GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zestaw do gier i multimediów za 4000zł.

30.03.2009
19:48
[1]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

Zestaw do gier i multimediów za 4000zł.

Zakładam nowy wątek bo w tym "Składamy zestaw" prawie nikt się nie udziela.

Zestaw ma być bez monitora i obudowy (zostają z obecnego kompa).
Będzie pracował w rozdzielczości 1280x1024 (a w przyszłości 1920x1200).


W zasadzie to nawet nie tyle proszę o złożenie zestawu co o odpowiedź na kilka pytań:

1. Czy bardziej opłaca się zostawić obecny RAM - 4x Patriot Memory DDR2-800 5-5-5-16, a zaoszczędzoną kasę wydać na resztę sprzętu czy jednak kupić coś nowego i z mniejszym CL?

2. Nie mogę się zdecydować co do procesora. Testy są niespójne, a i opinie w necie różne. Co w rzeczywistości będzie wydajniejsze w grach: C2D E8400/Xeon e3110 czy Phenom II X4 920?

3. Jaka grafika do pracy w 1280x1024 a za parę miesięcy w 1920x1200? Przymierzałam się już do różnych wersji zestawu (z różnymi procami) i niestety nijak na GTX295 nie starcza ;-). GTX285 to dobry wybór czy lepiej np HD4850x2?

4. Jaki zasilacz do takiego zestawu? Obecnie mam Corsair 450W i jestem z niego zadowolona, ale zdaję sobie sprawę, że do nowego sprzętu będzie za słaby.

30.03.2009
19:52
[2]

neostradek2 [ Centurion ]

1. DDR2 czy DDR3?
2. do gier to E8400
3. GTX285
4. 550W minimum

30.03.2009
19:57
[3]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

Moim zdaniem bardziej E8XXX.
Jako, że jestem fanem AMD to radek 4870x2, za 2 lata za grosze dołożysz drugiego i masz 4-core układ.
Co do zasilaczadobrym wyborem będzie nawet 800W-na wypadek przyszłej rozbudowy.
To tylko moje zdanie:)

30.03.2009
20:46
[4]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

neostradek2 -->
1. DDR2 (jest napisane). Zapomniałam tylko, że są to 4 kości po 1GB.
4. Tyle to akurat wiem :P. Pytanie tylko jaki model. Czy np Antec EarthWatts 650W to dobry wybór czy lepiej coś innego?

To może zrobię tak. Podam zestaw jaki sobie wymyśliłam, a Wy mi powiecie co ew zmienić :-)

Płyta główna: Asus P5Q – 479zł
Procesor: Intel Xeon e3110 – 730zł
Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 285 1024MB DDR3 - 1395zł
Pamięć: 4x 1GB Patriot Memory DDR2-800 5-5-5-16 – 0zł (z obecnego kompa)
Zasilacz: Antec EarthWatts 650W – 379zł
Obudowa: CoolerMaster Dominator CM 690 – 0zł (z obecnego kompa)
Dysk: 2x WD 640GB WD6400AAKS - będą w RAID0 – 558zł
Karta dźwiękowa: Creative Audigy 2 ZS – 0zł (z obecnego kompa)
Napęd: Pioneer DVR-216D SATA (black) – 105zł

Razem: 3646zł


Więc zostaje jeszcze trochę "luźnej" kasy oraz pytanie - opłaca się wydać ja na zmianę RAMu? A może dołożyć do jakiegoś innego zasilacza? Albo kupić chłodzenie na proca, np Scythe Mugen za 149zł?

Co o tym sądzicie?

30.03.2009
21:08
[5]

karolzzr [ Generaďż˝ ]

Dobry zestaw. A pamięci by faktycznie zmienił na jakieś Reapery OCZ'a.

31.03.2009
01:17
[6]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

UP

Czy zmiana tych pamięci rzeczywiście jest na tyle opłacalna żeby warto było wydać te dodatkowe 260zł?

31.03.2009
03:20
[7]

Kabraxxis [ Konsul ]

Jesli to ma byc zestaw do multimediow a chcesz widze potem kupic monitor to olej zmiane ramu, z tego zestawu co podalas wywal jeden HDD i masz zaoszczedzone ok. 400-500 PLN - akurat na naped BluRay. :-)

Zmiana RAMu da ci kilkuprocentowy przyrost mocy - czyli 1 FPS w grach - nijak sie to nie kalkuluje. :-) A IMHO dwa dyski w RAID0 - coz nigdy nie bylem zwolennikiem RAID w komputerach domowych, w zaleznosci od plyty glownej moze byc z tego wiecej klopotu niz pozytku, przyrost wydajnosci tez jest mizerny. Bezpieczenstwo danych rowniez podskakuje do gory tylko nieznacznie (na RAID0). Zreszta jeden 640GB dysk i tak ciezko zapelnic (zalezy co sie robi) ale jesli to ma byc komp do gier i multimediow to jadac na tzw. "oryginalnym stuffie" ciezko bedzie. :-)

Ja mam 3 dyski w kompie o lacznej pojemnosci ok. 600GB i mam non stop polowe pusta.. :-) Musilabym na potege uskuteczniac download filmow i gier zeby to zapelnic. Tylko po co? :-)

Ewentualnie zaoszczedzona kaske mozesz rzeczywiscie wydac na chlodzenie do proca i pierdoly w stylu bluetooth, czytnik kart, itd....

Ale ja bym kupil BluRay - akurat gdzies kolo 400-500 mozna wyrwac fajny napedzik. :-)

JEsli chcesz kupic Radeona to nie kupuj x2 (dwurdzeniowek) bo te karty sa strasznie zalezne od sterownikow i od tego czy gra obsluguje dwa rdzenie czy nie. Rowniez wiecej z nimi klopotu niz funu. :-) Za niedlugo premiera HD 4890 - to moglby byc dobry wybor.

31.03.2009
07:04
[8]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

Zestaw do gier i multimediów to Ps3 :D

31.03.2009
16:28
[9]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

Kabraxxis --> oglądanie BR ja 19 czy nawet 24" monitorze to profanacja :P

ADEK24 --> a czy ja pytałam "co jest lepiej kupić do multimediów: kompa czy konsole?". Nie. Mam pewną sumę pieniędzy przeznaczoną na zakup sprzętu komputerowego, a nie konsoli, i właśnie ten zakup chcę przeprowadzić jak najmądrzej. Więc jeśli nie masz nic do dodania w TYM temacie to idź sobie pograj na PS3 :P.

31.03.2009
16:32
[10]

ronn [ moralizator ]

Xeon e3110
GTX285 (nie-kanapka, mniejszy pobór prądu i w ogołe w dwie karty graficzne bym się nie pchał jeśli nie ma takiej konieczności)

ram zostaje :)

+ napęd blu-ray (idealnie nagrywarka) by się też przydał

31.03.2009
16:33
smile
[11]

Bac02 [ Traucer ]

[8]

31.03.2009
16:43
[12]

Serson ( Wasylus) [ Konsul ]

Cóż specjalistą nie jestem ale tak na logikę:
- ten RAM, kóry masz jest całkiem dobry, nie ma sensu wymieniać moim zdaniem. Tak jak napisał Kabraxxis przyrost wydajności calego systemu będzie w grach mało zauważalny po zmianie a koszt spory.
- naprawdę chcesz wydać prawie półtora tysiąca na grafikę ? Jeśli jesteś tego pewna, to nie mam więcej pytań. Ale karta za taką cenę będzie miała kiepski stosunek ceny do wyajności. Nieważne co kupisz, za rok i tak nie będzie to już na topie (a do tego będzie o kilkadziesiąt procent tańsze) - ale pewnie dobrze to wiesz.
- te dyski, Kabraxxis mądrze gada, trochę bez sensu to jest ale tutaj potencjalna oszczędność jest mniejsza.

31.03.2009
16:44
smile
[13]

Szewa85 [ Konsul ]

Płyta główna:Gigabyte GA-EP45-DS3 499 ,-
Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX - 759 ,-
Karta graficzna:PALIT GeForce GTX285 1GB DDR3 512bit HDTV 2DVI PCI-E BOX (648/1242) 1469 ,-
Pamięć:4x 1GB Patriot Memory DDR2-800 5-5-5-16 – 0zł (z obecnego kompa)
Zasilacz: Tagan U33 - II SuperRock Series 680W - 533 ,-
Obudowa: CoolerMaster Dominator CM 690 – 0zł (z obecnego kompa)
Dysk: Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II) - 479 ,-
Karta dźwiękowa: Creative Audigy 2 ZS – 0zł (z obecnego kompa)
Napęd:LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS30 LightScribe - 110 ,-

Razem : 3849 ,-

Ten zestaw bez problemu uciągnie na 1280x1024 (na HIGH) Crysis , GTA IV (jak będzie się ciąć to nie mów że komp za słaby tylko że optymalizacja kiepska) , FALLOUT 3 , COD 4 i inne wymagające produkcje

[EDIT]

GTX 285 to strzał w dziesiątkę. Ja też kupuje taką kartę ale od EVGA podkręconą wersje SSC :)

31.03.2009
16:52
[14]

Szewa85 [ Konsul ]

Tu masz recenzje GTX 285

Chłodzenie: Thermalright Ultra - 120 eXtreme + wentylator 120 mm AKASA 1400 RPM
i procka pod OC tak do 3.8 GHz ;)

31.03.2009
18:06
[15]

spy [ Chor��y ]

1. Zmiana na lepszy ram nieopłacalna, nikły przyrost wydajności w stosunku do ceny...już lepiej inne chłodzenie na procesor, lepsze OC no i ciszej
2. Obecnie w grach lepiej spisuje się 8400/3110 niż czterordzeniowe phenomy II , ale szybkimi krokami zbliżają się czterordzeniowce i7/i5, coraz więcej aplikacji i gier wykorzystuje 4 rdzenie - era dwurdzeniowców przemija. Ja bym brał X4, niezłe możliwości podkręcania, ale oczywiście jeśli w erze i7 i aplikacji wykorzystujących więcej niż 2 rdzenie po prostu przeniesiesz się na i7 to bierz e8400.
3. GTX 285 to świetny wybór
4. Antec jest ok, ew. modecom volcano

02.04.2009
14:38
[16]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

To jeszcze zadam 2 pytania.

1. Orientuje się ktoś który zasilacz chodzi ciszej: BeQuiet StraightPower E6 650W czy Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S?

2. Opłacałoby się wziąć Q9550 zamiast e8400 zakładając, że proc i mobo nie byłyby wymieniane przez ok 2lata?

02.04.2009
14:50
[17]

Andrei [ killah beez ]

Mam E8500. Polecam, świetnie sie podkręca. Ale przy zmienionym chłodzeniu.

02.04.2009
16:09
[18]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

Jeszcze jeden UP

02.04.2009
16:23
[19]

Garret Rendellson [ Szlachcic ]

A wg mnie nie opyla sie tyle za samego kompa dawać. Ja kupiłbym za 2800 i też wszystko by mi na maxa chodziło.

Ale to twoje pieniądze :)

02.04.2009
16:33
[20]

Whatson [ Konsul ]

Garret Rendellson<---przez miesiąc, dwa, trzy?? 4000zł wydanie na kompa to jeszcze nie jest przesadnie dużo. Po prostu będzie bardziej przyszłościowy.

02.04.2009
16:48
[21]

Sayyadina Av'Lee [ Konsul ]

Garret Rendellson --> 1,5 roku temu wydałam na kompa właśnie ok 2800 no i niestety, ale ten proc już teraz nie wystarcza... nowego kompa nie zmienię pewnie przez najbliższe 2lata. Może jedynie jakieś drobne upgrade'y, ale mobo i proc na 100% nie będą ruszane. Dlatego jest to dość istotny wybór bo jeśli za rok nowe tytuły będą wykorzystywać 4 rdzenie to wole teraz dopłacić te 400zł do q9550 niż pluć sobie w brodę, że tego nie zrobiłam ;-).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.