GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kilka pytań dotyczących komputera.

30.03.2009
17:24
smile
[1]

Yohi [ Legionista ]

Kilka pytań dotyczących komputera.

Yo, mam takie pytanie, planuję sobie kupić lepsze części do komputera i moje pytanie jest takie:
*Karta graficzna: "ATI RADEON XPRESS 200 Series"
-Jaką mam kupić lepszą kartę graficzną i na jakie koszty mam się ustawiać.
*Pamięć: 896MB RAM
- Ile mam kupić, i ile teraz kosztuje karta 2GB? Mam dwa miejsca, więc nie wiem ile tam wejdzie.
*System Operacyjny: Microsoft Windows XP Professional
- -
*Wersja programu DirectX: DirectX 9.0c
- -

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam Yohi!

30.03.2009
17:26
[2]

raziel88ck [ Legend ]

geforce 9600gt za ok 300zl lubi nieco ponad
2 gb ram bedzie kosztowalo ok 130zl

pytanie tylko czy jest sens wymieniac, masz agp czy pci? Podaj procka albo caly konfig

30.03.2009
17:28
[3]

PitbullHans [ Legend ]

Karta graficzna: "ATI RADEON XPRESS 200 Series"

O ile mnie pamięć nie myli to jest zintegrowana więc nici z nowej karty. (Oczywiście bez zmiany płyty głównej).

30.03.2009
17:28
[4]

Yohi [ Legionista ]

Procesor bodajże 2,66 GHZ ;]

[3] - Kurcze czyli co?

[2] - Za bardzo to ja się nie znam na tych wszystkich skrótach, więc jeśli byś mógł to jaśniej pisz. ;P

30.03.2009
17:30
[5]

raziel88ck [ Legend ]

2rdzeniowy?

PitbullHans - i co z tego ze zintegrowana, wklada grafe ustawia w biosie zeby nie wykrywalo zintegrowanej i po klopocie

Yohi napisz model plyty glownej

30.03.2009
17:31
[6]

PitbullHans [ Legend ]

Więc żeby włożyć nową kartę musisz wymienić płytę główną, a o ile znam życie to razem z nią pójdzie pamięć i na 50% procesor. Czyli praktycznie lepiej kupić nowy sprzęt.

PitbullHans - i co z tego ze zintegrowana, wklada grafe ustawia w biosie zeby nie wykrywalo zintegrowanej i po klopocie


No chyba, że tak;p

30.03.2009
17:33
[7]

Yohi [ Legionista ]

raziel88ck - A gdzie mogę to sprawdzić? Mało obeznany jestem w tych sprawach.

30.03.2009
17:35
[8]

raziel88ck [ Legend ]

kliknij start, uruchom, wpisz dxdiag, potwierdz pozniej wyskoczy okienko i napisz co pisze obok

producent systemu
model systemu

i procesor, nie zaszkodzi a wiele watpliwosci rozjasni

30.03.2009
17:36
[9]

ArtoseruS [ Konsul ]

Nie wiesz jak włączyć BIOS? Przy włączaniu kompa poczytaj dobrze co pisze na monitorze.

30.03.2009
17:48
smile
[10]

Yohi [ Legionista ]

Model Systemu: To Be Filled by O.E.M.
Producent Systemu: To Be Filled Bu O.E.M.
BIOS: RC410L/8OO-M2 Ver 1.0H 10/19/2005
Procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.66 Ghz (2CPUs)

To?

30.03.2009
18:06
[11]

mirencjum [ operator kursora ]

Everest Home Edition 2.20

Everest Ultimate Edition 5.00.1650

...wersja znakomitego programu do identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych komputera. Wyświetla szczegółowe informacje m.in. o procesorze, płycie głównej i chipsecie, pamięciach, dyskach twardych, karcie graficznej i wielu innych urządzeniach, a także umożliwia generowanie rozbudowanych raportów. Program posiada wbudowany moduł diagnostyczny, dzięki któremu można przetestować szybkość pracy pamięci. Dzięki intuicyjnemu i polskojęzycznemu interfejsowi, pomimo ogromnej ilości opcji programu jego obsługa jest bardzo prosta. Everest jest kontynuacją bardzo popularnego programu AIDA32.

30.03.2009
18:12
smile
[12]

RaZoR_247 [ Trigen ]

Sorki za mały offtopic ale: Czy jak ja mam 7900GS i procesor Athlon 3800+ 2,4Ghz to jak bym chciał zmienić na GeForce 260GTX i Intel Core 2 Duo 3,0 Ghz to czy bym musiał wymienić także płytę główną czy ta co mam ( nForce 570 SLI) by pasowała ?

30.03.2009
18:14
[13]

raziel88ck [ Legend ]

RaZoR_247 - plyty pod amd nie obsluza prockow intela

Yohi - ale masz dziwna plyte glowna, instalowales stery do plyty glownej? Wydaje mi sie ze nie, no nie jestem pewny ze pentium d byl tylko pod pci czy takze pod agp, na te chwile nie wiem jak ci pomoc

31.03.2009
13:37
[14]

Yohi [ Legionista ]

No dobra, niestety poczekam jeszcze z 3lata i kupie nowego kompa ;|

01.04.2009
13:14
smile
[15]

aloys [ Centurion ]

raziel88ck to 2gb ramu takie drogie? ;p ja kupiłem na giełdzie 3x 512 za 35 zł

01.04.2009
13:18
[16]

raziel88ck [ Legend ]

aloys - zalezy jaki ram sie kupi, no 2 gb mozna miec od 100zl. Ja za 40zl sprzedalem 512mb

p.s. poza tym pewnie uzywany ram kupiles a nie nowy a ja podalem cene nowego

spoiler start
prima aprillis?
spoiler stop

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.