
Yohi [ Legionista ]
Kilka pytań dotyczących komputera.
Yo, mam takie pytanie, planuję sobie kupić lepsze części do komputera i moje pytanie jest takie:
*Karta graficzna: "ATI RADEON XPRESS 200 Series"
-Jaką mam kupić lepszą kartę graficzną i na jakie koszty mam się ustawiać.
*Pamięć: 896MB RAM
- Ile mam kupić, i ile teraz kosztuje karta 2GB? Mam dwa miejsca, więc nie wiem ile tam wejdzie.
*System Operacyjny: Microsoft Windows XP Professional
- -
*Wersja programu DirectX: DirectX 9.0c
- -
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Yohi!
raziel88ck [ Legend ]
geforce 9600gt za ok 300zl lubi nieco ponad
2 gb ram bedzie kosztowalo ok 130zl
pytanie tylko czy jest sens wymieniac, masz agp czy pci? Podaj procka albo caly konfig
PitbullHans [ Legend ]
Karta graficzna: "ATI RADEON XPRESS 200 Series"
O ile mnie pamięć nie myli to jest zintegrowana więc nici z nowej karty. (Oczywiście bez zmiany płyty głównej).
Yohi [ Legionista ]
Procesor bodajże 2,66 GHZ ;]
[3] - Kurcze czyli co?
[2] - Za bardzo to ja się nie znam na tych wszystkich skrótach, więc jeśli byś mógł to jaśniej pisz. ;P
raziel88ck [ Legend ]
2rdzeniowy?
PitbullHans - i co z tego ze zintegrowana, wklada grafe ustawia w biosie zeby nie wykrywalo zintegrowanej i po klopocie
Yohi napisz model plyty glownej
PitbullHans [ Legend ]
Więc żeby włożyć nową kartę musisz wymienić płytę główną, a o ile znam życie to razem z nią pójdzie pamięć i na 50% procesor. Czyli praktycznie lepiej kupić nowy sprzęt.
PitbullHans - i co z tego ze zintegrowana, wklada grafe ustawia w biosie zeby nie wykrywalo zintegrowanej i po klopocie
No chyba, że tak;p
Yohi [ Legionista ]
raziel88ck - A gdzie mogę to sprawdzić? Mało obeznany jestem w tych sprawach.
raziel88ck [ Legend ]
kliknij start, uruchom, wpisz dxdiag, potwierdz pozniej wyskoczy okienko i napisz co pisze obok
producent systemu
model systemu
i procesor, nie zaszkodzi a wiele watpliwosci rozjasni
ArtoseruS [ Konsul ]
Nie wiesz jak włączyć BIOS? Przy włączaniu kompa poczytaj dobrze co pisze na monitorze.

Yohi [ Legionista ]
Model Systemu: To Be Filled by O.E.M.
Producent Systemu: To Be Filled Bu O.E.M.
BIOS: RC410L/8OO-M2 Ver 1.0H 10/19/2005
Procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.66 Ghz (2CPUs)
To?
mirencjum [ operator kursora ]
Everest Home Edition 2.20
Everest Ultimate Edition 5.00.1650
...wersja znakomitego programu do identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych komputera. Wyświetla szczegółowe informacje m.in. o procesorze, płycie głównej i chipsecie, pamięciach, dyskach twardych, karcie graficznej i wielu innych urządzeniach, a także umożliwia generowanie rozbudowanych raportów. Program posiada wbudowany moduł diagnostyczny, dzięki któremu można przetestować szybkość pracy pamięci. Dzięki intuicyjnemu i polskojęzycznemu interfejsowi, pomimo ogromnej ilości opcji programu jego obsługa jest bardzo prosta. Everest jest kontynuacją bardzo popularnego programu AIDA32.

RaZoR_247 [ Trigen ]
Sorki za mały offtopic ale: Czy jak ja mam 7900GS i procesor Athlon 3800+ 2,4Ghz to jak bym chciał zmienić na GeForce 260GTX i Intel Core 2 Duo 3,0 Ghz to czy bym musiał wymienić także płytę główną czy ta co mam ( nForce 570 SLI) by pasowała ?
raziel88ck [ Legend ]
RaZoR_247 - plyty pod amd nie obsluza prockow intela
Yohi - ale masz dziwna plyte glowna, instalowales stery do plyty glownej? Wydaje mi sie ze nie, no nie jestem pewny ze pentium d byl tylko pod pci czy takze pod agp, na te chwile nie wiem jak ci pomoc
Yohi [ Legionista ]
No dobra, niestety poczekam jeszcze z 3lata i kupie nowego kompa ;|

aloys [ Centurion ]
raziel88ck to 2gb ramu takie drogie? ;p ja kupiłem na giełdzie 3x 512 za 35 zł
raziel88ck [ Legend ]
aloys - zalezy jaki ram sie kupi, no 2 gb mozna miec od 100zl. Ja za 40zl sprzedalem 512mb
p.s. poza tym pewnie uzywany ram kupiles a nie nowy a ja podalem cene nowego