herosów (to już zależy od Twojego lapka - osobiście oprócz nieśmiertelnej części trzeciej polecam też piatkę)

01.04.2009
19:44
[6]

Lethos. [ The Evil Candy ]

Heroes 3 i 4

01.04.2009
19:49
[7]

Zenedon [ Burak cukrowy ]

Steel Panthers.

Są generalnie rzecz biorąc trzy wersje, które działają pod windowsami.

Tu masz SP WW2(druga wojna) i SP MBT(czasy po drugiej wojnie aż do dzisiaj)

Oraz SP WAW

01.04.2009
19:58
[8]

Llordus [ exile ]

Pomysl o Europa Universalis II (lub ewentualnie III - wbrew pozorom nie ma wielkich wymagan). Teoretycznie gra jest w real-time - ale tylko teoretycznie, bo
a) masz mozliwosc pauzy w dowolnym momencie - wiec czasu do namyslu jest naprawde duzo gdy tego trzeba
b) mozna naprawde regulowac predkosc gry zaleznie od potrzeb, wlacznie z tempem tak slimaczym ze az boli.
Mimo tego jako strategia - gra sprawdza sie wysmienicie i jest wrecz must have dla milosnika gier strategicznych.

01.04.2009
20:07
[9]

ppaatt1 [ Trekker ]

Llordus --> Jak już polecamy Europa Universalis, warto dodać także inną grę od tego samego studia. A mianowicie Hearts of Iron 2. Podobne do EU ale w czasach II wojny światowej. Równie dobre.

Po za tym Total War.

01.04.2009
20:09
smile
[10]

Krol Pawel [ Konsul ]

Heroes 3, 4

01.04.2009
20:09
smile
[11]

Nero-Łowca Demonów [ Demon Hunter ]

Tyle świetnych strategii!!!
Twierdza, Twierdza: Krzyżowiec, Warhammer 40,000: Dawn of War, Heroes 3 + dodatki, Heroes 5 (luuzzz odpali) no i plus dodatki (też odpalą).

01.04.2009
20:10
smile
[12]

ppaatt1 [ Trekker ]

Twierdza, Twierdza: Krzyżowiec, Warhammer 40,000: Dawn of War
Tak, jest. Same turówki!

03.04.2009
09:11
[13]

heri peter [ S1braS ]

Heroes of Might & Magic 4 i 5

03.04.2009
09:14
[14]

kluha666 [ Senator ]

Heroes 3, seria Total War, Hearts of Iron ;)

03.04.2009
09:27
[15]

slavo_cc [ ]

Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin

wee-go, hybrydowy system gry: wydajesz rozkazy w pauzie i potem przez minute ogladasz filmik z efektow i działań żołnierzy bez mozliwości ingerencji. Pauza jest zawsze po minucie i pozwala na spokojne i przemyslane ustalenie taktyki i ruchów. Zaawansowany fog of war, morale, balistyka, model pogody i wplywu dowódców. Realistycznie oddane wszystkie środki walki II WŚ. Grafika stara i mało wymagajaca, brzydka, ale po wymuszeniu w karcie grafiki antyaliasingo i filtrowania anizortropowego wyglada znośnie.

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1210

03.04.2009
09:28
[16]

Gromb [ P12 ]

Fallout tactics, Disciples 2 , Heroes 3, Silent Storm, JA 2 itd, itp.

03.04.2009
09:47
[17]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Strategia turowa no to więc jeśli Civilization IV odpada to może strategie kosmiczne? Na przykład świetnym pomysłem byłoby zagranie w Space Empires V (więcej informacji znajdziesz tu --

Ewentualnie inne strategie kosmiczne takie jak Galactic Civilization II.

04.04.2009
09:01
smile
[18]

dVk. [ Konsul ]

mi do glowy przychodzi Heroes i .............. Worms ^.^

04.04.2009
09:06
[19]

Zingus123 [ Antyterrorysta ]

Silent Storm, Worms, Herosi

04.04.2009
09:28
[20]

Jaluk [ Pretorianin ]

Heroes III

04.04.2009
09:28
[21]

Nikos007 [ Konsul ]

Heroes III,IV,V



Wciągają na maksa :P

04.04.2009
09:31
[22]

Regis [ ]

Heroes 5 może nie odpalić - u mnie na zintegrowanym Intelu nie dala rady (wieszala sie przy rozpoczeciu misji). Chyba ze masz jakies GF, to wtedy pewnie ruszy.

Z innych:
- Heroes of Might and Magic III
- Jagged Alliance 2 (albo 2.5 Unfinished Business)
- Battle of Wesnoth (darmowa!)
- Fallout Tactics

04.04.2009
09:37
smile
[23]

Chrupenc [ Konsul ]

Fallout 1 & 2

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.