GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Podejrzanie duzy katalog Windows - czy słusznie tak sądzę?

27.03.2009
17:08
[1]

Herr Pietrus [ Senator ]

Podejrzanie duzy katalog Windows - czy słusznie tak sądzę?

Nie to, zebym odczuł jakiś drastyczny spadek wydajności... Powoduje mną raczej czysta ciekawość Pamiętam, że poprzednio, przed formatem, Windows Xp zainstalowany przez dwa lata, a więc Windows, na którym zainstalowałemm naprawdę sporo programów, a drugie tyle sie przewinęło, zajmował ok 2 GB.

Teraz półroczny system, na którym nie instalowałem prawie niczego nowego w stosunku do stanu uprzedniego, gier nawet mniej, zajmuje 2,95 GB! Kiedys mnie taki stan dziwił... Teraz tez ;-P

Poprzedni Windows miał SP 2, ten ma SP 3 + NET.Framework 2.0 SP 1 + Visual C++ 2005 (śmieci potrzebne do CCC i Crysisa :-)) Czy to robi aż taka różnicę?

Pliki Service Packa to 437 MB - choć myśle o folderze ServicePackFiles... Czy drugie tyle ładuje gdzieś do System32/jeszcze gdzieś? Jeśli nie, to rachunki nijak mi sie nie zgadzają (NET to ok. 200MB)

Ile wam zajmuje Windows XP z SP3 ( ktos jeszcze nie am Visty? ;-)) Czy to normalna wielkosć? W necie nie potrafiłem nic znaleźć. A pytam z ciekawosci - chcę wiedzieć, czy to ja tak zaśmieciłem system :-)

27.03.2009
17:11
[2]

gnoll [ Without brain ]

Mój Windows waży 4 GB - prawie zawsze tyle miał. No ale wiesz, aktualizacje, Service Pack ważą swoje.

27.03.2009
17:11
[3]

Shaybecki [ Shaybeck ]

CCLEANER i zaznacz wszystkie opcje oprócz "zerowania"

------------
EDIT: no faktycznie, mam wszystkie możliwe aktualizacje, żadnych instalowanych gier

mój Windows zajmuje 3,22 GB w 3 tygodnie

27.03.2009
17:12
[4]

zoloman [ Pinhead ]

Katalog Windowsa to właśnie taki niepojęty twór, w którym jakbyś nie kombinował, ilość zajętego miejsca i tak się nie będzie zgadzać.

27.03.2009
17:17
[5]

mirencjum [ operator kursora ]

2,19

27.03.2009
17:17
[6]

Herr Pietrus [ Senator ]

CCleaner i RegSpremePro zapuszczane regularnie, hibernacji niet, kopie servicepacka i aktualizacji ( te foldery z $ :-)) usunięte co do jednego, temp mikroskopinych rozmiarów...

Właśnie dlatego zastanawiam sie, co tam jest. Adobe CS 3 wszak nie posiadam :-P Zreszta Adobe dodaje tylko milyjon wpisów w rejestrze...

27.03.2009
18:18
[7]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

0,7 GB
Ale bez Frameworka i na virtualu, więc mało używany.
SP3 Lite

03.07.2009
09:47
smile
[8]

Herr Pietrus [ Senator ]

Hmmm... pobawmy się w archeologa... ;-)

Windows zajmuje mi juz 3,5 Gb... Ale nie to jest najważniesze. Poprzednio źle zebralem wywiad i postawilem pytanie... 3,5 GB pokazuje explorator we właściwosciach folderu. Po zaznaczeniu wszystkich plików podaje juz jednak... 2 GB

Dlaczego?

Hibernacja wyłączona, przywracanie wyłączone, SWAP na 500 MB...

Po prostu mnie to intryguje :-)

03.07.2009
09:55
smile
[9]

Widzący [ Legend ]

17,2 GB i wcale mi to nie przeszkadza bo i tak mam jescze 260GB wolnego miejsca.

03.07.2009
10:03
[10]

Herr Pietrus [ Senator ]

De gustibus ;-)
Ja jednakowoz wolałbym sie dowiedzieć, co moze powodować takie rozbiezności... ;-)

03.07.2009
10:09
smile
[11]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

Windows Vista Home Premium SP2 - 16,2 GB

03.07.2009
10:24
[12]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Kurcze, 0.9GB i problem na wątek....
Pietrus ==> Czekam na wątek o zajętym miejscu przez Twój profil.

03.07.2009
10:27
[13]

Azerko [ Alone-in-the-wild ]

5,62GB

03.07.2009
10:28
smile
[14]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

Mój profil 147gb


Podejrzanie duzy katalog Windows - czy słusznie tak sądzę? - Jeremy Clarkson
03.07.2009
10:30
[15]

zeno57 [ Legionista ]

A mój 2,70GB xDD

03.07.2009
10:32
[16]

Pawlo94 [ Konsul ]

3,90 a system ma miesiac to przez aktualizacje automatyczne i sp3

03.07.2009
10:37
[17]

Narmo [ nikt ]

4,5 GB. System ma może 2 tygodnie. Kopie po aktualizacjach zajmują ok 600 MB. Na partycji systemowej zostało mi ok 12 GB wolnego miejsca. I co ja teraz nieszczęsny zrobię? Będę zmuszony na kupienie dysku? Przecież to ogromny wydatek. Całe 310-360 zł za 1 TB dysk...

Jeremy Clarkson --> Jak się trzyma pornole na pulpicie dla łatwiejszego dostępu to tak jest ;)

03.07.2009
10:39
smile
[18]

Herr Pietrus [ Senator ]

Czy ja gdzieś napisałem, zę mi brakuje miejsca?
Sprecyzowałem problem w poscie [8]

Dziwi mnie, ze 2 = 3,6
Co tam jest poukrywane, ot, tyle mnie ciekawi.

Uzywanie stanu wstrzymania dodaje jakieś pliki? Chyba wszystko jest zrzucane do RAMU?...

03.07.2009
10:40
[19]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

Jeremy Clarkson --> Jak się trzyma pornole na pulpicie dla łatwiejszego dostępu to tak jest ;)

Nie, to przez tą muzykę chyba :P

03.07.2009
10:43
[20]

Pawlo94 [ Konsul ]

Herr Pietrus wlacz pokazywanie ukrytych folderow i ci wyjdzie tyle samo

03.07.2009
10:43
[21]

Narmo [ nikt ]

Herr Pietrus --> A masz włączone pokazywanie plików/katalogów ukrytych oraz systemowych?

03.07.2009
10:44
smile
[22]

Herr Pietrus [ Senator ]

E... cofam to, co powiedziałem ;-) Systemowe... Byłem przekonany, ze są odkryte... Wszystko jasne, 1,5GB w Installer

No i co - kto pyta, nie błądzi ;-)

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...
( teraz czas dla prześmiewców i szyderców )

03.07.2009
11:35
smile
[23]

szymonmac [ Cliff Burton ]

XP - 7,25 GB. Myślałem, że z 2 GB będzie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.