GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Strategia/ekonomia

18.03.2009
19:55
smile
[1]

ero_sk [ THC ]

Strategia/ekonomia

Witam! Poszukuje gry strategicznej, w ktorej wcielamy sie w zarzadce jakiegos panstwa, cos jak seria Total War. Jednak chcialbym aby wojna nie byla tak wazna, tzn. mozna grac bez prowadzenia walk z innymi panstwami, a co za tym idzie aby ekonomia byla mocno rozwinieta. Krotko mowiac, takie Total War ale z o wiele wiekszym naciskiem na ekonomie panstwa. Czasy obojetnie jakie, mile widziane wspolczescne. Prowadzenie wojny tez powinno byc mozliwe. Po prostu prawdziwa symulacja zarzadzania krajem. Prosze o tytuly...

18.03.2009
19:56
[2]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Sim City 4.

Wojny nie można prowadzić, ale jest to świetny symulator współczesnego państwa. Ew. Cesarz:Narodziny Państwa Środka, również mogę polecić.

do Sim City 4 przekonała mnie muzyka -



i parę innych kawałków ;d

18.03.2009
20:03
[3]

orzinn [ GOD LIKE ]

Setlers?? Większy wkład jest w ekonomię miasta niż w wojsko

18.03.2009
20:04
[4]

ero_sk [ THC ]

W Sim City Gralem, ale nie o cos takiego mi chodzi:P Mam na mysli gre, w ktorej nie wybieram miejsca na wybudowanie bloku, cso takiego mnie nie interesuje. Chodzi o gre, w ktorej polityka zagraniczny i krajowa jest bardzo wazna, a zanim zaatakuje inne panstwo bede sie musial kilka razy zastanowic, przemyslec wszystkie za i przeciw.

18.03.2009
20:06
[5]

PJanek [ Konsul ]

Europa Universalis. Choć tutaj wojna odgrywa znaczącą rolę to może warto spróbować.

18.03.2009
20:13
[6]

ero_sk [ THC ]

PJanek---> EU pozyczylem od kumpla, ale tak sie ciela ze sie grac nie dalo, masakra. Szczegolnie ze gra grafika nie zachwyca:/

A co myslicie o grze Supreme Ruler 2020? Dobra jest?

31.03.2009
01:05
[7]

skid [ ]

ero_sk: Supreme Ruler ma strasznie wkurzajaca i niepraktyczna kompresje czasu
ja polecam https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2498

01.04.2009
23:58
smile
[8]

ero_sk [ THC ]

skid---> troche lipnie ze nie ma tej gry w wersji PL. Trudna jest, da sie grac po angielsku?

02.04.2009
00:06
[9]

Ralion [ Deva ]

Ero_sk - ja na supreme ruler poległem sromotnie. gra jest maksymalnie skomplikowana. juz tutorial jest bardzo ciężki.
Ze swojej strony polecam ci Victoria: Empire Under the Sun (https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2503).
Co prawda okres "panowania" to 1800-1918 ale gra ma rewelacyjny system sprawowania władzy. dość przychylny dla gracza, różne ideologie, partie polityczne, planowanie budżetu państwa, infrastruktury itd.

02.04.2009
00:09
smile
[10]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Civilization 4

02.04.2009
00:31
[11]

ero_sk [ THC ]

Dzieki za posty, nadal nie moge wybrac tej jednej gry xD A co myslicie o grze Sid Meier's Civilization IV? Z tego co widzialem ma dobre oceny.

edit: Nie zauwazylem tego co Cainoor napisal:P

02.04.2009
00:33
[12]

ppaatt1 [ Trekker ]

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8734353

Może pomoże.

02.04.2009
07:34
[13]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Chyba najbliżej do twojego opisu jest Cywilizacji 4.

A co do Sim City 4, to mylisz to trochę z tym nowym badziewiem. Sim City Societas.

W normalnym Sim City, nie stawiasz pojedynczych budynków. Wyznaczasz odpowiednie parcele pod zabudowę, i budynki budują się same.

Pozdr.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.