Herr Pietrus [ Senator ]
Podejrzanie duzy katalog Windows - czy słusznie tak sądzę?
Nie to, zebym odczuł jakiś drastyczny spadek wydajności... Powoduje mną raczej czysta ciekawość Pamiętam, że poprzednio, przed formatem, Windows Xp zainstalowany przez dwa lata, a więc Windows, na którym zainstalowałemm naprawdę sporo programów, a drugie tyle sie przewinęło, zajmował ok 2 GB.
Teraz półroczny system, na którym nie instalowałem prawie niczego nowego w stosunku do stanu uprzedniego, gier nawet mniej, zajmuje 2,95 GB! Kiedys mnie taki stan dziwił... Teraz tez ;-P
Poprzedni Windows miał SP 2, ten ma SP 3 + NET.Framework 2.0 SP 1 + Visual C++ 2005 (śmieci potrzebne do CCC i Crysisa :-)) Czy to robi aż taka różnicę?
Pliki Service Packa to 437 MB - choć myśle o folderze ServicePackFiles... Czy drugie tyle ładuje gdzieś do System32/jeszcze gdzieś? Jeśli nie, to rachunki nijak mi sie nie zgadzają (NET to ok. 200MB)
Ile wam zajmuje Windows XP z SP3 ( ktos jeszcze nie am Visty? ;-)) Czy to normalna wielkosć? W necie nie potrafiłem nic znaleźć. A pytam z ciekawosci - chcę wiedzieć, czy to ja tak zaśmieciłem system :-)
gnoll [ Without brain ]
Mój Windows waży 4 GB - prawie zawsze tyle miał. No ale wiesz, aktualizacje, Service Pack ważą swoje.
Shaybecki [ Shaybeck ]
CCLEANER i zaznacz wszystkie opcje oprócz "zerowania"
------------
EDIT: no faktycznie, mam wszystkie możliwe aktualizacje, żadnych instalowanych gier
mój Windows zajmuje 3,22 GB w 3 tygodnie
zoloman [ Pinhead ]
Katalog Windowsa to właśnie taki niepojęty twór, w którym jakbyś nie kombinował, ilość zajętego miejsca i tak się nie będzie zgadzać.
mirencjum [ operator kursora ]
2,19
Herr Pietrus [ Senator ]
CCleaner i RegSpremePro zapuszczane regularnie, hibernacji niet, kopie servicepacka i aktualizacji ( te foldery z $ :-)) usunięte co do jednego, temp mikroskopinych rozmiarów...
Właśnie dlatego zastanawiam sie, co tam jest. Adobe CS 3 wszak nie posiadam :-P Zreszta Adobe dodaje tylko milyjon wpisów w rejestrze...
Ezrael [ Very Impotent Person ]
0,7 GB
Ale bez Frameworka i na virtualu, więc mało używany.
SP3 Lite

Herr Pietrus [ Senator ]
Hmmm... pobawmy się w archeologa... ;-)
Windows zajmuje mi juz 3,5 Gb... Ale nie to jest najważniesze. Poprzednio źle zebralem wywiad i postawilem pytanie... 3,5 GB pokazuje explorator we właściwosciach folderu. Po zaznaczeniu wszystkich plików podaje juz jednak... 2 GB
Dlaczego?
Hibernacja wyłączona, przywracanie wyłączone, SWAP na 500 MB...
Po prostu mnie to intryguje :-)

Widzący [ Legend ]
17,2 GB i wcale mi to nie przeszkadza bo i tak mam jescze 260GB wolnego miejsca.
Herr Pietrus [ Senator ]
De gustibus ;-)
Ja jednakowoz wolałbym sie dowiedzieć, co moze powodować takie rozbiezności... ;-)

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
Windows Vista Home Premium SP2 - 16,2 GB
legrooch [ MPO Squad Member ]
Kurcze, 0.9GB i problem na wątek....
Pietrus ==> Czekam na wątek o zajętym miejscu przez Twój profil.
Azerko [ Alone-in-the-wild ]
5,62GB
zeno57 [ Legionista ]
A mój 2,70GB xDD
Pawlo94 [ Konsul ]
3,90 a system ma miesiac to przez aktualizacje automatyczne i sp3
Narmo [ nikt ]
4,5 GB. System ma może 2 tygodnie. Kopie po aktualizacjach zajmują ok 600 MB. Na partycji systemowej zostało mi ok 12 GB wolnego miejsca. I co ja teraz nieszczęsny zrobię? Będę zmuszony na kupienie dysku? Przecież to ogromny wydatek. Całe 310-360 zł za 1 TB dysk...
Jeremy Clarkson --> Jak się trzyma pornole na pulpicie dla łatwiejszego dostępu to tak jest ;)

Herr Pietrus [ Senator ]
Czy ja gdzieś napisałem, zę mi brakuje miejsca?
Sprecyzowałem problem w poscie [8]
Dziwi mnie, ze 2 = 3,6
Co tam jest poukrywane, ot, tyle mnie ciekawi.
Uzywanie stanu wstrzymania dodaje jakieś pliki? Chyba wszystko jest zrzucane do RAMU?...
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
Jeremy Clarkson --> Jak się trzyma pornole na pulpicie dla łatwiejszego dostępu to tak jest ;)
Nie, to przez tą muzykę chyba :P
Pawlo94 [ Konsul ]
Herr Pietrus wlacz pokazywanie ukrytych folderow i ci wyjdzie tyle samo
Narmo [ nikt ]
Herr Pietrus --> A masz włączone pokazywanie plików/katalogów ukrytych oraz systemowych?

Herr Pietrus [ Senator ]
E... cofam to, co powiedziałem ;-) Systemowe... Byłem przekonany, ze są odkryte... Wszystko jasne, 1,5GB w Installer
No i co - kto pyta, nie błądzi ;-)
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...
( teraz czas dla prześmiewców i szyderców )

szymonmac [ Cliff Burton ]
XP - 7,25 GB. Myślałem, że z 2 GB będzie.