GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Amperomierz a woltomierz

01.04.2009
15:00
[1]

Trailer Park Boy [ Centurion ]

Amperomierz a woltomierz

Co ma większy opór ? Woltomierz ?

01.04.2009
15:03
[2]

wysiak [ Legend ]

.
sry

01.04.2009
15:03
[3]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

sprawdź, wkładając do gniazdka :-D lol
a na poważnie to oczywiście woltomierz, nim większy opór tym mniejsze zakłócenia wprowadza do mierzonego ukłądu
Odwrotnie jest z amperomierzem, tu zalecany jest minimalny opór i sprowadza się to do pomiaru napięcia (woltomierz) na boczniku, czyli oporze o niewielkiej wartości ale za to sporej mocy.

01.04.2009
15:03
[4]

GROM Giwera [ One Shot ]

Woltomierz teoretycznie powinien mieć nieskończony opór, praktycznie jest on poprostu bardzo duży.

Amperomierz ma opór prawie pomijalny (teoretycznie zerowy).

Więc tak, woltomierz.

01.04.2009
15:11
[5]

Shaybecki [ Shaybeck ]

tak, ale przyczepie się słówka jednego

Giwera - wiesz co to znaczy "teoretycznie" ?

teoretycznie, to opór zerowy mają nadprzewodniki, a raczej -200*C to niema w takich miernikach :)

01.04.2009
15:21
[6]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

no to ja też się przyczepię Shaybecki; jak dla mnie słowo "teoretycznie" oddaje tu rzeczywisty sens wypowiedzi.
Opór zerowy mają nadprzewodniki praktycznie i teoretycznie, a woltomierzy nikt nie robi z nadprzewodników (nawet jak by były z nadprzewodników to praca na wspazanie wyniku w jakiejkolwiek formie spowodowałaby ubytek energii z mierzonego układu a więc i powstanie oporu) stąd tylko teoretycznie powinny mieć zerowy opór.

01.04.2009
15:32
smile
[7]

Trailer Park Boy [ Centurion ]

Dzięki wielkie.

01.04.2009
16:01
[8]

Shaybecki [ Shaybeck ]

taki mały przykład:

TEORETYCZNIE, masz rozum, bo jesteś człowiekiem
PRAKTYCZNIE, nie masz rozumu, bo jesteś *** - nic osobistego

PRAKTYCZNIE nie wchodzi
TEORETYCZNIE dziurka jest tego samego rozmiaru

trzeba umieć rozróżniać

------------------------------------------------------
w tym przypadku jest to PRAKTYCZNIE zerowy, bo ten opór jest znikomy, "praktykując" cokolwiek go nie zmierzysz ... cokolwiek robiąc go nie poczujesz

TEORETYCZNIE musi być opór bo niema tam nadprzewodnika, bo jest tak napisane w książce (teoria)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.